Allmedica
Kierowcy
Dodano: Poniedziałek, 15 lutego 2021 10:02

O czym pamiętać przy wyborze ubezpieczenia OC (art. sponsorowany)

Ubezpieczenia komunikacyjne dotyczą niemal każdego kierowcy, który jest właścicielem pojazdu mechanicznego. W tym artykule opowiemy Ci więcej o polisie OC oraz elementach, o których powinieneś pamiętać przy wyborze tego typu ochrony.

Dodano: Poniedziałek, 13 stycznia 2020 11:24

Chyżne: kierowcy ciężarówek wznowili protest, ale przejechać mogą tylko samochody osobowe

Po weekendowej przerwie, Unia Słowackich Przewoźników wznowiła protest. Ruch drogowy w miejscowości Trstena na trasie do przejścia granicznego w Chyżnem nadal jest zablokowany dla ciężarówek - w obu kierunkach. Możliwy jest jednak tylko ruch samochodów osobowych, którym protestujący udostępnili fragment jezdni.

Dodano: Piątek, 28 października 2016 08:34

Będzie przejazd na skrzyżowaniu al. Powstańców Śląskich z ul. Wielicką i Powstańców Wielkopolskich

W najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Powstańców Śląskich z ul. Wielicką i Powstańców Wielkopolskich. Ruch samochodowy, który został ograniczony z powodu budowy łącznicy kolejowej, zostanie przywrócony we wszystkich kierunkach na skrzyżowaniu.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 14:17

Głupota kierowców nie zna granic! (zobacz film)

Co jakiś czas w mediach słyszymy o przypadkach kierowców którzy poruszają się po autostradzie jadąc pod prąd. Trudno wyobrazić sobie sytuacje stwarzającą większe zagrożenie na drodze, szczególnie takiej, po której kierowcy poruszają się z dużymi prędkościami - i przypadki te powinny być niezwykle surowo karane.

Dodano: Poniedziałek, 6 lipca 2015 12:16

Blisko 150 kierowców jadących pod wpływem alkoholu w miniony weekend

W weekend na terenie województwa małopolskiego policjanci ujawnili blisko 150 kierujących pod wpływem alkoholu. Policyjne statystyki pokazują, że 70 proc. z nich to kierujący, którzy mają powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, czyli popełniają przestępstwo.

Dodano: Czwartek, 9 kwietnia 2015 20:23

Tysiące nietrzeźwych kierowców

W tym roku policjanci z małopolskiej drogówki zatrzymali już trzy tysiące osób nietrzeźwych za kierownicą. Wśród zatrzymanych przeważali panowie w wieku od 20-u do 40-u lat, którzy najczęściej w poniedziałki byli na kacu po weekendzie.

Dodano: Środa, 18 grudnia 2013 19:57

KRAKÓW. Kierowcy, którzy utknęli w korku wymachiwali grabiami i maczetą

Przed sądem na ulicy Kordylewskiego dwóm kierowcom w korku puściły nerwy. Jeden wyskoczył z samochodu wymachując grabiami. W odpowiedzi, z drugiego auta wysiadł 25-letni mężczyzna, który z bagażnika wyjął maczetę. Na szczęście nie doszło między nimi do bójki, a policja w porę podjęła interwencję.

Dodano: Czwartek, 14 marca 2013 19:20

Zima wróciła na Podhale. Kierowcy utyskują na warunki panujące na drogach

Według zapowiedzi meteorologów w piątek i sobotę w Małopolsce czekają nas opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 17 cm.

Dodano: Piątek, 7 października 2011 21:39

Kierowcy samochodów ciężarowych jeżdżą zbyt długo bez obowiązkowego odpoczynku


CHYŻNE. Funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Zakopanem pełniący służbę graniczną na drodze krajowej nr 7 zatrzymali do kontroli drogowej kilkanaście samochodów ciężarowych. Sprawdzali między innymi, czy kierowcy stosują się do przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl