Gaz
Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2022 21:00

Wybuch gazu w Zalasowej - zginął człowiek

Potężny wybuch w Zalasowej (pow. tarnowski) spowodował zawalenie się budynku konstrukcji drewniano-murowanej. W akcji ratunkowej wzięli udział strażacy z OSP i PSP z Tarnowa, Nowego Sącza oraz Krakowa.

Dodano: Niedziela, 27 marca 2022 19:33

Hokejowy mecz na zamarzniętym tatrzańskim jeziorze (zdjęcia, video)

Dwa lata temu podobny mecz rozegrano na zamarzniętym Morskim Oku. Teraz hokeiści spotkali się na Czarnym Stawie pod Rysami.

Dodano: Wtorek, 8 lutego 2022 09:33

Kumoterki w Kościelisku (duża galeria)

Dumną Paradą Gazdowską rozpoczęły się w minioną niedzielę na Polanie Sywarne w Kościelisku tradycyjne góralskie zawody.

Dodano: Niedziela, 30 stycznia 2022 19:42

Parada Gazdowska i kumoterki w Białym Dunajcu (zdjęcia)

Dwie pierwsze zaplanowane edycje - w Szaflarach i Poroninie zostały odwołane, ale dziś koniarze spotkali się w Białym Dunajcu. Tegoroczna, XXIV Parada Gazdowska połączona była z wyścigami kumoterek, jazdą na nartach za koniem, wyścigami jeźdźców i narciarzy oraz zaprzęgów wielokonnych.

Dodano: Wtorek, 25 stycznia 2022 14:27

Do trzech razy sztuka

Zima na Podhalu to nie tylko sanki i narty, to także tradycyjne parady gazdowskiej i wyścigi kumoterek.

Dodano: Wtorek, 4 stycznia 2022 16:00

Powracają Kumoterki

Związek Podhalan przedstawił kalendarz tegorocznych Parad Gazdowskich jakie mają się odbyć w podhalańskich gminach w styczniu i lutym.

Dodano: Poniedziałek, 14 grudnia 2020 17:26

Parada Gazdowska - w tym sezonie tylko w formie posiadów

LUDŹMIERZ. Podczas zorganizowanego w siedzibie Związku Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II spotkania w sprawie organizacji Kumoterek, Parad Gazdowskich, Kumoterskich Gońb 2021 roku - podjęto decyzję, iż impreza nie zostanie przeprowadzona w tradycyjnej formie.

Dodano: Niedziela, 23 lutego 2020 09:24

Mecz hokejowy na tafli Morskiego Oka (zdjęcia)

To był klasyczny winter classic, czyli mecz na otwartej przestrzeni. A owej przestrzeni nie zabrakło, bowiem zawodnicy drużyny Gazdy postanowili rozegrać spotkanie w Tatrach, na tafli Morskiego Oka. Duże przedsięwzięcie? Tak, ale organizatorzy zapowiadają, że za rok będzie jeszcze większe.

Dodano: Poniedziałek, 17 lutego 2020 08:48

XXIV Parada Gazdowska w Białym Dunajcu - zapowiedź

Na niedzielę 23 lutego 2020 roku zaplanowano XXIV Paradę Gazdowską w gminie Biały Dunajec. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska oraz zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek.

Dodano: Środa, 29 stycznia 2020 16:00

Kolejna Parada Gazdowska odwołana

Zaplanowana na niedzielę 2 lutego Parada Gazdowska w Ludźmierzu nie odbędzie się z powodu braku śniegu. Z podobnego powodu tydzień temu nie odbyła nie impreza zaplanowana w Szaflarach.

Dodano: Czwartek, 16 stycznia 2020 14:03

Zbliża się Parada Gazdowska w Poroninie

Organizatorzy Parady Gazdowskiej w Małem Cichem w gminie Poronin poinformowali, że zaplanowane na najbliższą niedzielę wyścigi kumoterek odbędą się zgodnie z planem.

Dodano: Niedziela, 21 kwietnia 2019 10:10

Ropa i gaz wytrysnęły w Sękowej

W sobotnie popołudnie straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że na na jednym z pól w miejscowości Sękowa (pow. gorlicki) niedaleko Grybowa spod ziemi tryska ropa i wydobywa się gaz.

Dodano: Niedziela, 23 września 2018 16:49

Inauguracja akcji "Przyłącz się, liczy się każdy oddech"

W Zakopanem Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła kampanię społeczną pod hasłem "Przyłącz się, liczy się każdy oddech". Przedstawiciele spółki rozmawiali też o walce ze smogiem i o gazyfikacji miasta.

Dodano: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:52

Uwaga! Przerwa w dostawie gazu

4 maja od godz. 7 do 20 na terenie dzielnicy Helena w Nowym Sączu, a także w Chełmcu, Świniarsku, Biczycach Dolnych, Niskowej i Małej Wsi wystąpi przerwa w dostawie gazu dla około 2400 odbiorców.

Dodano: Poniedziałek, 26 lutego 2018 21:35

Stolica Podhala i Polska Spółka Gazownictwa podpisały list intencyjny o współpracy

NOWY TARG. - Czekamy na jasny sygnał od mieszkańców, że jest zapotrzebowanie na gaz - mówił podczas sesji dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie Paweł Firlej. - Możecie w sposób szybki i bezpieczny zlikwidować 520 źródeł niskiej emisji na terenie Miasta. W każdej chwili jesteśmy gotowi podłączyć gaz z dnia na dzień - dodał.

Dodano: Wtorek, 19 grudnia 2017 12:40

Bez ważnej wizy i na podwójnym gazie

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali obywatela Ukrainy, który znajdując się pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 11:02

Wybuch gazu w Kluszkowcach. Jedna osoba nie żyje

W jednopiętrowym, murowanym budynku mieszkalnym w Kluszkowcach w powiecie nowotarskim wybuchł gaz. Siła wybuchu była tak duża, że z domu wyleciały ściany zamieniając się w gruz. Pod gruzem znalazły się dwie osoby. Jedną wyciągnięto przytomną, druga nie żyje.

Dodano: Poniedziałek, 22 czerwca 2015 11:41

Atak hakerów na Lotnisku Chopina - odwołano kilka lotów

Z powodu ataku hakerów na system informatyczny Polskich Linii Lotniczych odwołano w niedzielę kilka rejsów z Lotniska Chopina. Wśród nich są połączenia krajowe i europejskie. Działanie systemu udało się przywrócić - informuje gazeta.pl

Dodano: Poniedziałek, 1 czerwca 2015 15:30

Zmarła ofiara wybuchu gazu w Nowym Targu

Nie żyje 77-letnia kobieta, jedna z ofiar ubiegłotygodniowego wybuchu gazu w bloku przy ulicy Wojska Polskiego w Nowym Targu. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Dodano: Środa, 27 maja 2015 16:13

Blok, w którym wybuchł gaz, nie grozi zawaleniem

NOWY TARG. Konstrukcja nośna w bloku nr 12 przy ul. Wojska Polskiego nie została naruszona w wyniku wybuchu gazu. Budynek nie grozi zawaleniem - poinformował dziś Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, po przeprowadzonych oględzinach. Z całkowitego użytku wyłączonych zostało natomiast sześć mieszkań.

Dodano: Wtorek, 26 maja 2015 19:11

Milion złotych strat po wybuchu gazu. Mieszkańcy nie wrócą na noc do mieszkań

NOWY TARG. Ze względów bezpieczeństwa, nadzór budowlany zdecydowało o tymczasowym wyłączeniu z użytkowania wszystkich mieszkań znajdujących się w klatce w bloku przy ul. Wojska Polskiego, w której doszło do wybuchu.

Dodano: Wtorek, 26 maja 2015 16:41

12 osób poszkodowanych w wybuchu gazu w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. W jednym z mieszkań wybuchła butla z gazem. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zniszczenia są w 4 mieszkaniach. Gruzy przysypały mieszkańców.

Dodano: Wtorek, 24 lutego 2015 20:49

Znamy wyniki Parady Gazdowskiej w Kościelisku (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. Po rozegraniu trzech konkurencji - wyścigu kumoterek, skiringu i ski-skiringu - najwięcej punktów zdobył koń Cezar należący do Stanisława Rzadkosza Pulki. Natomiast w punktacji ogólnej obejmującej skiring i ski-skiring - I miejsce uzyskał koń Galahad pana Piotra Dudy.

Dodano: Poniedziałek, 23 lutego 2015 19:35

Nowy Targ: W rejonie ul. Waksmundzkiej doszło prawdopodobnie do wycieku gazu (zdjęcia)

NOWY TARG. Od kilku godzin strażacy i pracownicy pogotowia gazowego szukają źródła wycieku gazu na ulicy Waksmundzkiej. Zapadła decyzja o odcięciu dopływu gazu do budynków w centrum miasta. Część ulicy została rozkopana. - Stężenie wciąż jest wysokie- informują strażacy. Cześć ewakuowanych wcześniej mieszkańców ulicy, wróciła do domów.

Dodano: Czwartek, 19 lutego 2015 20:20

W niedzielę Parada Gazdowska w Kościelisku

Organizatorzy zapewniają, że Parada Gazdowska w Kościelisku odbędzie się zgodnie z planem, czyli w niedzielę 22 lutego. Start o godz. 12:00 na Polanie Sywarne.

Dodano: Niedziela, 8 lutego 2015 21:37

Śnieg pokrzyżował plany. Parada Gazdowska bez wyścigu kumoterek (zdjęcia)

BUKOWINA TATRZAŃSKA. To miała być pierwsza pełna Parada Gazdowska w tym roku. Poprzednie odwoływano ze względu na brak śniegu. Niedzielną odwołano - ze względu na jego nadmiar, a raczej zamieć śnieżną, która miała miejsce zaraz po paradnym przejeździe pytacy i zaprzęgów.

Dodano: Środa, 12 listopada 2014 12:02

TYMBARK. Rozszczelnienie gazociągu - ewakuowano 10 osób

Co najmniej dziesięć osób zostało ewakuowanych przez strażaków w Tymbarku z powodu rozszczelnienia gazociągu. Do awarii doszło podczas prac budowlanych. Niestety ryzyko wybuchu wciąż jest realne.

Dodano: Czwartek, 13 lutego 2014 11:45

KRAKÓW. Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało magazyn narkotyków

Na gorącym uczynku zatrzymani zostali pseudokibice dwóch zwaśnionych ze sobą klubów Wisły i Cracovii - poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka. CBŚ zlikwidowało magazyn narkotyków w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 5 stycznia 2014 12:20

Ceny gazu wzrosną, a opłaty za prąd będą niższe

Nowy Rok przyniesie wzrost opłat za gaz, ale spadną opłaty za prąd.Firma Tauron obsługująca woj. małopolskie zapowiada spadek cen za energię elektryczną o ok. 3,1 proc.

Dodano: Czwartek, 21 listopada 2013 20:50

Wyciek gazu w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Policja zamknęła przejazd ulicą Sikorskiego na odcinku od Al. Tysiąclecia do ul. Ku Studzionkom. Mieszkańcy zgłosili, że jego zapach unosi się w powietrzu. Na miejscu są strażacy i pracownicy pogotowia gazowego. Sprawdzają, skąd wydobywa się gaz.

Dodano: Poniedziałek, 21 października 2013 09:15

Dolinki Krakowskie wygrały najnowszy plebiscyt magazynu "National Geographic Traveler" na 7 nowych cudów Polski

Dolinki Krakowskie zdobyły najwięcej głosów spośród 32 nominowanych miejsc z całej Polski. Jak podkreślają w uzasadnieniu werdyktu organizatorzy plebiscytu, "kochają je nie tylko Krakusy. Bo kto raz przyjedzie w te okolice, wraca tu potem wielokrotnie".

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 18:50

KRAKÓW. Wybuch gazu w bloku

W czwartek, 23 maja doszło do wybuchu gazu w bloku mieszczącym się przy ul. Kazimierza Wielkiego w Krakowie. Do zdarzenia doszło po godz. 15:00. Jedna osoba została lekko ranna.

Dodano: Piątek, 15 marca 2013 22:17

Zawalił się dach magazynu pod ciężarem śniegu

Dach hali magazynowej mieszczącej się przy ul. Solskiego w Brzesku zawalił się pod ciężarem śniegu. Inspektorzy nadzoru budowlanego zarządzili także ewakuację dwóch innych marketów, które przylegają do hali.

Dodano: Poniedziałek, 18 lutego 2013 19:12

Podsumowanie Kumoterskiej Gońby 2013 (zdjęcia)

Łukasz Bobak i Izabela Bartol w kategorii kumoterek, Marcin Rączka i Jan Barnaś w ski-skiringu oraz Piotr Duda w skiringu – to ostateczni zwycięzcy tegorocznej edycji Parady Gazdowskiej. Do ostatecznych rozstrzygnięć doszło podczas niedzielnej kumoterskiej gońby rozegranej na Planie Sywarne w Kościelisku.

Dodano: Poniedziałek, 28 stycznia 2013 18:57

Parada Gazdowska i wyścigi kumoterek w Poroninie (zdjęcia)

PORONIN. Po dwóch edycjach tegorocznej Parady Gazdowskiej prowadzą: w kumoterkach Damian Skupień i Magdalena Skupień z Białego Dunajca (koń First Touch), w ski-skirindu Marcin Rączka i Jan Barnaś z Zębu (koń z Ikar), w w skiringu Zbigniew Skwarek z Raby Wyżnej (koń Forest).

Dodano: Poniedziałek, 21 stycznia 2013 19:31

Kumoterska gońba w Białym Dunajcu (zdjęcia)

W Białym Dunajcu odbyła się pierwsza w tym roku Parada Gazdowska. Warunki pogodowe pozwoliły rozegrać wszystkie konkurencje, czyli parady, wyścigi kumoterek, skiring i ski-skiring.

Dodano: Piątek, 11 stycznia 2013 18:52

Rusza cykl imprez w ramach XX Parady Gazdowskiej

Na niedzielę 20 stycznia br. zaplanowano XX Paradę Gazdowską w Gminie Biały Dunajec. - W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska, zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek - przypomina Krzysztof Jarosz z GOK w Białym Dunajcu.

Dodano: Czwartek, 10 stycznia 2013 18:45

CHRZANÓW. Potężny wybuch gazu w kamienicy

Dzisiaj, 10 stycznia przed godz. 14 doszło do wybuchu gazu w Chrzanowie. W kamienicy przy skrzyżowaniu ulicy Kadłubek i 3 Maja z okien wyleciały szyby, a pożar opanował kilka pomieszczeń. W pożarze ciężko ranne zostały cztery osoby, a jedenastu na miejscu udzielono pomocy lekarskiej.

Dodano: Środa, 31 października 2012 13:37

Redakcja szkolnej gazetki z Cichego wygrywa ogólnopolski konkurs

Zespół redakcyjny gazetki szkolnej „Bez tytułu” wydawanej przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem zajął I miejsce w trzeciej edycji na Ogólnopolską Gazetkę Szkolną. Konkurs zorganizował tygodnik „Kontakty” w Łomży. W tegorocznej edycji wzięło udział 99 zespołów redakcyjnych. Uczniowie z Cichego zostali wyróżnieni jako jedyni przedstawiciele województwa małopolskiego.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2012 21:23

Mali dziennikarze z Cichego najlepsi w Polsce

Zespół redakcyjny gazetki „Bez tytułu” wydawanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Cichem zajął III miejsce w najstarszym, jedynym ogólnopolskim konkursie gazetek szkolnych MAM Forum Pismaków 2012.

Dodano: Niedziela, 29 stycznia 2012 23:13

Ruszył cykl Parad Gazdowskich na Podhalu (zdjęcia)


PORONIN. Na polanie Lichajówki rozegrano pierwsze w tym roku wyścigi kumoterek, zawody w skiringu i ski-skiringu. Parady Gazdowskie to przede wszystkim prezentacja zaprzęgów konnych. Impreza ma na Podhalu wieloletnią tradycję.

Partnerzy malopolskaonline.pl