Golemo
Kopalnia
Dodano: Sobota, 1 maja 2021 11:00

Wielicka kopalnia otwiera Trasę Turystyczną, uruchamia też Punkt Szczepień Powszechnych

Od 4 maja czynna będzie Trasa Turystyczna Kopalni Soli „Wieliczka”. Od 15 maja wznowi działalność tężnia solankowa w Parku św. Kingi (Hotel Grand Sal: 8 maja). Cały czas funkcjonuje Uzdrowisko kopalni, które od 8 maja rozpocznie szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w szybie Regis (zapisy od 5 maja).

Dodano: Piątek, 29 stycznia 2021 12:19

Wielicka kopalnia od 4 lutego zaprasza do zwiedzania (zdjęcia)

Po trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami wielicka kopalnia zaprasza, od najbliższego czwartku 4 lutego, na Trasę Turystyczną. Zabytkowe podziemia będzie można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-15.00 oraz w weekendy w godzinach 9.00-17.00. Zwiedzanie odbywać się będzie w niewielkich 10-osobowych grupach.

Dodano: Środa, 7 sierpnia 2019 21:50

Mezgec wygrywa w Bielsku-Białej, Ackermann liderem

Luka Mezgec (Mitchelton Scott) wygrał piąty etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR pozostaje Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe).

Dodano: Środa, 7 sierpnia 2019 14:00

Tour de Pologne, etap 5 Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała

154 kilometry mają do pokonania kolarze na piątym etapie 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Grupa Lotto Soudal zdecydowała, iż jej kolarze wystartują w piątym etapie wyścigu.

Dodano: Środa, 10 kwietnia 2019 12:30

20 lat konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli”

Pisanki z soli powstają w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka już od 20 lat. W tym roku konkurs odbędzie się 12 kwietnia w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Dodano: Sobota, 26 stycznia 2019 00:20

Koncert „Kolędy na trzech tenorów” w Kopalni Wieliczka

Koncert „Kolędy na trzech tenorów” – wyjątkowy koncert pod ziemią! 25 stycznia 2019 roku odbył się w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Dodano: Czwartek, 24 stycznia 2019 11:40

Koncert „Kolędy na trzech tenorów” w Kopalni Soli Wieliczka

Koncert „Kolędy na trzech tenorów” – wyjątkowy koncert pod ziemią! 25 stycznia 2019 roku zapraszamy do Kopalni Soli „Wieliczka”. W położonej na głębokości 125 m pod ziemią komorze Warszawa, w kolędowym repertuarze, zaprezentują się soliści – Łukasz Gaj, Jakub Oczkowski i Alexander Martinez oraz Orkiestra im. Adama Wrońskiego pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Dodano: Poniedziałek, 7 stycznia 2019 01:00

Koncert Noworoczny w Kopalni Soli „Wieliczka”

5 i 6 stycznia 2019 w Kopalni Soli „Wieliczka” odbyły się dwa wyjątkowe Koncerty Noworoczne. Po raz kolejny na scenie zobaczyliśmy znakomitych artystów Opery Krakowskiej. Było to niezapomniane muzyczne doświadczenie, 125 m pod ziemią.

Dodano: Niedziela, 15 kwietnia 2018 23:46

"Opowieści Ochmana"w Kopalni Soli Wieliczka (zdjęcia)

Z wykształcenia jest ceramikiem po AGH. Swoim tenorem podbił największe sceny świata. Śpiewa od 4. roku życia.
W ubiegłym roku skończył 80 lat. Nadal występuje.

Dodano: Środa, 4 kwietnia 2018 08:13

Wielicka solanka też na powierzchni ziemi

Nie trzeba od razu jechać nad morze, by odetchnąć zdrowym powietrzem pełnym soli. Warto wybrać się do tężni Kopalni Soli „Wieliczka”, która po zimowej przerwie wznowiła działalność.

Dodano: Wtorek, 20 lutego 2018 11:50

Plener satyryczny „Sól w oku satyry”

W wielickiej kopalni pojawili się satyrycy, uczestniczący w plenerze „Sól w oku satyry” organizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Artystów Karykatury. Plener potrwa do 24 lutego br.

Dodano: Poniedziałek, 4 grudnia 2017 17:04

Świętowała małopolska górnicza brać

Nie na Śląsku, który to region najbardziej kojarzy się z górnictwem, ale właśnie w Małopolsce znajdują się najstarsze polskie kopalnie – tym samym to właśnie w tym województwie najdłużej jest obchodzone święto górników, czyli tradycyjna Barbórka.

Dodano: Poniedziałek, 13 listopada 2017 10:51

Premier w kopalni o solidarności z ofiarami wojny

W kopalni soli w Wieliczce odbyło się spotkanie „Polska dla świata. Solidarni z ofiarami wojny” organizowane przez Caritas Polska oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Gościem była premier Polski Beata Szydło.

Dodano: Niedziela, 12 marca 2017 10:36

12-Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy

W dniach 10-12 marca w Kopalni Soli w Bochni odbędzie się XIII edycja 2-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego.

Dodano: Środa, 8 marca 2017 21:42

Plener „Solne wnętrza” (zdjęcia)

Wnętrza wielickiej kopalni od wieków przyciągają artystyczne dusze. Tu, inspirację oraz miejsca do realizacji swych pomysłów, znaleźli poeci, literaci, malarze i rzeźbiarze, filmowcy oraz fotografowie. Przekonali się, że miejsce choć piękne i wyjątkowe jest także wymagające i trudne ze względu na ograniczoną ilość światła.

Dodano: Piątek, 10 czerwca 2016 19:57

Trasa przyrodnicza w Kopalni Soli Bochnia (zdjęcia)

Dziś zaprezentowano nową trasę przyrodniczą w Kopalni Soli Bochnia. Podczas uroczystości wykład przedstawiający ostatnie odkrycie geologicznego fenomenu w podziemiach Kopalni przeprowadził dr hab. inż. Maciej Manecki z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska).

Dodano: Sobota, 16 maja 2015 11:56

Nowe złoże w Kopalni Wapienia Czatkowice

- Odkrycie nowego złoża to jak otwarcie nowego zakładu, który ma zapewnioną przyszłość na 50 lat. To na pewno powód do radości. Chciałem też pogratulować tego, że w trakcie prac przygotowawczych udało się uniknąć problemów z ochroną środowiska. Rola Czatkowic w Małopolsce i Polsce rośnie - mówił marszałek Marek Sowa podczas uroczystego otwarcia nowego złoża w Kopalni Wapienia Czatkowice.

Dodano: Niedziela, 11 stycznia 2015 22:14

Małopolska kopalnia do likwidacji

Cały czas trwa protest w obronie Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze. Pod ziemią jest już kilkuset górników.

Dodano: Poniedziałek, 10 listopada 2014 11:22

Dzień Otwartych Drzwi w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Zamek Żupny i Kopalnia Soli w Wieliczce otworzą swoje drzwi dla zwiedzających już 23 listopada w godz. 9- 16. Tematem przewodnim wydarzenia będą "Jubileusze i rocznice”.

Dodano: Piątek, 6 września 2013 10:55

Kopalnia Soli “Wieliczka” w specjalnej kolekcji UNESCO na Google Street View

Kopalnia Soli „Wieliczka” to najstarsze działające przedsiębiorstwo na świecie. W 35. rocznicę wpisania go na Listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, zostało udostępnione na Google Street View. Internauci na całym świecie mogą oglądać zdjęcia niemal całej turystycznej części kopalni: od długich korytarzy, przez komory Jana Haluszki czy Drozdowice po zabytki, z perłą kopalni i prawdziwą dumą górników, Kaplicą Świętej Kingi na czele. To pierwsza podziemna kolekcja Street View w Europie i jedna z kilku na świecie.

Dodano: Środa, 13 lutego 2013 12:58

Czy kopalnię w Trzebini odbudują Niemcy?

Za kilka miesięcy niemiecka firma Ichor Coal, zajmująca się wydobyciem węgla, podejmie decyzję, czy odbuduje zlikwidowaną 12 lat temu Kopalnię Węgla Kamiennego "Siersza" w Trzebini - informuje rzecznik urzędu miasta Robert Siwek.

Dodano: Sobota, 5 stycznia 2013 15:51

W Kopalni Soli "Wieliczka" kręcone są zdjęcia do filmu

Polsko-norweska ekipa od soboty kręci film "Sól" w kopalni w Wieliczce. To projekt artystyczny reżyserki Marii Lloyd, w który zaangażował się współpracownik Stevena Spielberga Rick Marr. Bohaterką opowieści jest dziewczynka przeżywająca wyjątkową przygodę.

Dodano: Wtorek, 22 maja 2012 10:19

Pożar w Kopalni Węgla Kamiennego w Brzeszczach

Wczoraj ok. godz. 10 w Kopalni Węgla Kamiennego w Brzeszczach nastąpił pożar na głębokości 600-900 metrów pod ziemią. Z pracy została wycofana 14-osobowa grupa górników. Nikt nie doznał obrażeń.

Dodano: Poniedziałek, 3 stycznia 2011 16:21

Kopalnie Soli w Wieliczce owiedziło już ponad milion osób

30 grudnia podziemna Wieliczka powitała milionowego w tym roku turystę - Kopalnie węglowe chwalą się milionami ton wydobycia, Kopalnia Soli w Wieliczce - milionem zwiedzających - mówi Kajetan d'Obyrn, prezes Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. - czytamy na oficjalnej stronie Kopalni Soli w Wieliczce

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl