Allestetis
Modernizacja
Dodano: Poniedziałek, 28 grudnia 2020 00:13

Nad Jezioro Rożnowskie pojedziemy po nowej nawierzchni

Kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni położonej na drodze powiatowej Wytrzyszczka - Tropie - Bartkowa-Posadowa w miejscowości Rożnów. Bardzo uczęszczana - szczególnie przez turystów w okresie wakacji - droga została gruntownie zmodernizowana na odcinku prawie 2,3 km.

Dodano: Środa, 23 grudnia 2020 13:52

Asfalt położony, chodniki gotowe

Pomimo okresu jesienno-zimowego, w ostatnich tygodniach trwały remonty na drogach powiatowych. Niektóre z nich zostały zakończone, inne będą kontynuowane jeśli pozwolą na to warunki pogodowe.

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 09:30

Zmiany na Górze Parkowej w Krynicy

Za kilka dni rozpocznie się modernizacja górnej stacji kolei PKL na Górze Parkowej w Krynicy. Z powodu przebudowy, od września do połowy grudnia kolej linowo - terenowa będzie niedostępna dla turystów.

Dodano: Piątek, 10 maja 2019 19:27

Tereny parkowe ŚCR-U w Rabce-Zdroju zostaną zmodernizowane

Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 zostanie przeprowadzona gruntowna modernizacja terenów parkowych obok budynków Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju.

Dodano: Wtorek, 15 stycznia 2019 17:37

Muzeum bohaterskich oświęcimian zyska nowy blask

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, którzy m.in. pomagali więźniom Auschwitz, doczeka się modernizacji. Powstanie w nim specjalny scenariusz wystawy.

Dodano: Poniedziałek, 7 maja 2018 21:30

Szpital w Bochni czeka modernizacja

Do końca 2019 roku zakończy się gruntowna modernizacja dwóch ważnych oddziałów w szpitalu powiatowym w Bochni – chorób wewnętrznych oraz anestezjologii połączonej z intensywną terapią. W efekcie nie tylko uda się przebudować „łącznik” prowadzący między budynkami, ale też doposażyć oba oddziały w nowoczesny sprzęt.

Dodano: Czwartek, 26 kwietnia 2018 17:50

Intensywniejsze prace na torach

Tegoroczne plany prac utrzymaniowych na torowiskach w Krakowie zostały zrewidowane. Największy od lat budżet na naprawy może być jeszcze powiększony, ale tylko jeśli nie przeszkodzi w utrzymaniu możliwości przewozowych komunikacji zbiorowej.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 17:40

Dobiegają końca prace przy modernizacji budynku grybowskiego LO (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk zapoznali się z postępem prac przy rozbudowie budynku na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie. Powstaje tam także sala gimnastyczna z zapleczem dla uczniów LO. W placówce kształci się blisko 300 osób.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2018 16:35

Termomodernizacja Nowohuckiego Centrum Kultury z pozytywną oceną

Zrealizowana przez Zarząd Inwestycji Miejskich termomodernizacja trzech budynków Nowohuckiego Centrum Kultury przeszła przez gęste sito kontroli przeprowadzonej przez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Projekt o wartości 4,5 mln zł dofinansowany był ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu RPO WM na lata 2014-2020 – Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej (ZIT).

Dodano: Czwartek, 28 grudnia 2017 08:29

Kolejne budynki w Krakowie zostaną poddane termomodernizacji

W 2017 roku Zarząd Inwestycji Miejskich wykonał termomodernizację dwóch obiektów za łączną kwotę 5,6 mln zł - w Nowohuckim Centrum Kultury oraz w Dworku Białoprądnickim. W przyszłym roku mają dojść do tego kolejne miejskie budynki.

Dodano: Wtorek, 24 października 2017 11:38

Modernizacja małopolskich skansenów. Trwają prace w ramach projektu Skansenova

Zainicjowany przez Województwo Małopolskie projekt „SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu” wszedł w kolejny etap realizacji. Dzięki projektowi zabytki architektury drewnianej zgromadzone w skansenach na terenie województwa małopolskiego zostaną gruntownie odnowione, zabezpieczone przed pożarami i klęskami żywiołowymi, co zapewni większe bezpieczeństwo i komfort zwiedzającym.

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 18:21

Termomodernizacja na szeroką skalę

Dziesiątki szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i innych obiektów należących do jednostek samorządu terytorialnego już wkrótce przejdzie gruntowną termodernizację. Wszystko w ramach rozstrzygniętego konkursu, na który samorząd województwa małopolskiego przeznaczył ponad 130 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodano: Wtorek, 13 września 2016 13:39

Rola Tarnowa w priorytetach modernizacji armii (zdjęcia)

W latach 2017-2019 najwięcej, bo 14 % Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP, stanowić będą wydatki na obronę powietrzną – wynika z prezentacji przedstawionych podczas MSPO w Kielcach. Zakłady Mechaniczne Tarnów jako lider techniczny konsorcjum proponują dostawy PSRA Pilica. Ponadto spółka bierze udział w konsorcjach programów: Wisła i Narew. Wysokie nakłady - rzędu 9 % PMT - stanowić będą w najbliższych latach wydatki na tworzone jednostek Obrony Terytorialnej. Wśród wyposażenia, które może być wykorzystane przez tę formację jest sporo wyrobów produkowanych w Tarnowie.

Dodano: Piątek, 9 stycznia 2015 11:41

Modernizacja trasy kolejowej Katowice - Kraków

Na przełomie 2015 i 2016 r. mają rozpocząć się prace na modernizowanej od 5 lat linii kolejowej Katowice - Kraków. Podpisane zostało porozumienie zarządcy kolejowej infrastruktury, spółki PKP PLK, z jednym z dotychczasowych wykonawców, spółką Trakcja PRKiI.

Dodano: Czwartek, 13 listopada 2014 12:57

8 tys. ton zanieczyszczeń mniej

Spore oszczędności wydatków na energię, poprawa komfortu pacjentów, unowocześnienie infrastruktury, ale przede wszystkim ograniczenie emisji niebezpiecznych substancji do atmosfery – w sumie aż 8 tys. ton rocznie – to najistotniejsze efekty realizacji projektów trzech Szpitalach Wojewódzkich - Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o., Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie. Projekt realizuje Województwo Małopolskie.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 12:21

Nowe inwestycje na nowotarskiej Długiej Polanie

W nadchodzącym sezonie narciarskim narciarzy szusujących na stokach Długiej Polany czekają spore zmiany. Zakończył się właśnie pierwszy etap modernizacji stacji narciarskiej.

Dodano: Niedziela, 2 lutego 2014 17:30

KRAKÓW. Od soboty nie kursują pociągi do Balic

Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej do Balic. Przez najbliższe 18 miesięcy nie będzie się można dostać na lotnisko pociągiem. W pierwszym etapie będą prowadzone prace związane z budową wiaduktu nad ulicą Balicką. Koszt całej inwestycji wyniesie 240 mln złotych.

Dodano: Niedziela, 6 października 2013 20:18

Tunel pod "zakopianką"? Poroniański samorząd dąży do przebudowy i modernizacji dróg

Poroniańscy radni przyjęli uchwałę opiniującą pozytywnie nową koncepcję przebudowy skrzyżowania drogi krajowej w Poroninie. Zakłada ona m.in. budowę tunelu pod linią kolejową. Teraz czas na rozmowy z właścicielami gruntów.

Dodano: Niedziela, 3 marca 2013 11:41

KRAKÓW. Od 5 marca rusza modernizacja północnej jezdni ul. Conrada - utrudnienia w ruchu

Od wtorku, 5 marca na kierowców czekają utrudnienia w ruchu, w związku z modernizacją północnej jezdni ul. Conrada (prowadzącej w kierunku ronda Ofiar Katynia). W tym samym czasie zwężona będzie ul. Jasnogórska.

Dodano: Niedziela, 20 stycznia 2013 11:51

16,5 mln zł na modernizację Pałacu Krzysztofory przy krakowskim Rynku Głównym

Ponad 16,5 mln zł ze środków Unii Europejskiej otrzyma Kraków na modernizację Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym, który jest siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W czwartek umowę w tej sprawie podpisały władze województwa małopolskiego i Krakowa.

Dodano: Środa, 20 czerwca 2012 19:33

Rozbudowa szpitala w Zakopanem

W szpitalu w Zakopanem odnowiono Oddział Wewnętrzny. Modernizacja kosztowała prawie 900 tys. zł.

Dodano: Środa, 30 maja 2012 20:36

Ponad 16,5 mln zł unijnej dotacji na remont pałacu pod Krzysztofory

Kraków otrzyma ponad 16,5 mln zł z UE na modernizację obiektu Pałac pod Krzysztofory – głównej siedziby Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W czwartek pre - umowę na unijną dotację przekaże marszałek Marek Sowa.

Dodano: Sobota, 21 kwietnia 2012 16:54

Trwa modernizacja "Orawskiej Drogi" (zdjęcia)

Orawa. Małopolska wspólnie z Krajem Żylińskim modernizują przygraniczną drogę, która połączy polską Jabłonkę ze słowackim Bobrovem. Modernizacja "Orawskiej Drogi" czyli drogi wojewódzkiej nr 962 rozpoczęła się w styczniu 2011 roku, zakończy się w lutym 2013.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl