Kopalnia
Edukacja
Dodano: Czwartek, 2 września 2021 13:00

Bezpieczna droga do szkoły

Dzieci wracają do szkół po dłuższej przerwie, wynikającej nie tylko z okresu wakacyjnego, ale także z powodu z epidemicznych ograniczeń. Małopolscy policjanci czuwają, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Dodano: Poniedziałek, 21 czerwca 2021 13:00

Romowie wczoraj i dziś

Ruszyła realizacja projektu pn. „Romowie wczoraj dziś”, którego
wykonawcą jest Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, a wnioskodawcą gmina Krościenko nad Dunajcem.

Dodano: Środa, 16 czerwca 2021 07:13

Ślubowanie pierwszaków

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu jest coroczna organizacja obchodów Święta Patronki Szkoły, podczas których uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie i zostają włączeni do grona uczniów szkoły.

Dodano: Piątek, 28 sierpnia 2020 16:00

Dzieci w Zakopanem pójdą jednak do szkoły

Nie lada zamieszanie wywołała ogłoszona w środę decyzja władz Zakopane, zgodnie z którą, uczniowie szkół podstawowych mięliby rozpocząć naukę dopiero od 28 września, ucząc się do tego czasu w trybie zdalnym.

Dodano: Sobota, 9 maja 2020 09:22

Poselska interpelacja w sprawie studentów

W Krakowie studiuje blisko 150 tys. osób. Wiele z nich wiąże się z miastem dłużej. Kryzys uderzył w nich i w ich rodziców. „Rząd zapomniał o studiujących” – mówi posłanka Daria Gosek-Popiołek.

Dodano: Środa, 11 marca 2020 11:00

Szkoły i uczelnie w całej Polsce zamknięte. Rząd podjął decyzję

Wszystkie szkoły i uczelnie wyższe w Polsce zostaną zamknięte – poinformował premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Zamknięte zostaną też żłobki, przedszkola i kluby dziecięce.

Dodano: Piątek, 6 września 2019 17:48

Gospodynie z Maniów nie tylko gotują, ale i edukują

Koło Gospodyń Wiejskich w Maniowach gotowe, by kształtować szacunek do własnej tradycji. Już niebawem ruszą zajęcia w ramach projektu „Moje i Twoje dziedzictwo”.

Dodano: Sobota, 31 sierpnia 2019 08:00

Janina Złotnicka przez 27 lat była dyrektorem szkoły

Przez 27 była dyrektorem Zespołu Szkół w Krynicy i doprowadziła do wybudowania nowoczesnego obiektu na potrzeby uczniów. Dziś, przechodzącej na emeryturę dyrektor Janinie Złotnickiej, uroczyście podziękowano za pracę i trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń uczniów.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2019 15:00

Hala w Starym Sączu już prawie gotowa

Trwają ostatnie prace przy wyposażaniu hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Jej otwarcie zaplanowano na 9 września tego roku.

Dodano: Poniedziałek, 27 maja 2019 17:00

Cyklicznych zajęciach edukacyjnych pn. "A ja wiem!" w oświęcimiu

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat do udziału w cyklicznych zajęciach edukacyjnych pn. "A ja wiem!". Spotkania mają na celu wzbogacanie wiedzy, pobudzanie wyobraźni, inspirowanie dzieci do poznawania świata, rozwoju intelektualnego oraz nabywania umiejętności praktycznych.

Dodano: Środa, 22 maja 2019 07:48

Edukacyjny szlak Małych Zdobywców Gór

Wejdź do świata przygody - edukacyjny szlak Małych Zdobywców Gór na Palenicy czeka na swoich odkrywców. Palenicę po raz kolejny odwiedziły górskie zwierzęta, olbrzymie owady i grzyby. Spokojnie, to tylko eksponaty!

Dodano: Środa, 8 maja 2019 18:00

Zmysłowy maj – wydarzenia edukacyjne w Muzeum Inżynierii Miejskiej

W maju w muzeum i Ogrodzie Doświadczeń skupiamy się na zmysłach. Różnorakie zajęcia pozwolą odkrywać świat za pomocą intensywnych doznań wzrokowych, zapachowych i słuchowych. Sprawdź m.in. czy potrafisz zagrać melodię na instrumencie, którego nawet nie dotkniesz?

Dodano: Czwartek, 25 kwietnia 2019 16:15

Klub Malucha

"Chcesz aby twoje dziecko wzięło udział w ciekawych i rozwijających zajęciach?" Takim hasłem reklamuje się Klub Malucha dla dzieci w wieku 3 - 6 lat na których można zapisać swoje dziecko na zajęcia naukowe organizowane poprzez zabawe. Zapisy na zajęcia ruszają od godz. 9:00, 1 kwietnia 2019.

Dodano: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 17:30

Klub Małego Podróżnika "Ale Meksyk"

Klub Małego Podróżnika "Ale Meksyk" jest to spotkanie informujące dzieci o meksyku oraz warsztaty zapoznaje je z tym miejscem i tamtejszą kulturą.

Dodano: Sobota, 23 marca 2019 18:00

Warsztaty Edukacyjne w SDK

W Spółdzielczym Domu Kultury w Nowym Targu Odbędą się kursy Matematyczne oraz językowe.

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2018 22:37

Styczniowe zajęcia edukacyjne w MIMie

Ludowe przysłowie głosi: Styczeń rok stary z nowym styka, czasem zimnem do kości przenika, czasem w błocie utyka. Czy my się tym martwimy? Wcale nie! W Muzeum Inżynierii Miejskiej zawsze dzieje się coś ciekawego.

Dodano: Piątek, 16 listopada 2018 20:29

O tych 4 zasadach pamiętaj wychodząc w góry

Planujesz zimowe wyprawy w góry? Kursylawinowe.pl i PZU podpowiadają jak się przygotować i o czym pamiętać na szlaku.

Dodano: Poniedziałek, 22 października 2018 18:00

430-lecia I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

- Świętując tę szczególną rocznicę założenia szkoły przez Nowodworskiego, pamiętając o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, mając na uwadze szczególną wrażliwość wobec drugiego człowieka, objawianą przez św. Jana Kantego i wsłuchując się w słowa Jana Pawła II, prośmy Boga, aby nigdy nie zabrakło nam odwagi w otwarciu się na zbawczy głos Chrystusa - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu, gdzie przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu 430-lecia I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 18 października 2018 10:00

Udana inauguracja - 23 miliony dla podhalańskiej uczelni (zdjęcia)

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. Gościem specjalnym dzisiejszej uroczystości był wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Dodano: Środa, 17 października 2018 10:00

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

- Możemy z podniesionym czołem, a także z poczuciem osobistej godności iść na spotkanie świata, głosząc jemu kerygmat o Chrystusie, a w ten sposób sprawiając, że wszystkie inne dziedziny poznania naukowego zyskują dla siebie niezwykle ważne wsparcie – mówił abp Marek Jędraszewski podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Dodano: Piątek, 5 października 2018 13:03

Moc wrażeń i atrakcji w oświęcimskiej Dwójce

8 października w godzinach od 13 do 17 odbędzie się Dzień Otwarty popularnego „Chemika" mieszczącego się przy ulicy Bema 8 w Oświęcimiu.

Dodano: Środa, 3 października 2018 09:26

Inauguracja Roku Akademickiego w Akademii Sztuk Teatralnych

Na scenie im. St. Wyspiańskiego w siedzibie uczelni przy ul. Straszewskiego 22 odbyła się uroczysta inauguracja 73. roku akademickiego 2018/2019.

Dodano: Poniedziałek, 1 października 2018 14:42

Rok Akademicki w Małopolsce rozpoczęty

Tysiące studentów, uczelnie wyższe stawiające na innowacyjne nauczanie oraz dynamiczny rynek pracy otwarty na pracowitych i kreatywnych ludzi – to wszystko można znaleźć w Małopolsce.

Dodano: Poniedziałek, 3 września 2018 17:10

Ogólnowojewódzkie rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 w Pcimiu z udziałem Abp Marka Jędraszewskiego

W Pcimiu w parafii św. Mikołaja rozpoczęła się Ogólnowojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. Mszy św. przewodniczył metropolita krakowski Marek Jędraszewski.

Dodano: Piątek, 17 sierpnia 2018 13:34

Pierwsi Niepodlegli: Józef Giza. Generał z organizacji "Wolność" (film)

W ramach projektu edukacyjno-badawczo-filmowego „Pierwsi Niepodlegli”, realizowanego w miastach, które już pod koniec października 1918 r. zrzuciły jarzmo zaborcze, powstaje cykl krótkometrażowych filmów biograficznych o bohaterach pierwszych chwil niepodległości.

Dodano: Wtorek, 17 lipca 2018 18:10

Pierwsi Niepodlegli - Jerzy Kossowski - literat waleczny (film)

Tym razem prezentujemy sylwetkę Jerzego Kossowskiego, członka zasłużonej dla krzewienia polskiego patriotyzmu lwowsko-sądeckiej rodziny, pisarza, dramaturga, reżysera teatralnego, który był jednym z dwóch oficerów odznaczonych Krzyżem Walecznych za wyjątkową odwagę podczas przewrotu niepodległościowego w Tarnowie z 30 na 31 X 1918. Zapraszamy na krótki film, poświęcony tej nietuzinkowej postaci.

Dodano: Piątek, 6 lipca 2018 10:30

Lipcowe zajęcia edukacyjne w Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodzie Doświadczeń

Wiedzę można zdobywać również podczas wakacji, świetnie się przy tym bawiąc. Dlatego dla młodszych gości, jak i dorosłych, przygotowano różnorodną ofertę wakacyjnych zajęć, pokazów, wykładów oraz oprowadzeń w przestrzeniach muzeum, ale też na świeżym powietrzu w Ogrodzie Doświadczeń.

Dodano: Niedziela, 24 czerwca 2018 18:40

Rozpoczyna się "Lato z Parowozami"

Skansen Chabówka jak co roku przygotował cykl wydarzeń, których celem jest uświadomienie poprzez zabawę i edukację potrzeby ratowania kolejowego dziedzictwa i roli, jaką odgrywa Spółka PKP CARGO w tym zakresie. Oprócz pociągów retro uruchamianych dwa razy dziennie w każdy weekend wakacji z Chabówki do Kasiny Wielkiej, liczne atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami, malowanie plansz z pociągami i wiele innych.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 16:50

Rozpoczęcie konkursu wniosków z zakresu edukacji oraz transportu multimodalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się otwarcie naborów na projekty w Programie Interreg Polska–Słowacja. W ramach konkursu można składać wnioski z zakresu edukacji oraz transportu multimodalnego.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 08:40

Akcje edukacyjne ZIKiT dla dzieci i dorosłych

KRAKÓW. Trwa druga edycja Akademii Młodego Krakowianina – cyklu bezpłatnych spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych. Celem akcji jest rozwijanie wiedzy najmłodszych krakowian z zakresu: ekologii, funkcjonowania miasta oraz bezpieczeństwa na drogach. Zajęcia realizowane są w jednostkach miejskich, także w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Dodano: Piątek, 15 grudnia 2017 17:30

Nowe kierunki w szkołach powiatowych

Dzisiaj odbyło się Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Wzięli w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 09:30

Wręczono certyfikaty "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo"

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak wręczył certyfikaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Uroczystość, w której udział wzięli m.in. Piotr Ćwik - Wojewoda Małopolski, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty oraz Joanna Szypułka – reprezentująca Europe Direct w Krakowie odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Łącznie wyróżnienia odebrały 22 szkoły.

Dodano: Piątek, 13 października 2017 08:30

Na lotnisku w Balicach otwarto Centrum Edukacji Lotniczej

Na lotnisku w Balicach otwarto Centrum Edukacji Lotniczej. Zadaniem jedynego takiego miejsca w Polsce jest przybliżenie, w ciekawy i przystępny dla różnych grup wiekowych sposób, wiedzy z zakresu lotnictwa.

Dodano: Piątek, 10 marca 2017 15:09

Startuje ogólnopolski konkurs IT dla studentów

Ruszyły zapisy do 10. edycji ABB IT Challenge – ogólnopolskiego konkursu dla studentów, w którym główną nagrodą jest 25 000 zł. Zadanie polega na przygotowaniu projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia.

Dodano: Sobota, 18 lutego 2017 09:06

Brzeszcze: cieplej i oszczędniej w szkołach

W przedszkolach i szkołach będzie cieplej, w kasie gminy pozostanie więcej pieniędzy. Wyremontujemy i zmodernizujemy 9 naszych placówek za ponad 12 mln zł. Aż 3/4 tej kwoty pozyskaliśmy z zagranicznych funduszy - przyznaje burmistrz Brzeszcz Cecylia Ślusarczyk i dodaje, że dzięki termomodernizacji w przyszłych latach zaoszczędzimy sporo dla gminy, a nasi najmłodsi będą się uczyć w komfortowych warunkach.

Dodano: Niedziela, 27 listopada 2016 22:00

Jubileusz szkoły w Zębie

Szkoła Podstawowa w Zębie (pow. tatrzański) świętowała jubileusz 130-lecia istnienia

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 14:29

Materiały szkolne trafiły do polskich dzieci z Ukrainy

Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko spotkał się z dziećmi z polskimi korzeniami wysiedlonymi z terenów wojennych do partnerskiego miasta Winnicy.

Dodano: Sobota, 22 października 2016 19:57

Reforma oświaty w Krakowie

Trwa ogólnopolska dyskusja na temat planowanych zmian w systemie edukacji, ogłoszonych przez minister Annę Zalewską. Podczas konferencji prasowej w Pawilonie Wyspiańskiego Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Katarzyna Król przedstawiła propozycje zmian w sieci krakowskich szkół samorządowych oraz zaprezentowała obszerny dokument pn. „Reforma systemu oświaty w krakowskich szkołach”.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 17:00

Rozpoczął się Małopolski Festiwal Innowacji

Przez najbliższe siedem dni Małopolska będzie forum dyskusji na temat innowacyjnej przedsiębiorczości, transferu nowych technologii i inteligentnych specjalizacji. Rozpoczyna się szósta edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który gromadzi naukowców, wynalazców, przedsiębiorców i wszystkich, którzy interesują się nowinkami technologicznymi, ich rolą w biznesie oraz codziennym życiu.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 18:23

"Kształtowanie i wychowywanie młodych ludzi to wielka odpowiedzialność". DEN u "Tischnera" (zdjęcia)

W starosądeckim Sokole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Pławiak.

Dodano: Czwartek, 13 października 2016 00:24

Nowe skrzydło szkoły na miarę XXI wieku (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa w Wawrzce doczekała się nowego skrzydła, w którym zlokalizowano nowoczesną salę gimnastyczną, sale lekcyjne i zaplecze sanitarne. Nowe skrzydło kosztowało gminę Grybów 1,7 mln zł, a inwestycję zrealizowano w ciągu 15 miesięcy. O to, by doszła do skutku zabiegała od lat dyrektorka szkoły Maria Święs.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 22:51

Inauguracja na "Podhalańskiej". Nowy rektor stawia nowe wyzwania przed uczelnią (zdjęcia)

W Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu oficjalnie zainaugurowano dziś rok akademicki 2016/17. - Kluczowym wezwaniem dla nas, jako szkoły zawodowej, jest realna współpraca nauki ze środowiskiem gospodarczym - mówił nowy rektor dr hab. ks. Stanisław Gulak.

Dodano: Niedziela, 9 października 2016 19:50

Partyzancka niedziela w Zakopanem (zdjęcia)

Rekonstrukcją historyczną na zakopiańskim Placu Niepodległości zakończyła się XI edycja rajdu historyczno-edukacyjnego Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia „Ognia” – 2. kompanii ZP „Błyskawica”.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 19:41

PWSZ: inauguracja roku akademickiego (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 13:59

Seniorzy z SUTW rozpoczęli naukę (zdjęcia)

Dzisiaj słuchacze Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali kolejny rok akademicki. W uroczystości wzięli udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech. Spotkanie prowadziła Wiesława Borczyk - prezes Zarządu SUTW, inicjatorka powstania Uniwersytetu.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 19:36

71. inauguracja roku akademickiego w PWST im. L. Solskiego (zdjęcia)

Podczas inauguracji nowego roku akademickiego odbyła się immatrykulacja studentów I roku, a jest ich 63 - 30 na Wydziale Aktorskim, 25 na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu i 8 na Wydziale Reżyserii Dramatu.

Dodano: Piątek, 30 września 2016 16:01

W Narodowym Starym Teatrze otwiera się MICET Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej

Będzie to miejsce dla tych, którzy w życiu szukają spontaniczności, a w pracy - kreatywności. To eksperymentalna przestrzeń, w której można rozwijać wyobraźnię, wzajemnie inspirować, sprawdzić swój twórczy potencjał.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 09:05

Medaliści paraolimpijscy w Spytkowicach (zdjęcia)

Szkołę Podstawową nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Spytkowicach odwiedzili wielokrotni medaliści igrzysk paraolimpijskich w szermierce, Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk.

Dodano: Środa, 28 września 2016 12:36

Małopolska Chmura Edukacyjna

„Nowoczesne regiony przyjazne mieszkańcom” – to hasło przewodnie VII Kongresu Regionów, który odbywał się we Wrocławiu. W trakcie dwudniowego spotkania przedstawicieli samorządów, biznesu i organizacji pozarządowych jednym z panelistów był Marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 16:05

Konkurs plastyczny „Piękno Krakowskiej Florencji” dla uczniów szkół podstawowych. Nabór do 20 października.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Piękno Krakowskiej Florencji”. Co to jest „Krakowska Florencja”? To teren dawnego miasta Kleparz, leżący obecnie w granicy Dzielnicy I Stare Miasto, a zamykający się w obrębie ulic - Basztowej, Łobzowskiej, Al. Słowackiego i Pawiej.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 11:16

Coś, co zostanie - warsztaty fotografii dokumentalnej dla młodzieży w Rabce-Zdroju

Zapraszamy młodzież w wieku 15-19 lat do udziału w warsztatach fotograficznych i działaniach bazujących na fotografiach autorstwa Zofii Rydet (artystki fotografki związanej z Rabką), wykonanych w Rabce w latach 1950-1990.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 15:20

Oświęcim wzbogaci się o halę sportową

Pod koniec września rozpocznie się jedna z największych inwestycji sportowych w mieście. Jak zapowiada oświęcimski magistrat, to po krytej pływalni największa inwestycja w grodzie znad Soły. Przy Zespole Szkół nr 1 u zbiegu ulic Słowackiego i Wróblewskiego budowana będzie hala sportowa.

Dodano: Środa, 21 września 2016 16:21

Kolejowa wycieczka dla dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (zdjęcia)

Już po raz drugi Oddział Małopolski Przewozów Regionalnych zorganizował wyprawę pełna trakcji atrakcji dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 20:35

Małopolska Noc Naukowców

To będzie najbardziej niezwykła noc tego roku – 30 września już po raz dziesiąty w 6 miastach naszego regionu odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. To wyjątkowe przedsięwzięcie, które tylko w ubiegłym roku zgromadziło ponad 70 tys. uczestników! Zobacz jakie atrakcje czekają nas w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 16:09

Rowery z miejskiej wypożyczalni przekazane zostały do krakowskich szkół (zdjęcia)

Część rowerów miejskich trzeciej generacji, które do tej pory służyły krakowianom w ramach systemu KMK Bike, trafi do krakowskich szkół.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 13:56

Ćwiczenia „Tarcza 16” w Małopolskiej Policji. Szkolenia rezerw osobowych Policji

Wczoraj w czterech komendach powiatowych i miejskich Policji w Małopolsce : KMP Kraków, KMP Tarnów, KMP Nowy Sącz i KPP Zakopane przeprowadzone zostały ćwiczenia Tarcza 16” z zakresu powoływania rezerw osobowych. Rezerwistów w ramach ćwiczeń wcielono na jeden dzień w szeregi funkcjonariuszy. Osoby te mają stanowić uzupełnienie kadrowe Policji, na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Dodano: Sobota, 17 września 2016 19:45

Zbliża się Małopolska Noc Naukowców

W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Już po raz 10. mieszkańcy województwa będą mieli okazję z bliska poznać fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne czy porozmawiać z naukowcami. Wszystko dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców, która na przestrzeni lat na trwałe wpisała się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw nie tylko w regionie, ale także w Europie.

Dodano: Sobota, 17 września 2016 10:49

Narada szkoleniowa kierownictwa małopolskiej Policji

W Grajowie koło Wieliczki odbyła się narada kierownictwa małopolskiej Policji, w której uczestniczyli komendanci, naczelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz komendanci miejscy i powiatowi garnizonu małopolskiego. Narada miała na celu podsumowanie działań małopolskiej policji na różnych płaszczyznach oraz wymianę doświadczeń, a także zapoznanie się z nowymi przepisami i procedurami.

Dodano: Środa, 14 września 2016 09:44

Ciekawsze oblicze nauki

Nauka wcale nie musi być nudna. Przekonają się o tym uczestnicy lekcji odbywających się w ramach edukacji regionalnej „My Małopolska” organizowanych przez urząd marszałkowski we współpracy z instytucjami z terenu województwa.

Dodano: Wtorek, 13 września 2016 20:04

Plany Nowohuckiego Centrum Kultury

Podczas konferencji prasowej Nowohuckie Centrum Kultury przedstawiło swoje plany na nowy sezon. Każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy mogą liczyć na bogatą ofertę zajęć, kursów i spotkań literackich, podczas których będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, talenty i umiejętności.

Dodano: Wtorek, 13 września 2016 13:26

Wyprawka szkolna dla Kresowiaka

"Kolejna edycja akcji, w której całkowicie non-profit zbieramy artykuły szkolne, które posłużą jako wyprawka szkolna dla polskich dzieci na Kresach. Z terenu naszego województwa dary trafią do Polaków na Ukrainie" - informuje Młodzież Wszechpolska z Nowego Sącza.

Dodano: Piątek, 9 września 2016 16:52

Pobili rekord 125 metrów pod ziemią

Ponad 400 uczniów „rozjaśniło” wielicką Komorę Warszawa odblaskami. Wyczyn zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Dodano: Środa, 7 września 2016 13:43

Wystawa Oddziały „Łupaszki”

Przez cały wrzesień w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej w Zakopanem można oglądać wystawę „Oddziały Łupaszki”, przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego przy współpracy Miasta Zakopane.

Dodano: Wtorek, 6 września 2016 20:47

Krakowskie Słoneczniki 2016 rozdane

Krakowska Gala Słoneczniki 2016 wzbudziła dużo emocji już na etapie konkursowym. Nominowanych było bowiem rekordowo dużo inicjatyw. O tytuł najlepszej inicjatywy dla dzieci 0-14 lat ubiegały się zarówno duże instytucje, cieszące się renomą i wielkim uznaniem, jak i małe organizacje, działające w tzw. mikroskali.

Dodano: Czwartek, 1 września 2016 19:49

W szkołach nowy rok nauki zainaugurowano uroczystymi akademiami

Podczas oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego nie zapomniano o wybuchu II wojny światowej.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 12:11

Warsztaty czwartkowe w Krościenku nad Dunajcem (duża galeria)

W okresie wakacyjnym Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz Gminne Centrum Kultury w Krościenko nad Dunajcem zorganizowało spotkania warsztatowe dla dzieci i młodzieży.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 09:45

Cierpliwe oczekiwanie na strzelanie (zdjęcia)

Był jedną z największych atrakcji pikniku z okazji Święta Wojska Polskiego na warszawskiej Agrykoli. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem uroczystości ustawiały się do niego długie kolejki. Obiekt szkolenia podstawowego i zaawansowanego użytkowników broni osobistej z Zakładów Mechanicznych Tarnów robił furorę nie tylko wśród żołnierzy, ale także w gronie gości imprezy. Zainteresowani wzbudzały także inne produkty tarnowskiej spółki, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 13:41

Festiwal Funduszy Europejskich w Oświęcimiu: Edukacja przez rozrywkę

20 wystawców prezentowało swoje projekty, podczas Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”, jaki odbył się w Oświęcimiu.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 14:00

Dwoje uczniów z Małopolski na innowacyjnym obozie ADAMED SmartUP

Jeśli kilka tysięcy uczniów rywalizuje o to, aby móc pouczyć się w czasie wakacji, to wiadomo, że nie o zwykłą naukę tu chodzi. Grupa 50 młodych ludzi, która pozytywnie przeszła przez eliminacje, już 7. sierpnia br. rozpocznie obóz naukowy ADAMED SmartUP – wyjątkowe na polskiej mapie edukacji spotkanie wybitnych naukowców z wybitnymi uczniami.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2016 11:59

Nowy Sącz festiwalową stolicą Dzieci Gór

Barwny korowód, koncert inauguracyjny i msza święta rozpoczęły w Nowym Sączu jedno z najbardziej radosnych wydarzeń tego lata. XXIV Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” potrwa do 17 lipca.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2016 22:37

XXV i XXVI Letnie Warsztaty Muzyczne w Muzycznej Owczarni

Już 3 lipca rozpoczyna się kolejna, 25 już edycja Letnich Warsztatów Muzycznych w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Po raz kolejny młodość spotka się z doświadczeniem.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2016 13:27

Noc Naukowców w Klikuszowej (zdjęcia)

W nocy z 28/29 czerwca w Szkole Podstawowej w Klikuszowej odbyła się trzecia Noc Naukowców. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klikuszowej i w Lasku, którzy na koniec roku szkolnego otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Łącznie 26 uczniów świetnie się bawiło tej nocy.

Dodano: Poniedziałek, 20 czerwca 2016 21:49

Testy sprawnościowe do klasy piłkarskiej IV Gimnazjum MCE pod patronatem Wisły Kraków (zdjęcia)

W sobotę odbyły się testy sprawnościowe do klasy piłkarskiej IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji, działającego pod patronatem Wisły Kraków. Młodych piłkarzy sprawdzał Dariusz Marzec, trener z najwyższymi uprawnieniami i specjalista od pracy z młodzieżą.

Dodano: Środa, 8 czerwca 2016 08:25

Wykład otwarty prof. dr hab. Krzysztofa Ożoga

W dniu 7 czerwca br. w GCK odbył się wykład otwarty prof. dr hab. Krzysztofa Ożoga historyka-mediewisty, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 11:21

Centrum Edukacji Przyrodniczej w TPN-ie w nowej odsłonie

Tatrzański Park Narodowy gościł przedstawicieli samorządów i innych państwowych instytucji, Parków Narodowych, Lasów Państwowych oraz lokalnych szkół. Przybyli oni na otwarcie przebudowanego Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2013 17:54

Małopolska ekoedukacja

Edukacja ekologiczna w krakowskich szkołach właśnie zyskała wsparcie merytoryczne Związku Stowarzyszeń Polskiej Zielonej Sieci. Finansowo program wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Na edukację ekologiczną w regionie WFOŚiGW przeznaczył już drugą transzę środków w tym roku. Do organizacji pozarządowych i gmin trafi na ten cel 400 tys. zł. Przedsięwzięciu patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2013 13:53

Łącznicy 3 Wieku - Integracja i edukacja seniorów

W Małopolsce startuje nowatorski projekt ŁĄCZNICY 3 WIEKU, kierowany do osób 50+, działających na rzecz organizacji pozarządowych. Jego celem jest specjalistyczna edukacja liderów społecznych w zakresie: obywatelskich praktyk w Europie, coachingu i WEBkomunikacji. Uczestnicy otrzymają certyfikaty instruktora, wsparcie finansowe i logistyczne.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl