
Dzieci w Zakopanem pójdą jednak do szkoły
Nie lada zamieszanie wywołała ogłoszona w środę decyzja władz Zakopane, zgodnie z którą, uczniowie szkół podstawowych mięliby rozpocząć naukę dopiero od 28 września, ucząc się do tego czasu w trybie zdalnym.
Poselska interpelacja w sprawie studentów
W Krakowie studiuje blisko 150 tys. osób. Wiele z nich wiąże się z miastem dłużej. Kryzys uderzył w nich i w ich rodziców. „Rząd zapomniał o studiujących” – mówi posłanka Daria Gosek-Popiołek.
Szkoły i uczelnie w całej Polsce zamknięte. Rząd podjął decyzję
Wszystkie szkoły i uczelnie wyższe w Polsce zostaną zamknięte – poinformował premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Zamknięte zostaną też żłobki, przedszkola i kluby dziecięce.

Gospodynie z Maniów nie tylko gotują, ale i edukują
Koło Gospodyń Wiejskich w Maniowach gotowe, by kształtować szacunek do własnej tradycji. Już niebawem ruszą zajęcia w ramach projektu „Moje i Twoje dziedzictwo”.
Janina Złotnicka przez 27 lat była dyrektorem szkoły
Przez 27 była dyrektorem Zespołu Szkół w Krynicy i doprowadziła do wybudowania nowoczesnego obiektu na potrzeby uczniów. Dziś, przechodzącej na emeryturę dyrektor Janinie Złotnickiej, uroczyście podziękowano za pracę i trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń uczniów.
Hala w Starym Sączu już prawie gotowa
Trwają ostatnie prace przy wyposażaniu hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Jej otwarcie zaplanowano na 9 września tego roku.
Cyklicznych zajęciach edukacyjnych pn. "A ja wiem!" w oświęcimiu
Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat do udziału w cyklicznych zajęciach edukacyjnych pn. "A ja wiem!". Spotkania mają na celu wzbogacanie wiedzy, pobudzanie wyobraźni, inspirowanie dzieci do poznawania świata, rozwoju intelektualnego oraz nabywania umiejętności praktycznych.

Edukacyjny szlak Małych Zdobywców Gór
Wejdź do świata przygody - edukacyjny szlak Małych Zdobywców Gór na Palenicy czeka na swoich odkrywców. Palenicę po raz kolejny odwiedziły górskie zwierzęta, olbrzymie owady i grzyby. Spokojnie, to tylko eksponaty!
Zmysłowy maj – wydarzenia edukacyjne w Muzeum Inżynierii Miejskiej
W maju w muzeum i Ogrodzie Doświadczeń skupiamy się na zmysłach. Różnorakie zajęcia pozwolą odkrywać świat za pomocą intensywnych doznań wzrokowych, zapachowych i słuchowych. Sprawdź m.in. czy potrafisz zagrać melodię na instrumencie, którego nawet nie dotkniesz?
Klub Malucha
"Chcesz aby twoje dziecko wzięło udział w ciekawych i rozwijających zajęciach?" Takim hasłem reklamuje się Klub Malucha dla dzieci w wieku 3 - 6 lat na których można zapisać swoje dziecko na zajęcia naukowe organizowane poprzez zabawe. Zapisy na zajęcia ruszają od godz. 9:00, 1 kwietnia 2019.

Klub Małego Podróżnika "Ale Meksyk"
Klub Małego Podróżnika "Ale Meksyk" jest to spotkanie informujące dzieci o meksyku oraz warsztaty zapoznaje je z tym miejscem i tamtejszą kulturą.

Warsztaty Edukacyjne w SDK
W Spółdzielczym Domu Kultury w Nowym Targu Odbędą się kursy Matematyczne oraz językowe.

Styczniowe zajęcia edukacyjne w MIMie
Ludowe przysłowie głosi: Styczeń rok stary z nowym styka, czasem zimnem do kości przenika, czasem w błocie utyka. Czy my się tym martwimy? Wcale nie! W Muzeum Inżynierii Miejskiej zawsze dzieje się coś ciekawego.

O tych 4 zasadach pamiętaj wychodząc w góry
Planujesz zimowe wyprawy w góry? Kursylawinowe.pl i PZU podpowiadają jak się przygotować i o czym pamiętać na szlaku.

430-lecia I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
- Świętując tę szczególną rocznicę założenia szkoły przez Nowodworskiego, pamiętając o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, mając na uwadze szczególną wrażliwość wobec drugiego człowieka, objawianą przez św. Jana Kantego i wsłuchując się w słowa Jana Pawła II, prośmy Boga, aby nigdy nie zabrakło nam odwagi w otwarciu się na zbawczy głos Chrystusa - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu, gdzie przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu 430-lecia I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

Udana inauguracja - 23 miliony dla podhalańskiej uczelni (zdjęcia)
Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. Gościem specjalnym dzisiejszej uroczystości był wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
- Możemy z podniesionym czołem, a także z poczuciem osobistej godności iść na spotkanie świata, głosząc jemu kerygmat o Chrystusie, a w ten sposób sprawiając, że wszystkie inne dziedziny poznania naukowego zyskują dla siebie niezwykle ważne wsparcie – mówił abp Marek Jędraszewski podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Moc wrażeń i atrakcji w oświęcimskiej Dwójce
8 października w godzinach od 13 do 17 odbędzie się Dzień Otwarty popularnego „Chemika" mieszczącego się przy ulicy Bema 8 w Oświęcimiu.
Inauguracja Roku Akademickiego w Akademii Sztuk Teatralnych
Na scenie im. St. Wyspiańskiego w siedzibie uczelni przy ul. Straszewskiego 22 odbyła się uroczysta inauguracja 73. roku akademickiego 2018/2019.

Rok Akademicki w Małopolsce rozpoczęty
Tysiące studentów, uczelnie wyższe stawiające na innowacyjne nauczanie oraz dynamiczny rynek pracy otwarty na pracowitych i kreatywnych ludzi – to wszystko można znaleźć w Małopolsce.

Ogólnowojewódzkie rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 w Pcimiu z udziałem Abp Marka Jędraszewskiego
W Pcimiu w parafii św. Mikołaja rozpoczęła się Ogólnowojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. Mszy św. przewodniczył metropolita krakowski Marek Jędraszewski.

Pierwsi Niepodlegli: Józef Giza. Generał z organizacji "Wolność" (film)
W ramach projektu edukacyjno-badawczo-filmowego „Pierwsi Niepodlegli”, realizowanego w miastach, które już pod koniec października 1918 r. zrzuciły jarzmo zaborcze, powstaje cykl krótkometrażowych filmów biograficznych o bohaterach pierwszych chwil niepodległości.

Pierwsi Niepodlegli - Jerzy Kossowski - literat waleczny (film)
Tym razem prezentujemy sylwetkę Jerzego Kossowskiego, członka zasłużonej dla krzewienia polskiego patriotyzmu lwowsko-sądeckiej rodziny, pisarza, dramaturga, reżysera teatralnego, który był jednym z dwóch oficerów odznaczonych Krzyżem Walecznych za wyjątkową odwagę podczas przewrotu niepodległościowego w Tarnowie z 30 na 31 X 1918. Zapraszamy na krótki film, poświęcony tej nietuzinkowej postaci.

Lipcowe zajęcia edukacyjne w Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodzie Doświadczeń
Wiedzę można zdobywać również podczas wakacji, świetnie się przy tym bawiąc. Dlatego dla młodszych gości, jak i dorosłych, przygotowano różnorodną ofertę wakacyjnych zajęć, pokazów, wykładów oraz oprowadzeń w przestrzeniach muzeum, ale też na świeżym powietrzu w Ogrodzie Doświadczeń.

Rozpoczyna się "Lato z Parowozami"
Skansen Chabówka jak co roku przygotował cykl wydarzeń, których celem jest uświadomienie poprzez zabawę i edukację potrzeby ratowania kolejowego dziedzictwa i roli, jaką odgrywa Spółka PKP CARGO w tym zakresie. Oprócz pociągów retro uruchamianych dwa razy dziennie w każdy weekend wakacji z Chabówki do Kasiny Wielkiej, liczne atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami, malowanie plansz z pociągami i wiele innych.

Rozpoczęcie konkursu wniosków z zakresu edukacji oraz transportu multimodalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się otwarcie naborów na projekty w Programie Interreg Polska–Słowacja. W ramach konkursu można składać wnioski z zakresu edukacji oraz transportu multimodalnego.

Akcje edukacyjne ZIKiT dla dzieci i dorosłych
KRAKÓW. Trwa druga edycja Akademii Młodego Krakowianina – cyklu bezpłatnych spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych. Celem akcji jest rozwijanie wiedzy najmłodszych krakowian z zakresu: ekologii, funkcjonowania miasta oraz bezpieczeństwa na drogach. Zajęcia realizowane są w jednostkach miejskich, także w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Nowe kierunki w szkołach powiatowych
Dzisiaj odbyło się Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Wzięli w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk.

Wręczono certyfikaty "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo"
I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak wręczył certyfikaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Uroczystość, w której udział wzięli m.in. Piotr Ćwik - Wojewoda Małopolski, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty oraz Joanna Szypułka – reprezentująca Europe Direct w Krakowie odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Łącznie wyróżnienia odebrały 22 szkoły.
Na lotnisku w Balicach otwarto Centrum Edukacji Lotniczej
Na lotnisku w Balicach otwarto Centrum Edukacji Lotniczej. Zadaniem jedynego takiego miejsca w Polsce jest przybliżenie, w ciekawy i przystępny dla różnych grup wiekowych sposób, wiedzy z zakresu lotnictwa.

Startuje ogólnopolski konkurs IT dla studentów
Ruszyły zapisy do 10. edycji ABB IT Challenge – ogólnopolskiego konkursu dla studentów, w którym główną nagrodą jest 25 000 zł. Zadanie polega na przygotowaniu projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia.

Brzeszcze: cieplej i oszczędniej w szkołach
W przedszkolach i szkołach będzie cieplej, w kasie gminy pozostanie więcej pieniędzy. Wyremontujemy i zmodernizujemy 9 naszych placówek za ponad 12 mln zł. Aż 3/4 tej kwoty pozyskaliśmy z zagranicznych funduszy - przyznaje burmistrz Brzeszcz Cecylia Ślusarczyk i dodaje, że dzięki termomodernizacji w przyszłych latach zaoszczędzimy sporo dla gminy, a nasi najmłodsi będą się uczyć w komfortowych warunkach.

Jubileusz szkoły w Zębie
Szkoła Podstawowa w Zębie (pow. tatrzański) świętowała jubileusz 130-lecia istnienia
Materiały szkolne trafiły do polskich dzieci z Ukrainy
Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko spotkał się z dziećmi z polskimi korzeniami wysiedlonymi z terenów wojennych do partnerskiego miasta Winnicy.
Reforma oświaty w Krakowie
Trwa ogólnopolska dyskusja na temat planowanych zmian w systemie edukacji, ogłoszonych przez minister Annę Zalewską. Podczas konferencji prasowej w Pawilonie Wyspiańskiego Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Katarzyna Król przedstawiła propozycje zmian w sieci krakowskich szkół samorządowych oraz zaprezentowała obszerny dokument pn. „Reforma systemu oświaty w krakowskich szkołach”.

Rozpoczął się Małopolski Festiwal Innowacji
Przez najbliższe siedem dni Małopolska będzie forum dyskusji na temat innowacyjnej przedsiębiorczości, transferu nowych technologii i inteligentnych specjalizacji. Rozpoczyna się szósta edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który gromadzi naukowców, wynalazców, przedsiębiorców i wszystkich, którzy interesują się nowinkami technologicznymi, ich rolą w biznesie oraz codziennym życiu.
"Kształtowanie i wychowywanie młodych ludzi to wielka odpowiedzialność". DEN u "Tischnera" (zdjęcia)
W starosądeckim Sokole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Pławiak.
Nowe skrzydło szkoły na miarę XXI wieku (zdjęcia)
Szkoła Podstawowa w Wawrzce doczekała się nowego skrzydła, w którym zlokalizowano nowoczesną salę gimnastyczną, sale lekcyjne i zaplecze sanitarne. Nowe skrzydło kosztowało gminę Grybów 1,7 mln zł, a inwestycję zrealizowano w ciągu 15 miesięcy. O to, by doszła do skutku zabiegała od lat dyrektorka szkoły Maria Święs.

Inauguracja na "Podhalańskiej". Nowy rektor stawia nowe wyzwania przed uczelnią (zdjęcia)
W Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu oficjalnie zainaugurowano dziś rok akademicki 2016/17. - Kluczowym wezwaniem dla nas, jako szkoły zawodowej, jest realna współpraca nauki ze środowiskiem gospodarczym - mówił nowy rektor dr hab. ks. Stanisław Gulak.

Partyzancka niedziela w Zakopanem (zdjęcia)
Rekonstrukcją historyczną na zakopiańskim Placu Niepodległości zakończyła się XI edycja rajdu historyczno-edukacyjnego Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia „Ognia” – 2. kompanii ZP „Błyskawica”.
PWSZ: inauguracja roku akademickiego (zdjęcia)
Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
Seniorzy z SUTW rozpoczęli naukę (zdjęcia)
Dzisiaj słuchacze Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali kolejny rok akademicki. W uroczystości wzięli udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech. Spotkanie prowadziła Wiesława Borczyk - prezes Zarządu SUTW, inicjatorka powstania Uniwersytetu.

71. inauguracja roku akademickiego w PWST im. L. Solskiego (zdjęcia)
Podczas inauguracji nowego roku akademickiego odbyła się immatrykulacja studentów I roku, a jest ich 63 - 30 na Wydziale Aktorskim, 25 na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu i 8 na Wydziale Reżyserii Dramatu.

W Narodowym Starym Teatrze otwiera się MICET Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej
Będzie to miejsce dla tych, którzy w życiu szukają spontaniczności, a w pracy - kreatywności. To eksperymentalna przestrzeń, w której można rozwijać wyobraźnię, wzajemnie inspirować, sprawdzić swój twórczy potencjał.

Medaliści paraolimpijscy w Spytkowicach (zdjęcia)
Szkołę Podstawową nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Spytkowicach odwiedzili wielokrotni medaliści igrzysk paraolimpijskich w szermierce, Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk.

Małopolska Chmura Edukacyjna
„Nowoczesne regiony przyjazne mieszkańcom” – to hasło przewodnie VII Kongresu Regionów, który odbywał się we Wrocławiu. W trakcie dwudniowego spotkania przedstawicieli samorządów, biznesu i organizacji pozarządowych jednym z panelistów był Marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Konkurs plastyczny „Piękno Krakowskiej Florencji” dla uczniów szkół podstawowych. Nabór do 20 października.
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Piękno Krakowskiej Florencji”. Co to jest „Krakowska Florencja”? To teren dawnego miasta Kleparz, leżący obecnie w granicy Dzielnicy I Stare Miasto, a zamykający się w obrębie ulic - Basztowej, Łobzowskiej, Al. Słowackiego i Pawiej.

Coś, co zostanie - warsztaty fotografii dokumentalnej dla młodzieży w Rabce-Zdroju
Zapraszamy młodzież w wieku 15-19 lat do udziału w warsztatach fotograficznych i działaniach bazujących na fotografiach autorstwa Zofii Rydet (artystki fotografki związanej z Rabką), wykonanych w Rabce w latach 1950-1990.

Oświęcim wzbogaci się o halę sportową
Pod koniec września rozpocznie się jedna z największych inwestycji sportowych w mieście. Jak zapowiada oświęcimski magistrat, to po krytej pływalni największa inwestycja w grodzie znad Soły. Przy Zespole Szkół nr 1 u zbiegu ulic Słowackiego i Wróblewskiego budowana będzie hala sportowa.

Kolejowa wycieczka dla dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (zdjęcia)
Już po raz drugi Oddział Małopolski Przewozów Regionalnych zorganizował wyprawę pełna trakcji atrakcji dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu.

Małopolska Noc Naukowców
To będzie najbardziej niezwykła noc tego roku – 30 września już po raz dziesiąty w 6 miastach naszego regionu odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. To wyjątkowe przedsięwzięcie, które tylko w ubiegłym roku zgromadziło ponad 70 tys. uczestników! Zobacz jakie atrakcje czekają nas w Krakowie.

Rowery z miejskiej wypożyczalni przekazane zostały do krakowskich szkół (zdjęcia)
Część rowerów miejskich trzeciej generacji, które do tej pory służyły krakowianom w ramach systemu KMK Bike, trafi do krakowskich szkół.

Ćwiczenia „Tarcza 16” w Małopolskiej Policji. Szkolenia rezerw osobowych Policji
Wczoraj w czterech komendach powiatowych i miejskich Policji w Małopolsce : KMP Kraków, KMP Tarnów, KMP Nowy Sącz i KPP Zakopane przeprowadzone zostały ćwiczenia Tarcza 16” z zakresu powoływania rezerw osobowych. Rezerwistów w ramach ćwiczeń wcielono na jeden dzień w szeregi funkcjonariuszy. Osoby te mają stanowić uzupełnienie kadrowe Policji, na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Zbliża się Małopolska Noc Naukowców
W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Już po raz 10. mieszkańcy województwa będą mieli okazję z bliska poznać fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne czy porozmawiać z naukowcami. Wszystko dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców, która na przestrzeni lat na trwałe wpisała się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw nie tylko w regionie, ale także w Europie.

Narada szkoleniowa kierownictwa małopolskiej Policji
W Grajowie koło Wieliczki odbyła się narada kierownictwa małopolskiej Policji, w której uczestniczyli komendanci, naczelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz komendanci miejscy i powiatowi garnizonu małopolskiego. Narada miała na celu podsumowanie działań małopolskiej policji na różnych płaszczyznach oraz wymianę doświadczeń, a także zapoznanie się z nowymi przepisami i procedurami.

Ciekawsze oblicze nauki
Nauka wcale nie musi być nudna. Przekonają się o tym uczestnicy lekcji odbywających się w ramach edukacji regionalnej „My Małopolska” organizowanych przez urząd marszałkowski we współpracy z instytucjami z terenu województwa.
Plany Nowohuckiego Centrum Kultury
Podczas konferencji prasowej Nowohuckie Centrum Kultury przedstawiło swoje plany na nowy sezon. Każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy mogą liczyć na bogatą ofertę zajęć, kursów i spotkań literackich, podczas których będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, talenty i umiejętności.

Wyprawka szkolna dla Kresowiaka
"Kolejna edycja akcji, w której całkowicie non-profit zbieramy artykuły szkolne, które posłużą jako wyprawka szkolna dla polskich dzieci na Kresach. Z terenu naszego województwa dary trafią do Polaków na Ukrainie" - informuje Młodzież Wszechpolska z Nowego Sącza.

Pobili rekord 125 metrów pod ziemią
Ponad 400 uczniów „rozjaśniło” wielicką Komorę Warszawa odblaskami. Wyczyn zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Wystawa Oddziały „Łupaszki”
Przez cały wrzesień w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej w Zakopanem można oglądać wystawę „Oddziały Łupaszki”, przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego przy współpracy Miasta Zakopane.

Krakowskie Słoneczniki 2016 rozdane
Krakowska Gala Słoneczniki 2016 wzbudziła dużo emocji już na etapie konkursowym. Nominowanych było bowiem rekordowo dużo inicjatyw. O tytuł najlepszej inicjatywy dla dzieci 0-14 lat ubiegały się zarówno duże instytucje, cieszące się renomą i wielkim uznaniem, jak i małe organizacje, działające w tzw. mikroskali.

W szkołach nowy rok nauki zainaugurowano uroczystymi akademiami
Podczas oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego nie zapomniano o wybuchu II wojny światowej.
Warsztaty czwartkowe w Krościenku nad Dunajcem (duża galeria)
W okresie wakacyjnym Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz Gminne Centrum Kultury w Krościenko nad Dunajcem zorganizowało spotkania warsztatowe dla dzieci i młodzieży.

Cierpliwe oczekiwanie na strzelanie (zdjęcia)
Był jedną z największych atrakcji pikniku z okazji Święta Wojska Polskiego na warszawskiej Agrykoli. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem uroczystości ustawiały się do niego długie kolejki. Obiekt szkolenia podstawowego i zaawansowanego użytkowników broni osobistej z Zakładów Mechanicznych Tarnów robił furorę nie tylko wśród żołnierzy, ale także w gronie gości imprezy. Zainteresowani wzbudzały także inne produkty tarnowskiej spółki, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Festiwal Funduszy Europejskich w Oświęcimiu: Edukacja przez rozrywkę
20 wystawców prezentowało swoje projekty, podczas Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”, jaki odbył się w Oświęcimiu.

Dwoje uczniów z Małopolski na innowacyjnym obozie ADAMED SmartUP
Jeśli kilka tysięcy uczniów rywalizuje o to, aby móc pouczyć się w czasie wakacji, to wiadomo, że nie o zwykłą naukę tu chodzi. Grupa 50 młodych ludzi, która pozytywnie przeszła przez eliminacje, już 7. sierpnia br. rozpocznie obóz naukowy ADAMED SmartUP – wyjątkowe na polskiej mapie edukacji spotkanie wybitnych naukowców z wybitnymi uczniami.

Nowy Sącz festiwalową stolicą Dzieci Gór
Barwny korowód, koncert inauguracyjny i msza święta rozpoczęły w Nowym Sączu jedno z najbardziej radosnych wydarzeń tego lata. XXIV Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” potrwa do 17 lipca.
XXV i XXVI Letnie Warsztaty Muzyczne w Muzycznej Owczarni
Już 3 lipca rozpoczyna się kolejna, 25 już edycja Letnich Warsztatów Muzycznych w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Po raz kolejny młodość spotka się z doświadczeniem.
Noc Naukowców w Klikuszowej (zdjęcia)
W nocy z 28/29 czerwca w Szkole Podstawowej w Klikuszowej odbyła się trzecia Noc Naukowców. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klikuszowej i w Lasku, którzy na koniec roku szkolnego otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Łącznie 26 uczniów świetnie się bawiło tej nocy.
Testy sprawnościowe do klasy piłkarskiej IV Gimnazjum MCE pod patronatem Wisły Kraków (zdjęcia)
W sobotę odbyły się testy sprawnościowe do klasy piłkarskiej IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji, działającego pod patronatem Wisły Kraków. Młodych piłkarzy sprawdzał Dariusz Marzec, trener z najwyższymi uprawnieniami i specjalista od pracy z młodzieżą.
Wykład otwarty prof. dr hab. Krzysztofa Ożoga
W dniu 7 czerwca br. w GCK odbył się wykład otwarty prof. dr hab. Krzysztofa Ożoga historyka-mediewisty, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Centrum Edukacji Przyrodniczej w TPN-ie w nowej odsłonie
Tatrzański Park Narodowy gościł przedstawicieli samorządów i innych państwowych instytucji, Parków Narodowych, Lasów Państwowych oraz lokalnych szkół. Przybyli oni na otwarcie przebudowanego Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.

Małopolska ekoedukacja
Edukacja ekologiczna w krakowskich szkołach właśnie zyskała wsparcie merytoryczne Związku Stowarzyszeń Polskiej Zielonej Sieci. Finansowo program wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Na edukację ekologiczną w regionie WFOŚiGW przeznaczył już drugą transzę środków w tym roku. Do organizacji pozarządowych i gmin trafi na ten cel 400 tys. zł. Przedsięwzięciu patronuje Malopolskaonline.
Łącznicy 3 Wieku - Integracja i edukacja seniorów
W Małopolsce startuje nowatorski projekt ŁĄCZNICY 3 WIEKU, kierowany do osób 50+, działających na rzecz organizacji pozarządowych. Jego celem jest specjalistyczna edukacja liderów społecznych w zakresie: obywatelskich praktyk w Europie, coachingu i WEBkomunikacji. Uczestnicy otrzymają certyfikaty instruktora, wsparcie finansowe i logistyczne.