Miejsce
Dodano: Środa, 14 marca 2018 16:18

665 nowych miejsc w ośrodkach wsparcia dziennego w subregionie tarnowskim i Wieliczce

15 nowych placówek wsparcia dziennego, a w nich 665 miejsc dla podopiecznych, powstanie w kilkunastu miejscowościach subregionu tarnowskiego oraz w Wieliczce. Pozwoli to objąć opieką ponad 1 tys. osób – dzieci, młodzieży i ich rodziców – zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem oraz potrzebujących fachowej pomocy. Na ich utworzenie zarząd województwa przeznaczył 12,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dodano: Wtorek, 10 października 2017 08:28

Trwa likwidowanie i malowanie nowych miejsc parkingowych w Krakowie

Trwa likwidowanie i malowanie nowych miejsc parkingowych. Prace mogą się wydłużyć. Wszystko przez deszcz i zaparkowane auta. Te są odholowywane, ale urząd mówi, że tak się nie dzieje.

Dodano: Poniedziałek, 18 września 2017 20:33

Nowe miejsca w małopolskich przedszkolach

2700 nowych miejsc w małopolskich przedszkolach, dodatkowe zajęcia dla ponad 6,5 tysiąca dzieci, wydłużenie godzin pracy placówek, szkolenia dla nauczycieli, modernizacja istniejących budynków oraz wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne – dzięki dofinansowaniu województwa z tego wszystkiego już wkrótce będą mogli skorzystać najmłodsi mieszkańcy Małopolski i ich wychowawcy.

Dodano: Poniedziałek, 18 września 2017 08:21

Ruszyła likwidacja 3 tys. miejsc postojowych

Zmiana organizacji ruchu w strefie płatnego parkowania budzi emocje. O wstrzymanie się ze zmianami apeluje poseł PO Bogusław Sonik, a także radni PiS. Ci ostatni przypominają pismo wojewódzkiego konserwatora zabytków z września zeszłego roku, w którym ten nie zgadza się na malowanie linii wyznaczających miejsca postojowe w zabytkowej części miasta. Urzędnicy miejscy odpowiadają, że nie mogą już wstrzymać prac.

Dodano: Środa, 25 marca 2015 19:51

II miejsce "Lalkarzy" ze Spytkowic na festiwalu w Żabnie (zdjęcia)

W Żabnie odbył się 30. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Grupa Teatralna "Lalkarze" ze Spytkowic, działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, pokazała festiwalowej publiczności swój najnowszy spektakl pt. „Odzyskany czas”.

Dodano: Niedziela, 25 stycznia 2015 21:01

Dworek Gościnny, czyli "pieniński salon" miejscem ludzkich pasji i kultury

Szczawnicki Dworek Gościnny zwany "pienińskim salonem", bądź ,,Kursalonem’’, to miejsce ze wspaniałą historią, budynkiem i salami, w których pielęgnowano miłość do kultury a zarazem wyróżniano ludzi z pasjami twórczymi.

Dodano: Czwartek, 6 listopada 2014 19:31

W Zakopanem powstaje kolumbarium

Prace przy zakopiańskim kolumbarium, czyli miejscu do umieszczania urn z prochami zmarłych, które powstaje przy ulicy Nowotarskiej, powoli dobiegają końca.

Dodano: Czwartek, 20 lutego 2014 14:34

KRAKÓW. Wyznaczono skąd będą odjeżdżać autobusy podczas remontu Dworca Głównego

Miejscy drogowcy zaakceptowali lokalizację miejsca, skąd odjeżdżać będą autokary w czasie remontu górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego (dolna płyta dworca będzie działać bez zmian). Inwestycja ma ruszyć w marcu i potrwa do czerwca.

Dodano: Środa, 19 lutego 2014 15:24

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu - "Miejscem przyjaznym czytaniu"

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu otrzymał wyróżnienie i certyfikat „Miejsce przyjazne czytaniu w Małopolsce” w projekcie ”Strefa wolnego czytania” realizowanym przez Fundację Sztuki Nowej „Znaczy się” pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Dodano: Niedziela, 6 października 2013 15:38

KRAKÓW. Bieg Trzech Kopców 2013 zgromadził blisko 2 tys. biegaczy

Bieg Trzech Kopców 2013 zgromadził 1942 zawodników i zawodniczek. Pierwsze miejsce zajął Ukrainiec Taras Salto, uzyskując czas 41:46. Kolejne trzy miejsca zajęli Kenijczycy, a piąty był krakowianin, Andrzej Lachowski.

Dodano: Sobota, 25 maja 2013 20:35

Mija 65. rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego. Miejsce jego pochówku wciąż nie zostało potwierdzone

25 maja 1948 r. w więzieniu mokotowskim komuniści stracili po torturach rtm. Witolda Pileckiego, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, kampanii 1939 r., oficera ZWZ-AK, dobrowolnego więźnia Auschwitz. Miejsca pochówku Pileckiego do dziś nie odnaleziono - przypomina w Dodatku Historycznym portal wPolityce.pl

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl