Inwestycja
Dodano: Niedziela, 20 listopada 2022 21:36

Polska 2050 Szymona Hołowni o funduszach europejskich dla Małopolski

“Rząd PiS nie robi nic, aby odblokować środki unijne dla Polski. To działanie antypolskie.” - mówiła w Krakowie Europosłanka Róża Thun.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2022 07:29

Trasa Łagiewnicka gotowa!

Po czterech latach budowy dziś do użytku oddana zostanie do użytku Trasa Łagiewnicka, z której skorzystają nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie komunikacji zbiorowej – rowerzyści i piesi. Inwestycja ta jest flagowym przykładem współpracy Miasta Krakowa z krajowymi i europejskimi instytucjami finansującymi.

Dodano: Środa, 27 listopada 2019 20:22

Most w Wojnarowej już otwarty

Mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego mogą już bezpiecznie korzystać z wyremontowanego mostu łączącego Wojnarową i Wilczyska. Dzisiaj przeprawa została otwarta dla ruchu. Na miejscu był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i Zofia Nika – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Wtorek, 7 maja 2019 19:29

Nowe mosty na trasie Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska

Wiadomo już kto dokona rozbiórki dwóch starych, wysłużonych mostów i wybuduje nowe w Kleczy Dolnej, przez potok Kleczonka i sąsiedni potok na drodze krajowej nr 52 w gminie Wadowice. 7 maja 2019 r. została podpisana umowa z Podhalańskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. z Nowego Targu.

Dodano: Niedziela, 22 kwietnia 2018 12:50

Nowy most na Wiśle połączy dwa województwa (zdjęcia)

Na tę inwestycję czekali mieszkańcy dwóch województw: małopolskiego i świętokrzyskiego. Po prawie 80 latach prom łączący Borusową w gminie Gręboszów z Nowym Korczynem (powiat buski) zniknie z Wisły. Pod koniec 2020 roku zastąpi go 677-metrowy most na DW 973 spinający dwa brzegi Wisły. Będzie to najkrótsza droga z Tarnowa w kierunku Kielc, i dalej do Warszawy.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 15:30

Miejskie inwestycje w Zakopanem to nie tylko drogi

W tym roku ukończone zostaną również prace związane z budową i przebudową gminnych budynków w Zakopanem.

Dodano: Piątek, 13 kwietnia 2018 10:08

Wkrótce otwarcie hotelu Hampton by Hilton w Oświęcimiu

Prace budowlane związane z powstaniem nowego hotelu sieci Hilton w Oświęcimiu dobiegają końca. Z zewnątrz obiekt jest niemal wykończony, na dokończenie budynku wewnątrz potrzeba jeszcze kilku tygodni.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 13:02

Roboty w Grybowie potrwają do końca maja

Powoli dobiegają końca prace budowlane i wykończeniowe przy rozbudowie budynku na potrzeby LO w Grybowie oraz przy budowie sali gimnastycznej z zapleczem dla uczniów tego liceum.

Dodano: Środa, 28 marca 2018 15:40

Milionowe inwestycje na Sądecczyznie

Kompleksowa rozbudowa i modernizacja Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, rewitalizacja Parku Strzeleckiego, rozbudowa centrów kultury, placówek szkolnych i przedszkolnych w całym subregionie sądeckim, a także budowa połączenia drogi krajowej 87 z drogą wojewódzką 969 w Nowym Sączu – to tylko niektóre inwestycje jakie uda się zrealizować już wkrótce na Sądecczyznie dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodano: Sobota, 10 marca 2018 08:50

Północna obwodnica Oświęcimia już przejezdna

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat. W piątek kierowcy po raz pierwszy mogli przejechać przez całą północną obwodnicę Oświęcimia. Nowa trasa ma długość blisko 5 km i została wytyczona od ronda na skrzyżowaniu ul. Chemików i ul. Fabrycznej w Oświęcimiu do drogi wojewódzkiej nr 933 w miejscowości Bobrek.

Dodano: Piątek, 2 marca 2018 15:35

W Kantorowicach powstaje pasywny klub kultury

Przy ul. Zakole w Nowej Hucie powstaje klub kultury „Kantorowice”. To inwestycja realizowana przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie w ramach programu budowy osiedlowych domów kultury. Budynek wykonywany jest w tzw. technologii pasywnej i został tak zaprojektowany, by nie kolidował z rosnącymi na działce drzewami. Z oferty kulturalnej i edukacyjnej klubu kultury mieszkańcy będą mogli korzystać już w II połowie tego roku.

Dodano: Piątek, 2 marca 2018 14:03

Dofinansowanie ważnych inwestycji i raport z działalności służb

Informacje o dofinansowaniu dużych inwestycji prowadzonych przez Powiat i szczegółowe sprawozdania z działalności służb, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie, znalazły się wśród tematów dzisiejszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Poniedziałek, 19 lutego 2018 13:52

Duże inwestycje w Jordanowie

Prawie 21 mln zł wynosi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, które trafiło właśnie do gminy Jordanów. Dzięki tym środkom uda się zrealizować cztery projekty. W efekcie, w tym zlokalizowanym w malowniczej okolicy Beskidu Makowskiego mieście, niebawem powinny ruszyć inwestycje w przedsięwzięcia ekologiczne i drogowe.

Dodano: Sobota, 17 lutego 2018 09:23

Kolejne opóźnienie w wyborze wykonawcy nowej zakopianki do Nowego Targu

O dwa tygodnie, na 2 marca, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przesunęła termin składania ofert na budowę nowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu. To już czwarty raz, gdy oddala się w czasie wybór wykonawcy tej ważnej dla Podhala inwestycji.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 08:38

Będzie przebudowa schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnek w Krakowie

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę krakowskiego schroniska dla zwierząt. Dzięki realizacji zadania, w ciągu kilku lat znacznie poprawią się warunki bytowe dla psów i kotów czekających przy ul. Rybnej 3 na nowych właścicieli.

Dodano: Środa, 7 lutego 2018 09:40

Do końca 2020 roku na Podhalu dokona się "inwestycyjna rewolucja"

Prawie 700 mln zł w formie dotacji z RPO WM 2014-2020 dla powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego, łatwiejszy dojazd w Tatry dzięki kolejnym inwestycjom drogowym, milionowe dotacje na stworzenie węzłów przesiadkowych w Zakopanem i Kuźnicach, blisko 3 tys. ekologicznych kotłów, które pomogą w walce ze smogiem, rozbudowa zakopiańskich szpitali i poprawa bazy sportowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego – to kilka przykładów, które potwierdzają, że Podhale cały czas się zmienia, a w ciągu najbliższych dwóch lat przejdzie rewolucję właściwie w każdej dziedzinie.

Dodano: Wtorek, 9 stycznia 2018 08:00

Krynicki Aquapark coraz bliżej

Termin wbicia łopaty pod budowę Krynickiego Aquaparku zbliża się wielkimi krokami. Jak nieoficjalnie wiadomo, zaledwie kilka miesięcy dzieli nas od tego historycznego wydarzenia, które odmieni oblicze Krynicy i nada nowy impuls rozwojowy całej gminie.

Dodano: Czwartek, 4 stycznia 2018 14:55

Ambitne plany: rok 2018 pod znakiem inwestycji drogowych

Rozpoczęcie budowy kolejnych obwodnic miast, remonty i przebudowa dróg wojewódzkich – plan Małopolski na 2018 rok pod względem inwestycji transportowych przedstawia się bardzo ambitnie. W sumie wartość wszystkich zadań drogowych w Małopolsce w tym roku wyniesie ponad 1,6 mld zł.

Dodano: Poniedziałek, 1 stycznia 2018 18:07

Inwestycje w kulturę: plany ZIM na 2018

Muzeum Podgórza i Ośrodek Kultury w Kantorowicach. Z tych placówek zrealizowanych przez Zarząd Inwestycji Miejskich będą mogli korzystać mieszkańcy już w 2018 roku. W planach kolejne tego typu centra lokalnej integracji.

Dodano: Poniedziałek, 18 grudnia 2017 13:12

Budowa mieszkań gminnych: będzie nowa inwestycja

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie kontynuuje program budowy mieszkań gminnych. Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i realizację bloku komunalnego w rejonie ul. Fredry. Powstanie tam prawie 50 mieszkań.

Dodano: Piątek, 17 listopada 2017 19:04

Nowe inwestycje w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Zakopanem

W zakopiańskim Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem oddano do użytku dwie ważne dla pacjentów inwestycje - cztery mieszkania terapeutyczne oraz ośrodek dziennej rehabilitacji ogólnoustrojowej.

Dodano: Wtorek, 10 października 2017 23:40

Małopolska inwestuje w odnawialne źródła energii

Ruszył nabór wniosków na projekty, które zakładają produkcję energii elektrycznej i cieplnej za pomocą odnawialnych źródeł energii. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel z RPO na lata 2014-2020 ponad 85 mln zł. Do uzyskania jest aż 60% kosztów całego projektu. Dokumenty można składać do 30 listopada.

Dodano: Wtorek, 26 września 2017 20:54

Szaflary dostały 45 milionów złotych na inwestycje geotermalne

Wójt Rafał Szkaradziński podpisał dziś w Warszawie umowę gwarantującą gminie dotację w wysokości prawie 45 milionów złotych na odwiert geotermalny. Inwestycja ta, jeśli okaże się pomyślna, pozwoli gminie Szaflary i miastu Nowy Targ ogrzewać domy i bloki wodą termalną.

Dodano: Niedziela, 17 września 2017 12:13

Kolejne inwestycje zmieniają region

Nowe drogi prowadzące do terenów inwestycyjnych, ale też takie, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców i staną się wygodniejsze dla kierowców, a dodatkowo rozbudowa sieci kanalizacyjnych i wodociągowych – to kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane na terenie gminy Szczurowa i w powiecie bocheńskim.

Dodano: Środa, 10 maja 2017 15:16

ArcelorMittal Poland oficjalnie inauguruje inwestycje w Krakowie

Wicepremier Mateusz Morawiecki wziął udział w oficjalnej ceremonii związanej z ukończeniem projektów inwestycyjnych w krakowskim oddziale ArcelorMittal Poland.

Dodano: Niedziela, 16 kwietnia 2017 16:31

Trzy inwestycje w COS-OPO w Zakopanem

Kolejne inwestycje istotne dla rozwoju Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem zaplanowano do realizacji już w tym roku. Do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu zakwalifikowane zostały przez Ministerstwo Sportu i Turystyki trzy zadania.

Dodano: Piątek, 14 kwietnia 2017 12:23

Siedem drogowych inwestycji z milionowym wsparciem z UE

Kolejnych 7 kluczowych inwestycji drogowych otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dzięki środkom z UE w Małopolsce powstanie 5 nowych obwodnic, przebudowane zostaną także dwie drogi wojewódzkie. Łącznie na realizację tych zadań zarząd województwa zarezerwował prawie 140 mln zł.

Dodano: Piątek, 7 kwietnia 2017 20:17

Polsko-słowackie inwestycje. Popisano umowy na realizacje kilku zadań (zdjęcia)

Dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisane zostały umowy, które zaowocują kolejnymi polsko-słowackimi inwestycjami. Są wśród nich: Muzeum Torfowisk na polsko-słowackim pograniczu, ścieżki pieszo-rowerowe czy remonty historycznych budynków. Kluczowe jest to, że z projektów tych korzyści wypływają i dla Polaków, i dla Słowaków.

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 14:37

Ponad 57 mln na inwestycje drogowe w Małopolsce

„Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016- 2019” ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i jakości lokalnych dróg. Inicjatywa została ustanowiona uchwałą nr 154/2015 Rady Ministrów z września 2015 r. Na jej realizację przeznaczono dla Małopolski 57 246 492 zł.

Dodano: Sobota, 25 lutego 2017 13:27

Prąd i ciepło ze ścieków (zdjęcia)

Będzie wytwarzać prąd i ciepło. Ostatnia inwestycja Tarnowskich Wodociągów jest najnowocześniejszą obecnie w kraju instalacją termicznej hydrolizy, fermentacji i produkcji oraz wykorzystania energii w procesie oczyszczania ścieków. Dobiega końca proces jej uruchamiania i doprowadzania do pełnej zdolności produkcyjnej. Inwestycję zrealizowano na terenie oczyszczalni ścieków, obsługującej aglomerację tarnowską.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 16:58

Szpital św. Łukasza w Tarnowie z nowoczesną porodówką

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie oddano do użytku zmodernizowany oddział ginekologiczno-położniczy. Dzięki przebudowie pacjentki oraz noworodki będą mogli przebywać w komfortowych, najczęściej dwuosobowych pokojach z bezpośrednim dostępem do łazienek.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 15:55

ICE Kraków trzeba doposażyć - koszt to ponad milion zł

Ponad milion zł wyniesie doposażenie ICE Kraków. Wskazana kwota będzie wykorzystana na cele inwestycyjne. Impulsem do inwestycji jest zbliżająca się Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, która odbędzie się w Krakowie w tym roku.

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 15:53

Szpital św. Łukasza w Tarnowie z nowoczesną porodówką

Dzisiaj, w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie oddano do użytku zmodernizowany oddział ginekologiczno-położniczy. Dzięki przebudowie pacjentki oraz noworodki będą mogli przebywać w komfortowych, najczęściej dwuosobowych pokojach z bezpośrednim dostępem do łazienek. Poprawią się również warunki pracy dla personelu

Dodano: Czwartek, 13 października 2016 00:24

Nowe skrzydło szkoły na miarę XXI wieku (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa w Wawrzce doczekała się nowego skrzydła, w którym zlokalizowano nowoczesną salę gimnastyczną, sale lekcyjne i zaplecze sanitarne. Nowe skrzydło kosztowało gminę Grybów 1,7 mln zł, a inwestycję zrealizowano w ciągu 15 miesięcy. O to, by doszła do skutku zabiegała od lat dyrektorka szkoły Maria Święs.

Dodano: Sobota, 2 maja 2015 10:31

KRAKÓW. Będzie wymiana kostki na placu Mariackim

Kilkaset zniszczonych kostek na placu Mariackim zostanie wymienionych jeszcze przed wakacjami. Na właściwą przebudowę trzeba będzie jednak poczekać do jesieni.

Dodano: Czwartek, 31 października 2013 11:44

Koniec prac na ul. Spokojnej w Tarnowie - inwestycja zgłoszona do odbioru

Zakończyła się trwająca niecały rok rozbudowa ulicy Spokojnej w Tarnowie. Inwestycję na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa wykonała Skanska. Spokojna zyskała drugą jezdnię. Z poszerzonej ulicy korzystają już kierowcy, chociaż inwestycja została przez wykonawcę zgłoszona do odbioru - wczoraj.

Dodano: Czwartek, 9 maja 2013 11:36

KRAKÓW. Powstaje Centrum Energetyki AGH(zdjęcia)

Centrum Energetyki AGH powstaje przy ul. Czarnowiejskiej w Krakowie, zaraz obok głównych budynków uczelni. To największa pojedyncza inwestycja w historii AGH. Teren jest już przygotowany.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl