Golemo
Forum
Dodano: Poniedziałek, 9 grudnia 2019 17:10

Wolontariusze roku nagrodzeni

Aleksandra Łuczkiewicz, Ewelina Opyd i Wiesław Piotrowski – to wolontariusze, którzy na co dzień pomagają innym. Dzisiaj zostali nagrodzeni przez władze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Dodano: Czwartek, 21 listopada 2019 17:04

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

Ponad stu przedstawicieli małopolskich samorządów wzięło udział w kolejnym Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. W trakcie trzydniowego Forum władze województwa reprezentowali marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dodano: Sobota, 10 listopada 2018 10:00

Dr Maciej Kawecki będzie gościem specjalnym spotkania Forum Informatyków Samorządowych

W związku z wejściem w życie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych pojawiło się sporo wątpliwości, dotyczących zapisów i ich dostosowaniem do przepisów, stosowanych w urzędach. Informatycy z Małopolski będą mogli porozmawiać z ekspertem w zakresie ochrony danych osobowych podczas zbliżającego się comiesięcznego spotkania Forum Informatyków Samorządowych 28 listopada w Krakowie.

Dodano: Piątek, 5 października 2018 13:19

Trwa 10. Jubileuszowe Forum Górskie w Zakopanem.

Podczas pierwszego dnia miała miejsce konferencja „Podhale ku niepodległości i nowemu obliczu gospodarczemu”

Dodano: Piątek, 7 września 2018 15:00

Abp Jędraszewski:: Subiektywizm jest chorobą Europy

„Europa w poszukiwaniu wartości” – to temat sesji plenarnej, która odbyła się na zakończenie XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju pod hasłem „Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów”.

Dodano: Środa, 5 września 2018 21:06

Pierwszy dzień "w polskim Davos" za nami

Dyskusje doświadczonych samorządowców, spotkania przedstawicieli świata biznesu i mediów, a nawet… rozmowy młodych liderów z całego świata – tak przebiegał pierwszy, bardzo intensywny dzień Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Środa, 5 września 2018 20:57

Krzysztof Penderecki nagrodzony

Krzysztof Penderecki został laureatem nagrody „Nowa Kultura Nowej Europy” im. Stanisława Vincenza. Nagrodę wręczył przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider podczas uroczystej gali XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.

Dodano: Poniedziałek, 3 września 2018 14:36

Polonusi obradują w Tarnowie

W poniedziałek rozpoczęło się III Forum Gospodarczego Polonii Świata.

Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2018 15:38

Trwa Forum Inwestycyjne w Tarnowie

Przedstawiciele świata nauki, polityki i biznesu spotkali się w Tarnowie na 11. Forum Inwestycyjnym aby dyskutować o najnowszych kierunkach rozwoju w polskiej i europejskiej gospodarce. Podczas dwudniowego wydarzenia zaproszeni eksperci dyskutują m.in. o tematach z zakresu technologii finansowych (finTech), nowych technologii w energetyce i służbie zdrowia oraz innowacyjnych systemów zarządzania w przedsiębiorstwach.

Dodano: Czwartek, 7 grudnia 2017 19:43

IX Międzynarodowe Forum Górskie w Zakopanem (zdjęcia)

Współczesne i historyczne wybrane aspekty tatrzańskiego systemu komunikacyjnego oraz transportu linowego i ratownictwa górskiego są tematem Międzynarodowego Forum Górskiego, które rozpoczęło się właśnie w Zakopanem.

Dodano: Czwartek, 23 listopada 2017 15:25

W Zakopanem trwa XIX Tatrzańskie Forum Gospodarcze

Temat tegorocznego spotkania brzmi "Turystyka - i co dalej?". O tematach związanych z obsługą ruchu turystycznego na Podhalu oraz kwestiach związanych z ochroną środowiska rozmawiają przedstawiciele podhalańskiego samorządu, firm działających w regionie oraz instytucji.

Dodano: Środa, 31 maja 2017 14:48

Sekretarze z całej Polski spotkali się w Krakowie

Przeszło 250 sekretarzy gmin, powiatów i województw wzięło udział w II Krajowym Kongresie Sekretarzy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, uczelni wyższych, a także senatorowie, posłowie oraz specjaliści z urzędów miast i gmin z całej Polski.

Dodano: Niedziela, 9 kwietnia 2017 20:35

W dawnym hotelu Forum otwarto największą w Polsce saunę

W dawnym hotelu Forum otwarto największą w Polsce saunę. Miłośnicy saunowania w dawnym hotelu mają do dyspozycji trzy sauny, grotę solną , jacuzzi oraz zewnętrzny basen.

Dodano: Czwartek, 18 grudnia 2014 22:44

Gala Amicus Hominum i Kryształy Soli

W piątek 19 grudnia br., odbędzie się XVII Małopolskie Forum Organizacji Pozarządowych. Głównym punktem programu będzie wręczenie nagród „Amicus Hominum” i „Kryształy Soli”.

Dodano: Środa, 10 grudnia 2014 14:16

Forum Dla Kultury. Małopolska - spotkania w Gorlicach i Wieliczce

Dziś w Gorlicach, a jutro w Wadowicach odbędzie się Forum Dla Kultury. Małopolska, którego głównym tematem będzie kultura lokalna w globalnym świecie. Oba wydarzenia są świetną okazją do spotkania ludzi, dla których kultura ma znacznie – do wymiany doświadczeń, ścierania się poglądów i ciekawych debat. Udział w forum zapowiedzieli eksperci, praktycy oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Dodano: Piątek, 17 października 2014 19:10

Forum Praktyków Marketingu Miejsc w Zakopanem

Brief for Poland oraz Biuro Promocji Zakopanego zapraszają na czwartą edycję Forum Praktyków Marketingu Miejsc. Forum odbędzie się 24 października br. w Hotelu Grand Stamary w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 13 października 2014 22:22

Rozpoczęło się V Międzynarodowe Forum Górskie (zdjęcia)

W hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem rozpoczęło się V Międzynarodowe Forum Górskie. Przez najbliższe dwa dni na temat problemów regionów górskich rozmawiać będą naukowcy, przedsiębiorcy i politycy z całej Europy.

Dodano: Poniedziałek, 1 września 2014 19:21

Rozpoczęło się VII Forum Inwestycyjne

W Tarnowie rozpoczęło się VII Forum Inwestycyjne. To preludium do krynickiego Forum Ekonomicznego. W dwudniowym spotkaniu weźmie udział 250 gości z Polski i zagranicy, w tym między innymi liczne delegacje z Ukrainy i Chin.

Dodano: Piątek, 29 sierpnia 2014 10:27

VII Forum Inwestycyjne w Tarnowie

Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Minister Polityki i Pracy Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz, Mark Allen Doradca Departamentu Ekonomicznego Europejskiego Banku Inwestycyjnego i wielu innych gości weźmie udział w VII Forum Inwestycyjnym, które odbędzie się 1 i 2 września w Tarnowie. Forum rozpocznie się wykładem i panelem dyskusyjnym poświęconym zagadnieniu przekształceń własnościowych w Europie Środkowej.

Dodano: Środa, 11 czerwca 2014 16:03

Robert Kowalski nadal będzie kierował Forum Małopolskich Oddziałów PTH

W Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyło się III Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego. Wzięli w nim udział przedstawiciele czterech oddziałów z Nowego Targu, Myślenic, Limanowej oraz Nowego Sącza, który pełnił rolę gospodarza spotkania.

Dodano: Poniedziałek, 9 grudnia 2013 19:36

Konferencja w ramach projektu "Forum Miast Euroregionu Tatry". Podpisano deklarację powołania stałego Forum Miast

ZAKOPANE. - Rozpoczynamy lokalną współpracę pomiędzy Polską i Słowacją w zakresie wspólnych działań, związanych m.in. z ekologią i ładem przestrzennym. Wspieramy się przy tym ekspertami z różnych dziedzin w zakresie prezentowanych zagadnień - mówił otwierając konferencje Janusz Majcher.

Dodano: Niedziela, 24 listopada 2013 12:31

Zakończyło się XV Tatrzańskie Forum Gospodarcze (zdjęcia)

W hotelu Belvedere w Zakopanem odbyło się XV Tatrzańskie Forum Gospodarcze, które połączone było z rocznicą 20-lecia powstania Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Dodano: Środa, 23 października 2013 21:03

IV Międzynarodowe Forum Górskie (zdjęcia)

ZAKOPANE. Tegoroczna edycja Forum Górskiego potrwa trzy dni. Moderatorami pierwszego dnia byli prof. Stanisław Hodorowicz i starosta tatrzański Andrzej Gąsienica – Makowski. Wśród uczestników dyskusji i prelegentów są naukowcy oraz praktycy.

Dodano: Środa, 23 października 2013 00:24

Rozpoczyna się IV Międzynarodowe Forum Górskie w Zakopanem (zdjęcia z konferencji)

W zakopiańskim Hotelu Mercure Kasprowy rozpoczyna się w czwartek IV Międzynarodowe Forum Górskie. Na konferencji prasowej w Jasnym Pałacu starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski oraz Krzysztof Król-Łęgowski, dyrektor Tatrzańskiej Agencji Promocji, Rozwoju i Kultury, zaprezentowali program konferencji.

Dodano: Piątek, 6 września 2013 11:23

XXIII Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju: Recykling i odzysk energii z odpadów

Pod względem ilości odzyskiwanych odpadów komunalnych Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie. Reforma "śmieciowa" ma to zmienić, ale do zrobienia jest sporo. Wicemarszałek Wojciech Kozak w ostatnim dniu Forum Ekonomicznego w Krynicy - Zdroju poprowadził rozmowę o nowoczesnej gospodarce odpadami. "Odzysk" to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed gminami i może im przynieść znaczne dochody.

Dodano: Wtorek, 3 września 2013 15:27

Rozpoczyna się Forum Ekonomiczne w Krynicy

Debaty odbywają się w blokach tematycznych, najważniejsze z nich to: makroekonomia, biznes i zarządzanie, forum energetyczne, innowacje i zrównoważony rozwój, ochrona zdrowia, polityka międzynarodowa, Forum NGO i społeczeństwo, Unia Europejska i sąsiedzi, państwo i reformy oraz nowa gospodarka.

Dodano: Czwartek, 20 czerwca 2013 20:42

Odkryj Beskid Wyspowy

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zaprasza na cykl 14 wędrówek po Beskidzie Wyspowym w ramach czwartej edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy.

Dodano: Poniedziałek, 13 maja 2013 13:50

Dzielnicowe Forum Rowerowe zgromadziło tłumy mieszkańców Krakowa

W miniony weekend w Krakowie debatowano w sprawie rowerzystów. Dzielnicowe Forum Rowerowe zgromadziło prawdziwe tłumy mieszkańców. W najbliższych dniach lista propozycji, po konsultacji, zostanie przekazana władzom miasta.

Dodano: Poniedziałek, 6 maja 2013 11:57

Dziś w Olkuszu posiedzenie Forum Małopolski Zachodniej

Dziś w Olkuszu odbędzie się pierwsze posiedzenie Forum Małopolski Zachodniej. To drugie – po tarnowskim - z cyklu spotkań inaugurujących pracę forów subregionalnych dla pięciu obszarów województwa (Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego, Małopolski Zachodniej oraz subregionów: tarnowskiego, sądeckiego i podhalańskiego). Forum jest gremium opiniodawczo-doradczym dla Zarządu Województwa w zakresie polityki wspierania rozwoju subregionów.

Dodano: Środa, 20 marca 2013 11:01

Małopolskie Forum Zdrowia „Myśl Zdrowo” za nami!

16 marca odbyło się Małopolskie Forum Zdrowia „Myśl Zdrowo”. Program Forum składał się z konferencji branżowej, targów zdrowia oraz wielu bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie MANKO, Województwo Małopolskie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych. Wparcia udzieliła również Rada Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Dodano: Poniedziałek, 11 marca 2013 21:45

Małopolskie Forum Zdrowia – Myśl Zdrowo. Bezpłatne badania i konsultacje w sobotę

KRAKÓW. Już w sobotę 16 marca w godz. 10.00-17.00 w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (ul. Łazarza 16), odbędzie się Małopolskie Forum Zdrowia – Myśl Zdrowo. W ramach Forum będzie można wziąć udział w konferencji branżowej, w targach zdrowia oraz skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2012 21:02

Wybrano reprezentantów na Forum Subregionu Podhalańskiego

NOWY TARG. Podczas spotkania burmistrzów i wójtów powiatu nowotarskiego wyłoniono czterech przedstawicieli samorządów gminnych do Forum Subregionu Podhalańskiego. Zostali nimi - burmistrz Nowego Targu, wójt gminy Nowy Targ, wójt Jabłonki oraz burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Dodano: Środa, 12 września 2012 22:03

Europejskie pogranicza w poszukiwaniu wspólnych wartości

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy na jednym z paneli dyskusyjnych rozmawiano o pograniczu, o wartościach łączących ludzi po obu stronach granicy.W ostatnich latach europejskie pogranicza stały się przedmiotem zainteresowań badaczy, którzy na ich obszarach dostrzegli wiele interesujących zjawisk i przemian, występujących obecnie w nowej formie i natężeniu.

Dodano: Piątek, 31 sierpnia 2012 18:39

Małopolski Regionalny Program Operacyjny w KADRZE

We wtorek 4 września rozpocznie się XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju – trzydniowe spotkanie ludzi biznesu, nauki i przedstawicieli administracji publicznej. To okazją do zaprezentowania regionu, który zmienia się dzięki Funduszom Europejskim.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2012 16:24

Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu

NOWY TARG. W najbliższą sobotę w Bursie Gimnazjalnej im. dra. Jana Bednarskiego odbędzie się I Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego. Zostało one zwołane z inicjatywy nowotarskiego oddziału PTH.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2012 21:23

Mali dziennikarze z Cichego najlepsi w Polsce

Zespół redakcyjny gazetki „Bez tytułu” wydawanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Cichem zajął III miejsce w najstarszym, jedynym ogólnopolskim konkursie gazetek szkolnych MAM Forum Pismaków 2012.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2011 18:12

Od wtorku do piątku w Nowym Sączu gościć będą młodzi ekonomiści

W dniach 6-9 września młodzi liderzy, osobistości świata polityki i biznesu spotkają się w Nowym Sączu, aby rozmawiać o przyszłości kontynentu podczas Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. Hasło przewodnie spotkania brzmi - "Co z tą Europą".

Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl