Allestetis
Marcinkowice
Dodano: Środa, 20 września 2023 19:08

PCS w Marcinkowicach: turniej szkół mundurowych

Kilkudziesięciu uczniów bierze dzisiaj udział w Turnieju Szkół Mundurowych, który odbywa się w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Dodano: Poniedziałek, 4 września 2023 15:58

Ponad 3800 uczniów rozpoczęło dzisiaj naukę w szkołach Powiatu Nowosądeckiego

1049 pierwszaków rozpoczyna dzisiaj naukę w dziewięciu szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. W sumie, w tym roku szkolnym, do powiatowych placówek będzie uczęszczało 3834 uczniów. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z uczniami Zespołu Szkół w Marcinkowicach, gdzie w pierwszych klasach będzie się uczyło 109 młodych ludzi.

Dodano: Wtorek, 1 sierpnia 2023 20:39

Trwa budowa Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach – otwarcie jeszcze w tym roku

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał dzisiaj postępy prac przy budowie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Wszystko przebiega zgodnie z planem.

Dodano: Wtorek, 4 lipca 2023 15:23

Wszystko zgodnie z planem – powstaje Centrum Sportu w Marcinkowicach

Zgodnie z planem postępują prace na terenie budowy powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Ich zaawansowanie sprawdzał w miniony weekend starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Niedziela, 2 lipca 2023 09:35

Setki młodych strażaków poznawało historię Marcinkowic (zdjęcia)

Około 600 ochotników z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu Nowosądeckiego spotkało się wczoraj w Marcinkowicach na XI Powiatowym Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Miejscem zbiórki był teren przy nowej hali sportowej.

Dodano: Piątek, 23 czerwca 2023 17:39

Mundurowi mają już wakacje

W Zespole Szkół w Marcinkowicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dyrektor Iwona Sikorska podziękowała nauczycielom i przedstawicielem służb, z którymi szkoła współpracuje. Wyróżniającym się uczniom wręczyła nagrody.

Dodano: Poniedziałek, 15 maja 2023 20:04

Młodzi piłkarze i puchar starosty

W Hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach rozegrano dziś I Turniej o Puchar Starosty Nowosądeckiego – Piłka Nożna rocznik 2012 i Młodsi.

Dodano: Piątek, 12 maja 2023 16:00

Rusza nabór do kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego

Zespół Szkół w Marcinkowicach, decyzją Ministra Obrony Narodowej, otrzymał zgodę na uruchomienie kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego. W najbliższy poniedziałek rusza nabór do klas wojskowych.

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2023 07:30

Powiat Nowosądecki Liderem Małopolski

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał właśnie nagrodę dla samorządu Powiatu Nowosądeckiego i tytuł LIDERA MAŁOPOLSKI w kategorii Najlepsze przedsięwzięcie roku 2022 w Małopolsce. Tym przedsięwzięciem jest budowa hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Dodano: Sobota, 15 kwietnia 2023 21:40

Broń, wspinaczka, quady i pokazy strażackie – dzień otwarty w Zespole Szkół w Marcinkowicach

Kilkuset uczniów klas ósmych z naszego regionu odwiedziło wczoraj Zespół Szkół w Marcinkowicach, gdzie odbył się Dzień otwarty. Mogli nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą, ale też obejrzeć pokazy sztuk walki, wspiąć się po ściance wspinaczkowej, obejrzeć sprzęt wojskowy, pożarniczy, ratowniczy i policyjny. Nie zabrakło chętnych do przejażdżki na quadzie i dokładnego zapoznania się z najnowocześniejszą bronią.

Dodano: Piątek, 14 kwietnia 2023 13:00

Szkolenie z Terytorialsami (zdjęcia)

Dwa dni intensywnego szkolenia już za uczniami. Z ATC - Atut Training Center młodzież z Zespołu Szkół w Marcinkowicach doskonaliła umiejętności strzeleckie, mając możliwość poznać budowę i obsługę broni.

Dodano: Piątek, 14 kwietnia 2023 08:23

Dzień Otwarty w Marcinkowicach już dzisiaj

W Zespole Szkół w Marcinkowicach odbędzie się Dzień otwarty. Początek o godz. 9.

Dodano: Czwartek, 6 kwietnia 2023 16:00

Trening z mistrzynią świata

Uczniowie klas Ia Oddziału Przygotowania Wojskowego i Ib Bezpieczeństwa Publicznego z Zespołu Szkół w Marcinkowicach, wzięli udział w treningu otwartym poprowadzonym przez Beatę Leśnik - złotą medalistkę Mistrzostw Świata w kickboxingu.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 09:00

Uczniowie mogą już brać udział w akcjach ratowniczych

Uczniowie klasy pożarniczej w Zespole Szkół w Marcinkowicach zdawali dzisiaj egzamin teoretyczny i praktyczny, który umożliwia im branie udziału w akcjach strażackich. Wszyscy zdali!

Dodano: Piątek, 3 marca 2023 14:00

Saneczkarskie sukcesy uczniów

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w saneczkarstwie lodowym w Starym Smokowcu na Słowacji.

Dodano: Czwartek, 2 marca 2023 23:35

Ruszyła budowa powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach

Trwają prace przy budowie zewnętrznej części powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach, które powstaje obok nowej hali sportowej ze strzelnicą.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2023 08:27

Rusza budowa powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach

Konsorcjum trzech firm reprezentowane przez Lucynę Matyję wybuduje Centrum Sportu dla Powiatu Nowosądeckiego w Marcinkowicach. Podpisano stosowną umowę i już wykonawca wejdzie na plac budowy. Koszt inwestycji to niemal 12 milionów złotych!

Dodano: Sobota, 14 stycznia 2023 20:00

Wicemarszałek Sejmu strzelał w Marcinkowicach

Kilkadziesiąt strzałów z różnego rodzaju broni oddał dzisiaj na strzelnicy w Marcinkowicach (powiat nowosądecki) wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Przybył na spotkanie z samorządowcami, które wcześniej odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. Później obejrzał nową halę ze strzelnicą.

Dodano: Czwartek, 12 stycznia 2023 11:00

Szkoła wspólpracuje z Zakładem Karnym

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisał właśnie porozumienie o współpracy Zespołu Szkół w Marcinkowicach z Zakładem Karnym w Nowym Sączu.

Dodano: Wtorek, 10 stycznia 2023 17:32

Mundury i sprzęt dla uczniów klasy wojskowej

Bluza i spodnie od munduru, T-shirt, beret, zestaw oznak regulaminowych, bluza ocieplana, plecak taktyczny, rękawiczki i czapka zimowa – to wyposażenie, które dzisiaj otrzymali uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Dodano: Środa, 30 listopada 2022 23:18

Dziewczęta rozegrały pierwsze mecze w nowej hali w Marcinkowicach

Dzisiaj w hali sportowej w Marcinkowicach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt – to pierwsze rozgrywki w obiekcie oddanym do użytku 21 listopada tego roku.

Dodano: Poniedziałek, 21 listopada 2022 22:12

Już jest! Hala sportowa ze strzelnicą została uroczyście otwarta

Takiej uroczystości jeszcze nie było w Marcinkowicach. Ale też taką inwestycję trudno znaleźć w całej Małopolsce. Dzisiaj oficjalnie została oddana do użytku i uroczyście otwarta hala sportowa ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Dodano: Niedziela, 9 października 2022 18:00

Most w ul. Marcinkowickiej prawie gotowy

Do końca października ma potrwać budowa mostu na drodze powiatowej w gminie Chełmiec - ul. Marcinkowicka. Całkowity koszt inwestycji to 2 330 530,78 zł. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozmawiał z pracownikami budującymi przeprawę – zapewnili, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Dodano: Środa, 20 lipca 2022 07:28

Budowa hali w Marcinkowicach: niebawem rozegramy tu pierwsze mecze

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach są bardzo zaawansowane. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozmawiał dzisiaj z szefem firmy wykonującej inwestycje Piotrem Gurgulem i kierownikiem budowy Arkadiuszem Wojtasem.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2022 18:00

To była wyśmienita zabawa

W miniony weekend w Marcinkowicach odbył się Piknik Rodzinny połączony z Turniejem Piłki Nożnej. W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Impreza odbywała się pod jego patronatem.

Dodano: Czwartek, 2 czerwca 2022 20:00

Trenerzy olimpijczyków w saneczkarstwie zawitali do Marcinkowic!

Cóż to było za spotkanie! Dzisiaj w Zespole Szkół w Marcinkowicach spotkali się Polacy, Słowacy i Austriacy – szefowie i trenerzy saneczkarzy z całego świata. Powód? Rozmowy o powstaniu toru kompozytowego w Marcinkowicach i nauka jazdy na sankorolkach pod okiem wybitnych trenerów.

Dodano: Wtorek, 8 marca 2022 12:30

Budowa hali ze strzelnicą w Marcinkowicach

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach postępują zgodnie z planem. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał postęp robót.

Dodano: Piątek, 25 czerwca 2021 09:18

ZS w Marcinkowicach: hala rośnie w szybkim tempie

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztowała budowa Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Prace postępują w szybkim tempie, a budynek hali sportowej widać już z daleka.

Dodano: Środa, 21 kwietnia 2021 12:20

ZS w Marcinkowicach: przygoda w mundurze tylko z nami

W najbliższy piątek (23 kwietnia 2021 r.) w godz. 10:00 – 13:00 odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Marcinkowicach. W wirtualnych klasach odbędzie się prezentacja poszczególnych kierunków.

Dodano: Piątek, 9 października 2020 21:14

Z karabinem przez las

Młodzież klas wojskowych Zespołu Szkół im. Wł. Orkana w Marcinkowicach wzięła dzisiaj rano karabiny i pod czujnym okiem opiekunów ruszyła do lasu. Wszystko w ramach zajęć taktycznych realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej „Przysposobienie wojskowe”.

Dodano: Piątek, 2 października 2020 08:00

Młodzież ze szkoły w Marcinkowicach uczy się, jak ratować nasze życie

Po raz jedenasty uczniowie klas pożarniczych Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach gościli w Białogórze. Odbył się tam obóz szkoleniowy z zakresu pożarnictwa i ratownictwa technicznego. Zajęcia odbywały się na terenie działania Ochotniczej Straży Pożarnej Choczewo.

Dodano: Sobota, 1 sierpnia 2020 07:31

Marcinkowice: jest sześć oświetlonych przejść dla pieszych

Właśnie zakończyła się przebudowa ponad 5-kilometrowego odcinka drogi w Marcinkowicach. Ale to nie wszystko. Mieszkańcy mogą też już korzystać z sześciu przejść dla pieszych, które w nocy są specjalnie oświetlone.

Dodano: Piątek, 14 czerwca 2019 13:00

Dworek w Marcinkowicach już po remoncie

Wyremontowane i umeblowane sale zabytkowego dworku w Marcinkowicach prezentują się okazale. Dzisiaj oficjalnie otwarto je po remoncie. Przecięcia wstęgi dokonał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach Alicja Wąsowicz i ks. prałat Józef Babicz, który przekazał zabytkowe wyposażenie wnętrz.

Dodano: Środa, 5 czerwca 2019 12:00

Marcinkowice: budynek szkoły został docieplony

Zakończył się pierwszy etap prac w budynku Zespołu Szkół w Marcinkowicach w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Nowosądeckiego - etap I”.

Dodano: Piątek, 7 grudnia 2018 08:37

Rocznica Bitwy pod Marcinkowicami

Wczoraj w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach obchodzono 104. rocznicę Bitwy pod Marcinkowicami.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl