Most
Dodano: Wtorek, 31 maja 2022 06:12

Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie, Andrzej Gut-Mostowy wraz z Darczyńcami zapraszają 1 czerwca 2022 roku do Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce Zdroju na festyn „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom”

Dodano: Niedziela, 29 maja 2022 11:19

Będą trzy nowe mosty na drogach wojewódzkich

Mieszkańcy powiatów limanowskiego, oświęcimskiego i suskiego już niedługo doczekają się nowych mostów na przebiegających przez te tereny drogach wojewódzkich nr 968, 933, 957.

Dodano: Poniedziałek, 31 stycznia 2022 21:27

Zamknięty most w Chrzanowie

W związku z rozpoczynającymi się pracami związanymi z budową mostu na potoku Luszówka w Chrzanowie, w ciągu DK 79.od jutra nie będzie możliwości przejazdu przez stary most. Wyznaczony został objazd.

Dodano: Środa, 26 stycznia 2022 11:45

Zmiana organizacji ruchu w Chyżnem

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że dziś po godzinie 12 nastąpi zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 7 w Chyżnem, na przejściu granicznym ze Słowacją.

Dodano: Czwartek, 20 stycznia 2022 14:54

Nowy most powstanie w Chrzanowie

Projekt jest gotowy i można już rozpocząć przygotowania, aby powstał nowy most na potoku Luszówka w Chrzanowie, w ciągu drogi krajowej nr 79.

Dodano: Piątek, 30 lipca 2021 08:02

Uważajcie na moście w Dębnie

Most w Dębnie to jeden z najgorszych elementów ścieżki rowerowe dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. To tu łączy się ona z bardzo ruchliwą drogą i konieczny jest przejazd mostem który od lat jest w niedokończonym remoncie, z ruchem wahadłowym.

Dodano: Wtorek, 20 lipca 2021 08:49

Gowin i Gut-Mostowy ogłosili wielki sukces Bonu Turystycznego

7 mln dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych może otrzymać bon na wypoczynek o wartości 500 zł. Połowa z upoważnionych osób pobrała już dodatek do wypoczynku, a realizacja jest na poziomie blisko 1 mld zł.

Dodano: Wtorek, 1 czerwca 2021 20:53

Kolejne mosty kolejowe

W ramach realizowanego kontraktu „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej” STRABAG realizuje kolejne przeprawy mostowe. Technologia wykonania obiektów o symbolach M1 i M3 jest taka sama jak ukończonego i oddanego do użytku w maju 2020 r. mostu M2.

Dodano: Piątek, 23 kwietnia 2021 12:43

Wiceminister Gut-Mostowy: "Odmrożenie turystyki w połowie maja"

W połowie maja hotelarze mogą liczyć na możliwość ponownego przyjmowania turystów w swoich obiektach. O stratach w branży, trendach w rezerwacjach pomocy oraz paszportach covidowych mówił w Nowym Targu Andrzej Gut -Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dodano: Piątek, 29 stycznia 2021 20:00

„Nie(s)pokój uwięziony” – wystawa lalek i ich zdjęcia M. Mostowik

29.01.2021r odbył się wernisaż wystawy online „Nie(s)pokój uwięziony” – wystawa lalek i ich zdjęcia M. Mostowik

Wystawa lalek o kulkowych stawach – bjd (a)bjd (asian)ball jointed dolls) z kolekcji Moniki Mostowik (pseud. dolls of milena) to kolejna już wystawa tych unikatowych lalek współczesnych w Krakowie.

Dodano: Środa, 27 listopada 2019 20:22

Most w Wojnarowej już otwarty

Mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego mogą już bezpiecznie korzystać z wyremontowanego mostu łączącego Wojnarową i Wilczyska. Dzisiaj przeprawa została otwarta dla ruchu. Na miejscu był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i Zofia Nika – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Poniedziałek, 23 września 2019 11:22

Most w Wojnarowej będzie remontowany

Od poniedziałku, 30 września br. rozpocznie się remont mostu na rzece Białej w miejscowości Wojnarowa i Wilczyska w ciągu drogi powiatowej Nowy Sącz - Wojnarowa – Wilczyska.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 18:32

Powstanie nowy most na Dunajcu

Dzisiaj w Nowym Sączu przy Baszcie Kowalskiej odbyło się spotkanie, podczas którego minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wraz z wicemarszałkiem Małopolski Łukaszem Smółką poinformowali o uzyskaniu rządowego dofinansowania na budowę nowego mostu na Dunajcu. Inwestycja powstanie dzięki wsparciu nowego, rządowego programu Mosty dla regionów. W wydarzeniu udział wzięli również radni województwa, Marta Mordarska i Patryk Wicher.

Dodano: Piątek, 14 czerwca 2019 10:20

Koniec korków w Białym Dunajcu

W ciągu kilku najbliższych dni zostanie na stałe przywrócony ruch dwukierunkowy w obrębie budowanego mostu. Już w tym momencie praktycznie płynnie można przejechać.

Dodano: Wtorek, 7 maja 2019 19:29

Nowe mosty na trasie Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska

Wiadomo już kto dokona rozbiórki dwóch starych, wysłużonych mostów i wybuduje nowe w Kleczy Dolnej, przez potok Kleczonka i sąsiedni potok na drodze krajowej nr 52 w gminie Wadowice. 7 maja 2019 r. została podpisana umowa z Podhalańskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. z Nowego Targu.

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2018 21:51

Most w Białym Dunajcu już przejezdny (zdjęcia)

Stało się! Dzień po otwarciu Węzła Tatrzańskiego drogowcy oddali do użytku most za zakopiance w Białym Dunajcu. Tym sposobem zlikwidowane zostały dwie przeszkody generujące największe korki na odcinku pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem.

Dodano: Piątek, 11 maja 2018 12:20

Burzą stary most na zakopiance (zdjęcia)

W Białym Dunajcu ruszyły prace przy rozbiórce starego mostu na zakopiance. Przypomnijmy, iż od kilku dni ruch samochodowy w tym miejscu odbywa się mostem tymczasowym.

Dodano: Poniedziałek, 7 maja 2018 14:20

Ruch w Białym Dunajcu, na DK47 odbywa się mostem tymczasowym

Dziś stary most na potoku Biały Dunajec w miejscowości o tej samej nazwie został zamknięty dla ruchu pojazdów. Ruch został przełożony na most tymczasowy i odbywał się nim będzie do czasu wybudowania i udostępnienia dla ruchu nowego mostu, co ma nastąpić pod koniec grudnia 2018 r. Nowy most powstanie w miejscu swojego poprzednika.

Dodano: Niedziela, 6 maja 2018 13:51

Budowa mostu w Brzesku na DK75 z ruchem wahadłowym, od 7 maja

Przez trzy doby, od 7 maja do 10 maja br. będzie obowiązywał ruch wahadłowy w Brzesku, przy budowie mostu na rzece Uszwicy. Wprowadzenie ruchu wahadłowego związane jest z wykonywaniem dojazdów do budowanego mostu z obydwu stron. Prace trwały będą przez całą dobę.

Dodano: Sobota, 5 maja 2018 14:07

Kolejny most na Orawie wybudowany i poświęcony (zdjęcia)

W Zubrzycy Górnej oficjalnie oddano do użytku most „Na Tomasówkę” na cieku Solawka.

Dodano: Piątek, 4 maja 2018 16:40

Lipnica Mała z nowym mostem (zdjęcia)

W Lipnicy Małej uroczyście oddano do użytku nowy most „Koło kościoła” na potoku Syhlec. Zbudowany został w miejscu poprzedniego, który służył mieszkańcom 26 lat.

Dodano: Niedziela, 22 kwietnia 2018 12:50

Nowy most na Wiśle połączy dwa województwa (zdjęcia)

Na tę inwestycję czekali mieszkańcy dwóch województw: małopolskiego i świętokrzyskiego. Po prawie 80 latach prom łączący Borusową w gminie Gręboszów z Nowym Korczynem (powiat buski) zniknie z Wisły. Pod koniec 2020 roku zastąpi go 677-metrowy most na DW 973 spinający dwa brzegi Wisły. Będzie to najkrótsza droga z Tarnowa w kierunku Kielc, i dalej do Warszawy.

Dodano: Niedziela, 8 kwietnia 2018 19:23

Trwają prace przy Węźle Tatrzańskim (zdjęcia)


PORONIN. Po zimowej przerwie prace przy Węźle Tatrzańskim nabrały tempa. Coraz bardziej widoczna zaczyna być konstrukcja nowego mostu w kierunku Suchego.

Dodano: Sobota, 31 marca 2018 21:20

Tymczasowy most w Białym Dunajcu prawie gotowy (zdjęcia)

Stalowa konstrukcja mostu ustawiona już jest po obu brzegach koryta rzeki. Robotnicy kładą teraz nawierzchnię, po której będą jeździć samochody, gdy stara przeprawa zostanie wyburzona, a jej miejscu rosnąć będzie nowy most.

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 21:30

Limanowa otrzyma rządowe środki na odbudowę mostu w ulicy Dudka

Podczas spotkania prasowego na moście w ulicy Dudka w Limanowej, poseł Wiesław Janczyk oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazali mieszkańcom dobrą informację. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podjął decyzję o przeznaczeniu 2 milionów złotych na odbudowę tego obiektu. Potwierdzająca ten fakt promesa została przekazana na ręce mieszkańców Limanowej.

Dodano: Poniedziałek, 12 marca 2018 19:16

Otwarcie budowy mostu w Białym Dunajcu (zdjęcia)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przyjechał do Białego Dunajca, żeby oficjalnie zainaugurować budowę nowego mostu na zakopiance.

Dodano: Środa, 7 marca 2018 18:20

Ruszyły prace na moście w Białym Dunajcu (zdjęcia)

BIAŁY DUNAJEC. Kilka dni po wydaniu przez Wojewodę Małopolskiego pozwolenia na budowę mostu w Białym Dunajcu ruszyły pierwsze prace przygotowawcze.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 18:40

Jest zgoda na realizację mostu w Białym Dunajcu na zakopiance!

Wojewoda Małopolski wydał zgodę na realizację mostu w miejscowości Biały Dunajec, na potoku Biały Dunajec, w ciągu drogi krajowej nr 47 z rygorem natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że jeszcze w marcu będą się mogły rozpocząć prace przy budowie mostu tymczasowego.

Dodano: Środa, 20 grudnia 2017 11:10

Nowy most w Czyrnej (zdjęcia)

Ksiądz Ryszard Kudroń, proboszcz parafii w Czyrnej, poświęcił dziś most w centrum tej wsi, wybudowany na drodze powiatowej Berest-Mochnaczka Wyżna. W spotkaniu z mieszkańcami, którzy zabiegali o odbudowę przeprawy, uszkodzonej podczas powodzi w 2009 r. uczestniczyli wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk oraz członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

Dodano: Wtorek, 17 października 2017 13:52

Nowe przejście dla pieszych na Moście Dębnickim w Krakowie

Od wtorku działa nowe przejście dla pieszych na Moście Dębnickim, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Zwierzynieckiej i al. Krasińskiego.

Dodano: Piątek, 13 października 2017 13:53

W Tatrach powstają nowe mosty (zdjęcia)

Drewniane spróchniałe mostki w Dolinie Strążyskiej przechodzą do historii. W ich miejscu powstają nowe, do budowy których wykorzystywany jest ciężki sprzęt.

Dodano: Czwartek, 21 września 2017 14:09

Nowe mosty w Tworkowej i Jurkowie, na dk 75 są po ostatecznym odbiorze

Dwa nowe mosty w miejscowościach: Tworkowa na rzece Tymówka i Jurków na potoku Zelina, w ciągu drogi krajowej nr 75, pomiędzy Brzeskiem i Nowym Sączem zastąpiły dotychczasowe przeprawy, które są były w złym stanie technicznym. Odbył się ostateczny odbiór wszystkich wykonanych prac.

Dodano: Wtorek, 12 września 2017 16:16

Na moście w miejscowości Zerwana (kierunek na Kielce) - utrudnienia w ruchu

Na moście, w miejscowości Zerwana, zlokalizowanym na DK 7 jutro i pojutrze (tj. 13 i 14.09.2017r) będą utrudnienia w ruchu, związane z wykonywaniem bitumicznych przykryć dylatacyjnych.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2017 16:58

Oddano do użytku nowy most we Frycowej

Od dzisiaj podróżujący drogą krajową nr 75 we Frycowej przejeżdżają już nowym mostem na potoku Homerka.

Dodano: Niedziela, 26 lutego 2017 19:10

Most tymczasowy w Poroninie wkrótce będzie gotowy (zdjęcia)

Trwa budowa węzła drogowego na skrzyżowaniu zakopianki z drogą wojewódzką nr 961 w rejonie Poronina. Tymczasowy most jest prawie gotowy. Docelowo obiekt będzie stanowił przeprawę nad potokiem Poroniec w ramach tzw. by pass-u trasy głównej - drogi krajowej nr 47.

Dodano: Środa, 22 lutego 2017 12:36

5 milionów na sądeckie mosty

Promesę na blisko 5 milionów złotych otrzymał starosta nowosądecki Marek Pławiak od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pieniądze zostały przyznane na odbudowę i remont trzech mostów.

Dodano: Środa, 22 lutego 2017 11:12

Projekt mostu będzie w tym roku

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się z delegacją mieszkańców Moszczenicy Niżnej na czele z radnym wojewódzkim Stanisławem Pasoniem. Rozmawiano m.in. o remoncie zdewastowanego mostu pochodzącego z 1900 roku.

Dodano: Czwartek, 16 lutego 2017 10:00

Przetarg na budowę nowego mostu w Szczepanowicach

Ogłoszono przetarg na budowę nowego mostu w Szczepanowicach (miejscowość pomiędzy Słomnikami i Miechowem ) na drodze krajowej nr 7. Zainteresowane inwestycją firmy mogą składać dokumenty do 2 marca 2017 r.

Dodano: Wtorek, 6 października 2015 22:53

Kandydaci PO w okręgu 14. stawiają na rozwój turystyki i budowę zakopianki (zdjęcia)

Podhalańscy kandydaci Platformy Obywatelskiej zaprezentowali się dzisiaj w Nowym Targu i w Zakopanem. Łącznie na liście nr 2 w okręgu wyborczym nr 14 jest siedmiu reprezentantów naszego regionu. Czterech z powiatu nowotarskiego i trzech tatrzańskiego.

Dodano: Wtorek, 21 lipca 2015 21:51

Nowy most w Biertowicach na dk 52 zostaje udostępniony kierowcom

Nowy most łukowy w Biertowicach jest gotowy i po ukończeniu prac na dojazdach, w czwartek 23 lipca br. już bez utrudnień będzie można po nim przejechać. Prawie rok kierowcy jadący drogą krajową nr 52 na odcinku Kraków – Wadowice i dalej do Bielska Białej korzystali z mostu tymczasowego, który wkrótce będzie rozbierany.

Dodano: Środa, 6 maja 2015 14:30

KRAKÓW. Mężczyzna skoczył z mostu Dębnickiego do Wisły. Trwają poszukiwania

Trwają poszukiwania osoby, która we wtorek wieczorem skoczyła do Wisły z mostu Dębnickiego. Według świadków zdarzenia, w wodzie znalazł się mężczyzna ubrany w garnitur.

Dodano: Wtorek, 3 lutego 2015 20:15

Most na rzece Stryszawka w Suchej Beskidzkiej do remontu

Ogłoszony został przetarg na remont mostu na rzece Stryszawka w Suchej Beskidzkiej, na drodze krajowej nr 28. Remont jest konieczny, ze względu na zły stan techniczny mostu. Oferty od wykonawców przyjmowane będą do 16 lutego.

Dodano: Niedziela, 1 lutego 2015 16:56

Rusza przetarg na remont mostu w Skawinie (zdjęcia)

Prawie 80 letni most w Skawinie, na rzece Skawinka, w ciągu drogi krajowej nr 44 będzie remontowany. Jest w złym stanie technicznym i remont jest konieczny. 30 stycznia br. ogłoszony został przetarg na wykonanie robót.

Dodano: Sobota, 16 sierpnia 2014 11:20

Zakopiański "mostek zakochanych" (zdjęcia)

Wszyscy miłośnicy Krakowa znają Kładkę im. Ojca Bernatka, która niczym wenecki Most Rialto, stała się kultowym miejscem zakochanych. Na barierze mostu przypinają oni opisane imionami kłódki, a wyrzucenie do Wisły klucza symbolizować ma nierozerwalność ich związku.

Dodano: Poniedziałek, 14 lipca 2014 13:57

Wicepremier Bieńkowska zapowiada: "będzie nowy most w Białym Dunajcu"

Minister infrastruktury i rozwoju spotkała się w Nowym Targu z Ewą Tomala-Borucką, dyrektor GDDKiA, marszałkiem Markiem Sową oraz parlamentarzystami PO - posłem Andrzejem Gutem-Mostowym i senatorem Stanisławem Hodorowiczem. Po tej rozmowie, goście kilka minut poświęcili dziennikarzom.

Dodano: Poniedziałek, 3 lutego 2014 19:23

Zakopane: śmierć pod mostem

ZAKOPANE. Pod starym mostem koło estakady po południu znaleziono zwłoki 48-letniego mieszkańca Leśnicy. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci mężczyzny. Wstępne oględziny nie dają powodów by sądzić, że to pobicie czy morderstwo.

Dodano: Środa, 8 stycznia 2014 12:32

Świnna Poręba: pierwszy z trzech mostów - gotowy (zdjęcia)

Zakończyła się budowa mostu kolejowego w Dąbrówce w powiecie wadowickim. 234-metrowy obiekt powstał w ramach przekładania linii kolejowej przy zbiorniku wodnym Świnna Poręba.

Dodano: Sobota, 28 grudnia 2013 16:11

KRAKÓW. Mężczyzna skoczył z mostu do Wisły

W sobotę, 28 grudnia krakowscy policjanci uratowali mężczyznę, który wskoczył do Wisły. Do zdarzenia doszło około godz. 14:00. Świadkowie natychmiast zawiadomili służby ratunkowe.

Dodano: Wtorek, 8 października 2013 21:29

Nowy most i droga przy zbiorniku wodnym Świnna Poręba

Przy zbiorniku wodnym Świnna Poręba rozpoczęła się budowa ponad 230-metrowego mostu drogowego oraz nowej drogi ze Stryszowa do Zembrzyc. Inwestycja jest realizowana przez Skanska na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie. Zarówno most, jak i droga będą gotowe w grudniu 2014 roku. Ich budowa jest konieczna, ponieważ dotychczasowe drogi dojazdowe do przysiółków Zembrzyc i Dąbrówki zostaną zalane przez wody zbiornika.

Dodano: Środa, 17 lipca 2013 23:30

Budowa domu w miejscu planowanego mostu - przed sądem

ZAKOPANE. Przed sądem zakopiańskim odbyła się rozprawa rodziny D. z Białego Dunajca. Chodzi rozpoczętą budowę budynku mieszkalnego w miejscu planowanego mostu w ciągu "zakopianki". Zeznawał projektant domu i przedstawiciele starostwa tatrzańskiego.

Dodano: Poniedziałek, 22 kwietnia 2013 12:08

Załoga bocheńskiego Dromostu nie otrzymuje pensji od pół roku

Cała załoga, czyli ponad siedemdziesięciu pracowników bocheńskiego Dromostu, czeka na zaległe pensje. Firma nie płaci im od pół roku.

Dodano: Sobota, 13 kwietnia 2013 19:58

Biały Dunajec: fatalny stan mostu na "zakopiance". Prace remontowe utrudnią ruch na drodze

PODHALE. Według opinii eksperckiej na moście na "zakopiance" w Białym Dunajcu należy wprowadzić ruch wahadłowy z wygrodzeniem jednego pasa ruchu o szerokości 3,5 m środkiem mostu - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowym i Autostrad w Krakowie. Przejazd przez most ma być sygnalizacją świetlną.

Dodano: Czwartek, 20 grudnia 2012 21:50

Andrzej Gut-Mostowy: Prywatyzacja PKL ma szanse zakończyć się szczęśliwie dla wszystkich. Lasy Państwowe są zainteresowane przystąpieniem do negocjacji

ZAKOPANE. - Znaczenie PKL dla Małopolski i państwa jest bardzo związane z interesem publicznym. I nie można tego traktować jako typowego biznesu narciarskiego - mówi o procesie prywatyzacji Polskich Kolei Linowych Andrzej Gut-Mostowy. - Chcielibyśmy, aby strategiczne decyzje na tych obiektach były podejmowane wspólnie z samorządami i z Marszałkiem Małopolski - dodaje poseł i oświadcza, że pojawił się nowy kontrahent zainteresowany kupnem spółki - Lasy Państwowe.

Dodano: Sobota, 14 kwietnia 2012 16:59

Ciekawe miejsca: krakowski „most zakochanych” (zdjęcia)

Most, który połączył brzegi Wisły w Krakowie, Kazimierz z Podgórzem – kładka Ojca Bernatka, zbudowana w miejsce dawnego Mostu Podgórskiego, stała się magicznym miejscem, odwiedzanym przez pary zakochanych. Kładka zyskała miano „mostu miłości”, gdyż wzorem zachodnioeuropejskich odpowiedników wieszane są na niej kłódki z inicjałami bądź imionami par.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl