Nauczyciel
Dodano: Poniedziałek, 11 stycznia 2021 16:31

Rozpoczęły się badania przesiewowe nauczycieli

W całej Polsce ruszyły dziś badania przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. To, jak akcja została zorganizowana w Małopolsce, przedstawili na spotkaniu z dziennikarzami wojewoda małopolski Łukasz Kmita, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak oraz dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie i zarazem małopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny.

Dodano: Czwartek, 4 października 2018 20:36

Nauczyciele z Łososiny Dolnej świętowali

W Gminnym Dniu Edukacji Narodowej, który odbył się dzisiaj w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, wzięło udział ponad stu nauczycieli. Za trudną i wymagającą poświęceń pracę dziękował im starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka.

Dodano: Piątek, 14 września 2018 20:00

Awanse dla nauczycieli

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył dziś awanse zawodowe na nauczyciela mianowanego dwóm nauczycielom szkół, dla których organem założycielskim jest powiat.

Dodano: Sobota, 23 grudnia 2017 12:40

W Rumunii szukali sposobów na to, jak zatrzymać uczniów w szkole

Czwórka nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu w Targoviste w Rumunii, zrealizowaym w ramach programu Erasmus+ i projektu „More Cultures – one European Identity („Wiele kultur – jedna europejska tożsamość”).

Dodano: Czwartek, 21 grudnia 2017 17:40

Anna Wilk - nauczycielką na medal!

Starosta nowosądecki Marek Pławiak pogratulował dzisiaj Annie Wilk – nauczycielce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, która została laureatem plebiscytu „Nauczyciel na medal” zorganizowanego przez „Gazetę Krakowską”.

Dodano: Czwartek, 14 grudnia 2017 14:07

Nauczyciel na medal z Łososiny Dolnej

Krystyna Marzec – nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej została laureatem wojewódzkiego etapu Konkursu „Nauczyciel na medal” organizowanego przez „Gazetę Krakowską”.

Dodano: Czwartek, 2 listopada 2017 15:31

Nauczyciele z awansem i wyróżnieniami

Nie tylko uczą, ale też wychowują. Przekazują wiedzę, ale często są też autorytetem i wzorem. Nie zanudzają, a zarażają pasją. Nauczyciele z małopolskich szkół spotkali się, aby wspólnie z przedstawicielami Województwa uczcić dzień edukacji narodowej. Przede wszystkim jednak doceniono ich pracę.

Dodano: Piątek, 5 maja 2017 20:41

Burza o „zielone szkoły”. Nauczyciele ze łzami w oczach

Oświęcimscy radni dopytują, dlaczego miasto nie korzysta z dofinansowani wyjazdu uczniów na tzw. zielone szkoły. Jak się okazuje, nigdy nie było takiej praktyki. A co na to nauczyciele?

Dodano: Piątek, 31 marca 2017 09:56

Strajk nauczycieli

Dzisiaj nauczyciele będą strajkować w całej Polsce. W Małopolsce może to dotyczyć połowy szkół. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nie widzi powodu do obaw. Przekonuje, że reforma edukacji jest przygotowana dobrze, a na nauczycieli będą czekać nowe etaty.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 20:55

Dzień Nauczyciela na wystawie Van Gogh Alive (zdjęcia)

Z okazji Dnia Nauczyciela wystawę Van Gogh Alive udostępniono nauczycielom bezpłatnie. Z okazji skorzystało ok. 150 nauczycieli i dyrektorów z krakowskich szkół.

Dodano: Czwartek, 13 października 2016 15:01

Nagrody starosty dla nauczycieli (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody dla wyróżniających się w ubiegłym roku nauczycieli i dyrektorów szkół, dla których Powiat Nowosądecki jest organem prowadzącym.

Dodano: Środa, 12 października 2016 16:01

Święto szkoły i Dzień Nauczyciela w Krynicy-Zdroju (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Marian Ryba wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Środa, 15 października 2014 11:24

"Nie-pokój nauczycielski" wystawa prac plastycznych krościeńskich nauczycieli (zdjęcia)

Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. W tym dniu tradycyjnie odbywają się akademie i oficjalne gale z udziałem władz samorządowych. W Krościenku od lat organizowana jest z tej okazji także prezentacja twórczości krościeńskich nauczycieli.

Dodano: Wtorek, 9 września 2014 20:10

Wspólny Mianownik w Parafii NSPJ w Nowym Targu

W sobotę 13 września "Pokój Nauczycielski" zagości przy parafii NSPJ w Nowym Targu. "Pokój Nauczycielski'' to projekt muzyczny, który tworzą Tau, ks.Bartczak, Bęsiu oraz Dj Yonas.

Dodano: Niedziela, 10 sierpnia 2014 13:50

Pożegnanie Marcelego Trutego

"W zmarłym tracimy wspaniałego kolegę, przyjaciela, cenionego nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń młodzieży" - napisali przedstawiciele II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Marceli Truty zmarł 1 sierpnia br.

Dodano: Wtorek, 29 lipca 2014 22:52

Wsparcie dla małopolskich nauczycieli

Pod koniec czerwca br. w małopolskich powiatowych urzędach pracy zarejestrowanych było ponad 700 bezrobotnych nauczycieli – pracujących poprzednio w oświacie. W samym tylko roku 2014 zarejestrowało się ich 460. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował program wsparcia dla zwalnianych pracowników małopolskich szkół.

Dodano: Środa, 10 kwietnia 2013 18:48

O nauczycielskich "czternastkach " zdecyduje Trybunał Konstytucyjny

Karta Nauczyciela pod lupą Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o nauczycielskie „czternastki” - czyli jednorazowe dodatki wypłacane tym, którzy nie mają zapewnionej średniej płacy zagwarantowanej w ustawie. Samorządowcy zaskarżyli przepisy - Trybunał zajmie się tym w czwartek.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 13:43

Sąd utrzymał wyrok: dyrektorka szkoły znęcała się nad nauczycielami

Sąd Apelacyjny w Nowym Sączu utrzymał w mocy karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięcioletni okres próby dla Anny A. byłej dyrektorki Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie, która znęcała się nad nauczycielami.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl