Barnaś
Konkurs
Dodano: Środa, 20 września 2023 19:36

Konkurs na logo Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z związku ze zmianą od 1 października 2023 roku nazwy na Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ogłasza otwarty konkurs na projekt nowego logo.

Dodano: Poniedziałek, 11 września 2023 06:25

Konkurs Historyczno-Literacki im. Andrzeja Kostki

Stowarzyszenie Kehila Trzebinia wraz z Partnerami zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w I Konkursie Historyczno-Literackim im. Andrzeja Kostki.

Dodano: Piątek, 8 września 2023 12:00

VI edycja konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Filmowa piosenka o Polsce pamięta”.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele zyskał film, gdy pojawił się w nim dźwięk? Wciąż słyszymy takty muzyki i nucimy piosenki, które stawały się przebojami śpiewanymi przez pokolenia.

Dodano: Niedziela, 20 sierpnia 2023 16:00

Żywioł Folkloru (zdjęcia)

Przy wystawie nagrodzonych fotografii z 53. MFFZG w Zakopanem uhonorowano laureatów. Konkurs wygrał Daniel Franek.

Dodano: Środa, 7 czerwca 2023 16:00

Perły Samorządu – Gmina Skawina w ścisłej czołówce

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko wraz z I Zastępcą Witoldem Grabcem, podczas uroczystej gali samorządów, która odbyła się 1 czerwca w Muzeum Miasta Gdyni, odebrali aż dwa wyróżnienia w przeglądzie “Perły Samorządu”, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Dodano: Piątek, 2 czerwca 2023 10:00

Znamy laureatów XII edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy

31 maja w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” w Krakowie poznaliśmy laureatów XII edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka, a do ich rąk trafiły nagrody i słowa uznania od przedstawicieli świata mediów.

Dodano: Wtorek, 30 maja 2023 16:00

Już jutro poznamy laureatów XII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy

Organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka już po raz 12. zapraszają na wyjątkowe wydarzenie - galę finałową tegorocznej edycji Konkursu. Już 31 maja 2023 r. w Klubie Dziennikarzy “Pod Gruszką” zostaną ogłoszeni laureaci czterech kategorii Konkursu stworzonego przez studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 30 maja 2023 14:00

Młodzi muzycy zagrali w Starym Sączu

Na deskach kina Sokół w Starym Sączu odbył się uroczysty koncert laureatów XVIII Powiatowego Konkursu Młodych Muzyków - Instrumentalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Na scenie wystąpiło 56 zdobywców I miejsc, w tym 5 Nagród Specjalnych, które stanowiły szczególne uznanie umiejętności uczestników konkursu.

Dodano: Niedziela, 21 maja 2023 16:00

Zbyrcoki rozdane (zdjęcia)

Złote Zbyrcoki jubileuszowego Przednówka w Polanach ktoŸy odbywa się w Kościelisku zdobyła m. in. Grupa Śpiewacza Zespołu Giewont, Mali Gronkowianie, Muzyka Pasterka z "Jutrzenki", "Skalni", Michał Wilczek, Tomasz Lassak "Helios", Rodzina Koszarków i Muzyka Szymona Tylki.

Dodano: Czwartek, 18 maja 2023 13:00

Dwoje uczniów z Krakowa najlepszymi młodymi pisarzami w Polsce

Wiktoria Czech (klasa 1 SP) i Mikołaj Korba (klasa 1 SP) zostali laureatami 7. edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych “Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.

Dodano: Niedziela, 14 maja 2023 12:00

Koncert Laureatów. Ostatni akord XX Konkursu Ady Sari

Długą owacją i okrzykami „brawo” zakończył się w sobotę, 13 maja, Koncert Laureatów XX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Dodano: Sobota, 13 maja 2023 16:52

Wielki finał. Nagrody rozdane!

Chao Liu, baryton z Chin, który studiował w Central South University Teng Shuping, Luciano Pavarotti Municipal Theater Academy of Modena, a obecnie szkoli się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie zdobył I nagrodę (24 tys. zł) w kategorii głosów męskich na XX Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2023 23:33

Z wizytą u patronki Konkursu

Dziś, 11 maja, nie było zaplanowanych przesłuchań XX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Zwyczajowo czwartek jest przeznaczony na próby finalistów z orkiestrą.

Dodano: Środa, 10 maja 2023 23:04

Dziewięcioro wspaniałych! Znamy finalistów Konkursu (zdjęcia)

Dziewięcioro śpiewaków, w tym pięć kobiet i czterech mężczyzn, wystąpi w finale XX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu – tak zadecydowało dziś międzynarodowe jury pracujące pod przewodnictwem Małgorzaty Walewskiej.

Dodano: Wtorek, 9 maja 2023 21:45

Wymagający drugi etap

Dziś, we wtorek, w pierwszym dniu drugiego etapu XX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu wystąpiło 26 śpiewaków. Artyści z towarzyszeniem fortepianu wykonywali 3 lub 4 utwory, wybrane przez jury z programu podanego przez uczestników.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2023 23:00

Poznaliśmy uczestników II etapu

26 śpiewaków z 8 krajów zakwalifikowało jury do drugiego etapu XX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią Polacy aż 13 osób, później najwięcej jest wykonawców z Chin (4), Korei Południowej (3), Niemiec (2) oraz po jednym z Austrii, Słowenii, Ukrainy i USA.

Dodano: Niedziela, 7 maja 2023 19:46

Konkurs Ady Sari rozpoczęty!

Recytatywem i arią Łucji „Il dolce suono” z III aktu opery „Lucia di Lammermoor” w wykonaniu Hyejin Lee, sopranistki z Korei Południowej rozpoczął się pierwszy etap przesłuchań XX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Dodano: Niedziela, 7 maja 2023 08:14

Przed wielkim startem

„Mam nadzieję, że Konkurs stanie się dla was czasem wspaniałym, który będzie owocował w waszej dalszej karierze” – mówił Andrzej Zarych, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, podczas otwarcia XX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Dodano: Niedziela, 23 kwietnia 2023 11:38

14 zespołów walczy o Złote Kierpce (zdjęcia)

W Zakopanem rozpoczął się Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce. Przez dwa dni na scenie będzie można oglądać podhalańskie zwyczaje, taniec i posłuchać śpiewu.

Dodano: Wtorek, 18 kwietnia 2023 09:00

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

77 młodych śpiewaków z 19 krajów: Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Francji, Gruzji, Izraela, Korei Południowej, Meksyku, Niemiec, Polski, RPA, Słowenii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii weźmie udział w rozpoczynającym się 6 maja 2023 roku w Nowym Sączu XX Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.

Dodano: Sobota, 8 kwietnia 2023 18:00

Wielka Sobota na Orawie (zdjęcia)

W Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej odbył się dziś konkurs na najpiękniejszy, tradycyjny, orawski koszyczek wielkanocny połączony z tradycyjnym święceniem pokarmów.

Dodano: Niedziela, 2 kwietnia 2023 15:30

64. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego

Wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala, Dyrektor GDK Lipnica Murowana Agnieszka Żołna-Zdunek, Proboszcz Parafia św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej Ks. Mariusz Jachymczak zapraszają do wspólnego świętowania uroczystości niedzieli palmowej i udziału w tradycyjnym, lipnickim konkursie niezwykłych palm.

Dodano: Niedziela, 2 kwietnia 2023 08:42

Pokaz Filmów o Sztuce

W dniach 30 marca – 1 kwietnia w Zakopanem odbył się organizowany przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury Pokaz Filmów o Sztuce.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 13:00

Recytowali i śpiewali najpiękniej

W Bursie Szkolnej w Starym Sączu odbyły się eliminacje powiatowe do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Dodano: Czwartek, 9 marca 2023 07:36

LO w Starym Sączu: Anna Lipka w finale

Anna Lipka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu przeszła do finału Ogólnopolskiego Konkursu Krasomowczego.

Dodano: Piątek, 3 marca 2023 12:23

Najlepsi strażacy z Starego Sączą

Wczoraj odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zajęli cztery pierwsze miejsca

Dodano: Sobota, 25 lutego 2023 00:24

Krasomówczynie z Łącka

Regina Tomaszek i Magda Piksa – uczennice Zespołu Szkół w Łącku awansowały do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Dzisiaj odbył się pierwszy etap krakowskich eliminacji, w którym wzięło udział 37 uczniów ze szkół województwa małopolskiego, w tym ze Starego Sącza, Nowego Targu, Wojnicza, Skawiny i Krakowa.

Dodano: Wtorek, 14 lutego 2023 11:04

Pomagać najbardziej potrzebującym. Konkurs Wojewody Małopolskiego na zadania z zakresu polityki społecznej

Śniadanie wielkanocne dla osób, które nie mają go zapewnionego; pomoc doraźna, w tym paczki żywnościowe; zagwarantowanie schronienia lub okresowe działania integracyjno-terapeutyczne oraz aktywizujące. To przykładowe projekty, które mogą otrzymać dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę pierwszego w tym roku otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na realizację wybranych zadań z zakresu pomocy społecznej.

Dodano: Poniedziałek, 5 grudnia 2022 09:00

Otwarty konkurs na zadania z zakresu pomocy społecznej

Barszcz z uszkami, karp w galarecie i wspólne dzielenie się opłatkiem przy dźwięku polskich kolęd. Wigilia Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który kojarzy nam się z ciepłem ogniska domowego i rodzinną atmosferą.

Dodano: Czwartek, 27 października 2022 07:49

Piąta edycja konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej” rozstrzygnięta

Pomysł wokalnej rywalizacji dzieci i młodzieży z Małopolski zrodził się pięć lat temu. Konkurs ma na celu eksponowanie patriotycznych postaw wśród dzieci i młodzieży. To także forma popularyzacji polskiego dziedzictwa kulturowego, bogatego w zbiór utworów muzycznych, które towarzyszyły naszej Ojczyźnie w najważniejszych i najtrudniejszych momentach.

Dodano: Czwartek, 13 października 2022 09:09

Lider Małopolski – Najlepsze Przedsięwzięcie Roku 2021 w Małopolsce

Kapitała Konkursu „Lider Małopolski – Najlepsze Przedsięwzięcie Roku 2021 w Małopolsce”, w skład której wchodzi 27 samorządowców – członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski – wyróżnia najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, ekspansywne firmy z Małopolski, z nowymi technologiami, stwarzające nowe miejsca pracy.

Dodano: Sobota, 8 października 2022 11:00

Konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo”. Nie czekaj, weź udział już dzisiaj!

Jeszcze przez niecały miesiąc można wysyłać zgłoszenia do konkursu „Kierunek – Bezpieczeństwo” organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Stwórz pracę plastyczną ukazującą miasteczko Peronowo i wygraj dla swojej szkoły plac do zabaw i ćwiczeń o wartości 20 000 zł i inne nagrody

Dodano: Niedziela, 18 września 2022 23:17

V EDYCJA KONKURSU zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Moja Poezja - Moja Ojczyzna

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej już – piątej – edycji konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”, który cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku śpiewamy na cześć polskich poetów i kompozytorów.

Dodano: Piątek, 16 września 2022 08:22

Głosujcie na „Turystyczne Skarby Małopolski”

Właśnie trwa IV edycja konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego.
8 września rozpoczął się II etap konkursu, więc nie zwlekajcie, do 27 września możecie głosować na swoje ulubione atrakcje i destynacje w Małopolsce.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2022 09:20

Konkurs "Turystyczne skarby Małopolski"

Tylko do 31 sierpnia można jeszcze zgłaszać swoich kandydatów do konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne regionu pod nazwą „Turystyczne Skarby Małopolski”.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2022 14:00

Znamy zwycięzców 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Podczas konferencji prasowej w zakopiańskiej Willi Czerwony Dwór burmistrz Leszek Dorula wraz z zastępcą, dyrektorem festiwalu oraz dyrektorami jednostek kultury miasta, a także jurorami ogłosili wyniki. Złote ciupagi otrzymały zespoły z Bułgarii, Węgier i Macedonii.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2022 19:00

Konkurs muzykantów rozstrzygnięty - wyniki (zdjęcia)

14 kapel, 13 instrumentalistów ludowych, 9 śpiewaków ludowych i 11 grup śpiewaczych wysłuchało konkursowe jury podczas 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2022 22:00

Żywioł Folkloru (zdjęcia)

W siódmej edycji konkursu fotograficznego „Żywioł Folkloru” zorganizowanej w ramach ubiegłorocznego, 52. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zwyciężyli: Barbara Hadowska - której zdjęcia z wypraw w Tatry możecie Państwo oglądać na naszym portalu, Waldemar Sowiński, Daniel Franek i Sylwia Żołądek.

Dodano: Czwartek, 2 czerwca 2022 22:38

ZSP w Krynicy-Zdroju: wojewódzki sukces Wiktorii Sekuły

Uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju - Wiktoria Sekuła z klasy 3ABp LO laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Dodano: Sobota, 16 kwietnia 2022 11:00

Wielka Sobota w skansenie w Zubrzcy Górnej

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny powraca po dwuletniej przerwie do organizacji swojego konkursu na najpiękniejszy, tradycyjny, orawski koszyczek wielkanocny.

Dodano: Czwartek, 14 kwietnia 2022 10:00

ZSP w Nawojowej: sukces goni sukces!

Igor Zborowski i Dawid Sekuła – uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej zdobyli srebro na konkursie kulinarnym „Beskidzkie Kociołki” Nowa Formuła. Uczniowie przygotowywali się do rywalizacji pod okiem nauczycielki Anny Wilk.

Dodano: Wtorek, 5 kwietnia 2022 11:00

Fotograficzne okruchy dla pamięci

W wieku XVIII w Brzesku społeczność żydowska liczyła blisko 200 osób. Pod koniec XIX wieku było to już niemal 3000 osób, czyli blisko 70% mieszkańców. Większość zajmowała się kupiectwem, ale uprawiali też inne zawody, jak: garbarstwo, krawiectwo, szewstwo, piekarstwo, kowalstwo, garncarstwo, kuśnierstwo, czapnictwo czy mleczarstwo.

Dodano: Piątek, 25 marca 2022 08:16

Małopolska Marzanna

W Skansenie w Szymbarku rozstrzygnięto konkurs „Małopolska Marzanna", który odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Dodano: Czwartek, 24 marca 2022 06:27

Szkoły z Małopolski grają o nowoczesne laboratoria – znamy finałową 30-stkę programu „Koloratorium”

Aż 158 szkół podstawowych z całej Polski dołączyło do najnowszej edycji programu społecznego „Koloratorium”. Za nami już pierwszy etap akcji – znamy 30 placówek, które wykonując kolejne konkursowe zadania i zdobywając punkty w rankingu, przeszły do finałowego etapu.

Dodano: Środa, 23 lutego 2022 20:51

Architekt z Krakowa najlepszy na świecie

Leszek Kalandyk - założyciel i główny projektant krakowskiej pracowni LK&PROJEKT - otrzymał nagrodę "Najlepszy architekt 2021 roku", przyznawaną przez międzynarodowe, uznane na całym świecie Stowarzyszenie Architektów TAC (The Architecture Community)

Dodano: Czwartek, 17 lutego 2022 13:15

Trwają zgłoszenia do XI edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy

Organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka już po raz XI zachęcają młodych adeptów dziennikarstwa do wzięcia udziału w konkursie, który daje szansę na postawienie pierwszych kroków w świecie mediów.

Dodano: Środa, 26 stycznia 2022 11:37

„Detektyw Pozytywka” w Teatrze Groteska

Już wkrótce w Teatrze Groteska premiera spektaklu „Detektyw Pozytywka” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Aby czas oczekiwania minął szybciej i bardziej twórczo teatr zaprasza do udziału w konkursie.

Dodano: Wtorek, 25 stycznia 2022 17:00

Kolędowali on-line – komisja artystyczna wybrała zwycięzców

Zakończył się XVIII Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych „Sądeckie Kolędowanie” w Kamionce Wielkiej. Komisja artystyczna obejrzała przesłane występy zespołów – z powodu pandemii covid-19 kolędowanie odbywało się on-line.

Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia 2022 09:00

Mistrz i Uczeń

Przyszedł na świat w Krakowie, gdzie ukończył Szkołę Sztuk Pięknych. Studiował w Monachium i Wiedniu. Jego dzieła – krzepiące serca Polaków w czasach, gdy nasza Ojczyzna zniknęła z mapy świata – zyskały międzynarodowe uznanie.

Dodano: Sobota, 4 września 2021 08:07

Znamy zwycięzców Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Ketevan Chuntishvili, sopran z Gruzji, absolwentka Wydziału Dramatu i Mediów Uniwersytetu Muzycznego w Hanowerze, w klasie Marka Rzepki, otrzymała II nagrodę (15 tys. zł) w kategorii głosów żeńskich na XIX Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Dodano: Niedziela, 22 sierpnia 2021 14:43

Agata Wdowiak została Miss Polski 2021

W nowosądeckim amfiteatrze w Parku Strzeleckim wybrano najpiękniejszą Polkę 2021 roku. Tytuł Miss Polski otrzymała Agata Wdowiak z Łodzi.

Dodano: Piątek, 13 sierpnia 2021 12:00

Wanda Szado-Kudasik i Anna Piliszewska - zwyciężyły w konkursie im. Tadeusza Staicha (zdjęcia)

Podczas spotkania w Czerwonym Dworze ogłoszono laureatów jubileuszowego 50. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej. W kategorii wierszy pisanych gwarą pierwsze miejsce zajęła Wanda Szado-Kudasikowa. Natomiast w kategorii wierszy pisanych językiem literackim zwyciężyła Anna Piliszewska.

Dodano: Środa, 16 czerwca 2021 11:00

II edycja konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”

Trwa druga edycja projektu skierowanego do pracodawców, którzy zatrudniają żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową. Termin przesyłania zgłoszeń do eliminacji mija 30 czerwca,
a przesyłać je mogą zarówno pracownicy-żołnierze WOT jak również sami pracodawcy.

Dodano: Środa, 9 czerwca 2021 08:27

Małopolska Nagroda Rynku Pracy

Urząd Gminy w Spytkowicach, Zamek Królewski na Wawelu to laureaci Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2021. Nagrodę specjalną otrzymała Dorota Niemiec, dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego. Zwycięzców poznaliśmy 7 czerwca podczas Małopolskiej Konferencji Publicznych Służb Zatrudnienia.

Dodano: Wtorek, 11 maja 2021 09:06

Wytańczyła złoto i poleci na Florydę

Roksana Majda, uczennica klasy I LO (liceum o profilu medyczno-ratowniczym) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zdobyła złoty medal 4 MISTRZOSTW POLSKI CHEERLEADERS - Kielce 2021.

Dodano: Piątek, 23 kwietnia 2021 13:25

Znamy półfinalistki Miss i Miss Nastolatek Małopolski 2021

Poznaliśmy tegoroczne uczestniczki konkursu Miss i Miss Nastolatek Małopolski odbywającego się w ramach ogólnopolskiego narodowego konkursu piękności Miss Polski.

Dodano: Wtorek, 23 marca 2021 12:06

Finał konkursu „Skarpetki w akcji”

117 prac wpłynęło na wielki konkurs skarpetkowe Teatru Groteska. 14 lutego zakończono przyjmowanie zgłoszeń, teraz trwa konkurs dla publiczności.

Dodano: Czwartek, 14 stycznia 2021 18:04

Wielki Skarpetkowy Konkurs

Teatr Groteska zaprasza na Wielki Skarpetkowy Konkurs – „Skarpetki w akcji”. Widzów małych i dużych organizatorzy zachęcają do stworzenia własnych scenariuszy i historii w których bohaterkami będą skarpetki!

Dodano: Poniedziałek, 7 grudnia 2020 12:55

Rozstrzygnięto 78. Konkurs Szopek Krakowskich

W niedzielę 6 grudnia w Krakowie ogłoszono nazwiska zwycięzców 78. Konkursu Szopek Krakowskich. Mimo że w tym roku wydarzenie miało niestandardowy przebieg, do rywalizacji ponownie stanęła liczna grupa zarówno doświadczonych twórców, jak i młodzież i dorośli.

Dodano: Czwartek, 19 listopada 2020 15:00

Wybieramy Księgarnie Roku 2020

Kraków wybiera swoje ulubione księgarnie! Od 16 listopada do 13 grudnia na stronie http://ksiegarnie.miastoliteratury.pl można oddawać głosy na 33 niezależne księgarnie i antykwariaty, bez których nie wyobrażamy sobie życia kulturalnego w naszym mieście.

Dodano: Wtorek, 13 października 2020 16:07

Rozstrzygnięcie konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”

13 października w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu poznaliśmy tegorocznych laureatów i wyróżnionych w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski”.

Dodano: Poniedziałek, 5 października 2020 14:00

Zespoły regionalne z nagrodami

10 zespołów regionalnych wzięło udział w VI Powiatowym Przeglądzie Folkloru Sądecczyzny 2020 r. Ze względu na pandemię, impreza odbyła się online. Patronat honorowy nad Przeglądem objął m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Wtorek, 5 maja 2020 16:00

Laurka dla Jana Pawła II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza serdecznie dzieci, dorosłych oraz całe rodziny do udziału w konkursie "Laurka dla Jana Pawła II", który został zorganizowany dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Dodano: Niedziela, 15 marca 2020 10:00

Targi ślubne

Zapraszamy na II wiosenną edycję organizowanych od 11 lat wspaniałych Targów Ślubnych!

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2019 16:36

Projekt wodorowy studentów AGH wygrał konkurs organizowany przez PGNiG

Za pomysł na wykorzystanie wodorków metali do oczyszczania, kompresji i magazynowania wodoru Mikołaj Krupa, Maciej Kalka i Paweł Jagoda otrzymali pierwszą nagrodę w konkursie „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”. Oprócz 30 tys. złotych autorzy zwycięskiego projektu dostaną także szansę na 400 tys. zł dofinansowania jego realizacji.

Dodano: Niedziela, 8 grudnia 2019 21:38

Znamy zwycięzców 77. Konkursu Szopek Krakowskich

5 grudnia 2019 roku odbył się 77. Konkurs Szopek Krakowskich, do którego zgłoszono aż 131 szopek - 48 szopek w kategorii seniorów, 11 szopek w kategorii szopek młodzieżowych, 52 szopki dziecięce oraz 20 szopek rodzinnych.

Dodano: Czwartek, 5 grudnia 2019 18:00

77 konkurs szopek krakowskich

W czwartek przed południem na Rynek Główny tradycyjnie przybyli szopkarze ze swoimi pracami i zajęli miejsca na stopniach pomnika Adama Mickiewicza. Po hejnale w samo południe korowód twórców przeszedł wokół Rynku przed estradę, gdzie odbyła się prezentacja szopek.

Dodano: Czwartek, 28 listopada 2019 08:42

77. Konkurs Szopek Krakowskich

Zwyczaj „chodzenia” z szopką po domach sięga XIX wieku. Jednak po I wojnie światowej zaczął powoli zanikać. By szopkarskie tradycje zachować dla następnych pokoleń, Jerzy Dobrzycki, kierujący magistrackim działem propagandy, w 1937 roku zorganizował pierwszy Konkurs Szopek Krakowskich.

Dodano: Piątek, 27 września 2019 19:00

Nagrody dla mistrzów i ich zdolnych uczniów

Wybitni przedstawiciele świata małopolskiej kultury, nauki i sztuki po raz kolejny zostali wyróżnieni Nagrodą Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi. Trafiła ona też do ich uczniów, którzy już teraz chcą iść w ślady swoich mentorów. Nagrody za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury mistrzom i ich uczniom zostały wręczone podczas uroczystej gali.

Dodano: Środa, 11 września 2019 15:44

Rusza walka o miano Turystycznego Skarbu Małopolski

Dziś rozpoczyna się kolejny, II etap nowego, turystycznego konkursu województwa małopolskiego pod nazwą „Turystyczne Skarby Małopolski” – głosowanie internautów, które potrwa do 29 września. Natomiast zwycięzców konkursu poznamy w październiku.

Dodano: Sobota, 31 sierpnia 2019 23:59

GRAciarnia

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz MORIGAL zapraszają do udziału w rodzinnym festiwalu gier planszowych.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2019 12:00

XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój"

W dniach od 20 września do 20 października 2019 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana będzie pokonkursowa wystawa XVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój", objętego patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowanego do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.

Dodano: Wtorek, 20 sierpnia 2019 23:59

Ogólnopolski Konkurs Satyryczny „SATYRA UROBKOWA”

Libiąskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym „SATYRA UROBKOWA” pod honorowym patronatem: Burmistrza Miasta Libiąża oraz Prezesa Zarządu TAURON Wydobycie SA.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2019 11:00

Nagroda starosty za wieniec dożynkowy

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w Dożynkach Gminnych w Przydonicy zorganizowanych przez Stowarzyszenie dla Rozwoju i Integracji Wsi Przydonica Złoty Orkisz. Dla Koła Gospodyń Wiejskich, które stworzyło najpiękniejszy wieniec dożynkowy, starosta ufundował nagrodę finansową.

Dodano: Środa, 14 sierpnia 2019 22:06

Wybrano najlepsze produkty Europejskich Targów Produktów Regionalnych (zdjęcia)

Za nami trzeci dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które odbywają się na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:12

Finał Targów Cieśli Chochołów 2019 (zdjęcia)

Nagrody wręczone, rózdzka i posiady już za nami, a zadowoleni wystawcy w drodze do domów. Trzeci dzień targów to tradycyjnie podsumowanie. Scena targowa zapełniła się cieślami rywalizującymi o miano Najlepszego Cieśli.

Dodano: Poniedziałek, 22 lipca 2019 09:26

Nowi Mistrzowie w Dojeniu Sztucznej Krowy

Dziewiętnaste Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy jak co roku przyciągnęły do Rabki tłumy fanów dojarstwa… i doskonałej zabawy! Po raz kolejny wyłoniono najlepszą dojarkę i najlepszego dojarza, którzy podczas szalonych zawodów najskuteczniej doili sztuczną krowę Robculę.

Dodano: Niedziela, 21 lipca 2019 12:48

Rozpoczęło się jubileuszowe 45. Poroniańskie Lato (zdjęcia)

PORONIN. W programie tegorocznej, trzydniowej edycji, znalazły się m.in. koncerty, konkursy dla publiczności, wystawa, promocje książki i występy zespołów regionalnych.

Dodano: Poniedziałek, 15 lipca 2019 14:28

III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy – Chochołów 2019

Już za niespełna miesiąc w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku na terenie Pensjonatu Chochołowskie Zacisze odbędzie się III Edycja Targów Cieśli i I Edycja Targów Dekarzy.

Dodano: Poniedziałek, 8 lipca 2019 13:00

Wieś Kołami się kręci

Rusza konkurs Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na najpiękniejsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich. Rozpoczął się okres wielu wydarzeń związanych z rolnictwem i umiejscowionych na terenach wiejskich.

Dodano: Niedziela, 30 czerwca 2019 11:00

Filantrop Krakowa 2018 - uroczysta gala

Uroczysta gala finałowa 19. edycji konkursu o tytuł Filantropa Krakowa, który jest przyznawany osobom i instytucjom bezinteresownie udzielającym pomocy materialnej potrzebującym mieszkańcom Krakowa.

Dodano: Środa, 19 czerwca 2019 08:28

43. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Trzy zespoły z naszego regionu uzyskały nominacje do uczestnictwa w 28. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Święto Dzieci Gór", który odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2020 roku. Kwalifikacje do nowosądeckiego festiwalu odbyły się podczas 43. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.

Dodano: Środa, 12 czerwca 2019 10:00

Studenci Politechniki Krakowskiej najlepsi w konkursie „Renault Easy City. Design the Future”

Jury wybrało laureatów konkursu „Renault Easy City. Design the Future”. Zwycięzcami zostali studenci Politechniki Krakowskiej Jakub Jedynak i Radosław Domżoł, którzy zaprojektowali sieć centrów przesiadkowych wykorzystujących pojazd Renault EZ-GO do transportu ostatniej mili.

Dodano: Czwartek, 6 czerwca 2019 16:00

II Mistrzostwa Małych Ratowników

Dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Czernichowie, Społecznej Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach stanęły na podium w zorganizowanych przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe II Mistrzostwach Małych Ratowników. Finał konkursu rozegrany został 6 czerwca podczas Dnia Otwartego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Poniedziałek, 13 maja 2019 23:59

34. FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w eliminacjach powiatowych 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Dodano: Niedziela, 12 maja 2019 21:39

Znamy zwycięzców Druzbacki

Już po raz 37 odbyła się Druzbacka – konkurs muzyk, instrumentalistów, śpiewaków ludowych i drużbów weselnych. Impreza zakończyła się dzisiaj. Nagrody zwycięzcom wręczał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicedyrektor sądeckiego Sokoła Małgorzata Kalarus i wójt gminy Podegrodzie Stanisław Banach.

Dodano: Sobota, 11 maja 2019 23:59

KLANG 2019 - ZGŁOŚ SIĘ NA PRZEGLĄD!

11 maja 2019 roku w chrzanowskim klubie Stara Kotłownia 10. jubileuszowa edycja Przeglądu Zespołów Muzycznych KLANG. Zwycięzca bierze wszystko! Nagroda to 2000 zł oraz występ podczas Dni Chrzanowa przed zespołem Kult. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 14 kwietnia 2019 roku. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy w załączniku.

Dodano: Środa, 1 maja 2019 12:15

Spotkanie z Marcia Gay Harden – amerykańską aktorką MOS 30.04.2019

Marcia Gay Harden przyjechała do Krakowa, gdzie podczas festiwalu Mastercard Off Camera przewodniczy jury w konkursie filmów polskich

Dodano: Wtorek, 16 kwietnia 2019 15:00

KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną.

Dodano: Niedziela, 14 kwietnia 2019 13:00

Konkurs palm wielkanocnych

14 kwietnia dobędzie się konkurs palm wielkanocnych. Chrzanowski Rynek, godz. 12.50. Szczegóły konkursu w regulaminie.

Dodano: Czwartek, 11 kwietnia 2019 09:26

Namaluj poezję

Do 24 kwietnia można przesyłać prace plastyczne w konkursie „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich dzieci i młodzieży”.

Dodano: Sobota, 6 kwietnia 2019 16:00

Sekcja Tańca Nowoczesnego

Bieckie Centrum Kultury informuj, że zajęcia sekcji tańca nowoczesnego w dniu 6 kwietnia 2019 (sobota) odbędzie się w budynku Wantuchówki (ul. Kazimierza wielkiego 31) w pięciu terminach.

Dodano: Piątek, 5 kwietnia 2019 10:00

V WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI

Organizatorem 5. Wiosennego Konkursu Recytatorskiego jest Gorlickie Centrum Kultury oraz Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych i kulturalnych z powiatu gorlickiego.

Dodano: Piątek, 8 lutego 2019 10:50

World Press Photo 2018 wystawa w NCK

Na wystawie „World Press Photo 2018”, zostaly pokazane doskonałe ujęcia nagrodzone w konkursie na najlepszą fotografię prasową, organizowanym przez Fundację World Press Photo we współpracy z firmą Canon.

Dodano: Środa, 16 stycznia 2019 14:39

Niepołomickie obserwatorium w zacnym gronie

Akademia Młodych Odkrywców, Khan Academy, Akademia Młodych Uczonych PAN, Stacja Badawcza Instytutu. A obok takich instytucji Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach zostało finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2018, obok takich instytucji jak

Dodano: Czwartek, 6 grudnia 2018 15:30

76. Konkurs Szopek Krakowskich na Rynku Głównym

Tradycyjnie w pierwszy czwartek grudnia przed pomnikiem Adama Mickiewicza swoje dzieła zaprezentowali uczestnicy 76. Konkursu Szopek Krakowskich.

Dodano: Środa, 5 grudnia 2018 07:56

OSCYP - święto snowboardu po raz jedenasty na Kotelnicy

Zima nadchodzi, a z nią zapowiedź największych w Polsce zawodów snowboardowych. 2 lutego 2019 roku, OSCYP Contest powróci na stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Razem z nim najlepsi w Polsce zawodnicy, którzy stoczą walkę na śnieżne triki. Znamy już przeszkody na jakich przyjdzie im walczyć w nadchodzącym sezonie.

Dodano: Wtorek, 4 grudnia 2018 12:35

Krakowskie szopki na liście UNESCO

Krakowskie szopkarstwo trafiło na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości! Taką decyzję podjęli podczas obrad na Mauritiusie członkowie komitetu UNESCO. To pierwszy polski wpis na tę prestiżową listę

Dodano: Wtorek, 4 grudnia 2018 11:30

Sukces młodych krakowian w St. Petersburgu

Wielki sukces krakowskich uczniów w St. Petersburgu. W międzynarodowym Konkursie „Maluję Petersburg” młodzi adepci sztuk plastycznych z naszego miasta zajęli I i II miejsce w kategorii wiekowej 14-16 lat oraz III miejsce w kategorii 8-10 lat.

Dodano: Piątek, 23 listopada 2018 18:00

Laureaci konkursu fotograficznego Camera Jagiellonica

Poznaliśmy triumfatorów kolejnej edycji konkursu fotograficznego Camera Jagiellonica. 22 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątaja, podczas wernisażu wystawy zwycięskich zdjęć, dyplomy i nagrody odebrali laureaci konkursu oraz autorzy wyróżnionych prac.

Dodano: Piątek, 23 listopada 2018 15:38

Krakowianin z tytułem Vergnano Best Barista 2018

Poznaliśmy zwycięzcę ogólnopolskiego finału Vergnano Best Barista 2018. Po pasjonującej walce najlepszym baristą okazał się Tomasz Łój, na co dzień pracujący w Krakowie. Drugie miejsce zajął Kuba Kalusiński z Poznania a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Ustki – Maciej Bożek. Zwycięzca otrzymał nagrodę główną w postaci tygodniowego szkolenia we Włoszech.

Dodano: Wtorek, 20 listopada 2018 11:30

Caffè Vergnano Best Barista 2018 Finał ogólnopolskiego konkursu w Krakowie

Już w najbliższą środę, 21 listopada, w Krakowie odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu baristycznego Best Barista Caffè Vergnano. Do walki o tytuł najlepszego baristy oraz o nagrodę główną w postaci tygodniowego szkolenia we Włoszech stanie 9 osób wyłonionych we wcześniejszych kwalifikacjach, które odbyły się w Sopocie, Wrocławiu oraz Krakowie. Zmagania uczestników finałowego konkursu będzie można podziwiać od godziny 9:00 w krakowskiej restauracji Hevre przy ul. Beera Meiselsa 18 oraz w transmitowanej „na żywo” relacji na Facebooku.

Dodano: Sobota, 17 listopada 2018 08:11

Przegląd Orawski Zbyrcok rozpoczęty

Minął pierwszy dzień przesłuchań III edycji Przeglądu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” w Jabłonce.

Dodano: Środa, 1 sierpnia 2018 19:18

Konkurs cieśli i msorzy - zapisy ruszyły

W dniach 10-12 sierpnia w Chochołowie odbędą się "Polsko-słowackie ciesielskie śpasy". W ramach imprezy zorganizowane zostaną zawody cieśli i msorzy (mechooptyków). Organizatorzy zapraszają przedstawicieli tych rzemiosł do udziału w rywalizacji. Zapisy już ruszyły.

Dodano: Czwartek, 12 lipca 2018 14:20

XVIII Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy w Rabce-Zdroju

Mistrzostwa odbędą się tradycyjnie w trzecią sobotę lipca, czyli 21.07.2018 w Rabkolandzie, w godzinach 10.00-15.00. Po raz piąty kobiety i mężczyźni zmierzą się w osobnych kategoriach.

Dodano: Czwartek, 28 czerwca 2018 20:48

Gospodarstwo Marii i Stanisława Rychtarczyk z Gronia najbezpieczniejsze w Małopolsce

W krakowskim Klubie Dziennikarza „Pod Gruszką” odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego XVI Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Państwową Inspekcję Pracy pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Dodano: Niedziela, 24 czerwca 2018 21:52

Konkurs ciast „Góralskie Słodkości” w Kościelisku (duża galeria)

KOŚCIELISKO. Za nami czwarta edycja konkursu na najlepsze wypieki organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich. Królową wypieków w tym roku została Kinga Kula z Czerwiennego.

Dodano: Niedziela, 24 czerwca 2018 18:40

Rozpoczyna się "Lato z Parowozami"

Skansen Chabówka jak co roku przygotował cykl wydarzeń, których celem jest uświadomienie poprzez zabawę i edukację potrzeby ratowania kolejowego dziedzictwa i roli, jaką odgrywa Spółka PKP CARGO w tym zakresie. Oprócz pociągów retro uruchamianych dwa razy dziennie w każdy weekend wakacji z Chabówki do Kasiny Wielkiej, liczne atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami, malowanie plansz z pociągami i wiele innych.

Dodano: Sobota, 23 czerwca 2018 19:54

Pierwsze miejsce nowotarskich funkcjonariuszy

W Krakowie odbył się II etap eliminacji XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, w którym udział wzięło 21 drużyn, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe z garnizonu małopolskiego.

Dodano: Czwartek, 21 czerwca 2018 12:08

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortolandia 2018”

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortolandia 2018”„Ortolandia” to tytuł Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego przeprowadzanego co roku w Podczerwonem. Dyktando napisali przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych z gminy Czarny Dunajec w dwóch kategoriach – klas I-III i IV-VI.

Dodano: Wtorek, 19 czerwca 2018 18:58

W Powiatowej Dwójce wyłoniono najlepszych młodych chemików

Laureaci z 14 szkół z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród konkursu „Młody Chemik" organizowanego już po raz czwarty przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Dodano: Niedziela, 13 maja 2018 13:20

36. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Podegrodziu serdecznie zapraszają na 36. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych - DRUZBACKA, który odbędzie się w Podegrodziu w dniach 17-20 maja br.

Dodano: Sobota, 5 maja 2018 11:43

III Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy o Kulturze Fizycznej i Olimpizmie KalosKagathos 2018

W auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbył się finał III Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Fizycznej i Olimpizmie KalosKagathos 2018.

Dodano: Sobota, 28 kwietnia 2018 15:20

W Bukowinie Tatrzańskiej po raz 33. odbywają się Małe Bajania (duża galeria)

Jest to przegląd dorobku kulturowego Gminy Bukowina Tatrzańska. Bajania rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym, następnie wozami uczestnicy i zaproszeni goście zostali przewiezieni do Domu Ludowego, gdzie po uroczystym otwarciu rozpoczęły się przeglądy zespołów i solistów.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 12:28

Wiedzą wszystko o konfederatach

Reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu zdobyli trzecie miejsce w finale konkursu historycznego "Nie uklękniemy przed mocarzy władzą. Konfederacja Barska i jej bohaterowie".

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 21:09

Kościół w Chochołowie wśród wyróżnionych w konkursie Zabytek Zadbany 2018

Podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, poznaliśmy laureatów konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany” 2018. Wśród wyróżnionych obiektów jest jako jedyny z Małopolski - podhalański kościół w Chochołowie.

Dodano: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 19:10

„Incepcja” wygrała Debiuty w II LO (zdjęcia)

Dzisiaj w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbył się Konkurs filmowy „Debiuty” pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka.

Dodano: Niedziela, 15 kwietnia 2018 14:21

Pakowski Konkurs Główny (zdjęcia)

KRAKÓW. Konkurs Główny to ostatni, decydujący etap 34. Przeglądu Kabaretów PAKA. Dla uczestników to już ostatnia prosta w drodze do kabaretowej kariery. Ponownie mieli zaprezentować się z jak najlepszej strony przed publicznością i jurorami.

Dodano: Niedziela, 15 kwietnia 2018 13:14

Muzyczny Meeting z Kaczmarskim oraz Pieśnią i Piosenką Patriotyczną.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na konkurs: Muzyczny Meeting z Kaczmarskim oraz Pieśnią i Piosenką Patriotyczną.

Dodano: Niedziela, 8 kwietnia 2018 13:20

XXII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

Szkoła Podstawowa w Małem Cichem oraz Tatrzański Park Narodowy zapraszają dzieci małopolskich szkół podstawowych do udziału w XXII edycji konkursu wiedzy o TPN, który tym razem poświęcony jest tatrzańskim zwierzętom. Poniżej regulamin konkursu.

Dodano: Środa, 28 marca 2018 22:30

Nagrody „Architekci Małopolski 2017” rozdane. Dwie statuetki dla architektów z Zakopanego

- Jesteśmy zaskoczeni, nie zdarza się to często – mówił arch. Marcin Steindel tuż po tym, jak w jego ręce trafiły aż dwie nagrody za pierwsze i drugie miejsce w plebiscycie. Laureatów wyłoniono spośród 120 prac.

Dodano: Środa, 28 marca 2018 15:30

Krakowskie Spotkania Zespołów Rockowych i Solistów Gitarowych PARTY RURA - Młodzi Wirtuozi Gitary

KRAKÓW. Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na Krakowskie Spotkania Zespołów Rockowych i Solistów Gitarowych PARTY RURA - Młodzi Wirtuozi Gitary/

Dodano: Niedziela, 25 marca 2018 22:51

Jubileuszowy Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

W Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju odbył się już po raz 60-ty Konkurs Palm Wielkanocnych. Tegoroczny konkurs był nie tylko jubileuszowy, ale i rekordowy. Zgłoszono bowiem do niego aż 145 palm.

Dodano: Piątek, 23 marca 2018 19:20

Dołącz do Drużyny Łańcucha!

„Fizyka wszędzie styka”, dlatego warto uczyć się jej w każdym wieku. Najlepiej robić to przez zabawę, co w 2018 roku, już po raz szósty, udowodnią uczestnicy ogólnopolskiego Eksperymentu Łańcuchowego. Wyzwanie konkursowe polega na zbudowaniu urządzenia transportującego metalową kulkę przy wykorzystaniu jak największej liczby zjawisk i praw fizyki.

Dodano: Czwartek, 22 marca 2018 09:30

Pisanki z soli – ewenement Wieliczki

Święta Wielkanocne już się zbliżają a to oznacza, że wkrótce – 23 marca 2018 r. odbędzie się konkurs „Najpiękniejsza pisanka z soli” w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Dodano: Czwartek, 15 marca 2018 18:20

V Konkurs Drzewek Emausowych w Domu Zwierzynieckim

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do wzięcia udziału w V Konkursie na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe.

Dodano: Wtorek, 13 marca 2018 16:26

Nietypowe hobby uczniów z Zatora

Są pomysłowi, zręczni i otwarci na stare-nowe zabawy. Młodzież z Zatora poznała tajniki japońskiej sztuki i wyjedzie na ogólnopolski konkurs.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 16:50

Rozpoczęcie konkursu wniosków z zakresu edukacji oraz transportu multimodalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się otwarcie naborów na projekty w Programie Interreg Polska–Słowacja. W ramach konkursu można składać wnioski z zakresu edukacji oraz transportu multimodalnego.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 21:50

Małopolski Konkurs Pieśni Religijnej Nie lękajcie się im. Jana Pawła II.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie organizuje po raz pierwszy Małopolski Konkurs Pieśni Religijnej Nie lękajcie się im. Jana Pawła II.

Dodano: Czwartek, 22 lutego 2018 23:33

Zakopiański Przegląd Filmów o Sztuce

Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury organizują w dniach 11 - 15 kwietnia br. - 21.reaktywowany po prawie 30 latach Przegląd Filmów o Sztuce. Trwa nabór do konkursu festiwalowego.

Dodano: Czwartek, 22 lutego 2018 16:20

Konkurs na zadania z zakresu pomocy społecznej

Wojewoda Małopolski ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 21:00

To szansa by zagrać z Santaną!

Wystartował konkurs Life on Stage. Jego zwycięzca zagra na głównej scenie Tauron Life Festival Oświęcim przed m.in. Carlosem Santaną.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 14:58

Jak będzie wyglądać Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie?

W sobotę, 17 lutego, zostanie rozstrzygnięty konkurs na projekt architektoniczny Małopolskiego Centrum Nauki – jedynego takiego miejsca w południowej Polsce. Do drugiego etapu zakwalifikowano tylko 5 najlepszych prac, na których oprócz koncepcji budynku, zaproponowano też zagospodarowanie jego najbliższego otoczenia. W sumie nadesłano blisko pół setki prac.

Dodano: Piątek, 9 lutego 2018 20:03

Osiągnęli sukces z Powiatowym Urzędem Pracy!

Podczas dzisiejszej Gali Przedsiębiorczości rozstrzygnięto konkurs „Start w biznes z Urzędem Pracy”. X edycja Konkursu odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka.

Dodano: Czwartek, 8 lutego 2018 15:24

Paradny przejazd na rozpoczęcie Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

Konkurs grup kolędniczych, tańca zbójnickiego i Kumoterki - to tylko część z licznych atrakcji, które czkają na nas w czasie 46. edycji Góralskiego Karnawału. Zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej na święto tradycji góralskich od czwartku 8 lutego do niedzieli 11 lutego.

Dodano: Poniedziałek, 8 stycznia 2018 20:21

Powiatowa Dwójka - szansą dla miłośników chemii

O konkursie ”Młody Chemik” organizowanym przez Powiatowy Zespół Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, a także kluczowych możliwościach rozwoju dla uczniów kształcących się w zawodzie Technik Technologii Chemicznej oraz wieloletniej współpracy pomiędzy firmą chemiczną Synthos S.A. i Powiatowym Zespołem Numer 2 w Oświęcimiu, opowiada Urszula Przybytek, organizatorka konkursu adresowanego do młodych uzdolnionych chemików.

Dodano: Czwartek, 14 grudnia 2017 21:26

Finał Małopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się 15 Małopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych.

Dodano: Czwartek, 14 grudnia 2017 14:07

Nauczyciel na medal z Łososiny Dolnej

Krystyna Marzec – nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej została laureatem wojewódzkiego etapu Konkursu „Nauczyciel na medal” organizowanego przez „Gazetę Krakowską”.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 13:01

Ogłoszono zwycięzców 75 konkursu szopek krakowskich (zdjecia)

Jubileuszowy, 75. Konkurs Szopek Krakowskich dobiegł końca. 7 grudnia prace konkursowe zostały zaprezentowane na Rynku Głównym przy pomniku Adama Mickiewicza, a wczoraj w sali Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory poznaliśmy zwycięzców. Zaraz po ogłoszeniu wyników w Celestacie otwarto wystawę pokonkursową i zaświecono szopki w Ogrodzie Strzeleckim. Wystawę można zwiedzać do 25 lutego.

Dodano: Czwartek, 7 grudnia 2017 16:31

Jubileuszowy, 75. Konkurs Szopek Krakowskich (zdjęcia)

W pierwszy czwartek grudnia rozpoczął się jubileuszowy, 75. Konkurs Szopek Krakowskich. Prace zostały zaprezentowane na Rynku Głównym przy pomniku Adama Mickiewicza. Wraz z dźwiękami hejnału rozlegającego się w południe z wieży Kościoła Mariackiego, szopkarze barwnym korowodem przeszli wokół Rynku Głównego.

Dodano: Czwartek, 16 listopada 2017 23:10

Kur z Kolchidu okazał się najsmaczniejszy! (zdjęcia)

Reprezentanci siedmiu szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki wzięli udział w II edycji Powiatowego Konkursu Kulinarnego „Dzikie Smaki Sądecczyzny” w Muszynie. Przyrządzali potrawy z bażanta. Zwyciężyli uczniowie: Karolina Franczyk i Mikołaj Zarzycki z Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, którzy przygotowali potrawę „Kur z Kolchidu”.

Dodano: Czwartek, 16 listopada 2017 15:35

Laureaci konkursu Innovator Małopolski 2017

W tym roku statuetki Innovatora Małopolski powędrowały do firm Prodromus, Sinterit, Smay oraz NEWind Energy. To już 11. edycja konkursu organizowanego przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej i Województwo Małopolskie.

Dodano: Czwartek, 16 listopada 2017 12:40

Gospodynie na scenie (zdjęcia)

W remizie OSP w Krużlowej Wyżnej odbył się VII Przegląd Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Grybów i Miasta Grybów. Przed jurorami zaprezentowały się panie z kilku kół. Ich zmagania sceniczne i kulinarne obserwował m.in. wicestarosta Antoni Koszyk.

Dodano: Poniedziałek, 13 listopada 2017 11:37

Wygrali konkurs i pojechali do Brukseli (zdjęcia)

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu - Kornelia Panajew, Dorota Florek, Faustyna Wiatr i Sławomir Pietrzak, poznali znane i mniej znane oblicza Brukseli. Do stolicy Belgii – siedziby instytucji unijnych, NATO i Euratomu pojechali na zaproszenie europarlamentarzysty prof. Ryszarda Legutki.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 15:30

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena

Koncertem Marty Kowalczyk (skrzypce) i Łukasza Chrzęszczyka (fortepian), zdobywcami Grand Prix I edycji Międzynarodowego Konkursu im. L. van Beethovena, rozpocznie się druga edycja tego festiwalu. Zapraszamy do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Pierwszy koncert 5 listopada o godz. 19. Festiwal potrwa do 12 listopada.

Dodano: Poniedziałek, 3 lipca 2017 13:40

Front Kulturalny - kolejna edycja

Konkurs przeznaczony jest dla młodych zespołów muzycznych z Podhala, Spisza i Orawy, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2017 23:37

Sprawni inaczej zdobyli serca podegrodzian (zdjęcia)

Jesteśmy różni, ale równi – to hasło wybrzmiało dziś mocno podczas obchodów Gminnego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością w Podegrodziu. W wydarzeniu, które miało pokazać, jak wiele talentów mają osoby sprawne inaczej, wziął udział wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Dodano: Piątek, 5 maja 2017 13:17

Na uroczystej Gali Finałowej Konkursu Floriany 2017 wręczono 21 prestiżowych statuetek

Podczas uroczystej Gali Finałowej, Kapituła Konkursu ogłosiła wyniki I. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. Spośród 57 nominowanych, prestiżowe statuetki FLORIANÓW i nagrody odebrało 21 zespołów – nagrodzono 19 prospołecznych inicjatyw i 2 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców.

Dodano: Czwartek, 4 maja 2017 15:32

Wybrano Nojpiykniyjsy Gminny Moj w Lipnicy Wielkiej

Tytuł Moja Gminnego i nagrodę w wysokości 250 zł przyznano w tym roku mojowi postawionemu przez grupę Śwarni Kicorzanie przy remizie w Kiczorach.

Dodano: Czwartek, 4 maja 2017 11:33

10. Netia Off Camera: laureaci konkursu #63pl i nagrody specjalnej Onetu

10 Netia Off Camera już na półmetku wczoraj wieczorem w Kinie Centrum dawne Kino Kijów rozdano nagrody.

Dodano: Wtorek, 2 maja 2017 11:18

V Szkolny Konkurs Piosenek Jacka Kaczmarski

W Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się koncert laureatów V Szkolnego Konkursu Piosenek Jacka Kaczmarskiego organizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” przy współudziale Miasta Oświęcimia oraz Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2017 15:28

Sukces młodych orawskich akordeonistów w Chorwacji

Dużym sukcesem zakończył się dla dwóch uczniów Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jabłonce 42. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Puli.

Dodano: Wtorek, 25 kwietnia 2017 11:41

Konkurs dla wolontariuszy

Kolejny raz Powiat Nowosądecki ogłasza konkurs na Inicjatywę i Wolontariusza Roku. O nagrody mogą się starać organizacje pozarządowe i osoby w nich działające.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 21:28

Ratownicy mogą liczyć na wsparcie

Ratują życie ludzi w górach i w wodzie. Szczególnie dużo pracy mają w okresie wakacji i zimą. Jednak ratownicy górscy i wodni z naszego regionu kolejny raz mogą liczyć na pomoc Województwa Małopolskiego. Właśnie wystartował konkurs, w którym do podziału jest aż 1 mln zł. Te środki ratownicy będą mogli przeznaczyć przede wszystkim na zakup sprzętu oraz szkolenia niezbędne do codziennej pracy. Termin składania wniosków upływa 5 maja br.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 14:10

Najpiękniejsza pisanka z soli 2017 (zdjęcia)

W Zamku Żupnym w Wieliczce odbyła się 18. edycja konkursu na „Najpiękniejszą pisankę z soli”. Kolorowe, radosne, wiosenne pisanki przypominają już o Świętach Wielkanocnych.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 11:12

Nowi dyrektorzy powiatowych szkół

Właśnie zostały rozstrzygnięte konkursy na dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki.

Dodano: Środa, 12 kwietnia 2017 14:06

Malowali jesień, odebrali nagrody

655 prac z 76 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu powiatu nowosądeckiego oceniało jury XI Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. "Cztery pory roku – jesień" pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. Nagrodzono i wyróżniono 84 osoby w pięciu kategoriach wiekowych.

Dodano: Środa, 12 kwietnia 2017 09:32

Konkurs na „Nopiykniyjsy Orawski Moj”

Po raz kolejny rusza tradycyjny konkurs, w którym o miano najpiękniejszego będą rywalizować orawskie moje postawione w gminie Jabłonka. Termin zgłoszeń upływa 28 kwietnia.

Dodano: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 12:34

Największy na Podhalu konkurs palm wielkanocnych odbył się tradycyjnie w Rabce-Zdroju

119 palm zostało zgłoszonych na 59. Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju, zorganizowany w niedzielę w Muzeum Orkana. Największe miały ponad 20 metrów.

Dodano: Piątek, 7 kwietnia 2017 22:13

Podgórskie schody będą...czerwone

Rozstrzygnięto konkurs na przebudowę schodów na ul. Śliskiej w krakowskim Podgórzu. Jury najbardziej spodobał się projekt, który zakłada, że będą wykonane w kolorze... czerwonym.

Dodano: Piątek, 7 kwietnia 2017 05:26

Pisanki z soli – wielicka specjalność

„Żupna kura" zniosła już solne jajka. Teraz tylko czekamy na uczestników – utalentowanych i kreatywnych uczniów – którzy podczas konkursu w Zamku Żupnym w Wieliczce będą je tak ozdabiać by powstały osobliwe pisanki.

Dodano: Wtorek, 4 kwietnia 2017 15:21

Powiatowi mistrzowie gry na klawiszach (zdjęcia)

W Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się XV Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków Grających na Keyboardzie. Patronat nad imprezą, zorganizowaną przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, sprawował starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Sobota, 1 kwietnia 2017 11:41

PAKA: Przełomowy moment w karierze (zdjęcia)

W kolejnym dniu 33 Paki, na scenie kina Kijów odbył się wieczór zatytułowany "Przełomowy moment w karierze - konkurs główny".

Dodano: Środa, 29 marca 2017 10:44

Gitarzyści, trębacze i perkusiści na scenie (zdjęcia)

208 osób wystartowało w XXII Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków-Instrumentalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. Na scenie Centrum Kultury i Szuki im. Ady Sari w Starym Sączu muzycy grali m.in. na flecie, klarnecie, saksofonie, fortepianie, akordeonie, a także trąbce, puzonie, sakshornie, skrzypcach, gitarze i perkusji.

Dodano: Wtorek, 28 marca 2017 16:16

Filmowe Debiuty w sądeckiej „Dwójce” (zdjęcia)

Dzisiaj w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbył się Konkurs filmowy pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka „Debiuty”.

Dodano: Wtorek, 28 marca 2017 13:32

Budowlani olimpijczycy nagrodzeni na Politechnice Krakowskiej

Szkoły z Nowego Targu i Zakopanego znalazły się w czołówce rankingu placówek z najlepszymi wynikami w jubileuszowej 30. edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w południowej Polsce.

Dodano: Poniedziałek, 27 marca 2017 12:05

Pierwsze „Przywracanie pamięci” podsumowane (zdjęcia)

"Pojednanie, dobroć, pokój i miłość mają być podstawą przyszłych zmian. Pierwszym krokiem w tym kierunku tu, w Brzesku, jest to, co zrobiliście wy, uczniowie, z pomocą i wsparciem waszych nauczycieli, - przywracanie pamięci o żydowskiej społeczności tego miasta, która była deportowana i zamordowana w czasie niemieckiej okupacji."

Dodano: Sobota, 25 marca 2017 09:11

Konkurs Małopolskie Wektory Współpracy

FRDL MISTiA już po raz dziesiąty zaprasza wszystkie Urzędy Miast, Gmin oraz Starostwa Powiatowe z Województwa Małopolskiego do udziału w konkursie Małopolskie Wektory Współpracy. Konkurs wyłoni najlepsze przykłady partnerskiej współpracy małopolskich jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi.

Dodano: Piątek, 24 marca 2017 18:56

Niepełnosprawni zagrali w „Chińczyka”

W Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie odbył się III Turniej Gier Planszowych współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Dodano: Czwartek, 23 marca 2017 20:51

Powiatowa Dwójka - szansą dla przyszłych chemików

O konkursie ''Młody Chemik'' organizowanym przez Powiatowy Zespół Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, a także kluczowych możliwościach rozwoju dla uczniów kształcących się w zawodzie Technik Technologii Chemicznej oraz wieloletniej współpracy pomiędzy firmą chemiczną Synthos S.A. i Powiatowym Zespołem Numer 2 w Oświęcimiu, opowiada Urszula Przybytek – organizatorka konkursu adresowanego do młodych uzdolnionych chemików. Z nauczycielką chemii rozmawia Jakub Konior.

Dodano: Piątek, 17 marca 2017 15:42

Młodzi, zdolni kompozytorzy poszukiwani

Już po raz piąty najzdolniejsi kompozytorzy filmowi młodego pokolenia powalczą w międzynarodowym konkursie o statuetkę FMF Young Talent Award, nagrodę przyznawaną w ramach Forum Audiowizualnego FMF, które od lat wspiera Województwo Małopolskie. Uwaga: na przesłanie swoich zgłoszeń młodzi twórcy mają czas tylko do 19 marca.

Dodano: Piątek, 10 marca 2017 18:34

Wybrano najlepszych młodych wokalistów w Sądecczyźnie (zdjęcia)

W Centrum Kultury im. Ady Sari odbył się Wielki Finał XXII Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów. Imprezę pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka zorganizował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

Dodano: Piątek, 10 marca 2017 15:09

Startuje ogólnopolski konkurs IT dla studentów

Ruszyły zapisy do 10. edycji ABB IT Challenge – ogólnopolskiego konkursu dla studentów, w którym główną nagrodą jest 25 000 zł. Zadanie polega na przygotowaniu projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia.

Dodano: Czwartek, 9 marca 2017 13:03

Zostań Innovatorem Małopolski

Rozpoczęła się 11. edycja konkursu na najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo Małopolski. To zaproszenie dla mikro, małych, średnich firmy oraz start-upów z Małopolski! Konkurs w ramach projektu Enterprise Europe Network i przy współpracy z Województwem Małopolskim organizuje Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska.

Dodano: Poniedziałek, 6 marca 2017 17:30

Finał malowania słowami (zdjęcia)

- Na początku „Inni, ale tacy sami” było tytułem tekstu. Ta myśl odnosi się do ludzi z niepełnosprawnością, którzy mimo swojej inności są tacy sami. Mamy jedno serce, bijące jednym rytmem, jedną krew płynącą w naszych żyłach. To co nas wyróżnia od was zdrowych, to tylko powierzchowność, to co widzicie na co dzień. Dzisiaj będziecie widzieć nas jako samych siebie, bo dzisiaj spojrzycie na nas przez nieba wzrok. Tymi słowami Karolina Kluz – inicjatorka projektu integrującego środowisko osób niepełnosprawnych z otoczeniem otworzyła koncert finałowy laureatów konkursu „Muzyką, słowem, kolorem malowane”.

Dodano: Środa, 1 marca 2017 13:26

Bezkonkurencyjni ekonomiści z Grybowa

I i III miejsce na podium zdobyli uczniowie Izabela Grzesiak i Karol Radzik z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie podczas 20 edycja „Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych” organizowanych przez SK w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie.

Dodano: Środa, 1 marca 2017 13:17

Ostatnie eliminacje do finału konkursu wokalnego (zdjęcia)

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie odbyły się ostatnie eliminacje do XXII Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów, organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Wydarzeniu patronuje starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 22:27

Pierwsi finaliści konkursu wokalnego (zdjęcia)

W siedzibie Gminnego Ośrodku Kultury w Łącku odbyły się pierwsze z czterech eliminacji do XXII Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów, organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Patronat nad konkursem sprawuje starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Wtorek, 14 lutego 2017 21:39

Drużyna Mistrzów namawia: "Dopal dopalaczom" (konkurs)

Już od 2015 roku, z inicjatywy Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora, prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna pod hasłem "Dopal dopalaczom. Wolni od narkotyków - kreatywni w życiu”.

Dodano: Piątek, 10 lutego 2017 13:53

Konkurs Małopolskie Remizy 2017

2,5 mln zł przeznaczy Zarząd Województwa Małopolskiego na tegoroczną edycję konkursu „Małopolskie Remizy 2017”. Gminy z terenu województwa małopolskiego, które chcą otrzymać dotacje na remonty i modernizację swoich remiz OSP na złożenie odpowiednich dokumentów mają czas do 28 lutego br.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 15:08

Konkurs: Czarnogóra na plakat!


Czarnogóra to niezwykle interesujący kraj o bogatej historii i dziedzictwie kulturowym. To wyjątkowe miejsce spotkania Wschodu i Zachodu, które warto poznać. Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza wszystkich młodych artystów z Małopolski do udziału w konkursie „Czarnogóra na plakat!”, którego celem jest pokazanie czarnogórskiego piękna. Patronem konkursu oraz fundatorem nagrody głównej jest Konsul Honorowy Czarnogóry, Marcin Ruta. Prace można przesyłać do 4 listopada.

Dodano: Poniedziałek, 24 października 2016 15:38

XX Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku odbył się XX jubileuszowy Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca. Wzięło w nim udział 49 uczestników z 16 szkół oraz organizacji z terenu Podhala i Orawy. Jury oceniało recytatorów w dwóch kategoriach językowych: gwarowej i literackiej oraz w czterech kategoriach wiekowych.

Dodano: Niedziela, 23 października 2016 18:43

Paulina Grochowska zwyciężczynią 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki (zdjęcia)

KRAKÓW. Jury obradujące w składzie: Jan Poprawa, Basia Stępniak - Wilk, Jerzy Zoń, Jerzy Satanowski po wysłuchaniu 44 zespołów i solistów zakwalifikowanych do finału konkursu przez Radę Artystyczną SFP oceniło poziom artystyczny tegorocznego Konkursu jako bardzo wysoki.

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 09:54

Gala wojewódzkiego etapu XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

W Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbyła się Gala etapu wojewódzkiego XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pt.: „Gdy w sercu kwitnie muzyka” zorganizowana przez Małopolski Oddział PFRON.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 22:12

Podhalańskie smaki, czyli konkurs potraw regionalnych w Murzasichlu (zdjęcia)

Urząd Gminy Poronin wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury już po raz szesnasty zorganizował Konkurs Potraw Regionalnych. W szranki kulinarne stanęły reprezentacje sześciu sołectw: Murzasichle, Poronin, Stasikówka, Ząb, GolęczeWianki, Zielątkowo Pieczona Pyra oraz Chludowo z gminy Suchy Las.

Dodano: Sobota, 15 października 2016 12:11

Regina Korczak-Watycha autorką najlepszych zdjęć festiwalowych (zobacz jej prace)

W ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbył się konkurs fotograficzny „Żywioł folkloru”. W kategorii dziennikarzy i fotoreporterów zwyciężyła nasz koleżanka redakcyjna Regina Korczak-Watycha. Wyróżniono też naszego fotoreportera - Piotr Korczaka.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 09:33

Nagroda Źiva Award dla Crikoteki

Odważny program artystyczny, interdyscyplinarna działalność, która łączy w sobie archiwum, teatr, sztukę, kulturę współczesną i intrygującą architekturę – między innymi te atuty Cricoteki zachwyciły komisję konkursową , która zdecydowała o przyznaniu jej nagrody Živa. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora jest pierwszym polskim muzeum, które otrzymało tę nagrodę. Cricoteka okazała się w tym roku najlepsza wśród 19 nominowanych muzeów z 10 krajów.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 14:25

41 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia (wyniki i zdjęcia)

NOWY TARG. Muzyka Rusieckich z Rabki Zdroju, muzyka "Dziewięćsił" oraz muzyka Jakuba Rusieckiego z Rabki Zdroju zostały najwyżej ocenione podczas 41 Konkursu Muzyk Podhalańskich. Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wytypowano muzykę Jakuba Rusieckiego, muzykę Spiską z prymistą Janem Pacygą oraz Andrzeja Budza.

Dodano: Niedziela, 9 października 2016 13:27

Front Kulturalny - rozpoczęło się głosowanie

Przez całe lato na plenerowej Scenie Kultury na Bani odbywały się koncerty. Wystąpili m.in. Trebunie Tutki, Gooral, Tymon Tymański, czy Kapela Hanki Wójciak. Równocześnie zorganizowany był konkurs dla zespołów z Podhala i okolic, które supportowały gwiazdy wieczoru.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 09:07

Trzy szpitale województwa na podium plebiscytu „Lekarz Małopolski 2016”

Trzy z placówek prowadzonych przez Województwo Małopolskie znalazły się na podium w plebiscycie „Lekarz Małopolski”, w którym czytelnicy Gazety Krakowskiej i kapituła konkursu wybierają najlepszego lekarza, pielęgniarkę, położną, przychodnię i szpital. Za najlepszy w Małopolsce kapituła uznała Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 16:22

Szpital im. Jana Pawła II liderem informatyki XX-lecia

Za stworzenie cyfrowego szpitala, szczególnie za wdrażanie rozwiązań wspomagających diagnostykę i analizę danych medycznych, a także za rozwój telemedycyny Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II otrzymał tytuł Lidera Informatyki XX-lecia przyznany przez miesięcznik Computerworld. Dodatkowo placówka znalazła się w ścisłym finale konkursu „Lider Informatyki 2016”.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 20:54

Koncert Pamiętajmy o Osieckiej (zdjęcia)

W warszawskim Teatrze Roma odbył się Koncert Galowy 19. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Podczas koncertu, na którym świętowano 80. rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej wystąpiła Katarzyna Lassak z Zakopanego. Towarzyszyli jej rodzinna Kapela Lassaków, Mateusz Pospieszalski, Sebastian Karpiel Bułecka i Atom String Quartet.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 16:05

Konkurs plastyczny „Piękno Krakowskiej Florencji” dla uczniów szkół podstawowych. Nabór do 20 października.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Piękno Krakowskiej Florencji”. Co to jest „Krakowska Florencja”? To teren dawnego miasta Kleparz, leżący obecnie w granicy Dzielnicy I Stare Miasto, a zamykający się w obrębie ulic - Basztowej, Łobzowskiej, Al. Słowackiego i Pawiej.

Dodano: Sobota, 24 września 2016 15:31

Małopolska powalczy o Kryształy PR-u

Małopolska otrzymała nominację w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie Kryształy PR-u. Nasz region powalczy o nagrodę w dwóch kategoriach: „najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych” oraz „najlepsza kreatywna kampania promocyjna”. Zwycięzców poznamy już 29 września.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 14:29

IV Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP Szczawnica-Jaworki

SZCZAWNICA. Na Arenie Narciarskiej Jaworki -Homole zmierzyło się 80 drużyn strażackich reprezentujących województwa małopolskie, podkarpackie, lubelskie, mazowieckie, śląskie, dolnośląskie, wielkopolska, świętokrzyskie i łódzkie. Były wybory miss i ...oświadczyny.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 09:33

2. PKO Bieg Charytatywny – Kraków wybiegał posiłki dla dzieci

Za nami druga edycja ogólnopolskiego biegu sztafetowego pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Akcja rozegrała się równocześnie na stadionach 12 miast, w tym w Krakowie, gdzie uczestnicy pokonali łącznie aż 2 452 okrążenia. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dzięki temu ok. 50 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w tym regionie.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 17:24

O Złotą Podkowę Pogórza

19 zespołów ludowych z terenu Pogórza Karpackiego, Przemyskiego i Wielickiego walczyło o „Złotą Podkowę Pogórza” podczas X Święta Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach. Nagrodę główną, czyli Złotą Podkowę przyznano Zespołowi Regionalnemu „Zalasowianie” za podtrzymywanie ludowych tradycji i program obrzędowy „Babski Comber”. Najlepsze zespoły ludowe oglądał wicemarszałek Stanisław Sorys.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 14:20

Samorządowcy przeciągali linę i cięli drewno na czas

Bieg na 100 i 4200 metrów, skoki w dal, cięcie drewnianej kłody na czas i przeciąganie liny – między innymi w takich konkurencjach zmierzyli się dziś na stadionie w Nawojowej samorządowcy z Sądecczyzny. Odbyła się tam I Powiatowa Spartakiada Samorządu i Służb Mundurowych. Wzięła w niej udział liczna reprezentacja powiatowego samorządu ze starostą Markiem Pławiakiem na czele. Obecni też byli wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i radny wojewódzki Witold Kozłowski.

Dodano: Środa, 14 września 2016 21:10

Polaniorski Osod, czyli uroczyste zejście owiec z hal (duża galeria)

W Kościelisku już po raz 12. zorganizowany został Polaniorski Osod - impreza w ramach 15. Tatrzańskich Wici połączona była w tym roku ze Świętem Karpat, czyli projektem Karpaty Łączą.

Dodano: Wtorek, 13 września 2016 09:55

Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia


41 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia odbędzie się 9 października 2016 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Dodano: Piątek, 9 września 2016 12:00

Wybory „Dzielnicowego Roku”

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przeprowadzono eliminacje do finału IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 20:47

Krakowskie Słoneczniki 2016 rozdane

Krakowska Gala Słoneczniki 2016 wzbudziła dużo emocji już na etapie konkursowym. Nominowanych było bowiem rekordowo dużo inicjatyw. O tytuł najlepszej inicjatywy dla dzieci 0-14 lat ubiegały się zarówno duże instytucje, cieszące się renomą i wielkim uznaniem, jak i małe organizacje, działające w tzw. mikroskali.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 20:41

Przyznano nagrody w Międzynarodowym Konkursie Filmu Górskiego 12. Spotkań z Filmem Górskim

ZAKOPANE. Grand Prix międzynarodowego konkursu filmowego 12. Spotkań z Filmem Górskim jury przyznało dla filmu “Pod ciężarem wolności” w reż. Pawła Barabasza.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 19:32

12. Spotkania z Filmem Górskim

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim zapraszają na 12 Spotkania z Filmem Górskim, które rozpoczynają się dziś w Zakopanem i potrwają do 4 września.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 11:19

Hołdymas w Czarnym Dunajcu (zdjęcia)

Hołdymas to słowo pochodzenia węgierskiego oznaczające uroczyste zakończenie prac m.in. polowych. Określenie to towarzyszy od wielu lat rolnikom w gminie Czarny Dunajec, gdzie końcem sierpnia obchodzone są Dożynki Gminne.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 21:41

Monika Brodka na festiwalu Hej Fest (zdjęcia)

ZAKOPANE. W niedzielę na Gubałówce wystąpiła Monika Brodka. Przed nami jeszcze dwa weekendy muzyczne w ramach Hej Fest.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 13:20

Dalekie loty Polaków

Nasi skoczkowie zaskoczyli we Frenstacie. Na najwyższym stopniu podium konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego stanął Aleksander Zniszczoł, a trzecią lokatę wywalczył Bartłomiej Kłusek.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016 21:29

Konkurs Instrumentalistów, Kapel i Śpiewaków rozstrzygnięty (zdjęcia)

ZAKOPANE. W czwartek na plenerowej scenie festiwalowej odbyło się ogłoszenie wyników i koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki. Złote Zbyrkała w swoich kategoriach wygrali Podhalanie: Halina Skupień i zespół Skalni.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 12:31

Rycerski Turniej Kwiatów" w Barbakanie

W najbliższy weekend 27-28.08 zapraszamy do Barbakanu na "Rycerski Turniej Kwiatów". Podczas dwóch dni czeka na naszych gości wspaniałe historyczne widowisko, w tym przemarsz uczestników ulicami Krakowa, rycerskie pojedynki, występy zespołów muzyki dawnej i pokazy tańców.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2016 11:19

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich - pierwsze występy konkursowe (zdjęcia)

Na Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem rozpoczęły się przesłuchania konkursowe. Przez trzy dni konkursu międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Bożeny Lewandowskiej oceni występy 18 zespołów w trzech kategoriach. Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek podczas koncertu finałowego.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 10:31

Wybrano najlepszego sołtysa województwa małopolskiego

Podczas dożynek gminy Sękowa w Ropnicy Górnej poznaliśmy najlepszego sołtysa województwa małopolskiego roku 2015. Zwycięzcą konkursu, a zarazem właścicielem czeku na 50 tys. zł, ufundowanego przez Małopolskę, został Eugeniusz Stanek, gospodarz sołectwa Radgoszcz II.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 13:21

Parada dorożek i konkurs pytacy w Zakopanem (zdjęcia)

Drugi dzień 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich rozpoczęła parada dorożek ulicami Zakopanego. Czas przejazdu umilała uczestnikom muzyka góralska.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 19:38

Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha rozstrzygnięty

W Miejskiej Galerii Sztuki odbyły się uroczyste Posiady Poetów Podhala, podczas których ogłoszone zostały wyniki 45. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej. W kat. gwarowej wygrała Wanda Szado-Kudasikowa z Nowego Targu.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 20:14

Mistrzostwa Podhala w Powożeniu oraz Konkurs na Śpiew Pytacki

ZAKOPANE. 19 sierpnia na Dolnej Równi Krupowej odbędą się Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, Konkurs na Fiakra 2016 oraz Konkurs na Śpiew Pytacki.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 14:34

Wybrano Podhalańską Królową Modu (zdjęcia)

W Poroninie podczas XV Dnia Misia, Miodu i Bartników 14 sierpnia 2016 r. odbyły się Wybory Podhalańskiej Królowej Miodu. Została nią Kinga Łaciak, której koronę przekazała ubiegło roczna Królowa Janina Kowalczyk.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 20:16

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

KRAKÓW. W Małopolskim Oddziale PFRON odbyło się posiedzenie Kapituły wojewódzkiego etapu XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, którego organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 23:26

Krakowski konkurs Cudowna Moc Bukietów (zdjęcia)

Kraków zapachniał polnymi kwiatami. Jak co roku na Małym Rynku odbył się konkurs na najpiękniejsze bukiety. Warunek uczestnictwa był jeden - musiały one składać się z roślin występujących na krakowskich i małopolskich łąkach.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 13:28

Finał Europejskich Targów Produktów Regionalnych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Czwartego Dnia Europejskich Targów Produktów Regionalnych rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy produkt tegorocznej imprezy. Po burzliwych dyskusjach Jury pod przewodnictwem Rafała Dorociuka wybrała zwycięzców w czterech kategoriach.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 18:22

Jednostki OSP z Podhala z dotacjami na remonty i doposażenie (zdjęcia)

Prawie 650 tys. zł trafiło do 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 20 gmin z powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i myślenickiego. Umowy potwierdzające przyznanie dofinansowania na remonty remiz i ich doposażenie przekazał wicemarszałek Wojciech Kozak podczas dzisiejszego spotkania w Nowym Targu.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 11:11

Wystawa fotograficzna "Żywioł folkloru" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Krupówkach poniżej oczka wodnego otwarta została wystawa „Żywioł folkloru” prezentująca prace laureatów drugiej edycji konkursu fotograficznego wykonane podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 17:20

12. Spotkania z Filmem Górskim Zakopane 31 sierpnia - 4 września

22 filmy z 15 krajów będzie można zobaczyć w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmu Górskiego podczas 12. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 31.08 – 04.09. Do tego kilkadziesiąt filmów poza konkursem. Wśród gości będą najwięksi himalaiści i wspinacze z Polski i zagranicy.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 21:29

Wystawa "Dziecięcy Plakat Festiwalowy" (zdjęcia)

W zakopiańskim Parku Miejskim odbył się wernisaż wystawy wieńczący konkurs na dziecięcy plakat Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Prace umieszczone w gablotach przy Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu oglądać będzie można do końca sierpnia.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:44

Jeździecki weekend w Ludźmierzu (zdjęcia)

Na terenie hipodromu w Ludźmierzu Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie Pro-Nati zorganizowało V Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu oraz w Skokach przez Przeszkody. Wzięło w nich udział ok. 70 zawodników.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 12:09

Labirynt Życia - odkryj tajemnice Totus Tuus

Labirynt Życia to zaproszenie do przeżycia niecodziennej przygody, odkrycia tego, co nieznane i niewidoczne na pierwszy rzut oka. Kryje on w sobie niezwykłą tajemnicę, której poznanie sprawi Wam na pewno wiele radości i satysfakcji. Na Odkrywców labiryntu czekać będą atrakcyjne nagrody.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2016 20:50

Wystawa o Sabale i zaproszenie na jubileuszowe Sabałowe Bajania (zdjęcia)

W Domu Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej otwarto wystawę poświęconą Janowi Krzeptowskiemu Sabale, patronowi corocznych Sabałowych Bajań. Tegoroczny, jubileuszowy 50. Festiwal Folkloru Polskiego, odbędzie się w dniach 10-14 sierpnia. O wystawie i imprezie opowiedzieli na konferencji w Domu Ludowym organizatorzy tych wydarzeń.

Dodano: Środa, 20 lipca 2016 20:57

Moto HOLI Day już 23 lipca w Brzeszczach

Już 23 lipca Brzeszcze eksplodują tysiącami kolorów i rozbrzmią warkotem dziesiątek silników. Czeka nas bowiem Moto Holi Day. Prawdopodobnie pierwsza taka impreza w Polsce.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 19:51

XXI Konkurs Potraw i Nalewek Regionalnych – VI Międzynarodowy w Maniowach (zdjęcia)

Tradycyjne jadło, napitki i góralska muzyka w tle, czyli XXI Konkurs Potraw i Nalewek Regionalnych – VI Międzynarodowy w Maniowach za nami.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 11:47

Góralskie Słodkości 2016 - konkurs ciast (zdjęcia)

Za Sprawą Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku odbyła się trzecia edycja konkursu ciast „Góralskie Słodkości”.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2016 12:33

Grzegorz Turnau zaprasza do Krakowa

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Stare Dębniki. Nowa Perspektywa”. Czterdziestu fotografików amatorów walczyło by w jak najbardziej wyjątkowy sposób ukazać piękno jednej z dzielnic Krakowa. Nagrody wyróżnionym wręczył podczas wernisażu prac znany mieszkaniec miasta Grzegorz Turnau.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 20:01

III Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu pod Górę

23 lipca rozegrane zostaną III Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu pod Górę - Puchar Polski w Skyrunningu. Zawody składają się z czterech biegów.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 13:54

Żółte rowery na zakopiańskich Krupówkach

ZAKOPANE. Co robią żółte rowery na Krupówkach i w centrum miasta? - Nie to nie żaden nowy element parku kulturowego, który wszedł w życie 1 lipca - zapewniają władze miasta.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 20:20

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Podczas gdy na Mazurach trwa Rajd Polski także w Małopolsce fani sportów motorowych nie mają powodów do narzekań. Ścigano się w miniony weekend w Gorlicach a już za tydzień zawody odbędą się w Limanowej.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 16:22

Dziecięca zabawa, czyli Poroniańskie Śpasy (zdjęcia)

PORONIN. Jak co roku, w pierwszą niedzielę lipca, na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się Poroniańskie Śpasy.

Dodano: Wtorek, 5 lipca 2016 14:13

Wróblewska i Turnau ocenią prace fotografików

„Stare Dębniki. Nowa Perspektywa” to tytuł konkursu fotograficznego zorganizowanego przez jednego z wiodących w Polsce deweloperów, w którego jury zasiądą Dorota Wróblewska i Grzegorz Turnau.

Dodano: Poniedziałek, 4 lipca 2016 20:48

Krakowianin zwycięzcą tegorocznego konkursu Barista of the Year

Tytuł najlepszego baristy w Polsce, dzięki perfekcji w parzeniu kawy i wyjątkowemu zmysłowi łączenia smaków, wywalczył Wojtek Stępień, barista jednej z krakowskich kawiarni COSTA COFFEE. Zwycięzca Finału Polski konkursu Barista of the Year 2016 organizowanego przez COSTA COFFEE już w październiku zmierzy się z najlepszymi baristami z całej Europy.

Dodano: Niedziela, 26 czerwca 2016 14:43

Tatrzański Festiwal Biegowy

13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z Zakopanego na grań Tatr na odcinku Grześ – Rakoń – Wołowiec, Starorobociański Wierch – Ornak z powrotem do Zakopanego.

Dodano: Sobota, 25 czerwca 2016 00:47

Uczniowie z Małopolski liderami programu stypendialnego „Na Rodzinę Można Liczyć”

16 uczniów z Małopolski otrzymało stypendia o wartości 32 000 zł w ramach IV edycji ogólnopolskiego programu „Na Rodzinę Można Liczyć”. Młodzież z naszego województwa wygrała też konkurs na najlepszą inicjatywę na rzecz lokalnej społeczności, na realizację której dostała 5 000 zł.

Dodano: Czwartek, 16 czerwca 2016 20:04

Zakopane najpiękniejszym miastem Tour de Pologne

W tym roku Zakopane po raz pierwszy bierze udział w konkursie „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne” organizowanym przez Lang Team. Rywalizować w nim będą miasta zlokalizowane na starcie, mecie oraz premiach poszczególnych etapów. Zakopane ma dużą szansę na wygraną ze względu na piękne krajobrazy i wyjątkową sportową atmosferę. Dodatkowo Burmistrz Miasta w formie zabawy z nagrodami zachęca wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców do aktywnego udziału w dekorowaniu Zakopanego.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2016 09:18

Perły i Perełki Małopolski

Małopolski przyciągnęły do Szczawnicy ok. 900 biegaczy, którym nie straszna była pogoda, z jaką musieli się zmierzyć - z nieba lał się ponad 30 stopniowy żar.

Dodano: Czwartek, 19 maja 2016 21:27

3 X 30 X 130

Tegoroczne Dni Zakopanego z inicjatywy Rady Miasta wzbogaciły się o cykl zawodów sportowych i zajęć rekreacyjnych pn.„Zakopiański Piknik Rodzinny pod hasłem: 3x30x130”. Patronuje mu burmistrz Leszek Dorula oraz Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz, a w organizację poszczególnych wydarzeń zaangażowały się zakopiańskie szkoły, stowarzyszenia i kluby sportowe.

Dodano: Środa, 22 kwietnia 2015 12:11

Juwenalia Krakowskie 2015 - program

W tym roku Juwenalia Krakowskie potrwają od 5 do 10 maja. Organizatorzy przygotowali liczne koncerty, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy.

Dodano: Wtorek, 21 kwietnia 2015 19:29

Willa Oksza nagrodzona w konkursie Zabytek Zadbany

Willa Oksza w Zakopanem została laureatem konkursu w kategorii Architektura i konstrukcje drewniane. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2015” odbyło się dziś w trakcie uroczystej gali obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Pałacu Branickich w Białymstoku, których organizatorem był Narodowy Instytut Dziedzictwa wraz z Miastem Białystok.

Dodano: Niedziela, 19 kwietnia 2015 09:51

Kryminalni rywalizują w zawodach

W Krakowie rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje konkursu Policjant Służby Kryminalnej 2015. Zawody tego typu przeprowadzane są w Polskiej Policji po raz pierwszy.

Dodano: Poniedziałek, 6 kwietnia 2015 13:19

Konkurs „Małopolska. Nasz region – Nasza szansa”

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 450 tys. zł na wsparcie najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych w ramach kolejnej edycji konkursu „Małopolska. Nasz region – Nasza szansa”.

Dodano: Środa, 1 kwietnia 2015 11:47

Projekt FIO Małopolska Lokalnie - dotacje dla społeczników

Do 15 kwietnia trwa nabór do drugiej edycji konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa małopolskiego. Młodzi społecznicy mogą ubiegać się o mikro-dotację od 2-5 tys. zł na projekt społeczny lub rozwój organizacji.

Dodano: Poniedziałek, 30 marca 2015 14:30

100 palm na konkursie w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Przy starym kościółku Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju odbył się w Niedzielę Palmową tradycyjne 57. Konkurs Palm Wielkanocnych, który miał około 100 uczestników.

Dodano: Sobota, 28 marca 2015 21:04

Rozstrzygnęto gorlicki Konkurs Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną

GORLICE. W konkursie wzięło udział 183 uczniów z 24 placówek oświatowych z terenu powiatu gorlickiego.

Dodano: Sobota, 28 marca 2015 19:50

XIII Finał Wielkiej Gali Poezji w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej (zdjęcia)

ZAKOPANE. W auli POSA podczas uroczystej Gali ogłoszono wyniki XIII Konkursu Poetyckiego, organizowanego przez Dyrekcję i Radę Rodziców Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. Złotą Różę Poezji otrzymali: Karolina Fedorowicz i Mieszko Iwaniec.

Dodano: Środa, 25 marca 2015 19:43

Konkurs kulinarny „Smak Pstrąga w Pieninach”

Już po raz czwarty na olbrzymiej pływającej scenie zbudowanej z łodzi flisackich (jedyna, taka scena w Polsce) na Dunajcu u stóp Trzech Koron w Sromowcach Niżnych zostanie zorganizowany konkurs kulinarny „Smak Pstrąga w Pieninach”.

Dodano: Poniedziałek, 23 marca 2015 14:04

Rozstrzygnięto konkurs „Wielkanoc jest w Małopolsce”

W konkursie wzięło udział 95 uczestników z całego kraju, składając łącznie aż 130 prac w dwóch kategoriach: tradycyjnej oraz nowoczesnej.

Dodano: Sobota, 21 marca 2015 16:23

60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu dzisiejszym w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe (dla powiatu gorlickiego) 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy konkursu wzięli udział w: Turnieju Recytatorskim, Turnieju Poezji Śpiewanej oraz w Turnieju Wywiedzione ze Słowa.

Dodano: Piątek, 20 marca 2015 22:27

Konkurs na Palmę Wielkanocną

Jak co roku ksiądz Proboszcz Parafii Smardzowice, Burmistrz Miasta i Gminy Skała oraz Centrum Kultury zapraszają do udziału w konkursie Palm Wielkanocnych.

Dodano: Piątek, 20 marca 2015 10:26

Finał konkursu na pamiątkę wielkanocną z Małopolski

Jutro (21 marca) poznamy laureatów konkursu na pamiątkę wielkanocną z Małopolski „Wielkanoc jest w Małopolsce”.

Dodano: Sobota, 14 marca 2015 14:16

KRAKÓW. Zbliża się Cracow Fashion Week

Gala mody Cracow Fashion Awards, która otworzy Cracow Fashion Week 2015 (21-29 marca), odbędzie się w nowym Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Dodano: Czwartek, 12 marca 2015 23:20

Konkurs plastyki obrzędowej na pisankę wielkanocną

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną.

Dodano: Czwartek, 12 marca 2015 22:29

Wybieramy najlepszy filmik sportowy zimy 2015! Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline

Na facebookowym fanpage’u Extreme Series (facebook.com/zawody.extreme.series) trwa konkurs pod tytułem „Festiwal Zimowych Filmów Sportowych wspierany przez Sony Action Cam”. Po trzech tygodniach nadsyłania konkursowych filmów przedstawiających różne sporty zimowe na stronie aplikacji konkursowej pojawiło się 66 produkcji pokazujących niesamowite wyczyny na nartach, snowboardach, a nawet rowerach.

Dodano: Wtorek, 3 marca 2015 14:45

XVII. Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę"

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pisanie dobre na chandrę" objętym patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Prace przyjmowane będą do 5 czerwca 2015 roku.

Dodano: Wtorek, 3 marca 2015 14:44

XIV. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój"

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Darujmy światu pokój". Prace konkursowe przyjmowane będą do 30 czerwca 2015 roku.

Dodano: Wtorek, 3 marca 2015 14:27

VII. Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim

VII. Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim ma na celu popularyzację modelarstwa kartonowego wśród dzieci i młodzieży jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu, kształtowanie zdolności manualnych, politechnicznych, wyobraźni przestrzennej, dokładności i systematyki w pracy.

Dodano: Piątek, 27 lutego 2015 18:00

Konkurs im. Mariana Korneckiego

Znasz kogoś, kto zaadaptował zabytkowy budynek drewniany do nowej funkcji – galerii, hotelu…. lub swojego domu? Kogoś, kto wyróżnia się troską o tego typu obiekty – dbając o ich dobrą kondycję, chroniąc przed upływem czasu? Kogoś, kto „ożywia” ich wnętrze, dzięki ciekawym imprezom kulturalnym i innym wydarzeniom? Jeśli tak, to nie wahaj się – tylko zgłoś go do nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego. Kapituła Nagrody czeka na kandydatury do 20 marca.

Dodano: Środa, 25 lutego 2015 18:46

60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przystąpiło do organizacji 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i przyjęło na siebie rolę gospodarza eliminacji rejonowych – dla rejonu tarnowskiego (obejmującego powiaty: brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski) oraz rejonu nowosądeckiego (obejmującego powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański).

Dodano: Wtorek, 24 lutego 2015 21:36

Nowoczesne oblicze Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach rozszerza paletę alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Od połowy lutego oferuje czytelnikom zarówno tradycyjną książkę, jak i jej elektroniczną wersję dostępną na tabletach.

Dodano: Środa, 18 lutego 2015 19:08

"Górniczy wehikuł czasu - sól i krzemień"

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województw małopolskiego i świętokrzyskiego do udziału w konkursie „Górniczy wehikuł czasu – sól i krzemień”.

Dodano: Niedziela, 15 lutego 2015 18:26

Tyłuł "Sykowne Gaździny z Kościeliskiej Gminy" zdobyły Maria Krzeptowska i Ewa Słodyczka (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku odbył się konkurs "Sykowne Gaździny z Kościeliskiej Gminy", który wyłonił tę, która przyrządzą najlepszą podhalańską potrawę tradycyjną oraz współczesną potrawę wykonana z produktów lokalnych.

Dodano: Poniedziałek, 9 lutego 2015 14:51

Konkurs "Baśniowa Kraina"

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku od 5 do 10 lat do udziału w konkursie „Baśniowa Kraina”. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 16 lutego br. (poniedziałek) o godz. 16.00 w sali teatralnej GCK. Koszt udziału 20 zł/ osoba.

Dodano: Środa, 4 lutego 2015 20:52

Fotografia Adama Kokota wyróżniona w konkursie MML

Nowotarżanin Adam Kokot kolejny raz został doceniony przez jurorów prestiżowego konkursu fotografii górskiej i przyrodniczej. W tegorocznej 25. edycji konkursu Memorial Maria Luisa oceniano kilkanaście tysięcy fotografii związanych z górami i szeroko rozumianą - przyrodą.

Dodano: Piątek, 30 stycznia 2015 18:38

Podhalanki na Konkursie Kolęd i Pastorałek w Zabierzowie zdobyły wysokie miejsca

Klaudia Milaniak z Frydmana oraz Paulina Bryniarska z Nowego Targu wywalczyły trzecie miejsca podczas XV Jubileuszowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w podkrakowskim Zabierzowie. Inna nowotarżanka - Julia Jarząbek zajęła miejsce drugie.

Dodano: Niedziela, 18 stycznia 2015 16:27

Małopolski Inkubator Pomysłowości

To już piąta edycja realizowanego od kilku lat konkursu dla małopolskich doktorantów. Trzeba wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością przygotowując ciekawy i możliwy do wdrożenia biznesplan. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 2 marca 2015 r.

Dodano: Poniedziałek, 22 grudnia 2014 14:08

Rozstrzygnięto konkurs na świąteczną pamiątkę z Małopolski

Haftowane pierniki z Rożnowa wygrały tegoroczny konkurs na pamiątkę bożonarodzeniową z Małopolski. Druga nagroda za „Dzwonek Podłaźnik” trafiła do Magdaleny Kostrzewy-Smreczak z Lipnicy Małej, a wyróżnienie otrzymała Maria Głodek z Nowego Targu za „Folkowe skrzydła”.

Dodano: Wtorek, 16 grudnia 2014 15:45

Studenci AGH zwyciężyli w międzynarodowym konkursie „UPPP”

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zwyciężyli w międzynarodowym konkursie „UPPP” organizowanym przez jeden z największych koncernów naftowych w Europie Środkowej, firmę MOL Group.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 17:38

72. Konkurs Szopek Krakowskich

W czwartek, 4 grudnia odbędzie się 72. Konkurs Szopek Krakowskich. Na Rynek Główny od rana przybywać będą szopkarze ze swoimi dziełami, aby zająć jak najlepsze miejsca na stopniach pomnika Adama Mickiewicza.

Dodano: Niedziela, 30 listopada 2014 16:17

XXXV Orawski Konkurs Literacki im. Piotra Borowego rozstrzygnięty (zdjęcia)

Na XXXV edycję konkursu nadesłano 89 utworów poetyckich oraz 35 tekstów pisanych prozą. Udział wzięło 76 autorów. Wśród nich byli uczniowie z różnych szkół, ale także osoby dorosłe z Orawy, Podhala i okolic. Nadesłane utwory pisane językiem literackim lub gwarą powinny zawierać się w tematyce orawskiej.

Dodano: Poniedziałek, 17 listopada 2014 19:26

Haftowane pierniki świąteczną pamiątką z Małopolski

Rozstrzygnięto konkurs na pamiątkę bożonarodzeniową z Małopolski. Komisja konkursowa wybrała gadżet, który stanie się tegoroczną, oficjalną pamiątką Województwa Małopolskiego. Są to haftowane pierniki, których autorką jest Agnieszka Hajduk z Rożnowa. Komisja uznała, że to właśnie jej praca idealnie spełnia kryteria świątecznej pamiątki z Małopolski.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 18:59

Koncert pieśni patriotycznych w kinie Sokół w Zakopanem (zdjęcia)

W zakopiańskim Kinie Sokół odbył się wyjątkowy koncert z okazji święta 11 listopada.

Dodano: Piątek, 31 października 2014 09:43

Polskie piękności stawiają na rozwój

W krakowskiej kawiarni Pauza In Garden odbyły się warsztaty dla dwudziestu pięciu Finalistek konkursu Miss Polski 2014. Dziewczyny spotkały się z przedstawicielkami biznesu z Krakowa oraz Katarzyną Krzeszowską-Miss Polski 2012.

Dodano: Wtorek, 28 października 2014 21:32

Zwycięzcy konkursu „Żywioł folkloru”

W Urzędzie Miasta Zakopane dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki wraz z jurorami wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Żywioł folkloru”, który został ogłoszony podczas 46 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 26 października 2014 15:43

Przesłuchania na konkursie Piosenki Religijnej "Stabat Mater" w Jabłonce (zdjęcia)

Od 24 do 25 października w Jabłonce odbywały się przesłuchania uczestników XVIII Festiwalu Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater". Artyści, zespoły oraz chóry w różnych kategoriach wiekowych prezentowały utwory o tematyce religijnej.

Dodano: Piątek, 17 października 2014 21:46

Konkurs Fotograficzny „Tatrzańska Jesień” 2014

ZAKOPANE. Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zachęca do uczestnictwa w XV edycji Konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień”. Prace należy nadsyłać do końca października br.

Dodano: Poniedziałek, 13 października 2014 12:03

39 Konkurs Muzyk Podhalańskich (wyniki i zdjęcia)

NOWY TARG. W 39 Konkursie Muzyk Podhalańskich wzięło udział 20 muzyk, w tym: 10 w kategorii dorosłych, 4 w kategorii młodzieżowej, 6 w kategorii dziecięcej. Najwyżej oceniono "Orawian" z Lipnicy Wielkiej, muzykę Klimka Siatkowskiego oraz Jana Kuchty z Bukowiny Tatrzańskiej.

Dodano: Sobota, 11 października 2014 12:39

Konkurs "Małopolska Szkoła z Pasją"

Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w trzeciej edycji projektu edukacyjnego, konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją”.

Dodano: Środa, 1 października 2014 09:30

18-latka z Zakopanego wygrała konkurs piosenki "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ponad 140 osób walczyło w tegorocznym konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej", organizowanym przez Fundację Okularnicy. Najlepsza okazała się 18-letnia mieszkanka Zakopanego, Katarzyna Lassak.

Dodano: Wtorek, 30 września 2014 15:49

Krzyż Małopolski dla prof. Heleny Łazarskiej

Podczas koncertu promującego Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu odbył się benefis prof. Heleny Łazarskiej - inicjatorki i wieloletniej dyrektor artystycznej festiwalu. Przewodniczący Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda wręczył artystce Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Dodano: Sobota, 27 września 2014 21:53

Poronin doceniony za świetlicę

Gmina Poronin została laureatem konkursu „Przyjazna Wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Projekt pt. "Świetlica wiejska - nowa jakość, większa funkcjonalność" zajął drugie miejsce w konkursie.

Dodano: Piątek, 26 września 2014 13:11

Nowy Targ z Nagrodą im. Petera Buriana

Całokształt współpracy w dwudziestoleciu Euroregionu „Tatry” pomiędzy Nowym Targiem, a Kieżmarkiem został doceniony przez Kapitułę II edycji Konkursu o Nagrodę im. Petera Buriana dla najlepiej współpracujących samorządów – członków Euroregionu „Tatry”. Podczas drugiej części obchodów jubileudszu ET w imieniu miasta statuetkę odebrał Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła.

Dodano: Środa, 24 września 2014 10:40

Krakowski Festiwal Górski - zgłoszenia filmów

Do 14 listopada można zgłaszać swoje produkcje filmowe na Konkurs Filmu Polskiego, zorganizowany w ramach 12. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Impreza, wraz z rozdaniem nagród, odbędzie się od 5 do 7 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Dodano: Poniedziałek, 8 września 2014 15:31

Znamy laureatów konkursu "Słoneczniki 2014"

W Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie portalu CzasDzieci.pl na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci – Słoneczniki 2014.

Dodano: Niedziela, 7 września 2014 12:53

"Cerro Torre" zdobył główną nagrodę na Konkursie Filmowym 10. Spotkań z Filmem Górskim

ZAKOPANE. Jury Konkursu Filmowego w składzie: Michał Bukojemski, Augusto Golin, Krzysztof Kokoryn, Mirella Kurkowska i Piotr Pustelnik, dokonało wyboru najlepszych obrazów prezentowanych podczas 10. Spotkań z Filmem Górskim.

Dodano: Niedziela, 7 września 2014 10:12

I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. K.Szymanowskiego

Od kilku lat Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego dąży do stworzenia w Katowicach Centrum Międzynarodowych Konkursów Muzycznych im. Karola Szymanowskiego. - Chcemy, by rozgrywały się tu konkursy w 5 dyscyplinach artystycznych: kompozycja, kwartety smyczkowe, śpiew, skrzypce, fortepian - przypomina Joanna Domańska, Prezes Towarzystwa. Działania te wspiera Akademia Muzyczna, której Karol Szymanowski - największy polski kompozytor pierwszej połowy XX wieku - jest patronem.

Dodano: Czwartek, 21 sierpnia 2014 22:52

Zofia Roj Mrozicka i Mirosław Kowalski - laureatami XLII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego rozstrzygnięty został XLII Ogólnopolski Konkurs Literacki na wiersz o tematyce górskiej im. Tadeusza Staicha. Wzięło w nim udział 109 autorów, którzy nadesłali 255 wierszy. Oceniało je jury w składzie: Adam Ziemianin, Maria Mateja-Torbiarz, Maria Śliwińska i Mieczysław Mantyka.

Dodano: Czwartek, 21 sierpnia 2014 20:33

Konkurs fotograficzny. Wyślij swoje zdjęcie z jamnikiem

W ramach rozgrzewki przed tegorocznym Marszem Jamników Radio Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze zdjęcie z jamnikiem. Jubileuszowa, 20-sta edycja Marszu odbędzie się w niedzielę 7 września na Rynku Głównym w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 29 lipca 2014 21:53

Zakopiańczyk laureatem międzynarodowego konkursu skrzypcowego

Dawid Lubowicz z Zakopanego zdobył 3 nagrodę ex-aequo z Robertem Janoską (Słowacja) na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta. To wielki sukces w karierze 33-letniego absolwenta zakopiańskiej szkoły muzycznej.

Dodano: Wtorek, 22 lipca 2014 20:46

42. Konkurs Potraw Regionalnych w Łopusznej - wyniki i zdjęcia

To jedna z tych imprez na które nikogo nie trzeba zapraszać. Tłumy gości przyjechały do Łopusznej na 42. Konkurs Potraw Regionalnych "Góralskie jodełko", najpopularniejszą doroczną imprezę organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury. W tym roku w konkursie udział wzięło piętnaście kół gospodyń wiejskich - z Krempach, Szlembarku, Dursztyna, Harklowej, Ludźmierza, Łopusznej, Obidowej, Rogoźnika, Pyzówki, Długopola, Gronkowa, Nowej Białej, Krauszowa, Waksmunda i Dębna Podhalańskiego.

Dodano: Wtorek, 15 lipca 2014 14:58

Komitet Konkursowy Kraków 2022 postawiono w stan likwidacji

Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022 podjęło jednomyślnie uchwałę o jego rozwiązaniu i postawieniu w stan likwidacji.

Dodano: Wtorek, 1 lipca 2014 23:23

PSTRYK! PSTRYK! - konkurs fotograficzny "Jedziemy do wód"

Widzieliście już wystawę „Jedziemy do wód” w Kamienicy Hipolitów? Jeżeli tak, to aparaty w dłoń i zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie!

Dodano: Wtorek, 17 czerwca 2014 08:51

KRAKÓW. Komitet Konkursowy 2022 nadal nie został rozwiązany

Komitet Kraków 2022 nie został rozwiązany. Podczas wczorajszego walnego zebrania miała zapaść decyzja o jego likwidacji. Jednak ze względów proceduralnych do niej nie doszło.

Dodano: Poniedziałek, 16 czerwca 2014 21:13

Małopolskie OSP uhonorowane

Trzy małopolskie jednostki OSP zostały wyróżnione w konkursie na „Najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego”. Nagrodę główną – 50 tys. złotych wręczył marszałek Marek Sowa, który sprawował honorowy patronat nad konkursem.

Dodano: Sobota, 10 maja 2014 20:32

Małe Ciche: XVIII Konkursu Wiedzy o TPN (zdjęcia)

Świat roślin Tatrzańskiego Parku Narodowego był tematem zorganizowanego 8 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Małem Cichem XVIII Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym. Główne cele zmagań konkursowych to upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o Podhalu i Tatrzańskim Parku Narodowym, rozbudzenie zainteresowań środowiskiem naturalnym i jego znaczeniem dla człowieka.

Dodano: Poniedziałek, 5 maja 2014 22:04

Doroczny Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

W czwartek 8 maja w Szkole Podstawowej w Małem Cichem odbędzie się kolejny, już XVIII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym. Tematem tegorocznej edycji jest "Świat roślin Tatrzańskiego Parku Narodowego".

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 21:12

ORAWA. II Konkurs Pieśni Patriotycznej "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie (zdjęcia)

JABŁONKA. W Orawskim Centrum Górnej Orawy zorganizowany został II Konkurs Pieśni Patriotycznej. - To dopiero druga edycja konkursu, ale widoczne jest zainteresowanie nim. Zgłosiło się dwa razy więcej uczestników, niż przed rokiem. Bardzo mnie to cieszy - komentuje posłanka Anna Paluch, organizatorka konkursu.

Dodano: Czwartek, 17 kwietnia 2014 22:20

Nowy Zarząd Komitetu Konkursowego Kraków 2022

Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, została wybrana nowym szefem Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022 – ogłosił w czwartek marszałek Marek Sowa. Na fotelu wiceprzewodniczącego komitetu zasiądzie natomiast Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Dodano: Sobota, 12 kwietnia 2014 10:30

Posłanka Jagna Marczułajtis rezygnuje z szefowania komitetowi ds. igrzysk

Po zarzutach o kupowanie przychylności mediów, które padły pod adresem Komitetu Konkursowego Kraków 2022 i jej męża Andrzeja Walczaka, przewodnicząca komitetu aplikującego o Zimowe Igrzyska Olimpijskie Jagna Marczułajtis-Walczak oświadczyła, że rezygnuje ze stanowiska.

Dodano: Piątek, 28 marca 2014 14:06

Podsumowanie XVI Międzynarodowego Konkursu „Ludzie ludziom zgotowali ten los”

W poniedziałek odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Międzynarodowego Konkursu „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Młodzież uczestniczyła w akademii, koncercie oraz wysłuchała świadectwa byłych więźniów obozu Auschwitz Birkenau. Następnie udała się na zwiedzanie obozu koncentracyjnego.

Dodano: Piątek, 21 marca 2014 13:00

Bohaterem był las - zdjęcia nagrodzone na konkursie "Leśne inspiracje"

Dziś zakończyła się już piąta edycja Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”.

Dodano: Środa, 12 marca 2014 23:33

Redakcja National Geographic Traveler ogłosiła nominowanych w 8. edycji konkursu TRAVELERY

Wśród nominowanych w kategorii Wyczyn roku znaleźli się: Andrzej Bargiel z Zakopanego za zjazd na nartach z Sziszapangmy, Grzegorz Michałek z ekipą z pokonanie przez jednego człowieka największej różnicy wysokości (10 380 m) oraz Marcin "Yeti" Tomaszewski i Marek "Regan" Raganowicz za wytyczenie nowej drogi na Great Trango Tower w Karakorum.

Dodano: Wtorek, 11 marca 2014 20:08

Ruszył konkurs fotograficzny Nasze Karpaty

National Geographic Polska jest partnerem międzynarodowego konkursu fotograficznego Nasze Karpaty organizowanego przez Fundację Karpacką. Zdjęcia, prezentujące walory regionu Karpat można przesyłać do 31 maja br.

Dodano: Poniedziałek, 24 lutego 2014 19:04

Daniel Urbaniak i Filip Pałgan laureatami konkursu fotograficznego w ramach Zimowych Zawodów Balonowych (zdjęcia i film)

NOWY TARG. Rozgrywanym na początku lutego II Nowotarskim Zimowym Zawodom Balonowym o Puchar firmy PCD Salami towarzyszył konkurs fotograficzny i filmowy dla amatorów. Główną nagrodą jest przelot balonem na ogrzane powietrze.

Dodano: Niedziela, 23 lutego 2014 15:36

Wystawa konkursowa III Ogólnopolskiego konkursu ceramicznego "Kadr z szamotem w tle" (zdjęcia)

W Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy konkursowej III Ogólnopolskiego konkursu ceramicznego pod tytułem „Kadr z szamotem w tle”. Konkurs zorganizowali Związek Ceramików Polskich i Miejską Galerię Sztuki.

Dodano: Niedziela, 9 lutego 2014 14:45

Zakończył się Góralski Karnawał

BUKOWINA TATRZAŃSKA. W ramach 42. Góralskiego Karnawału przeprowadzono tradycyjne konkursy. W Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych wzięło udział ponad 50 zespołów. W Przeglądzie par tanecznych i konkursie tańca zbójnickiego - 49 par i grup tanecznych.

Dodano: Sobota, 18 stycznia 2014 21:00

Podhalańscy skoczkowie na czwartym miejscu (zdjęcia)

Reprezentacja Polski, bo złożona wyłącznie z zawodników z Podhala, w składzie - Kamil Stoch, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Jan Ziobro - zajęła 4 miejsce w wieczornym konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem. Najlepiej wypadł Kubacki, najgorzej Murańka.

Dodano: Niedziela, 5 stycznia 2014 15:55

Koncert kolęd w kościele parafialnym w Piekielniku (zdjęcia)

W kościele parafialnym w p.w. Św. Jakuba Apostoła w Piekielniku, w niedzielę po mszy odbył się koncert kolęd i pastorałek.

Dodano: Poniedziałek, 16 grudnia 2013 15:36

Konkurs "Stoły Wigilijne w polskiej tradycji" (zdjęcia)

NOWY TARG. W Karcmie u Borzanka odbył się I Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów - "Stoły wigilikne w polskiej tradycji". Organizatorem i pomysłodawcą konkursu był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu we współpracy z „Karcmą u Borzanka.”

Dodano: Piątek, 13 grudnia 2013 13:49

Konkurs plastyczny "Niedługo zima, czyli co zwierzęta robią jesienią"

ZAKOPANE. W Muzeum Przyrodniczym Tatrzańskiego Parku Narodowego odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym "Niedługo zima, czyli co zwierzęta robią jesienią". Na konkurs wpłynęły 832 prace z 32 szkół podstawowych i przedszkoli powiatu tatrzańskiego, w tym 222 prace z klas „0” w szkołach podstawowych i grup starszaków w przedszkolach oraz 610 prac z klas I – III w szkołach podstawowych.

Dodano: Niedziela, 8 grudnia 2013 14:09

71. Konkurs Szopek Krakowskich rostrzygnięty (wyniki i zdjęcia)

W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa odbył się 71. Konkurs Szopek Krakowskich. Zgłoszono do niego 174 prace. Jury, w którym zasiedli etnografowie, plastycy, historycy i historycy sztuki, obradowało pod przewodnictwem Michała Niezabitowskiego, dyrektora MHK.

Dodano: Środa, 4 grudnia 2013 05:27

Już w czwartek - doroczny Konkurs Szopek Krakowskich

W czwartek 5 grudnia Muzeum Historyczne Miasta Krakowa organizuje 71. Konkurs Szopek Krakowskich. Impreza odbędzie się tradycyjnie na Rynku Głównym.

Dodano: Środa, 20 listopada 2013 16:04

XIV Konkurs Młodyk Toniecników (wyniki i zdjęcia)

BIAŁY DUNAJEC. W XIV Konkursie Młodyk Toniecników wzięło udział ponad 240 młodych tancerzy z 34 miejscowości. Komisja w składzie: Maria Porębska, Wanda Szado Kudasikowa, Józef Pitoń oraz Bartłomiej Koszarek przyznała nagrody i wyróżnienia w popisie par solowych i tańca zbójnickiego.

Dodano: Poniedziałek, 11 listopada 2013 17:01

Rozstrzygnięcie XXXVII KATP

Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej to jedna z działalności nowotarskiego Miejskiego Ośrodka Kultury, która znana jest znacznie szerzej niż tylko w Mieście, czy nawet Powiecie Nowotarskim. W sobotę po południu w holu budynku zostały rozdane nagrody i wyróżnienia. W tym roku tematem było wspomnienie ze stolicy Podhala.

Dodano: Sobota, 26 października 2013 19:14

Konkurs kulinarny w Kościelisku (zdjęcia)

W Gminny Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku odbył się konkurs kulinarny ”Tradycyjny Smak LGD”, mający na celu promocję potraw regionalnych i aktywizację mieszkańców.

Dodano: Sobota, 26 października 2013 19:11

Konkurs barmański w Zespole Szkól Zawodowych i Placówek (zdjęcia)

KROŚCIENKO. W Restauracji „ Klasyczna” Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek odbyła się III Edycja Konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w konkurencji Barman w kategoriach: long drink oraz short drink. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” finansowanego ze środków UE.

Dodano: Poniedziałek, 21 października 2013 19:15

XIII Konkurs Potraw Regionalnych połączony z promocją wierszy - uczta dla ciała i ducha (zdjęcia)

PORONIN. Nowe Bystre było gospodarzem tegorocznego gminnego Konkursu Potraw Regionalnych. W XIII edycji smakowitego konkursu wzięło udział 6 drużyn sołeckich: Stasikówka, Poronin, Nowe Bystre, Małe Ciche, Ząb oraz Bustryk. Komisja Konkursowa oceniała 191 potraw, 75 nalewek i rodzajów ciast.

Dodano: Wtorek, 15 października 2013 23:03

XIII Konkurs Potraw Regionalnych w Nowem Bystrem

NOWE BYSTRE. XIII Konkurs Potraw Regionalnych rozpocznie się w niedzielę 20 października br. o godz.16.00 w remizie OSP w Nowem Bystrem. W programie przewidziano m.in.: degustacja potraw przy stoiskach, występy zespołu regionalnego Bystrzanie. Konkurs uświetniony zostanie promocją tomiku wierszy pt. „Pod tatrzańskom strzechom” Antoniny Łacek.

Dodano: Wtorek, 1 października 2013 20:06

Współpracujesz z wolontariuszami? Weź udział w konkursie Barwy Wolontariatu!

Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie do 20 października br. przyjmuje zgłoszenia kandydatur wolontariuszy w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”. Sylwetki wolontariuszy mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego oraz osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy.

Dodano: Środa, 28 sierpnia 2013 20:02

Zakończył się Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na scenie plenerowej Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbyło się u uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Kapel i Instrumentalistów Ludowych. W konkursie udział wzięło 14 kapel, 11 instrumentalistów, 9 śpiewaków oraz 13 grup śpiewaczych.

Dodano: Wtorek, 23 lipca 2013 21:02

41. Konkurs Potraw Regionalnych w Łopusznej

Kotlety z bobu, "psie jajca", pierogi ze szczawiem i bryndzą, zając w kwaśnicy, zupa z bryndzy owczej, zupa przeciw starości, nalewka z pszczelich kolan - m.in. takich dań, smakołyków i nalewek można było spróbować w niedzielę w Łopusznej na 41. Konkursie Potraw Regionalnych.

Dodano: Czwartek, 18 lipca 2013 22:23

Konkurs "Wałasi ojce nasi"

Instytut Europa Karpat i górole Nadpopradzcy piyknie Wos pytajom, wsyćkich Góroli Karpat na konkurs gry na instrumontach pastyrskich co zwie sie: „Wałasi ojce nasi".

Dodano: Poniedziałek, 1 lipca 2013 12:20

Krzysztof Strzoda laureatem dorocznego konkursu fotograficznego „Krajobraz Górski”

NOWY TARG. Krzysztof Strzoda zdobył Pierwszą Nagrodę i Złoty Medal XXXIII Konkursu Fotograficznego "Krajobraz Górski" im. Jana Sunderlanda organizowanego przez nowotarski Miejski Ośrodek Kultury. Drugą Nagrodę i Srebrny Medal zdobył Janusz Wojcieszak, Trzecią i Brązowy Medal Wacław Chromik. Złoty Medal Fotoklubu RP otrzymał nowotarżanin Krzysztof Mierzejewski.

Dodano: Poniedziałek, 1 lipca 2013 11:55

Wszystkie drogi prowadzą do Roztoki, czyli wakacyjny konkurs na górską Opowieść

Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki ogłasza wakacyjny konkurs na górską Opowieść. Do wygrania jest weekend w Roztoce dla dwóch osób, a wyzwanie nie jest trudne, skoro można go podjąć podczas wakacyjnych wędrówek po Tatrach. Wystarczy trochę talentu do snucia Opowieści i aparat fotograficzny (w obecnych czasach równie dobrze telefon komórkowy), by móc je zilustrować.

Dodano: Piątek, 21 czerwca 2013 00:05

Rozstrzygnięto konkursy plastyczne w ramach programów edukacyjnych Sanepidu (zdjęcia)

NOWY TARG. W siedzibie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wręczono nagrody laureatom konkursów plastycznych, zorganizowanych w ramach realizacji programów edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”, adresowanych do uczniów szkół podstawowych.

Dodano: Wtorek, 11 czerwca 2013 23:34

Atmosfera rodem z Hollywood – II LO w Nowym Targu na Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego w Kleszczowie (zdjęcia i film)

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie odbyła się uroczysta gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego “Od ignoranta do eleganta” – projektu promującego zasady savoir-vivre’u. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego kraju m. in. Krakowa i Nowego Targu.

Dodano: Sobota, 8 czerwca 2013 17:57

Strona internetowa sołectwa Nowa Wieś w gminie Kęty - najlepsza w Małopolsce. Relacja z Finału konkursu „SOŁECTW@ w sieci”

W gmachu Senatu RP w Warszawie miał miejsce Finał I Ogólnopolskiego Konkursu „SOŁECTW@ w sieci”, mającego na celu wyłonienie najlepszej w Polsce internetowej strony wiejskiej. Konkurs podzielony był na dwa etapy: wojewódzki i krajowy. W województwie małopolskim strona www.nowa-wies-kety.pl zajęła pierwsze miejsce, wygrywając w rywalizacji z 31 innymi stronami zgłoszonymi z terenu Małopolski.

Dodano: Wtorek, 14 maja 2013 23:22

Portal ’Nowa Wieś w gminie Kęty’ w finale konkursu „Sołectw@ w sieci”!

Zaprzyjaźniona z nami strona "Nowa Wieś w gminie Kęty" znalazła się wśród 16 finalistów konkursu na najlepszą stronę sołectwa w Polsce. Jury wyłoni trzy najlepsze strony spośród całej "16". Każdy mieszkaniec, czytelnik z województwa małopolskiego, może zagłosować na tę stronę w odrębnym plebiscycie - Nagroda Publiczności".

Dodano: Sobota, 30 marca 2013 18:46

Kościelisko - doroczny konkurs wielkanocny (zdjęcia)

W parafii Sw. Kazimierza w Kościelisku odbył się coroczny konkurs na koszyczek wielkanocny, w którym brały udział dzieci z terenu Kościeliska. Konkurs, który był częścią "Wielkanocnych Zwyków", organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.

Dodano: Sobota, 30 marca 2013 14:30

Rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejszy Tradycyjny Orawski Koszyczek Wielkanocny (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Do zorganizowanego przez Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, Orawską Bibliotekę Publiczną w Jabłonce oraz Parafię pw. Św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej konkurs wielkanocnego - zgłoszono ponad 30 koszyczków.

Dodano: Sobota, 23 marca 2013 12:25

"Czas Burzy..." Antonio Socciego - konkurs dla Czytelników (rozstrzygnięty)

Ukazała się nowa książka Antonio Socciego "Czas burzy. Dramat czasu konklawe". To oparta na faktach i autentycznych watykańskich dokumentach powieść znanego watykanisty, który m.in. dwa lata temu opisał rezygnację Benedykta XVI z Tronu Piotrowego.

Dodano: Środa, 6 lutego 2013 17:27

V POGÓRZAŃSKIE GODY - Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej zapraszają w dniach 26 - 27 kwietnia 2013 r. na V edycję Małopolskiego Konkursu Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY. Impreza odbędzie się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2013 12:19

Michał Adamowski na spotkaniu laureatów ogólnopolskich konkursów strażackich (zdjęcia)

W Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyło się spotkanie laureatów XV Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego “Strażacy Ochotnicy – nie tylko gaszą” oraz XVII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego “Nasza Straż Pożarna”. Jednym z laureatów jest nasz kolega redakcyjny Michał Adamowski.

Dodano: Niedziela, 27 stycznia 2013 21:24

II. Ogólnopolski Konkurs Poezji dla Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”

„Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej ogłasza II. Ogólnopolski Konkurs Poezji Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: „Słowa, dobrze, że jesteście”. W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne powyżej 16. roku życia, które piszą wiersze. Mogą to być osoby piszące rękami, ustami, stopami, a nawet powiekami.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2012 20:32

Przyznano nagrody w konkursie "Małopolski EuroLider MRPO"

KRAKÓW. W ramach konkursu EuroLider MRPO wybrano 8 najlepszych projektów w Małopolsce realizowanych z małopolskich środków unijnych w naszym województwie w latach 2007-2013. W kategorii „Turystyka” najlepszy okazał się projekt gminy Rabka-Zdrój „Budowa typowej infrastruktury uzdrowiskowej w Parku Zdrojowym w postaci pijalni, tężni solankowych, kiwajki na źródle solankowym i muszli koncertowej”.

Dodano: Wtorek, 11 grudnia 2012 21:44

Zakończył się jubileuszowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych (zdjęcia)

NOWY TARG. Gimnazjum nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 i Miejski Ośrodek Kultury były organizatorami X Konkursu Kolęd Pastorałek i Pieśni Zimowych „Narodziła nam się Dobroć”. Wzięło w nim udział ok. 80 osób z całej Małopolski.

Dodano: Środa, 5 grudnia 2012 23:29

Sukcesy Krościenczan na XXXII konkursie gry na instrumentach pasterskich (zdjęcia)

W Ciechanowcu w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka odbył się XXXII Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Uczestniczyli w nim instrumentaliści z różnych regionów Polski oraz Litwy, Białorusi, Ukrainy i Słowacji grający na ligawkach, trombitach, bazunach, rogach pasterskich i innych rodzajach instrumentów pasterskich.

Dodano: Wtorek, 4 grudnia 2012 17:16

Gala Laureatów konkursów edukacyjnych (zdjęcia)

Na zaproszenie Marszałka Województwa Małopolskiego, Marka Sowy do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie udali się uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.

Dodano: Niedziela, 28 października 2012 10:53

Wyłoniono Liderów Biznesu Małopolski Zachodniej

Głównym celem konkursu Lider Biznesu Małopolski Zachodniej jest wyróżnienie przedsiębiorstw mogących stanowić wzór do naśladowania i przyczyniających się do rozwoju gospodarczego Małopolski Zachodniej.

Dodano: Poniedziałek, 22 października 2012 20:11

XII Konkursu Potraw Regionalnych - 553 preteksty do degustacji (duża galeria)

MAŁE CICHE. Urząd Gminy Poronin wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury już po raz dwunasty zorganizowali Konkurs Potraw Regionalnych. W tym roku komicja oceniła 353 potraw, 126 nalewek i 74 rodzajów ciast.

Dodano: Wtorek, 11 września 2012 13:18

Gala Spotkań z Filmem Górskim (zdjęcia)

ZAKOPANE. W zorganizowanym w ramach tegorocznych 8. Spotkań z Filmem Górskim - Międzynarodowym Konkursie Filmowym Grand Prix zdobył film "Sztuka Wolności” w reżyserii Wojtka Słoty i Marka Kłosowicza.

Dodano: Środa, 5 września 2012 20:38

Uczeń na czterech kopytkach

Lucek – takie imię nosi 50. uratowany koń Klubu Gaja. W pierwszy poniedziałek nowego roku szkolnego ogierek dostał nie tylko imię, ale także rożek obfitości – jak na pierwszoklasistę przystało – a w nim zdrowe końskie przysmaki – jabłka i marchewki.

Dodano: Środa, 29 sierpnia 2012 14:23

Rozdano "Zbyrkadła" - nagrody w w Konkursie Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Jury Międzynarodowego Konkursu Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych odbywającego się w ramach 44 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zdecydowało o przyznaniu nagrody specjalnej "Sabałowych gęśli" Samedowi Kolenman z Turcji.

Dodano: Wtorek, 28 sierpnia 2012 22:05

Rozpoczął się Konkurs Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ramach 44. MFFZG organizowany jest Konkurs Kapel, Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych. Biorą w nim udział wykonawcy z kilkunastu krajów, uczestników Festiwalu.

Dodano: Piątek, 24 sierpnia 2012 18:21

Konkurs na imię dla źrebaka

Zbliża się finał konkurs na imię dla 50. konia Klubu Gaja – ogierka, który urodził się przy Szkole Specjalnej nr 4 w Sosnowcu. Z kilkudziesięciu propozycji jury wybrało pięć imion: Dragon, Drops, Dolar, Lucek i Lolek. Teraz wszystko zależy od internautów. Głosować można do 31 sierpnia klikając w jedną z propozycji w internetowej sondzie na stronie Urzędu Miasta w Sosnowcu

Dodano: Piątek, 10 sierpnia 2012 11:58

Konkurs na projekt Pomnika Armii Krajowej

Został ogłoszony konkurs architektoniczno–rzeźbiarski na projekt Pomnika Armii Krajowej, który ma powstać w planowanym Ogrodzie Pamięci Narodowej na Bulwarze Czerwieńskim. Prace konkursowe można składać do 6 listopada.

Dodano: Środa, 11 lipca 2012 17:52

"Bezpieczna drabina" - KRUS ogłasza konkurs dla rolników

Jak informuje Tomasz Skupiński z placówki terenowej KRUS w Nowym Targu - celem konkursu "Bezpieczna drabina" jest wdrażanie i propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie oraz wpływanie na ograniczenie liczby wypadków spowodowanych upadkami z wysokości.

Dodano: Środa, 27 czerwca 2012 21:14

Konkurs plastyczny - Terma Bania w oczach dziecka

Z okazji pierwszych urodzin Terma Bania zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Wystarczy w dowolny sposób przedstawić ośrodek w Białce Tatrzańskiej i gotową pracę przesłać lub dostarczyć osobiście do 10 lipca na adres ośrodka. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Dodano: Czwartek, 14 czerwca 2012 19:26

Finał dorocznego konkursu "Krajobraz Górski"

NOWY TARG. W tegorocznym, XXXII Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski" wzięło udział 159 autorów zdjęć z 10 krajów. Laureatów poznamy w ostatnią sobotę czerwca.

Dodano: Wtorek, 12 czerwca 2012 22:24

Złoto dla Prywatnego Technikum Hotelarskiego!

SŁOWACJA. Uczennice Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem wzięły udział w IV Międzynarodowym Konkursie Gastronomicznym Oheň náš darca. Jest to konkurs organizowany przez Hotelową Akademię Otta Brucknera w Kežmaroku.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2012 14:59

Wielki Koncert Charytatywny w Krakowie

22 kwietnia br., w ramach akcji społecznej „TAK, dla Nowaków” odbędzie się Wielki Koncert Charytatywny w Teatrze Słowackiego, w Krakowie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc w odbudowie dwóch domów, na które w sierpniu ubiegłego roku runęła awionetka.

Dodano: Środa, 4 kwietnia 2012 20:06

Rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatek do czwartej edycji konkursu Miss Open Hair 2012

Do 11 czerwca trwa nabór internetowy do Miss Open Hair 2012. To międzynarodowy konkurs piękności dla dziewczt w wieku 18-25 lat. Ma on charakter konkursu otwartego dla wszystkich zgłaszających się kandydatek, jeżeli odpowiadają wymaganiom określonym w regulaminie.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 20:28

IX Ogólnopolskie Triennale Rzeźby w drewnie. Grand Prix dla Angeliki Gurtat (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł hr. Zamoyskiego otwarta została pokonkursowa wystawa IX Ogólnopolskiego Triennale Rzeźby w Drewnie Zakopane 2012. Na konkurs wpłynęło 60 prac z 12 szkół plastycznych z całego kraju. Podczas wernisażu wręczano młodych artystom nagrody i wyróżnienia.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 18:05

Tradycyjny Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju

Trzy główne nagrody w Konkursie Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju zdobyli: Anna i Wojciech Dulańscy za Najbardziej Tradycyjną Palmę, dziecięcy zespół regionalny "Robcusie" za Najpiękniejszą Palmę oraz Kamila i Benek Wietrzyk za Najoryginalniejszą Palmę.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 17:59

Propozycja dla studentów małopolskich uczelni: „Przestudiuj Fundusze”

Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego organizuje konkurs dla studentów małopolskich uczelni wyższych pod hasłem „Przestudiuj Fundusze”.

Dodano: Piątek, 30 marca 2012 20:42

II edycja konkursu "Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana". Nagrodą jest wycieczka do Chin!

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych roczników 1993-1995 z Małopolski do udziału w II edycji konkursu „Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana”. Dzięki znajomości historii i kultury Chin uczniowie mogą rozpocząć swoją ścieżkę kariery od wspaniałej przygody z językiem chińskim.

Dodano: Wtorek, 20 marca 2012 14:10

Konkursy dla dzieci w ramach obchodów Małopolskich Dni Książki

W ramach XI Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, które obchodzone będą w dniach 23-24 kwietnia samorząd województwa małopolskiego zaprasza dzieci do udziału w dwóch konkursach: literackim i plastycznym.

Dodano: Poniedziałek, 12 grudnia 2011 23:30

Gmina Czorsztyn, wśród zwycięzców konkursu na „Edukacyjną Gminę Małopolski 2011”

KRAKÓW. W Auli Uniwersytetu Pedagogicznego odbyła się III uroczysta Gala pn. „Rozwiń swoją gminę” podsumowująca tegoroczną edycję Programu Edukacyjna Gmina Małopolski, w ramach którego honorowane są ciekawe inicjatywy samorządów lokalnych wspierających ideę kształcenia ustawicznego, czyli kształcenia przez całe życie.

Dodano: Piątek, 9 grudnia 2011 16:39

Rozstrzygnięto VII Ogólnopolski Konkurs na List do Świętego Mikołaja

RABKA-ZDRÓJ. W tym roku na konkurs nadesłano 103, napisane w różnych formach literackich. Ich autorami były dzieci i dorośli głównie z Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości, choć były też listy z rożnych regionów Polski.

Dodano: Wtorek, 6 grudnia 2011 13:27

Małopolscy uczniowie na tropie unijnych dotacji

W środę, 7 grudnia, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, proszowickiego, wielickiego i miasta Kraków wykażą się wiedzą o Funduszach Europejskich podczas finału konkursu „Tropami Dotacji”.

Dodano: Piątek, 11 listopada 2011 12:38

Konkurs książkowy: "Pamiętnik wiejskiego proboszcza"

Prezentujemy dziś Państwu książkę pt. "Pamiętnik wiejskiego proboszcza", której autorem jest Georges Bernanos. Jak co tydzień, dla pierwszych pięciu Czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na konkursowe pytanie, mamy pięć egzemplarzy dzieła Bernanosa.

Dodano: Piątek, 28 października 2011 11:19

Konkurs książkowy: "Przestań całować żaby"

Prezentujemy dziś Państwu książkę Madeleine Lowe "Przestań całować żaby", która ukazała się nakładem wydawnictwa Esprit. Jak zwykle dla pierwszych pięciu Czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na konkursowe pytanie, mamy nagrody książkowe.

Dodano: Piątek, 14 października 2011 09:11

Konkurs książkowy: "Przypadek to nie wszystko"

Tradycyjnie mamy pięć książek, które otrzyma pięć pierwszych osób, które odpowiedzą na pytanie, w jakim mieście urodził się Elliot Aronson, autor książki "Przypadek to nie wszystko". Na odpowiedzi oczekujemy jak zwykle pod adresem konkursy@malopolskaonline.pl.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2011 13:32

Sylwia Basta wygrywa ogólnopolski konkurs piosenki

Sylwia Basta z Waksmunda, występująca pod pseudonimem Silvana, zajęła wraz z Agatą Struzik ze Starej Miłosne - I miejsce na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”, który odbył się wczoraj w Kędzierzynie-Koźlu.

Dodano: Piątek, 30 września 2011 09:00

Konkurs książkowy: "Z mocy bezprawia"

Minęły kolejne dwa tygodnie, i tym razem o czasie prezentujemy Państwu kolejną książkę. Tym razem jest to nowość wydawnictwa Fronda "Z mocy bezprawia", autorstwa Wojciecha Sumlińskiego.

Dodano: Wtorek, 20 września 2011 21:14

Konkurs Fotograficzny "Tatrzańska Jesień 2011"

Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury zaprasza do wzięcia udziału w dorocznym konkursie fotograficznym "Tatrzańska Jesień". Prace nadsyłać można do 15 listopada br.

Dodano: Piątek, 16 września 2011 07:07

Konkurs książkowy: Oskarżenia i skandale, przepowiednie i spiski wymierzone w Benedykta XVI

Po dłuższej niż zapowiadana przerwie powracamy do konkursów książkowych i tym razem dołożymy wszelkich starań, by jak to było przedtem, odbywał się on co dwa tygodnie.
Mamy dzisiaj dla Państwa książkę „Atak na Ratzingera” autorstwa Andrea Tornielli i Paolo Rodari.

Dodano: Poniedziałek, 12 września 2011 18:37

XXXVI Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia w Nowym Targu

Tomasz Skupień z Zakopanego, znakomity muzyk grający na skrzypcach, złóbcokach, basach i dudach, zmarł w 2005 roku. Po jego śmierci narodził się pomysł upamiętnienia go, poprzez nazwanie jego imieniem jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów dla podhalańskich muzykantów.

Dodano: Środa, 11 maja 2011 17:15

Gospodarzu wystartuj w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne!

Każdy gospodarz z Małopolski, który może pochwalić się, że prowadzi ekologiczne gospodarstwo ma szansę wystartować w ogólnopolskim konkursie, który potwierdzi wysoką jakość jego gospodarstwa.

Dodano: Środa, 4 maja 2011 13:39

IV edycja KONKURSU "Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa"

Konkurs „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” w roku 2011 organizowany jest przez cztery podmioty: Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Telewizję Polską S.A. Oddział w Krakowie.

Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2011 20:04

XVI Festiwal i XIV Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

NOWY SĄCZ. Trwają przygotowania do XVI Festiwalu i XIV Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, który odbywać się będzie od 29 kwietnia do 8 maja br. Jego organizatorem jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 21 lutego 2011 10:17

Gimnazja w Brzesku i Tarnowie nagrodzone za jedzenie smacznie i zdrowo

Wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo” są szkoły małopolskie. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: plakat społeczny i film reklamowy. W nagrodę laureaci otrzymali tablice multimedialne, a wyróżnionych odwiedzi Road Show Truck.

Dodano: Wtorek, 15 lutego 2011 14:11

56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w roku Czesława Miłosza

W roku Czesława Miłosza Towarzystwo Kultury Teatralnej organizuje Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Warunkiem udziału w nim jest przygotowanie repertuaru nie prezentowanego w poprzednich OKR i odpowiadającego założeniom wybranego turnieju. Wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję (np. szkołę, ośrodek kultury, klub).

Dodano: Piątek, 28 stycznia 2011 08:06

„Podróżnik WC” - książkowy konkurs dla Czytelników

Jak co dwa tygodnie w piątek, prezentujemy naszym Czytelnikom nowości książkowe o tematyce religijnej, lub wydane przez katolickie wydawnictwa. Pierwsze pięć osób, które odpowiedzą poprawnie na nasze pytanie, otrzyma książkę w prezencie.

Dodano: Wtorek, 18 stycznia 2011 12:09

56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w roku Czesława Miłosza

Eliminacje powiatowe Konkursu odbędą się w Nowym Targu, Limanowej, Gorlicach, Starym Sączu i Nowym Sączu. Eliminacje rejonowe zaplanowano na 16 kwietnia br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 18:34

Kapituła zdecydowała, który wolontariusz otrzyma nagrodę

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Kapituły konkursu „Oblicza wolontariatu”. Co rok władze Powiatu Nowosądeckiego przyznają nagrody finansowe osobom wyróżniającym się działaniami na rzecz innych. W tym roku członkowie Kapituły brali pod uwagę szczególnie akcje pomocowe dla Ukraińców i pogrążonej w wojnie Ukrainie.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl