WSB
Inwestycje
Dodano: Środa, 28 kwietnia 2021 12:00

Rządowe fundusze dla sądecczyzny i limanowszczyzny

Budowa wielofunkcyjnego budynku usług publicznych, w którym będzie m.in. biblioteka czy pomieszczenie Ochotniczej Straży Pożarnej, budowa hali sportowej, uruchomienie świetlicy, modernizacja systemu grzewczego w szkole – to przykłady inwestycji, na które sądeckie samorządy otrzymały wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 15:30

Miejskie inwestycje w Zakopanem to nie tylko drogi

W tym roku ukończone zostaną również prace związane z budową i przebudową gminnych budynków w Zakopanem.

Dodano: Środa, 21 marca 2018 14:50

Wojewoda Ćwik: "Do podziału jest ogromna kwota, której Małopolska z pewnością potrzebuje"

Jak poinformował podczas wczorajszego spotkania z wojewodami premier Mateusz Morawiecki, w tym roku rząd na budowę i remont dróg lokalnych przeznaczy łącznie 1,3 mld złotych, czyli o 500 mln złotych więcej, niż do tej pory było zaplanowane w budżecie. Z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej samorządy będą mogły otrzymać za pośrednictwem wojewodów dodatkowe 500 mln złotych. Do Małopolski może z tej dodatkowej puli trafić prawie 36 mln złotych.

Dodano: Sobota, 11 listopada 2017 14:34

Milionowe inwestycje na Sądecczyźnie

Wymiana ponad 1000 nieekologicznych pieców w powiecie limanowskim oraz budowa czterech nowoczesnych centrów rekreacyjno-sportowych z parkami linowymi, ściankami wspinaczkowymi i strefą zieleni na terenie gmin Chełmiec, Grybów, Kamionka Wielka oraz miasta Grybów – to kolejne inwestycje, jakie uda się zrealizować na Sądecczyźnie dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Dodano: Piątek, 27 października 2017 08:36

Miliard złotych będą kosztować inwestycje na lotnisku w Balicach

Miliard złotych mają kosztować inwestycje jakie zaplanowano na lotnisku w Balicach do 2036 roku. Władze Kraków Airport szacują, że za 20 lat skorzysta z niego 12 milionów pasażerów.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 15:56

Otwarto kładkę łączącą dwa sanktuaria (zdjęcia)

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz poświęcił dziś nowopowstałą, 40-metrową kładkę łączącą sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II. Inwestycja ma ułatwić pielgrzymom poruszanie się po tym terenie podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. W uroczystości poświęcenia kładki wziął udział Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 2 grudnia 2014 21:26

Małopolska zakończyła negocjacje RPO 2014-2020

Zakończyły się decydujące rozmowy negocjacyjne z Komisją Europejską dotyczące ostatecznego kształtu Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2014-2020. Na realizację programu w Małopolsce zostanie przeznaczone 2 878,5 mln euro.

Dodano: Poniedziałek, 17 listopada 2014 15:35

Miliardy na rozwój Małopolski

W Krakowie władze województwa i przedstawiciele rządu podpisali Kontrakt Terytorialny dla Małopolski. To umowa, o wartości ok. 24 miliardów złotych, dotycząca najważniejszych dla regionu inwestycji. Znalazły się w nim również inwestycje związane z Podhalem.

Dodano: Piątek, 14 listopada 2014 19:39

Inwestycje drogowo – mostowe na drodze powiatowej w Ochotnicy

Remont mostu na potoku Luboński, nawierzchni drogi powiatowej Harklowa – Tylmanowa, drewnianego na potoku Skrodne, przepustów w ciągu drogi powiatowej, pomostu drewnianego w miejscowości Ochotnica Górna – Forendówki - podsumowanie ostatnich zadań inwestycyjnych w powiecie nowotarskim.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 12:21

Nowe inwestycje na nowotarskiej Długiej Polanie

W nadchodzącym sezonie narciarskim narciarzy szusujących na stokach Długiej Polany czekają spore zmiany. Zakończył się właśnie pierwszy etap modernizacji stacji narciarskiej.

Dodano: Niedziela, 2 lutego 2014 13:51

Transgraniczne inwestycje drogowe

W Nowy Sączu dyskutowano na temat projektów, które mogłyby zostać zrealizowane w przygotowywanym „Programie Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2014 – 2020” w ramach celu tematycznego „Promowanie zrównoważonego transportu i usuwanie niedoborów przepustowości w działaniu najważniejszych infrastruktur sieciowych”.

Dodano: Niedziela, 5 stycznia 2014 12:14

Ekologiczne inwestycje w nowym roku: gminy otrzymały umowy MRPO

Członek zarządu Stanisław Sorys przekazał samorządowcom umowy na dofinansowanie inwestycji ze środków MRPO. W Łapszach Niżnych zostaną zmodernizowane kotłownie w budynkach użyteczności publicznej, a na prywatnych domach zostaną zamontowane kolektory słoneczne. W Sromowcach Niżnych Zespół Placówek Oświatowych zyska nowoczesny, ekologiczny system grzewczy.

Dodano: Czwartek, 14 listopada 2013 20:29

Czy zniknie TANAP? Inwestycje realizowane w Tatrach mogą doprowadzić do odebrania statusu parku narodowego

Słowackie Tatry mogą utracić status parku narodowego. Powodem są inwestycje w infrastrukturę narciarską w słowackich Tatrach. Decyzja o ewentualnym odebraniu słowackiemu obszarowi statusu "parku narodowego" będzie miała także skutki dla parku narodowego w polskiej części Tatr.

Dodano: Wtorek, 15 października 2013 16:46

Inwestycje w infrastrukturę techniczną – 4 miejsce Szczawnicy w ogólnopolskim rankingu dwutygodnika „Wspólnota”

W najnowszym – październikowym wydaniu dwutygodnika „Wspólnota” został opublikowany najnowszy ranking ogólnopolski obejmujący inwestycje samorządów terytorialnych w infrastrukturę techniczną w latach 2010 – 2012. W kategorii "miasta inne" na wysokiej 4 pozycji została sklasyfikowana Szczawnica.

Dodano: Sobota, 5 stycznia 2013 14:46

Planowane inwestycje 2013 w Małopolsce

W 2013 r. zostaną ukończone rozpoczęte wcześniej już inwestycje w Małopolsce. Do użytku zostanie oddana m.in. hala widowiskowo-sportowa w Krakowie, zakończy się budowa ostatniego pasa jezdni na autostradzie A4 (między Brzeskiem a Wierzchosławicami). Zrealizowane zostaną przebudowy głównych placów w kilku miastach regionu.

Dodano: Piątek, 24 sierpnia 2012 21:55

Znasz małopolskie inwestycje unijne? Pokaż to!

Plakaty promujące konkurs „Wykadruj inwestycje!” dotarły już do wszystkich małopolskich gmin i na szlaki turystyczne regionu. Jeśli wiesz, jakie obiekty znajdują się na plakacie przyjdź do jednego z Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich i zdobądź nagrodę.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl