Golemo
Gastronomia
Dodano: Piątek, 26 lipca 2019 14:00

Facebook wydał przewodnik kulinarny po Krakowie

Facebook wraz z Miastem Kraków zaprezentował dziś przewodnik miejski, w którym krakowskie społeczności kulinarne rekomendują miejsca, gdzie zjemy oryginalny, tradycyjny krakowski obiad, wypijemy świetną kawę i wieczornego drinka. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, w którym facebookowe grupy dzielą się swoją wiedzą poza platformą, a to wszystko w tradycyjnej formie książkowego przewodnika.

Dodano: Sobota, 17 listopada 2018 15:00

Poprzeczka coraz wyżej – podsumowanie Targów HORECAŸ i ENOEXPOŸ w Krakowie

By prowadzić skuteczny biznes w branży HoReCa zawsze trzeba być o krok przed konkurencją, śledzić najnowsze trendy i – jak w sporcie – zaskarbiać sympatię fanów. Trzeba też mieć świetną ekipę – dream team, który regularnie podnosi swoje umiejętności. I choć na co dzień w tej branży każdy zespół walczy o gusta klientów i próbuje pokonać konkurencję, to tym razem – na obecności na targach HORECAŸ w Krakowie – wygrali wszyscy.

Dodano: Wtorek, 14 listopada 2017 11:06

Już jutro rozpoczynają się w Krakowie targi gastronomii i wina

Połączenie tradycji i nowoczesności, aktualne trendy, rozbudowany program towarzyszący sprawiają że targi poświęcone tematyce gastronomii w Krakowie są jednym z najważniejszych wydarzeń branży w Polsce.

Dodano: Środa, 26 października 2016 22:31

Nowotarżanka na Międzynarodowym Festiwalu Dekorowania Tortów (zdjęcia)

W Katowicach po raz pierwszy w Polsce zorganizowany został Międzynarodowy Festiwal Dekorowania Tortów. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym spotkało się ponad 330 cukierników, artystów i amatorów i ok. 30 wystawców. Wśród nich - Lidia Hędrzak, której debiut w sugarcraftingu zakończył się nie lada sukcesem.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 12:02

Cała Polska piecze chleb - sądeckie spotkanie z Tadeuszem Rolnikiem

Sądecka Kooperatywa Spożywcza zaprasza na cotygodniowe czwartkowe spotkania do ratusza w Miasteczku Galicyjskim. W tym tygodniu 20. października o godzinie 18:00, odbędzie się pierwsze z serii spotkań z rolnikiem ekologicznym z Niebieszczan - panem Tadeuszem Rolnikiem.

Dodano: Piątek, 30 września 2016 15:48

Zjedzą na polu w Wadowicach

To już przedostatnia okazja, aby przekonać się, że z lokalnych produktów można wyczarować prawdziwe kulinarne cuda. W najbliższą niedzielę, 2 października taką szansę będą mieć mieszkańcy i goście Wadowic. Właśnie to miasto stanie się bowiem na jeden dzień kulinarną stolicą regionu, goszcząc Małopolski Festiwal Smaku – „Zjedz na polu”. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 na wadowickim rynku.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 20:32

Pokazy kulinarne na Europejskich Targach Produktów Regionalnych (zdjęcia)

Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem upłynął pod znakiem zaprzyjaźnionych powiatów. Na Dolnej Równi Krupowej prezentowali się mieszkańcy ziemi nowotarskiej i jędrzejowskiej.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 10:39

Wielka pierogowa uczta (zdjęcia)

XIV Festiwal Pierogów na Małym Rynku po trwa do poniedziałku. W trakcie tegorocznego festiwalu producenci najsmaczniejszych pierogów będą walczyć o dwie przechodnie nagrody – statuetkę Kazimierza Wielkiego (to nagroda publiczności) i nagrodę jury - statuetkę św. Jacka z Pierogami.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 10:07

Pyszne produkty regionalne na Równi Krupowej (zdjęcia)

ZAKOPANE. Rozpoczęły się VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Imprezę, która potrwa do 15 sierpnia otworzyli Piotr Bąk, starosta tatrzański i Helena Buńda, dyrektor Tatrzańskiej Agencji Promocji, Rozwoju i Kultury.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 14:43

W czwartek rozpoczynają się Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem

ZAKOPANE. Ok. 90 wystawców z całej Europy zaprezentuje swoją tradycyjną żywność podczas 7. Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Wydarzenie rozpocznie się jutro na Dolnej Równi Krupowej i potrwa do poniedziałku 15 sierpnia. Patronuje mu Malopolskaonline.

Dodano: Środa, 20 lipca 2016 22:29

VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych

W dniach 11-15 sierpnia na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem odbędą VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Impreza rozpocznie się konferencją w sali Urzędu Miasta Zakopane pt. "Czy produkty regionalne są narzędziem promocji turystyki?".

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 19:51

XXI Konkurs Potraw i Nalewek Regionalnych – VI Międzynarodowy w Maniowach (zdjęcia)

Tradycyjne jadło, napitki i góralska muzyka w tle, czyli XXI Konkurs Potraw i Nalewek Regionalnych – VI Międzynarodowy w Maniowach za nami.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 16:13

Wędrówka muzyczno-kulinarna od Sahary po Pieniny (zdjecia)

Do zajazdu Czarda na Sewerynówce w Szczawnicy zawitali prawdziwi marokańscy nomadzi. Można było posłuchać dobrej muzyki z Sahary i skosztować pysznej kuchni marokańskich pasterzy.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 11:47

Góralskie Słodkości 2016 - konkurs ciast (zdjęcia)

Za Sprawą Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku odbyła się trzecia edycja konkursu ciast „Góralskie Słodkości”.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 01:30

Restauracja w zabytkowym „Spichlerzu” (zdjęcia)

Restauracja "Spichlerz"położona jest w Olsztynie koło Częstochowy u podnóża ruin XIV wiecznego zamku znajdującego się na szlaku Orlich Gniazd.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2016 23:28

Magiczny zamek w Olsztynie koło Częstochowy (zdjęcia)

Jedną z wielu atrakcji na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd (pieszym i rowerowym) są ruiny zamku w Olsztynie – leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Olsztyn w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim.

Dodano: Środa, 15 czerwca 2016 23:00

Kurt Scheller gotował w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Kurt Scheller - mistrz kuchni i założyciel Akademii Kulinarnej - przeprowadził w pensjonacie Czerwone Wierchy w Białce Tatrzańskiej szkolenie pt. „Jagnięcina dla znawców i nie tylko”.

Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl