Sądecka
Budowa
Dodano: Piątek, 22 września 2023 11:00

Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach: otwarcie kompleksu boisk i basenu już w listopadzie tego roku

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał postępy prac przy budowie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach.

Dodano: Piątek, 22 września 2023 10:00

Budowa obwodnicy Oświęcimia - ul. Pławiaka zostanie zamknięta

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że od poniedziałku nie będzie można już korzystać z fragmentu ul. Pławianka w Pławach.

Dodano: Środa, 20 września 2023 19:05

W stronę ekologii i komfortu. Sieć gazowa białka-skawica uruchomiona!

Niebieskie paliwo. Tak bywa nazywany gaz ziemny. Może być wykorzystywany m.in. do zasilania pieców centralnego ogrzewania czy podgrzewających wodę. Jego zastosowanie, przy jednoczesnym wykorzystaniu współczesnych i nowoczesnych urządzeń, gwarantuje stałość i komfort. Wreszcie stanowi ekologiczną alternatywę dla pieców opalanych węglem. Dzisiaj po raz pierwszy w historii paliwo gazowe popłynęło do mieszkańców i instytucji w ramach sieci gazowej Białka-Skawica.

Dodano: Środa, 20 września 2023 09:57

Kolejne utrudnienia w Gaju

W czwartek rano w Gaju na zakopiance w kierunku Myślenice droga zostanie zwężona do jednego pasa. Można spodziewać się korków.

Dodano: Wtorek, 19 września 2023 18:06

Jeździmy już obwodnicą Chełmca

Kierowcy mogą już korzystać z nowo otwartej obwodnicy Chełmca. Nowa trasa łączy DK28 z północną obwodnicą Nowego Sącza. Budowa drogi trwała półtora roku.

Dodano: Wtorek, 19 września 2023 13:55

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Nowa siedziba Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce otwarta

Obiekt nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce zlokalizowany jest w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 94 i ul. Powstania Styczniowego.

Dodano: Niedziela, 17 września 2023 11:00

Wielorodzinny budynek mieszkalny w Szerzynach oddany pierwszym lokatorom

W centrum Szerzyn pod numerem 523 powstał budynek mieszkalny z 27 lokalami. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dodano: Środa, 13 września 2023 15:00

Rozbiórka schroniska na Hali Kondratowej (zdjęcia)

Firma remontowa rozebrała już część dachu schroniska PTTK na Hali Kondratowej.

Dodano: Środa, 13 września 2023 09:49

Obwodnica Nowego Targu (wizualizacja)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła wizualizację planowanej obwodnicy Nowego Targu. Na zdjęcia wykonane na terenie osiedla Polana Szaflarska naniesiono grafiki przedstawiające przyszłą drogę. Obecnie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej jest rozpatrywany przez wójta gminy Nowy Targ.

Dodano: Środa, 13 września 2023 09:00

Nowotarski Sokół rozpostarł skrzydła. Szkoła w nowym, imponującym budynku (zdjęcia)

Uroczystość otwarcia nowej siedziby zgromadziła nie tylko społeczność szkolną, ale także wszystkich, którzy przyczynili się do tej ważnej dla Podhala inwestycji. Wraz z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą obecni byli także: sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka, posłanka Anna Paluch, senator Jan Hamerski oraz starosta powiatu nowotarskiego Krzysztof Faber.

Dodano: Poniedziałek, 11 września 2023 07:00

Utrudnienia w Gaju na zakopiance

Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z budową węzła drogowego na zakopiance w Gaju. Na pasie zieleni między dwiema jezdniami powstaje tymczasowa podpora, która będzie potem wykorzystana do montażu konstrukcji wiaduktu nad drogą krajową nr 7.

Dodano: Poniedziałek, 11 września 2023 06:42

Zmian organizacji ruchu na ul. Łowińskiego w Krakowie

Kierowcy korzystają tam już z ok. 150 m jezdni tymczasowej. Ten odcinek zostanie wydłużony o kolejne 100 m w kierunku ul. Kocmyrzowskiej. Na dotychczasowej jezdni ul. Łowińskiego będą prowadzone prace związane ze wzmocnieniem gruntu. Powstaną specjalne kolumny, sięgające 10 m w głąb ziemi.

Dodano: Niedziela, 10 września 2023 09:44

Chrzanów zainwestował w sport i rekreację

Nowy kompleks rekreacyjno-sportowy, w nim 3 nowoczesne letnie baseny, stadion piłkarski z zadaszonymi trybunami i zapleczem oraz duży parking.

Dodano: Sobota, 9 września 2023 08:22

Powstanie nowy ciąg pieszo rowerowy oraz Park&Ride Radziszów Centrum

Kolejny, bardzo ważny krok inwestycyjny dla mieszkańców Radziszowa. Już niedługo rozpoczną się prace związane z budową nowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego oraz parkingu Park&Ride Radziszów Centrum.

Dodano: Środa, 6 września 2023 09:00

Marzenia wszędzie są takie same, czyli skatepark w Jordanowie

Quarter pipe, funbox z grindboxem, poręcze oraz bank ramp to nazwy przeszkód w skateparku, który powstał w Jordanowie. Dziś to miejsce odwiedził wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Towarzyszył mu burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski.

Dodano: Środa, 6 września 2023 07:56

Szkoła w Skale będzie rozbudowana

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale dysponuje łącznie dwoma budynkami – jednym budynkiem w Skale i jednym w Łazach. Budynek filii internatu w Łazach ze względu na zły stan techniczny został wyłączony z użytkowania. W związku z tym wychowankowie zostali przeniesieni do internatu w Skale, co spowodowało znaczne zagęszczenie liczby uczniów w pokojach.

Dodano: Wtorek, 5 września 2023 23:05

Z Krakowa do stolicy szybciej

Kierowcy korzystają już z nowego, prawie 19-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej nr S7 z Moczydła do węzła Miechów. Trasę wytyczono nowym śladem, po wschodniej stronie starego traktu krakowskiego z początku XIX wieku.

Dodano: Piątek, 1 września 2023 15:00

Rozbudowa szkoły w Lanckoronie

Przy Zespole Szkół w Izdebniku w gminie Lanckorona powstał nowy dwukondygnacyjny budynek. Na parterze znajduje się sala widowiskowa, a na piętrze dwie sale przedszkolne. W uroczystym otwarciu uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dodano: Piątek, 1 września 2023 11:20

Trwa budowa Miejskiego Ośrodka Sportu w Zatorze

Nowoczesny, funkcjonalny, spektakularny. Wyglądem wpisujący się w region Doliny Karpia poprzez kształt przypominający rybacką łódź. Taki będzie Miejski Ośrodek Sportu w Zatorze. Obiekt powstaje przy kompleksie sportowym LKS „Zatorzanka” przy ul. Parkowej dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Dodano: Czwartek, 31 sierpnia 2023 10:00

Rozbudowa i przebudowa szkoły w Łąkcie Dolnej

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego gminie Trzciana zostały przyznane rządowe środki na zadanie „Rozbudowa i przebudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Łąkcie Dolnej w związku z budową sali gimnastycznej”. Umowę w tej sprawie zawarł z wójtem Cezarym Stawarzem I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Dodano: Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 18:00

Zmian organizacji ruchu w Nowym Targu

Jutro (wtorek) około godziny 11:00 zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Ludźmierskiej w Nowym Targu, w okolicach budowanego węzła zakopianki Nowy Targ Zachód.

Dodano: Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 16:19

W Miechowie powstaje nowoczesny dworzec

Nowoczesny, efektowny, przestronny, funkcjonalny, ekologiczny. Z zielonym tarasem użytkowym i fotowoltaiką na dachu. Z parkingiem dla kilkudziesięciu pojazdów i czterema przystankami komunikacji publicznej. A nade wszystko w pełni wychodzący naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Taki będzie nowy dworzec w Miechowie

Dodano: Niedziela, 27 sierpnia 2023 17:00

Zmiana organizacji ruchu w Oświęcimiu

W związku z budową obwodnicy Oświęcimia do jutra nie będzie już można przejechać ul. Stokrotek od skrzyżowania z ul. Pławianka

Dodano: Czwartek, 24 sierpnia 2023 08:18

Dziś utrudnienia w Gaju na zakopiance

Dziś na kilka godzin zamknięty zostanie jeden pas ruchu na zakopiance w Gaju w kierunku na Myślenice, obok budowanego węzła drogowego.

Dodano: Wtorek, 15 sierpnia 2023 08:00

Droga ekspresowa S7 Moczydło - Miechów prawie gotowa

Za kilka tygodni otwarta zostanie droga ekspresowa S7 Moczydło - Miechów. Trasa zastąpi na tym odcinku dotychczasową drogę krajową nr7. W związku z tym zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu - kierowcy na S7 będą wjeżdżać i zjeżdżać na węźle Miechów.

Dodano: Środa, 9 sierpnia 2023 16:00

13 ofert na kładkę w Modlnicy

Otworzono oferty na budowę kładki pieszo-rowerowej koło węzła Modlnica. Komisja rozpoczyna ich sprawdzanie. Kładka pozwoli pieszym i rowerzystom na bezpieczne poruszanie się pomiędzy ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy.

Dodano: Środa, 9 sierpnia 2023 15:00

Niebawem rusza budowa mostu w Roztoce Wielkiej

Stary, drewniany i wąski most prowadzący do Roztoki Wielkiej w gm. Łabowa do końca bieżącego roku zostanie zastąpiony nowym obiektem, który będzie nie tylko trwały, ale i szerszy. Za kilka dni ruszają prace w tym miejscu.

Dodano: Czwartek, 3 sierpnia 2023 15:07

Obwodnica Chełmca prawie gotowa

Trwają ostatnie prace na obwodnicy Chełmca, łączącej DK28 z północną obwodnicą Nowego Sącza. Inwestycję odwiedzili dziennikarze lokalnych i regionalnych mediów. Kierowcy pojadą tą drogą za około miesiąc.

Dodano: Wtorek, 1 sierpnia 2023 20:39

Trwa budowa Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach – otwarcie jeszcze w tym roku

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał dzisiaj postępy prac przy budowie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Wszystko przebiega zgodnie z planem.

Dodano: Wtorek, 1 sierpnia 2023 20:24

Jednym pasem w Gaju

Jutro (2 sierpnia) od godziny 9:00 do 11:00 w Gaju jezdnię w kierunku Myślenic zwężona zostanie do jednego pasa. Zwężenie jest związane z budową węzła drogowego w tym miejscu.

Dodano: Wtorek, 25 lipca 2023 07:58

Oficjalne otwarcie mostu na rzecze Białce w Trybszu (zdjęcia, video)

Z udziałem m.in. wiceministra Edwarda Siarki, posłanki Anny Paluch, senatora Jana Hamerskiego, wojewody Łukasza Kmity, władz powiatu, gminy i mieszkańców wsi, odbyła się wczoraj po południu uroczystość oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego mostu w Trybszu.

Dodano: Piątek, 21 lipca 2023 13:26

Obwodnica Zabierzowa

Generalna Dyrekcja Drók Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę obwodnicy Zabierzowa na drodze krajowej nr 79. Odcinek o długości ponad 10 km połączy okolice węzła Modlniczka i Rudawy. Na nowej trasie powstanie też 300-metrowy tunel.

Dodano: Wtorek, 11 lipca 2023 15:00

"Zielone światło" dla rozbudowy drogi krajowej nr 94

DK94 stanowi alternatywę dla pojazdów poruszających się między aglomeracją śląską a Krakowem i jego okolicami. Jest arterią o dużym natężeniu ruchu i strategicznym znaczeniu w regionie.

Dodano: Wtorek, 11 lipca 2023 09:00

Nowoczesny kompleks rekreacyjny

Zalew z plażą, ścieżki pieszo-rowerowe, drewniane pomosty, wyspa z altaną widokową, pola kempingowe i namiotowe, domek letniskowy, muszla koncertowa, dwa boiska do piłki plażowej, tężnia solankowa, wiata grillowa oraz miejsce na ognisko i strefa dla pojazdów gastronomii. W Szerzynach powstaje kompleks rekreacyjny, który przyciągnie turystów i mieszkańców.

Dodano: Piątek, 30 czerwca 2023 10:00

Obwodnica Proszowic

Budowa drogi w nowym śladzie, nowe przepusty przeciwpowodziowe, zatoki autobusowe czy most nad Szreniawą. To tylko część prac, które zostaną zrealizowane w ramach zadania „Budowa obwodnicy Proszowic – etap II”.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2023 23:02

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Wadowicach

Historia lecznictwa w Wadowicach sięga XVII stulecia, natomiast pierwszy szpital powstał niespełna dwa wieki później. Na przestrzeni setek lat zaszło wiele zmian, ale obecny Szpital Powiatowy im. św. Jana Pawła II w Wadowicach nie zwalnia tempa i jest stale modernizowany. Wszystko to z myślą o pacjentach.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2023 22:50

Oczyszczalnia ścieków w Spytkowicach

Na początku grudnia 2020 roku premier Mateusz Morawiecki poinformował o środkach przyznanych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To wtedy dla wielu samorządów zapaliło się „zielone światło” dla projektów ważnych i wyczekiwanych przez mieszkańców.

Dodano: Piątek, 23 czerwca 2023 19:00

Centrum Kultury w Makowie Podhalańskim otwarte!

Aula widowiskowa na 272 miejsca z dużą sceną, sale widowiskowo-rekreacyjne i konferencyjne. Mieszkańcy gminy Maków Podhalański zyskali nowe miejsce integracji. Dziś u podnóży Beskidu Makowskiego uroczyście otwarto Makowskie Centrum Kultury.

Dodano: Piątek, 23 czerwca 2023 17:25

Ochrona środowiska to priorytet

Na 24 km budowanej drogi ekspresowej S7 pomiędzy Moczydłem a Szczepanowicami w woj. małopolskim powstaje 31 przejść dla zwierząt. Ten odcinek przebiega głównie przez tereny rolnicze i leśne, gdzie pozostawienie zwierzętom możliwości przemieszczania się ma szczególne znaczenie.

Dodano: Środa, 21 czerwca 2023 17:00

Nowy terminal Cargo na krakowskim lotnisku

W Kraków Airport odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego terminala cargo w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o.

Dodano: Środa, 21 czerwca 2023 13:00

Nowoczesne koszary

18 czerwca na placu przed Limanowskim Domem Kultury nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji, a także uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę kompleksu wojskowego dla 11 Małopolskiej Brygady OT im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. "Niedźwiadek".

Dodano: Wtorek, 20 czerwca 2023 23:20

Utrudnienia na północy Krakowa

Jutro, w środę o 8:00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. Na Zielonki w Krakowie. Jezdnia zostanie zwężona i zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. W czasie największego natężenia ruchu, od 6:00 do 18:00, ruch samochodów będzie sterowany ręcznie. W pozostałych godzinach sygnalizacją świetlną. Na ulicy zostanie utrzymane miejsce pozwalające na poruszanie się pieszych.

Dodano: Piątek, 16 czerwca 2023 12:47

Zmiana organizacji ruchu na alei Solidarności

W poniedziałek (19 czerwca) o godzinie 8:00 zmieni się organizacja ruchu na Al. Solidarności w Krakowie, na jezdni prowadzącej w kierunku Kombinatu. Zamknięty zostanie prawy pas ruchu od ul. Wańkowicza do ul. Ujastek Mogilski.

Dodano: Niedziela, 11 czerwca 2023 16:00

Zamknięty jeden pas zakopianki w Gaju

W poniedziałek na sześć godzin od 9:00 do 15:00 zamknięty zostanie jeden pas ruchu na „zakopiance” w Gaju na jezdni w kierunku Krakowa.

Dodano: Czwartek, 8 czerwca 2023 12:07

Przebudowa fragmentu drogi w Rzozowie – podpisano umowę

31 maja, w imieniu Gminy Skawina, burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę na przebudowę i rozbudowę fragmentu byłej drogi wojewódzkiej nr 953 na terenie Rzozowa.

Dodano: Czwartek, 8 czerwca 2023 11:40

Z Krakowa do Zielonej Góry i nie tylko

Wczoraj w Kraków Airport odbyła się uroczysta inauguracja połączenia PLL LOT na trasie Kraków - Zielonej Góra - Kraków. Do miasta w województwie lubuskim będziemy mogli polecieć z Krakowa dwa razy w tygodniu.

Dodano: Środa, 7 czerwca 2023 12:21

Wschodnia obwodnica Tarnowa

Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa. Nowy odcinek DK73 przebiegać będzie na wschód od miasta i poprzez nowy węzeł połączy autostradę A4 z DK94.

Dodano: Niedziela, 4 czerwca 2023 07:39

Nowe tężnie solankowe

Chrzanów, Kamionka Wielka, Koszyce, Krzeszowice, Łącko, Maków Podhalański, Niedźwiedź, Pleśna, Skała, a także Szaflary, Szczucin, Tymbark i Żegocina. To właśnie w tych gminach powstaną kolejne tężnie solankowe.

Dodano: Środa, 31 maja 2023 11:25

W Stryszowie otwarto skatepark

Plany nowego zagospodarowania centrum Stryszowa oddano w ręce mieszkańców. Do konsultacji zaproszono i zaangażowano również dzieci oraz młodzież. Tak zrodził się pomysł powstania skateparku.

Dodano: Sobota, 27 maja 2023 09:00

Utrudnienia w Gaju. Zamkną jeden pas

We wtorek (30 maja) zamknięty zostanie prawy pas ruchu na „zakopiance” (DK7) w Gaju na jezdni prowadzącej w kierunku Myślenic. Ruch będzie prowadzony tylko jednym, lewym pasem. Obowiązuje ograniczenie prędkości 50 km/h.

Dodano: Sobota, 20 maja 2023 13:00

26 hal sportowych powstanie przy małopolskich szkołach

Prawie 51 mln zł dla 23 podmiotów z Małopolski na budowę 26 przyszkolnych hal sportowych. To wynik pierwszego naboru do Programu Olimpia. Pierwsze prace ruszą jeszcze w 2023 roku. A już w czerwcu kolejny nabór.

Dodano: Piątek, 12 maja 2023 18:00

Kolejny Ciąg Pieszo Rowerowy w Gminie Skawina

Kolejny, bardzo ważny krok inwestycyjny dla mieszkańców Skawiny. Już niedługo rozpoczną się prace związane z budową nowego Ciągu Pieszo-Rowerowego przy osiedlu Awaryjnym w Skawinie.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2023 12:00

Zakończenie modernizacji „kolejowej zakopianki” coraz bliżej

Budowla obejmująca elementy dróg publicznych i kolejowych dróg szynowych, w szczególności rozjazd kolejowy, skrzyżowania i węzły, wjazdy, zjazdy, przejazdy, perony oraz rampy powstaną w ramach prowadzonej inwestycji.

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2023 14:00

Obwodnica Zatora

Trzy firmy przechodzą do drugiego etapu postępowania, którego celem jest wybór wykonawcy obwodnicy Zatora w nowym przebiegu DK28. To pierwsza inwestycja GDDKiA, która będzie budowana z wykorzystaniem metodyki i narzędzi BIM (ang. Building Information Modeling).

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2023 10:00

Prace na stadionie Wisły dobiegają końca

Modernizacja Stadionu Wisły coraz bliżej finału. Eiffage Polska Budownictwo przygotowuje obiekt na Igrzyska Europejskie

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2023 09:34

Uruchomiono wodny plac zabaw w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Po pięciu latach od rozpoczęcia prac, po wielu perypetiach, uruchomiona została nowa atrakcja w rabczańskim Parku Zdrojowym.

Dodano: Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 23:07

Droga gminna w Jaworniku przejdzie gruntowną metamorfozę

Nieco ponad 2,5 km jezdni zostanie wyremontowane, ale co ważniejsze, przebudowie poddane zostaną skrzyżowania. Wreszcie, powstanie nowy obiekt mostowy. Dzisiaj uroczyście zainaugurowano prace budowlane.

Dodano: Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 22:26

Nowy most w Wysowej-Zdroju

Nad potokiem Ropka w Wysowej-Zdroju, w miejscu starego mostu, stanął zupełnie nowy obiekt. Szybki przejazd do centrum uzdrowiska znów jest możliwy. W uroczystym otwarciu na drodze powiatowej 1498K uczestniczyli poseł Barbara Bartuś, wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz starosta gorlicka Maria Gubała.

Dodano: Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 10:00

Utrudnienia w Makowie Podhalańskim

18 kwietnia (wtorek) ok. 9:00 zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. 3-go Maja w Makowie Podhalańskim, na odcinku między ul. Orzeszkowej a Aleją Kasztanową.

Dodano: Poniedziałek, 3 kwietnia 2023 14:00

Przetarg na modernizację lini Chabówka - Nowy Sącz

Coraz wyraźniej maluje się przyszłość komfortowej podróży koleją po południowej Małopolsce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły dziś przetarg na modernizację kolejnego odcinka linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz – odcinek D: Limanowa – bocznica Klęczany (bez stacji Limanowa).

Dodano: Wtorek, 21 marca 2023 22:00

Rzobudowa obwodnicy Krakowa

GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na przygotowanie dokumentacji rozbudowy obwodnicy Krakowa między węzłami Modlnica i Modlniczka (DK94). Inwestycja zakłada opracowanie warunków poszerzenia ok. 2,5 km odcinka drogi do trzech pasów i dostosowania jej do parametrów drogi ekspresowej. 
  

Dodano: Wtorek, 21 marca 2023 13:00

11 milionów dla powiatu wielickiego i proszowickiego

I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podpisał wczoraj umowy potwierdzające przyznane dofinansowanie z przedstawicielami gmin: Proszowice i Gdów oraz powiatów: wielickiego i proszowickiego.

Dodano: Niedziela, 19 marca 2023 11:00

Premier Mateusz Morawiecki w gminie Budzów

Podczas sobotniej wizyty w Małopolsce premier Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Budzów w powiecie suskim. Spotkał się z seniorami i zobaczył salę gimnastyczną, na którą społeczność Zachełmnej czekała 70 lat. Premierowi towarzyszył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2023 09:00

Pieniądze na drogi w powiatach wadowickim i suskim

W Starostwie Powiatowym w Wadowicach odbyło się wczoraj uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023 dla jednostek samorządu terytorialnego z powiatów: suskiego i wadowickiego.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 14:00

Pieniądze na drogi w powiecie chrzanowskim

Blisko 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023 trafi do samorządów w powiatu chrzanowskiego. Umowy potwierdzające przyznane dofinansowanie podpisał dziś z samorządowcami wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Towarzyszył mu poseł na Sejm RP Krzysztof Kozik.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 12:00

Sześć firm zainteresowanych zrobieniem dokumentacji nowej Chyżnianki

Sześć podmiotów złożyło oferty w przetargu na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla nowego przebiegu DK7 z Rabki do Chyżnego. Planowany odcinek będzie dwujezdniową trasą o długości ok. 35 km. 

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 09:04

Zmiana organizacji ruchu w Gaju pod Krakowem

Dziś rano w Gaju na zakopiance na drodze krajowej nr 7 zmieniono organizację ruchu w związku z budową węzła drogowego.

Dodano: Czwartek, 9 marca 2023 07:34

Zmiany organizacji ruchu na S7 w Krakowie

10 marca o godzinie 9:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ul. Łowińskiego w Krakowie, w okolicach budowanego węzła „Kraków Grębałów”

Dodano: Czwartek, 2 marca 2023 23:35

Ruszyła budowa powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach

Trwają prace przy budowie zewnętrznej części powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach, które powstaje obok nowej hali sportowej ze strzelnicą.

Dodano: Czwartek, 2 marca 2023 23:26

Most nad potokiem Babica w Bochni w końcu bezpieczny

Powiedzieć, że stan mostu na potoku Babica w Bochni był zły, to jakby nic nie powiedzieć. Słaba konstrukcja groziła zawaleniem. Samochody nie przejeżdżały tamtędy już od kilku lat, a niedawno wprowadzono również ograniczenia w ruchu dla pieszych. Dziś, dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, mieszkańcy mogą cieszyć się nową, bezpieczną przeprawą.

Dodano: Środa, 22 lutego 2023 16:12

Sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego: rusza budowa Centrum Sportu i remonty dróg

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego, którą prowadził przewodniczący Rady Roman Potoniec. Zanim radni przystąpili do głosowań, wysłuchali sprawozdania starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, który poinformował ich m.in. o planowanych w najbliższym czasie inwestycjach.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2023 08:27

Rusza budowa powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach

Konsorcjum trzech firm reprezentowane przez Lucynę Matyję wybuduje Centrum Sportu dla Powiatu Nowosądeckiego w Marcinkowicach. Podpisano stosowną umowę i już wykonawca wejdzie na plac budowy. Koszt inwestycji to niemal 12 milionów złotych!

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2023 07:47

Tak wygląda odwiert geotermalny

Trwające prace nad odwiertem geotermalnym w Szaflarach obserwował wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dodano: Niedziela, 19 lutego 2023 00:11

Ponad 18 milionów na drogi w powiatach tarnowskim i dąbrowskim

Podczas spotkania w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego odebrali symboliczne czeki potwierdzające przyznane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Dodano: Sobota, 18 lutego 2023 10:03

Szkoła prawie gotowa (video)

Urząd Gminy w Poroninie zaprezentował film ukazujący na jakim etapie są prace wykończeniowe budynku szkoły w Murzasichlu (powiat tatrzański), w którym już we wrześniu pojawią się uczniowie.

Dodano: Poniedziałek, 13 lutego 2023 10:00

Mieszkańcy Raby Wyżej protestują

Pod Urzędem Gminy w Rabie Wyżnej (powiat nowotarski) odbył się protest przeciwko budowie biogazowni

Dodano: Piątek, 3 lutego 2023 09:00

Rusza budowa akademików WSB-NLU. Nowa inwestycja podniesie komfort studenckiego życia

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu oficjalnie ruszyła z budową nowego kampusu uczelni. P

Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2023 15:22

Zaplecze techniczne dla Kolei Małopolskich oddane do użytku

W styczniu odbyło się uroczyste otwarcie Punktu Techniczno-Eksploatacyjnego w Krakowie, zrealizowanego przez konsorcjum Budimex (lider konsorcjum) i KZN Rail w ramach inwestycji pod nazwą „Projekt i budowa zaplecza technicznego dla obsługi taboru kolejowego na stacji Kraków Towarowy” dla Kolei Małopolskich.

Dodano: Czwartek, 19 stycznia 2023 10:07

ul. 3 Maja w Makowie Podhalańskim do przebudowy

Jeżeli nie będzie odwołania wkrótce podpiszemy umowę na przebudowę blisko 400 m ul. 3 Maja w Makowie Podhalańskim - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Dodano: Środa, 18 stycznia 2023 11:37

Znamy firmę, która zaprojektuje drogę Szaflary-Zakopane

Firma Sweco Polska opracuje koncepcję programową przebudowy DK47 między Szaflarami a Zakopanem. Zadanie zostanie zrealizowane za nieco ponad 3,5 mln zł.

Dodano: Niedziela, 15 stycznia 2023 16:00

Nowa hala sportowa w Szaflarach robi wrażenie. Nie ma takiej drugiej na Podhalu (zdjęcia i video)

Wójt Rafał Szkaradziński oprowadzając reportera lokalnego portalu podhale24.pl po nowo wybudowanej hali sportowej i centrum kulturalnym w Szaflarach (powiat nowotarski), nie krył dumy z tej inwestycji, która rzeczywiście robi wrażenie.

Dodano: Wtorek, 10 stycznia 2023 11:36

Nowy wykonawca obwodnicy Zabierzowa

GDDKiA ponownie wybrała najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Zabierzowa w ciągu DK79. Od wyników poprzedniego wyboru odwołał się jeden z uczestników postępowania.

Dodano: Poniedziałek, 9 stycznia 2023 16:51

Oddech ulgi. Niebezpieczne skrzyżowanie w Żuradzie zostało przebudowane

– Tragedia i koszmar – tak mieszkańcy Żurady (powiat olkuski) opisywali tamtejsze skrzyżowanie. Zdarzały się nawet wypadki śmiertelne. Teraz można odetchnąć z ulgą. Niebezpieczna krzyżówka łącząca drogę wojewódzką Olkusz – Trzebinia z drogą powiatową została gruntownie przebudowana.

Dodano: Czwartek, 5 stycznia 2023 16:52

Dodatkowe pieniądze na małopolskie drogi

Działa od 2018 roku. To dzięki niemu mieszkańcy poruszają się po dobrych i bezpiecznych drogach lokalnych. Od początku funkcjonowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg tylko w Małopolsce zbudowanych lub zmodernizowanych zostało ok. 990 km dróg powiatowych i gminnych. Rządowe środki przeznaczone na ten cel sięgnęły już prawie 1,1 mld zł.

Dodano: Środa, 4 stycznia 2023 09:28

Kolejny krok do przebudowy DK47 między Nowym Targiem a Zakopanem

Program Inwestycji na optymalizację przepustowości DK47 na odcinku Nowy Targ - Szaflary został podpisany przez Ministra Andrzeja Adamczyka. Ta decyzja zapewnia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad finansowanie na opracowanie dokumentacji i przebudowę tej drogi. Ponadto Minister Infrastruktury podpisał aneks dla prac przygotowawczych dla nowego przebiegu DK7 Rabka - Chyżne.

Dodano: Niedziela, 25 grudnia 2022 18:00

Scena już prawie gotowa (zdjęcia)

Na górnej Równi Krupowej konstrukcja, na której organizowany będzie Sylwester Marzeń jest już niemal gotowa. Główna konstrukcja już stoi i zamontowane zostały elementy dekoracyjne mające nadać odpowiedniego charakteru i zapewnić dobre tło podczas transmisji telewizyjnej.

Dodano: Wtorek, 13 grudnia 2022 09:00

Obwodnica Chrzanowa i Trzebini

Mieszkańcy gminy Chrzanów będą mogli zapoznać się z propozycjami przebiegu projektowanej obwodnicy Chrzanowa i Trzebini. Obwodnica ma być częścią drogi krajowej nr 79.

Dodano: Piątek, 9 grudnia 2022 19:00

Trzy warianty przebudowy zakopianki

Mieszkańcy Głogoczowa będą mogli zapoznać się z trzema wariantami przebudowy zakopianki i zapytać projektantów o szczegóły inwestycji.

Dodano: Środa, 7 grudnia 2022 18:51

Ważne inwestycje drogowe w gminie dębno

Prawie 1,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont drogi gminnej w Dębnie i niemal 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład na przebudowę wysłużonego mostu w Woli Dębińskiej. Gmina Dębno w pełni korzysta ze środków otrzymanych w ramach rządowych funduszy i modernizuje infrastrukturę drogową. Wszystko z myślą o mieszkańcach i ich bezpieczeństwie.

Dodano: Wtorek, 22 listopada 2022 12:28

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice rośnie w siłę

Dziś w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport podpisana została umowa na budowę nowego terminala cargo oraz obiektów i infrastruktury towarzyszącej na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Balice Sp. z o.o.

Dodano: Piątek, 18 listopada 2022 10:07

Nowa droga gotowa przed czasem

Szybciej niż zakładano kończą się objazdy związane z zamknięciem drogi powiatowej K1662 pomiędzy Klikuszową a Sieniawą. Już dziś przywrócony zostanie ruch na drodze powiatowej, ale już w nowym śladzie.

Dodano: Wtorek, 15 listopada 2022 18:00

Zmiana organizacji ruchu na S7 Miechów – Szczepanowice

GDDKiA informuje, że w związku z budową wiaduktu w ciągu drogi ekspresowej S7 Miechów – Szczepanowice, przełożony został dzisiaj ruch pojazdów korzystających z drogi powiatowej DP1211K na granicy Wymysłowa i Miechowa, na drogę objazdową.

Dodano: Poniedziałek, 14 listopada 2022 10:12

Gorczańska Chata będzie odbudowana

29 października doszczętnie spłonęła kultowa Gorczańska Chata w Ochotnicy Górnej. Schronisko położone na południowym stoku Gorca działało wcześniej jako Hawiarska Koliba.

Dodano: Sobota, 12 listopada 2022 11:02

Dziś otwarty zostanie tunel na zakopiance

Już tylko godziny dzielą nas od oficjalnego otwarcia i udostępnienia kierowcom nowo wybudowanego tunelu na zakopiance, pomiędzy Naprawą a Skomielna Białą.

Dodano: Środa, 9 listopada 2022 12:33

Budowa obwodnicy Oświęcimia rozpoczęta

7 listopada dokonano symbolicznego wbicia łopaty i rozpoczęcia robót na dziewięciokilometrowej obwodnicy Oświęcimia relizowanej przez Budimex. Budowa będzie obejmować wykonanie drogi krajowej 44 klasy GP stanowiącej obwodnicę Oświęcimia łączącą się z drogą ekspresową S1 Mysłowice – Bielsko-Biała w rejonie węzła Oświęcim.

Dodano: Poniedziałek, 7 listopada 2022 18:33

Most w ul. Marcinkowickiej już gotowy

Kierowcy mogą już przyjechać po nowej nawierzchni nowego mostu w ul. Marcinkowickiej (gmina Chełmiec, pow. nowosądecki). Do wykonania została jedynie warstwa ścieralna na całym obszarze skrzyżowania – te roboty zostaną wykonane w najbliższą sobotę, 12 listopada przy zamkniętym ruchu.

Dodano: Sobota, 5 listopada 2022 22:10

Ćwiczenia w tunelu

We wtorek 8 listopada w tunelu na odcinku S7 Naprawa – Skomielna Biała odbędą się ćwiczenia straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji. To ostatni sprawdzian przed planowanym na połowę listopada otwarciem tunelu.

Dodano: Czwartek, 3 listopada 2022 13:00

Stacja dializ z Chrzanowie

Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Chrzanowie zawarł w wykonawcą inwestycji umowę, określająca konkretne zadania i ramy czasowe na ich wykonanie.

Dodano: Piątek, 21 października 2022 12:00

Zielone światło dla budowy obwodnicy Oświęcimia

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał właśnie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (tzw. zrid) polegającej na budowie odcinka drogi krajowej nr 44 – obwodnicy Oświęcimia.

Dodano: Czwartek, 20 października 2022 08:04

"Tunel pod Luboniem Małym zostanie otwarty za kilkanaście dni" (zdjęcia)

Prezydent RP przeszedł wczoraj nowo wybudowanym tunelem na S7 z Naprawy do Skomielnej Białej. - Dla mnie to absolutnie wzruszająca chwila. Następuje epokowa zmiana. Tunel na „Zakopiance” za kilkanaście dni zostanie otwarty dla wszystkich kierowców. To ważna inwestycja dla mieszkańców i miłośników gór. Ale najważniejsze jest, przede wszystkim, bezpieczeństwo - powiedział.

Dodano: Środa, 12 października 2022 12:00

Plac budowy przekazany wykonawcy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazał wykonawcy plac budowy w poniedziałek 10 października 2022 roku, co oznacza, że może on rozpoczynać budowę węzła drogowego w Gaju.

Dodano: Niedziela, 9 października 2022 18:00

Most w ul. Marcinkowickiej prawie gotowy

Do końca października ma potrwać budowa mostu na drodze powiatowej w gminie Chełmiec - ul. Marcinkowicka. Całkowity koszt inwestycji to 2 330 530,78 zł. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozmawiał z pracownikami budującymi przeprawę – zapewnili, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Dodano: Sobota, 8 października 2022 11:23

W Gaju powstanie nowy węzeł komunikacyjny

Pełna nazwa zadania brzmi: „Rozbudowa drogi krajowej nr 7 od km 677+790,20 do km 678+128,85 polegająca na budowie węzła WB w km 677+872,20 na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2169K (ul. Zadziele) oraz drogą powiatową nr 2175K (ul. Widokową) wraz 
z rozbudową drogi powiatowej nr 2169K na długości 150 m i rozbudową drogi powiatowej nr 2175K (ul. Widokowej) na długości 257 m oraz budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej w miejscowości Gaj w gminie Mogilany w powiecie krakowskim 
w województwie małopolskim”.

Dodano: Środa, 21 września 2022 18:00

Łącznik Brzeski

We wtorek 20 września 2022 r. przekazany został wykonawcy plac budowy dwujezdniowej drogi klasy GP tzw. II części łącznika brzeskiego, w ciągu drogi krajowej nr 75. Oznacza to, że część projektowa została zakończona i rozpoczyna się budowa.

Dodano: Środa, 21 września 2022 16:00

Zmiana ruchu na ul. Ujastek Mogilski w Krakowie

W czwartek 22 września o godz. 9:30 nastąpi zmiana organizacji ruchu na połączeniu S7 i ul. Ujastek Mogilski w Krakowie.

Dodano: Sobota, 17 września 2022 11:00

Most w Biertowicach gotowy

Zakończyła się budowa mostu na potoku bez nazwy w Biertowicach, w ciągu DK52. W ramach inwestycji przebudowane zostało również skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 956, wybudowano sygnalizację świetlną i chodnik. Podniesiony został tym samym komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Dodano: Piątek, 16 września 2022 23:00

Obwodnica Zabierzowa

Do postępowania przetargowego na budowę obwodnicy Zabierzowa w ciągu DK79 wpłynęło dziewięć ofert. Różnica pomiędzy najniżej i najwyżej wycenionymi kosztami inwestycji jest spora i wynosi ponad 200 mln zł.

Dodano: Piątek, 16 września 2022 18:00

Coraz bliżej utworzenia 
„łącznika brzeskiego”

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (zrid) pn. „Budowa drogi krajowej DK 75 na odcinku Brzesko-Nowy Sącz odc. I – II etap „Łącznika Brzeskiego”. To kolejna istotna inwestycja w naszym województwie dofinansowana z rządowych środków.

Dodano: Piątek, 16 września 2022 10:00

Mieszkańców Podhala czekają długie objazdy

W poniedziałek 19 września planowane jest zamknięcie drogi powiatowej K1662 pomiędzy Klikuszową a Sieniawą (powiat nowotarski), od godziny 12.00. Utrudnienie to ma potrwać do 30 listopada.

Dodano: Czwartek, 15 września 2022 23:03

„ZRID” dla ostatniego odcinka S7

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej („zrid”) dla budowy drogi S7 Warszawa – Kraków od węzła Miechów do węzła Szczepanowice.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2022 07:29

Trasa Łagiewnicka gotowa!

Po czterech latach budowy dziś do użytku oddana zostanie do użytku Trasa Łagiewnicka, z której skorzystają nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie komunikacji zbiorowej – rowerzyści i piesi. Inwestycja ta jest flagowym przykładem współpracy Miasta Krakowa z krajowymi i europejskimi instytucjami finansującymi.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2022 13:00

Nowy komisariat policji w Wojniczu

Jego budowa kosztowała blisko 6 mln zł. Została sfinansowana z rządowego Programu Modernizacji Policji. Dziś odbyło się otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Wojniczu, połączone z powiatowymi obchodami Święta Policji.

Dodano: Środa, 20 lipca 2022 07:28

Budowa hali w Marcinkowicach: niebawem rozegramy tu pierwsze mecze

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach są bardzo zaawansowane. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozmawiał dzisiaj z szefem firmy wykonującej inwestycje Piotrem Gurgulem i kierownikiem budowy Arkadiuszem Wojtasem.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2022 09:54

Skawina: malownicza ścieżka rowerowa wzdłuż Kanału Łączańskiego już otwarta

Zakończyły się odbiory ścieżki rowerowej na Kanale Łączańskim w Skawinie. Rowerzyści już mogą korzystać z malowniczej trasy z pięknym widokiem na zieleń i panoramę gminy.

Dodano: Sobota, 9 lipca 2022 09:48

Wiadukt, który połączy Bukowno

Będzie mieć około 115 metrów długości, łukową konstrukcję i jednopasmową jezdnię o szerokości około 7 m. Jego realizacja połączona będzie z przebudową układu komunikacyjnego. Powstanie też nowy dworzec autobusowy oraz parking na blisko 40 miejsc postojowych.

Dodano: Poniedziałek, 13 czerwca 2022 15:34

Trzej oskarżeni winni tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej

Na półtora roku więzienia skazał Sąd Okręgowy w Nowym Sączu trzy osoby, właścicieli wypożyczalni nart i właściciela firmy budowlanej, oskarżonych w sprawie tragedii na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej w 2020 roku, w której zginęły trzy osoby.

Dodano: Czwartek, 2 czerwca 2022 18:00

Rozbudowa ulicy Lwowskiej

TARNÓW: Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał właśnie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi krajowej nr 73 na odcinku od km 129+872,05 do km 130+342,05 w m. Tarnów, gmina m. Tarnów, powiat m. Tarnów, woj. małopolskie w ramach inwestycji pn. Rozbudowa drogi krajowej nr 73 do drogi krajowej nr 94 w mieście Tarnowie – etap III”.

Dodano: Niedziela, 29 maja 2022 11:19

Będą trzy nowe mosty na drogach wojewódzkich

Mieszkańcy powiatów limanowskiego, oświęcimskiego i suskiego już niedługo doczekają się nowych mostów na przebiegających przez te tereny drogach wojewódzkich nr 968, 933, 957.

Dodano: Sobota, 14 maja 2022 14:30

Polskie Koleje Linowe zapraszają na Górę Parkową w sentymentalną podróż w czasie

Marzysz aby choć na jeden dzień przenieść się do przeszłości i odkryć historyczne miejsce na nowo? Odwiedzając Krynicę-Zdrój będziesz mieć taką możliwość. Polskie Koleje Linowe w swoim ośrodku turystycznym na Górze Parkowej przygotowały niesamowitą przygodę, dzięki której za pomocą wehikułu czasu przeniesiesz się do lat 30. XX wieku.

Dodano: Czwartek, 12 maja 2022 17:23

Trzeci pas obwodnicy Krakowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na oferty wykonawców zainteresowanych opracowaniem dokumentacji projektowej dla rozbudowy autostrady A4 od węzła Balice do ul. Kąpielowej w Krakowie o trzeci pas ruchu.

Dodano: Wtorek, 5 kwietnia 2022 09:00

Nowy basen w Korzennej

Basen o długości 25 m, basen do nauki pływania, jacuzzi, sauna – któż nie chciałby skorzystać z takich obiektów? To patent na aktywny wypoczynek. Mieszkańcy Korzennej i okolicznych gmin czekali na te inwestycje.

Dodano: Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 19:24

Zmian organizacji ruchu w Bukowskiej Woli

W poniedziałek 4 kwietnia 2022 r. wprowadzona została zmiana organizacji ruchu w związku z budową ronda, w ciągu DW 783, miejscowości Bukowska Wola (węzeł Miechów S7).

Dodano: Czwartek, 31 marca 2022 12:00

ZSP w Nawojowej: Centrum Usług w nowym miejscu

Prawie 90 tysięcy złotych będzie kosztowała modernizacja pomieszczeń dla pracowników Powiatowego Centrum Usług Wspólnych, które przeniesie się z Bursy Szkolnej w Starym Sączu do budynków Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej.

Dodano: Czwartek, 31 marca 2022 09:00

Perła architektury odrestaurowana w Zakopanem

Cechuje ją elegancja zakopiańskiego stylu i autentyczność, a naturalny zapach drewna przypomina czasy świetności. – Willa Elżbiecina w porównaniu z innymi willami z tego okresu jest absolutnym unikatem pod względem odtworzenia historycznych elementów – podkreśla Rafał Rafacz, architekt odpowiedzialny za odbudowę zabytku.

Dodano: Czwartek, 24 marca 2022 06:37

Kolejne inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Gruntowna modernizacja drogi powiatowej nr 2124K w Woli Filipowskiej, Filipowicach, Miękini, Nowej Górze, Ostrężnicy; przebudowa drogi gminnej w Nawojowej Górze; budowa odcinka drogi gminnej w Skawinie; odbudowa drogi powiatowej nr 1281K w Hebdowie… To tylko wybrane inwestycje w subregionie krakowskim, które niebawem staną się faktem.

Dodano: Wtorek, 8 marca 2022 12:30

Budowa hali ze strzelnicą w Marcinkowicach

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach postępują zgodnie z planem. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał postęp robót.

Dodano: Poniedziałek, 7 marca 2022 18:30

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w nowej siedzibie (zdjęcia)

Mieszkańcy Starego Sącza oraz goście odwiedzający Sądecczyznę doczekali się nowego obiektu kultury, który będzie mocnym punktem na mapie kultury i wzmocni ofertę kulturalną Ziemi Sądeckiej.Dodano: Piątek, 25 lutego 2022 08:48

Budowa tunelu na zakopiance. Robotnicy rozebrali dom znanego pisarza

Zakończyła się rozbiórka drewnianego domu poety i prozaika Jalu Kurka w Naprawie, autora takich powieści jak "Grypa szaleje w Naprawie" i "Księga Tatr". Dom, który stał obok budowanego tunelu na trasie S7, nie zniknie - zostanie odbudowany w innej części wsi.

Dodano: Piątek, 18 lutego 2022 21:01

Premier Mateusz Morawiecki w Małopolsce

Dzięki rządowemu wsparciu w wysokości 60% wartości inwestycji nowe zaplecze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kokotowie spełni najwyższe standardy pomocy medycznej. Powstaniu nowej bazy LPR towarzyszy budowa i modernizacja sąsiadującej infrastruktury drogowej. Prawie 4 mln zł stanowiące 80% środków na ten cel pochodzi z budżetu państwa.

Dodano: Piątek, 18 lutego 2022 16:58

Minister z gospodarską wizytą na budowach małopolskich dróg

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wizytował dziś budowy S7 Widoma Kraków oraz S52 Północną Obwodnicę Krakowa. Pomimo okresu zimowego prace są prowadzone.

Dodano: Piątek, 18 lutego 2022 12:00

Wiatr przewrócił 30-metrowy dźwig. Służby badają okoliczności tragedii

Silny wiatr na jednym z placów budowy przewrócił 30 metrowy dźwig. Ucierpiało czterech pracowników, dwóch z nich przygniecionych elementami żurawia poniosło śmierć - krakowska policja podsumowuje wczorajszy wypadek na budowie przy ul. Domagały

Dodano: Czwartek, 17 lutego 2022 14:06

Będą kontrole dźwigów i żurawi budowalnych

Silne wichury przechodzą przez całą Małopolskę. W dalszym ciągu obowiązuje ostrzeżenie II stopnia wskazujące na możliwość wystąpienia porywów wiatru sięgających nawet do 115 km/h.

Dodano: Czwartek, 17 lutego 2022 13:09

Dwie ofiary śmiertelne wypadku na budowie

Silny wiatr przewrócił żuraw budowlany przy ul. Domagały we wschodniej części Krakowa. Cztery osoby zostały ranne.

Dodano: Czwartek, 17 lutego 2022 10:39

Wichura w Małopolsce. W Krakowie runął dźwig!

Sprawdziły się zapowiedzi meteorologów - w całej Małopolsce od rana bardzo mocno wieje. Silny wiatr przewrócił wielki żuraw budowlany na placu budowy w Krakowie. Są poszkodowani.

Dodano: Czwartek, 10 lutego 2022 17:55

Nowa siedziba policji w Myślenicach

Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach to 174 funkcjonariuszy oraz 33 pracowników cywilnych. Dbają o bezpieczeństwo ok. 129 tys. mieszkańców powiatu myślenickiego. Dlatego tak ważna jest inwestycja, która dziś została zainicjowana w oparciu o współpracę administracji rządowej i samorządowej.

Dodano: Poniedziałek, 31 stycznia 2022 21:27

Zamknięty most w Chrzanowie

W związku z rozpoczynającymi się pracami związanymi z budową mostu na potoku Luszówka w Chrzanowie, w ciągu DK 79.od jutra nie będzie możliwości przejazdu przez stary most. Wyznaczony został objazd.

Dodano: Środa, 26 stycznia 2022 11:45

Zmiana organizacji ruchu w Chyżnem

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że dziś po godzinie 12 nastąpi zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 7 w Chyżnem, na przejściu granicznym ze Słowacją.

Dodano: Poniedziałek, 24 stycznia 2022 21:00

Utrudnienia w związku z budową trasy S7 Widoma – Kraków

W najbliższych dniach spodziewać możemy się utrudnień w ruchu powodowanymi pracami związanymi z budową trasy S7 Widoma – Kraków. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad przedstawiła harmonogram planowanych prac.

Dodano: Sobota, 22 stycznia 2022 13:26

Trwa budowa tunelu pod Luboniem Małym

Pół roku, według optymistycznego wariantu, mają jeszcze potrwać prace przy budowie 2-kilometrowego tunelu pod górą Luboń Mały, przez który pobiegnie kolejny odcinek drogi ekspresowej S7.

Dodano: Czwartek, 20 stycznia 2022 18:00

Cztery oferty na rozbudowę zakopianki w Głogoczowie

Cztery oferty wpłynęły do przetargu na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla rozbudowy 4-kilometrowego odcinka DK7 w Głogoczowie.

Dodano: Czwartek, 20 stycznia 2022 14:54

Nowy most powstanie w Chrzanowie

Projekt jest gotowy i można już rozpocząć przygotowania, aby powstał nowy most na potoku Luszówka w Chrzanowie, w ciągu drogi krajowej nr 79.

Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia 2022 09:00

Mistrz i Uczeń

Przyszedł na świat w Krakowie, gdzie ukończył Szkołę Sztuk Pięknych. Studiował w Monachium i Wiedniu. Jego dzieła – krzepiące serca Polaków w czasach, gdy nasza Ojczyzna zniknęła z mapy świata – zyskały międzynarodowe uznanie.

Dodano: Niedziela, 16 stycznia 2022 19:00

Pogoda pozwala budować obwodnice (+zdjęcia)

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych trwają prace na budowie drogi ekspresowej S52 Północnej Obwodnicy Krakowa. Są to głównie prace mostowe, ale w ograniczonym zakresie robione są także wykopy.

Dodano: Piątek, 9 lipca 2021 08:00

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg dla powiatu miechowskiego i gmin z powiatów: olkuskiego, chrzanowskiego i oświęcimskiego

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to olbrzymie wsparcie dla samorządów. To więcej niż inwestycje: to realna poprawa jakości infrastruktury drogowej, która zapewnia mieszkańcom łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do szkoły, pracy, ośrodka zdrowia.

Dodano: Piątek, 25 czerwca 2021 09:18

ZS w Marcinkowicach: hala rośnie w szybkim tempie

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztowała budowa Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Prace postępują w szybkim tempie, a budynek hali sportowej widać już z daleka.

Dodano: Piątek, 18 czerwca 2021 15:39

Chcą połączyć Szczawnicę i Jazowsko

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, radni podjęli decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 100 tysięcy złotych i tym samym partycypowanie w kosztach opracowania „Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla połączenia miejscowości Szczawnica i Jazowsko”.

Dodano: Wtorek, 15 czerwca 2021 08:07

Wiadomo już co się stało na budowie zakopianki (zdjęcia z drona)

Według najnowszych ustaleń straży pożarnej, na terenie budowy drogi krajowej nr 47, na granicy Rdzawki i Klikuszowej, jedna z maszyn budowlanych - zagęszczarka - uszkodziła gazociąg. Doszło do wybuchu.

Dodano: Wtorek, 1 czerwca 2021 20:53

Kolejne mosty kolejowe

W ramach realizowanego kontraktu „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej” STRABAG realizuje kolejne przeprawy mostowe. Technologia wykonania obiektów o symbolach M1 i M3 jest taka sama jak ukończonego i oddanego do użytku w maju 2020 r. mostu M2.

Dodano: Czwartek, 21 stycznia 2021 09:00

Tunel na zakopiance gotowy do końca roku

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk gościł dziś na budowie tunelu na odcinku S7 pod Luboniem Małym. Jak zapewniał, zarówno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak i włoska firma Astaldi robią wszystko, by zakończyć budowę jeszcze w tym roku.

Dodano: Poniedziałek, 31 sierpnia 2020 22:00

Rozbudowa alei 29 Listopada

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał dziś zezwolenie na rozbudowę alei 29 Listopada w Krakowie. Podpisana decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, dlatego inwestor będzie mógł od razu przystąpić do realizacji inwestycji.

Dodano: Czwartek, 13 sierpnia 2020 08:23

Pożar na budowie S7 w Naprawie (zdjęcia)

Strażacy ugasili pożar, który wybuchł na placu budowy tunelu na drodze ekspresowej S7 od strony Krakowa.

Dodano: Sobota, 1 sierpnia 2020 07:31

Marcinkowice: jest sześć oświetlonych przejść dla pieszych

Właśnie zakończyła się przebudowa ponad 5-kilometrowego odcinka drogi w Marcinkowicach. Ale to nie wszystko. Mieszkańcy mogą też już korzystać z sześciu przejść dla pieszych, które w nocy są specjalnie oświetlone.

Dodano: Piątek, 24 lipca 2020 12:56

Po zerwaniu przez GDDKiA umowy na budowę zakopianki, wykonawca domaga się ponad stu milionów zł m. in. tytułem odszkodowania

Konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING poinformowało, iż odstępuje od umowy z GDDKiA na budowę odcinka drogi ekspresowej S7. W oświadczeniu zarząd spółki IDS-BUD pisze o zagrożeniu katastrofą budowlaną, zleceniodawcy zarzuca "brak zamiaru współpracy przy rozwiązywaniu problemów budowy" i zapewnia o swojej stabilnej sytuacji finansowej.

Dodano: Niedziela, 19 lipca 2020 23:50

Kłopoty na budowie S7 z Lubnia do Naprawy. GDDKiA zerwała umowę z wykonawcą

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zerwała umowę na budowę trzeciego odcinka S7 z Lubnia do Naprawy z konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING. To oznacza co najmniej roczne opóźnienie w oddaniu tego odcinka do użytku. Droga nie będzie gotowa w tym roku, jak planowano.

Dodano: Sobota, 11 lipca 2020 14:43

Północna obwodnica Krakowa z pozwoleniem

Wojewoda Małopolski wydał w czwartek zezwolenie na realizację środkowego – najdłuższego – odcinka północnej obwodnicy Krakowa. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może od razu przystępować do prac.

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2020 13:31

Prawie 3 kilometry nowej nawierzchni w Gródku

Dobiegają końca roboty drogowe w Gródku (gmina Grybów) w ramach remontu drogi Ropa - Gródek - Biała Niżna.

Dodano: Poniedziałek, 27 kwietnia 2020 15:51

Wybuch na budowie S7. Tunel przebity na wylot (video)

Lewy tunel w ciągu drogi ekspresowej S7 Naprawa - Skomielna Biała został dziś przebity. Kończy się kolejny etap prac, ale to nie koniec inwestycji.

Dodano: Wtorek, 21 kwietnia 2020 11:41

Piwniczna: nowe boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych

Trwa budowa boiska przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju – to jednostka Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 10:35

Ponad 14 milionów dla Powiatu Nowosądeckiego

Rząd właśnie podzielił pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat Nowosądecki otrzyma ponad 14,6 miliona złotych na remont trzech dróg.

Dodano: Piątek, 28 lutego 2020 12:36

Rozpoczyna się budowa pasów włączenia i wyłączenia budowanego węzła Niepołomice z A4 - utrudnienia

Prace przy budowie węzła Niepołomice A4 wchodzą na autostradę. Będzie zawężenie pasów ruchu.

Dodano: Środa, 1 stycznia 2020 21:05

p Marek Jędraszewski na Nowy Rok: Braterstwo międzyludzkie ma fundament w samym Bogu

- Chcąc budować pokój trzeba szukać prawdy odrzucając wszelkie kłamliwe ideologie. Ten pokój trzeba budować nieustannie, bo nie jest on dany raz na zawsze, jest skarbem, który można łatwo utracić - mówił abp Marek Jędraszewski odwołując się do nauczania papieża Franciszka. Metropolita przewodniczył tradycyjnej pasterce noworocznej w bazylice św. Franciszka.

Dodano: Niedziela, 22 grudnia 2019 21:41

Budowa tunelu pod Luboniem Małym na zakopiance potrwa jeszcze półtora roku

To najnowsza ocena postępów prac przy budowie 2-kilometrowego tunelu między Naprawą a Skomielną Białą, który połączy pierwszy i trzeci odcinek drogi ekspresowej S7.

Dodano: Niedziela, 8 grudnia 2019 11:13

Trwają 35. Małopolskie Targi Ślubne

Wczoraj i dziś w Centrum Targowym Chemobudowa Kraków przy ulicy Klimeckiego 14 odbywają nie Małopolskie Targi Ślubne

Dodano: Sobota, 28 września 2019 16:14

Zakopianka otwarta - jeździmy już po odcinku Skomielna Biała - Chabówka (zdjęcia i video)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uroczyście otworzył pierwszy gotowy odcinek S7, który połączył Skomielną Białą i Chabówkę.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 18:32

Powstanie nowy most na Dunajcu

Dzisiaj w Nowym Sączu przy Baszcie Kowalskiej odbyło się spotkanie, podczas którego minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wraz z wicemarszałkiem Małopolski Łukaszem Smółką poinformowali o uzyskaniu rządowego dofinansowania na budowę nowego mostu na Dunajcu. Inwestycja powstanie dzięki wsparciu nowego, rządowego programu Mosty dla regionów. W wydarzeniu udział wzięli również radni województwa, Marta Mordarska i Patryk Wicher.

Dodano: Czwartek, 25 lipca 2019 21:02

Otwarta została obwodnica Skawiny

Ponad 2 kilometry nowej obwodnicy odciąży Skawinę i okoliczne miejscowości. Zakończył się kolejny etap budowy tej inwestycji na odcinku od ul. Energetyków do drogi krajowej nr 44. W otwarciu nowej trasy uczestniczyli m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek senatu Marek Pęk, wojewoda Piotr Ćwik i burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

Dodano: Środa, 17 lipca 2019 09:52

Wiadukt w Ptaszkowej prawie gotowy

Dobiegają końca prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego w Ptaszkowej oraz remoncie drogi powiatowej przebiegającej pod nim. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk i radny powiatowy Antoni Poręba sprawdzali postępy prac przy poszerzaniu drogi i chodników.

Dodano: Poniedziałek, 8 lipca 2019 13:25

Ratunkowe badania archeologiczne na budowie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej

Na budowie drogi przeszłość spotkała się z przyszłością i w konsekwencji - rozpoczęły się archeologiczne ratunkowe badania wykopaliskowe, na budowie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, w ciągu DK73. Będą prowadzone na odcinku 40 m w rejonie rzeki Breń. Praca w terenie potrwa według przewidywań miesiąc, ale wraz z opracowaniem odkrytego materiału do 30 października br.

Dodano: Piątek, 14 czerwca 2019 10:20

Koniec korków w Białym Dunajcu

W ciągu kilku najbliższych dni zostanie na stałe przywrócony ruch dwukierunkowy w obrębie budowanego mostu. Już w tym momencie praktycznie płynnie można przejechać.

Dodano: Środa, 12 czerwca 2019 15:34

Dobre wieści z budowy zakopianki. Jesienią pojedziemy 2 z 3 nowych odcinków (zdjęcia)

Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie Tomasz Pałasiński poinformował dziś na budowie S7, że odcinek ze Skomielnej Białej do Chabówki będzie przejezdny we wrześniu, a z Lubnia do Naprawy w listopadzie tego roku. Budowa tunelu pod Luboniem Małym ma zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku.

Dodano: Wtorek, 7 maja 2019 19:29

Nowe mosty na trasie Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska

Wiadomo już kto dokona rozbiórki dwóch starych, wysłużonych mostów i wybuduje nowe w Kleczy Dolnej, przez potok Kleczonka i sąsiedni potok na drodze krajowej nr 52 w gminie Wadowice. 7 maja 2019 r. została podpisana umowa z Podhalańskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. z Nowego Targu.

Dodano: Czwartek, 25 kwietnia 2019 12:07

Nowe prawo pozwoli na budowę ośrodków narciarskich w terenach chronionych?

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot podnosi alarm, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska "szykuje zamach na przyrodę Tatr" i innych chronionych obszarów polskich gór.

Dodano: Piątek, 15 marca 2019 14:00

3 warianty rozbudowy drogi krajowej 87

Rozbudowa DK87 i wzmocnienie jej do nośności 11,5 tony na oś obejmie odcinki na terenie miejscowości: Barcice, Rytro, Obłazy Ryterskie, Młodów i Piwniczna Zdrój w powiecie nowosądeckim.

Dodano: Środa, 13 lutego 2019 22:40

6 ofert na projekt i budowę obwodnicy Zatora

W środę 13 lutego otwarto oferty złożone ramach postępowania przetargowego na projekt i budowę obwodnicy Zatora, w ciągu drogi krajowej nrumer 28.

Dodano: Wtorek, 22 stycznia 2019 08:15

W Małopolsce (od)budują zamek

W zamku w Melsztynie odkryto nieznane pomieszczenia i schody. Teraz trwa zabezpieczenie cennej budowli.

Dodano: Poniedziałek, 21 stycznia 2019 17:34

Budowa węzła w Myślenicach

Poprawi się bezpieczeństwo i płynność ruchu w Myślenicach. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycyjny, co oznacza przyznanie finansowania na zaprojektowanie i budowę bezkolizyjnego węzła w miejscu skrzyżowania drogi krajowej nr 7 (zakopianki) z drogą powiatową nr K1967 (ul. Sobieskiego) i umożliwia ogłoszenie przetargu.

Dodano: Poniedziałek, 21 stycznia 2019 12:00

Lidl w Wadowicach będzie odbudowany

Po ubiegłotygodniowym pożarze który doszczętnie pochłonął wadowicki sklep sieci Lidl straż i policja zna już przyczynę pożaru. Jak się twierdzi biegły na którego powołuje się portal wadowiceonline.pl - ogień spowodowało zwarcie instalacji elektrycznej.

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2018 21:51

Most w Białym Dunajcu już przejezdny (zdjęcia)

Stało się! Dzień po otwarciu Węzła Tatrzańskiego drogowcy oddali do użytku most za zakopiance w Białym Dunajcu. Tym sposobem zlikwidowane zostały dwie przeszkody generujące największe korki na odcinku pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 17 grudnia 2018 08:58

Plac wodny zamiast kąpieliska?

Władze Oświęcimia planują budowę placu wodnego w ramach nowego parku. Wszystko jednak zależy od tego, czy samorząd dostanie dotację.

Dodano: Środa, 5 grudnia 2018 16:17

Urzędnicy planują przebudowę torowiska od Bagateli do alei Trzech Wieszczów

Urzędnicy planują przebudowę torowiska od Bagateli do alei Trzech Wieszczów. Liczą, że zgra się ona z pracami na Królewskiej.

Dodano: Środa, 5 grudnia 2018 16:11

Powstanie nowa ulica w Krakowie

Sześć ofert wpłynęło w ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich przetargu na budowę ulicy 8 Pułku Ułanów. Kto wygra przetarg, urzędnicy zdecydują na początku przyszłego roku.

Dodano: Poniedziałek, 3 grudnia 2018 08:21

Wadowice "puszczają" budowę drogi beskidzkiej

Jak podaje serwis prasowy Wadowic, nowy burmistrz miasta wycofał skargę gminy do sądu administracyjnego dotyczącą budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Po 10 latach Wadowice są na "tak" dla inwestycji rządowej.

Dodano: Czwartek, 29 listopada 2018 07:39

Pracodawca chciał zaoszczędzić na obcokrajowcach

Właściciel przedsiębiorstwa budowlanego z powiatu wadowickiego postanowił zaoszczędzić, zatrudniając nielegalnie cudzoziemców. Jak jednak podali karpaccy pogranicznicy, skutek może być odwrotny.

Dodano: Środa, 14 listopada 2018 18:43

Rusza budowa północnej obwodnicy Krakowa

Turecko-polskie konsorcjum zrealizuje liczącą 12,5 kilometra trasę omijająca stolice Małopolski od północy. Obwodnica kosztować będzie 1,4 mld zł.

Dodano: Niedziela, 21 października 2018 10:00

Rusza przebudowa wiaduktu w Ptaszkowej

Dobra informacja dla mieszkańców Ptaszkowej, gminy Grybów i kierowców jeżdżących w te rejony – zapadła wiążąca decyzja o przebudowie wiaduktu kolejowego w Ptaszkowej i remoncie drogi powiatowej przebiegającej pod nim. Prace ruszą niebawem.

Dodano: Sobota, 13 października 2018 20:14

Zakończenie budowy Węzła Tatrzańskiego w Poroninie opóźni się przez ścieki.

To już pewne od kilku dni, ale wciąż nie wiadomo jak długo jeszcze potrwają prace na Węźle Tatrzańskim w Poroninie. Wykonawca złożył w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie wniosek o wydłużeniu terminu zakończenia prac.

Dodano: Sobota, 13 października 2018 08:24

Nowy asfalt w Ptaszkowej już za kilka tygodni

Przetarg został właśnie rozstrzygnięty, a umowa podpisana. W najbliższych dniach rusza remont drogi Ptaszkowa – Wojnarowa (pow. nowosądecki) na odcinku sąsiadującym z drogą krajową (koło Zajazdu Krystyna).

Dodano: Sobota, 6 października 2018 14:01

Podwykonawcy Astaldi zablokują zakopiankę?

Podwykonawcy firmy Astaldi, którzy budują drogę i tunel między Naprawą a Skomielną Białą, zapowiadają, że w środę 10 października zablokują zakopiankę ciężkim sprzętem. Domagają się spłaty zobowiązań, boją się bowiem, że przez problemy finansowe, w jakie wpadła włoska firma, nie dostaną zapłaty za swoje prace.

Dodano: Środa, 3 października 2018 09:20

Kłopoty firmy budującej tunel na zakopiance

Firma Astaldi złożyła we włoskim sądzie wniosek o ochronę przed wierzycielami. Z powodu kłopotów finansowych spółka wypowiedziała już w Polsce trzy kontrakty kolejowe. Astaldi zapewnia jednak, że dokończy budowę 2-kilometrowego tunelu pod Luboniem Małym, czyli drugiego odcinka nowej zakopianki z Lubnia do Rabki-Zdroju.

Dodano: Sobota, 22 września 2018 16:00

Kłopoty tunelu pod Luboniem Małym - drążenie drugiej nitki od Strony Skomielnej ruszy dopiero na przełomie roku

Dopiero na przełomie 2018 i 2019 roku, czyli z ponad rocznym opóźnieniem, ma rozpocząć się drążenie tunelu pod Luboniem Małym od strony Skomielnej Białej na odcinku drugim nowo budowanej drogi S7. Taką informację podał Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Dodano: Środa, 19 września 2018 19:00

Powstanie dwupasmówka z Chabówki do Nowego Targu

Z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, na parkingu przy zabytkowym kościółku koło Rabki, odbyła się przed południem uroczystość podpisania umowy na zaprojektowanie i budowę nowej zakopianki na odcinku z Chabówki do Nowego Targu.

Dodano: Wtorek, 18 września 2018 11:24

Koniec korków w Poroninie

Na zakopiance w Poroninie na budowanym węźle tatrzańskim zostały zlikwidowane światła. Ruch odbywa się w dwóch kierunkach bez wahadła.

Dodano: Piątek, 7 września 2018 13:00

Powstanie Centrum Literatury i Języka „Planeta Lem”

W Krakowie powstanie pierwsze w Polsce centrum poświęcone literaturze i językowi. Budowę Centrum Literatury i Języka „Planeta Lem” w dawnym Składzie Solnym na Zabłociu ogłosiło Miasto Kraków podczas konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek, 6 września.

Dodano: Środa, 5 września 2018 10:00

Nowy budynek liceum w Grybowie

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak przyjechały dzisiaj do Grybowa, żeby uroczyście otworzyć nowy budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera oraz halę sportową. Obiekt należy do Powiatu Nowosądeckiego i będzie służył 245 uczniom.

Dodano: Piątek, 31 sierpnia 2018 18:14

Klubu Kultury Zakole - gotowy

Zakończyła się budowa Klubu Kultury Zakole w nowohuckich Kantorowicach. Zarząd Inwestycji Miejskich otrzymał z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.

Dodano: Piątek, 3 sierpnia 2018 11:50

Powstanie Centrum Zdrowia Seniorów w Wierzchosławicach

Według ankiet GUS co trzecia osoba powyżej 65. roku życia ma ograniczenia związane z wykonywaniem tak prostych czynności jak wstawanie, toaleta, ubieranie się czy jedzenie. Potrzebne są działania zapewniające pomoc osobom starszym w codziennym życiu. Dlatego Centrum Zdrowia Tuchów tworzy Centrum Zdrowia Seniorów w Wierzchosławicach.

Dodano: Niedziela, 24 czerwca 2018 11:20

Ostatni wieczór w willi Koliba (zdjęcia)

ZAKOPANE. Muzeum Stylu Zakopiańskiego ma przejść wymianę instalacji. Powstaną także nowe ekspozycje, które będzie można zobaczyć pod koniec 2019 roku. Piątkowy wieczór był ostatnim terminem, kiedy można było zwiedzić willę w niezmienionej jeszcze formie.

Dodano: Wtorek, 5 czerwca 2018 20:23

Nowy parking przy Powiatowej Dwójce w Oświęcimiu

4 czerwca odbył się oficjalny odbiór robót budowlanych przy Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. W ramach prac budowlanych powstały łącznie 82 miejsca parkingowe, z których oprócz nauczycieli i uczniów będą mogli korzystać również mieszkańcy grodu nad Sołą.

Dodano: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 19:40

Kolejne miliony na odbudowę dróg na Sądecczyźnie

Starosta nowosądecki Marek Pławiak odebrał dziś z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę o wartości ponad 3 milionów złotych na odbudowę dróg przebiegających przez gminę Korzenna.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 12:18

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na kontynuację budowy Obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej

Ppo przebadaniu złożonych ofert, na kontynuacją budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 73, wyłoniono dziś tę najkorzystniejszą. Złożyło ją konsorcjum polsko-węgierskie : Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. - (Lider) z Będzina, AZI-BUD Sp. z o. o. – (Partner) z Będzina i węgierska firma DUNA ASZFALT Út-és MélyépitÕ Kft. – (Partner), które wyceniło budowę na ponad 102 mln zł.

Dodano: Piątek, 13 kwietnia 2018 16:10

Łatwiej rowerem z Podgórza do Nowej Huty

Trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Nowohuckiej, na odcinkach od ulicy Saskiej do ulicy Koszykarskiej i od mostu na Wiśle do Ronda Dywizjonu 308.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2018 10:00

Wznowiono prace przy budowie pomnika płk. Ryszarda Kuklińskiego

Po świętach wznowiono prace przy budowie pomnika płk. Ryszarda Kuklińskiego na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie. Są już widoczne wszystkie główne elementy monumentu.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2018 19:30

Zobacz postęp prac przy budowie "Węzła Skomielna" (zdjęcia i film)

Trwają prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka-Zdrój. GDDKiA opublikowała krótki film prezentujący plac budowy na odcinku Skomielna Biała – Chabówka, gdzie powstaje węzeł drogowy.

Dodano: Wtorek, 20 marca 2018 18:22

Unieważniony został przetarg na budowę węzła Niepołomice, w ciągu autostrady A4

- Dzisiaj, 20 marca 2018 r. unieważniony został przetarg na budowę węzła Niepołomice w ciągu autostrady A4, na odcinku Kraków – Tarnów, pomiędzy węzłami Kraków Wieliczka i Targowisko. Powodem unieważnienia było przekroczenie budżetu przeznaczonego na budowę węzła przez wszystkie firmy, które złożyły oferty - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA.

Dodano: Poniedziałek, 19 marca 2018 21:40

330 mln zł na przebudowę linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały dziś umowę o wartości 330 mln zł na modernizację linii kolejowej Chabówka – Zakopane.

Dodano: Wtorek, 13 marca 2018 18:29

Gruntowna przebudowa Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem. Inwestycja za blisko 18 mln zł (zdjęcia)

Już w przyszłym roku zmieni się Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. dr Sokołowskiego w Zakopanem dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Do budynku zostaną dobudowane cztery dodatkowe piętra i nowe skrzydło. Znacznie powiększy się także istniejąca tlenownia i teren przed placówką.

Dodano: Poniedziałek, 12 marca 2018 19:16

Otwarcie budowy mostu w Białym Dunajcu (zdjęcia)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przyjechał do Białego Dunajca, żeby oficjalnie zainaugurować budowę nowego mostu na zakopiance.

Dodano: Niedziela, 11 marca 2018 12:33

Budowa chodnika przy ul. Księcia Józefa (zobacz film)

KRAKÓW. Kończy się budowa chodnika przy ul. Księcia Józefa. Około 60 metrów traktu dla pieszych powstaje na odcinku od ulicy Pajęczej w kierunku przystanku autobusowego.

Dodano: Sobota, 10 marca 2018 14:15

Powiat buduje chodnik w Witowicach

Ruszyła budowa kolejnego odcinka chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne – Rożnów. W ubiegłym roku powstało ponad pół kilometra trasy dla pieszych, w tym roku będzie to blisko 600 metrów. Termin zakończenia prac ustalono na 29 czerwca 2018 r.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 14:07

6 firm złożyło oferty na budowę węzła Niepołomice na A4

Dziś nastąpiło otwarcie ofert złożonych przez firmy, które chcą wybudować węzeł Niepołomice na odcinku A4 Kraków – Tarnów, pomiędzy węzłami Kraków Wieliczka i Targowisko. Oferty złożyło 6 firm, z czego najniższą cenę ponad 41 mln zł. zaproponowała TRAKCJA PRKiI S.A. z Warszawy, a najwyższą ponad 53, 5 mln zł Strabag Infrastruktura Południe sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Wszyscy wykonawcy określili termin realizacji na 15 miesięcy. Rozpoczyna się sprawdzanie ofert.

Dodano: Piątek, 23 lutego 2018 15:41

Rusza budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie (wizualizacje)

Rozpoczęła się budowa pierwszego etapu Trasy Łagiewnickiej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 08:38

Będzie przebudowa schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnek w Krakowie

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę krakowskiego schroniska dla zwierząt. Dzięki realizacji zadania, w ciągu kilku lat znacznie poprawią się warunki bytowe dla psów i kotów czekających przy ul. Rybnej 3 na nowych właścicieli.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 14:12

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę krakowskiego schroniska dla zwierząt

Dzięki realizacji zadania, w ciągu kilku lat znacznie poprawią się warunki bytowe dla psów i kotów czekających przy ul. Rybnej 3 na nowych właścicieli.

Dodano: Wtorek, 6 lutego 2018 15:26

Zmniejszą się korki na Zakopiance pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem. Budowa węzła w Poroninie przebiega bez opóźnień (zdjęcia)

Za dwa miesiące ruszy Podhalańska Kolej Regionalna, a jeszcze w tym roku zakończą się roboty budowlane przy węźle Poronin – jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w tej części województwa, której koszt oszacowano na blisko 50,5 mln zł. Podczas wizyty na Podhalu marszałek Jacek Krupa podsumował nie tylko dotychczasowe prace, ale też przedstawił szczegóły dotyczące nowego połączenia kolejowego.

Dodano: Wtorek, 30 stycznia 2018 11:39

W Bronowicach trwa budowa nowego węzła przesiadkowego

W Bronowicach trwa budowa nowego węzła przesiadkowego. Ma on połączyć stację kolejową z przystankiem autobusowym, a także parkingiem "parkuj i jedź" oraz parkingiem rowerowym. Dzięki tej inwestycji pasażerowie mają z łatwością przesiadać się na inne środki transportu. Zakończenie prac planowane jest na przełom 2018 i 2019 roku.

Dodano: Środa, 24 stycznia 2018 08:42

Przebudowa przejścia podziemnego przy Jubilacie w Krakowie

Dzięki przebudowie przejście podziemne będzie lepiej dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, ponieważ pojawią się dwie windy. W zakresie robót jest uwzględniona wymiana kamiennych okładzin ścian, posadzki i schodów.

Dodano: Wtorek, 9 stycznia 2018 15:30

Jest umowa na zaprojektowanie i przebudowę istniejącego skrzyżowania na rondo w Giebułtowie

Podpisana została umowa na zaprojektowanie i przebudowę istniejącego skrzyżowania na rondo, zlokalizowanego w ciągu drogi krajowej nr 94, wraz z przebudową skrzyżowania z drogą powiatową DP 2132K (ul. Ojcowska) w Giebułtowie. Najkorzystniejszą ofertę złożył : Rejon Utrzymania i Budowy Dróg Sp. z o.o. z Krakowa. Koszt brutto wyniesie prawie 13 mln 399 tys. zł.

Dodano: Środa, 27 grudnia 2017 18:20

Rozbudowa drogi krajowej nr 75 w miejscowości Tęgoborze wraz z odwodnieniem osuwiska - trwa analiza ofert

Cztery konsorcja firm złożyły oferty w przetargu na „Rozbudowę drogi krajowej nr 75, od km 51+600,00 do km 53+320,00 w miejscowości Tęgoborze wraz z odwodnieniem osuwiska”. Zaproponowane ceny wynoszą od ok. 46 mln 378 tys. zł do ponad 49 mln 959 tys. zł.

Dodano: Czwartek, 21 grudnia 2017 18:45

W wielickich szkołach będzie ciasno, potrzebne rozbudowy

Liceum w Wieliczce z nową kondygnacją, kampus z nowym skrzydłem. W pierwszym przypadku rozstrzygnięto przetarg, w drugim ruszyły prace budowlane. To efekt zmian w systemie edukacji i „kurczenia” się miejsca w szkołach.

Dodano: Czwartek, 21 grudnia 2017 12:29

S52 Północna Obwodnica Krakowa będzie budowana

Minister Andrzej Adamczyk podpisał dziś program inwestycyjny realizacyjny i w ślad za tym GDDKiA Oddział w Krakowie wysyła ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na projekt i realizację S52 Północna Obwodnica Krakowa do UE.

Dodano: Poniedziałek, 18 grudnia 2017 13:12

Budowa mieszkań gminnych: będzie nowa inwestycja

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie kontynuuje program budowy mieszkań gminnych. Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i realizację bloku komunalnego w rejonie ul. Fredry. Powstanie tam prawie 50 mieszkań.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 19:10

Rośnie nowe liceum w Grybowie (zdjęcia)

Trwa przebudowa dawnego internatu w Grybowie na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego. Prace postępują zgodnie z planem i w marcu przyszłego roku budynek i hala sportowa powinny być gotowe. Nie jest wykluczone, że młodzież będzie pisała maturę w 2018 roku już w nowych pomieszczeniach.

Dodano: Piątek, 8 grudnia 2017 15:11

Węzeł w Niepołomicach ze zgodą na budowę

Ciężkie samochody zmierzające do i z firm zlokalizowanych na terenie strefy ekonomicznej w Niepołomicach przestaną rozjeżdżać gminne drogi.

Dodano: Czwartek, 30 listopada 2017 21:30

Zakończono budowę skrzydła szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju

Główne prace budowlane przy nowym skrzydle szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju zostały zakończone. Obecnie trwa montaż specjalistycznego sprzętu. Zarówno „stary” jak i nowy obiekt są połączone, więc pacjenci i personel medyczny nie będą mieli żadnych problemów z poruszaniem się po budynkach.

Dodano: Czwartek, 30 listopada 2017 16:24

Przebudowa dk 87 w Piwnicznej Zdroju i Starym Sączu

W ramach prowadzonej przebudowy drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej i Starym Sączu wzmacniana jest konstrukcja drogi, przebudowywane i budowane chodniki, odwodnienie oraz lewoskręty.

Dodano: Środa, 29 listopada 2017 21:53

Powiat wyremontował drogę w Kamionce

To była jedna z większych i kosztowniejszych inwestycji realizowanych w tym roku przez Powiat Nowosądecki. Mowa o remoncie drogi Nowy Sącz – Florynka w miejscowości Kamionka Wielka. Oprócz nowej nawierzchni powstały tam też chodniki i nowoczesne skrzyżowanie. Wszystko dla większego bezpieczeństwa mieszkańców i komfortu jazdy kierowców.

Dodano: Wtorek, 28 listopada 2017 23:50

Są pieniądze na przebudowę placu w Kuźnicach i otoczenia dworca kolejowego

W Zakopanem szykują się wielomilionowe inwestycje. Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął konkurs na środki przyznawane Unii Europejskiej. Zakopane otrzymało 21 milionów dofinansowania dla dwóch kluczowych przedsięwzięć.

Dodano: Wtorek, 28 listopada 2017 19:20

Żłobek w Małym Płaszowie prawie gotowy

Finiszują prace związane z budową gminnego żłobka przy ul. Lipskiej. Jeszcze w tym roku placówka dla 100 dzieci uzyska pozwolenie na użytkowanie. Zgodnie z planem, żłobek zacznie działać w styczniu 2018 roku.

Dodano: Wtorek, 21 listopada 2017 15:19

Opóźnienia w budowie obiektów park&ride w Krakowie

Kierowcy wciąż nie mogą korzystać z parkingu typu park&ride na Kurdwanowie. Urzędnicy miejscy obiecywali, że obiekt będzie gotowy już w sierpniu. Do dziś trwają jednak na nim prace.

Dodano: Wtorek, 14 listopada 2017 09:51

Będzie przebudowa ul. Sławkowskiej w Krakowie

Zarząd Zieleni Miejskiej zlecił przygotowanie dwóch koncepcji przebudowy ulicy Sławkowskiej. Jedną z drzewami, a drugą... bez drzew. Obie będzie konsultował z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, który miał zastrzeżenia, co do sadzenia drzew na zabytkowej ulicy.

Dodano: Sobota, 11 listopada 2017 12:20

Szkoła na os. Gotyk: umowa na budowę podpisana

KRAKÓW. Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, w połowie przyszłego roku rozpocznie się budowa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przy ul. Meiera na osiedlu Gotyk. W piątek, 10 listopada, Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie podpisał umowę z firmą DOMBUD SA w Katowic na zaprojektowanie i wybudowane nowej placówki.

Dodano: Piątek, 10 listopada 2017 10:40

Lasy Państwowe pomogły przebudować powiatową drogę

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk spotkali się z Regionalnym Dyrektorem Lasów Państwowych w Krakowie Janem Kosiorowskim. Podziękowali mu za finansowe wsparcie przebudowy blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej Brzyna-Obidza.

Dodano: Czwartek, 9 listopada 2017 13:40

Ogłoszono przetarg na budowę DK 47 Rdzawka - Nowy Targ

Do 18 grudnia 2017 r. firmy i konsorcja mogą składać oferty na projekt i budowę drogi krajowej nr 47 z Rdzawki do Nowego Targu.

Dodano: Niedziela, 5 listopada 2017 12:55

Roboty drogowe i utrudnienia na "zakopiance" - od poniedziałku

- Naprawa awaryjna uszkodzonej nawierzchni DK 47 w Rabce – Zdroju potrwa od 6 do 8 listopada br.- informuje Iwona Mikrut z GDDKiA. Z powodu tej naprawy ruch prowadzony będzie wahadłowo a prędkość ograniczona do 50 km na godz.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 11:10

Ponad 117 mln zł na projekty w subregionie tarnowskim

Wymiana przestarzałych pieców, budowa i remont dróg, prace kanalizacyjne, a także ciekawe projekty turystyczne – to kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym w subregionie tarnowskim. Wartość podpisanych w poniedziałek przez wicemarszałka Stanisława Sorysa umów wynosi ponad 117 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 opiewa na ponad 79 mln zł. Wszystkie projekty powstaną do końca 2020 roku.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 08:20

Miliony ze środków NFOŚiGW na budowę efektywnego systemu ciepłowniczego w Tarnowie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał wczoraj umowę o dofinansowanie pierwszego kogeneracyjnego projektu. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie otrzyma 55 mln zł na przedsięwzięcie „Budowa efektywnego systemu energetycznego miasta Tarnowa z wykorzystaniem energii odnawialnej i skojarzonego wytwarzania”.

Dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 22:24

Dodatkowe pieniądze na rozbudowę krynickiego szpitala

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym Nowym Sączu odbyła się sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego. Przed głosowaniem nad uchwałami radni wysłuchali sprawozdania z pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta Marek Pławiak.

Dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 12:51

Bliżej do przebudowy ul. Kocmyrzowskiej

To dobra informacja przede wszystkim dla mieszkańców Nowej Huty. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Kocmyrzowskiej. Zamówienie dotyczy odcinka od skrzyżowania ul. Darwina i Poległych w Krzesławicach do granic administracyjnych Krakowa oraz fragmentu drogi wojewódzkiej nr 776 w miejscowości Prusy. Inwestycja znacznie poprawi obsługę komunikacyjną w tej części Krakowa.

Dodano: Czwartek, 26 października 2017 12:32

Szkoła na os. Gotyk: wkrótce umowa na budowę

KRAKÓW. Znalazły się dodatkowe pieniądze na budowę Zespołu Szkolno – Przedszkolnego na osiedlu Gotyk. Radni przegłosowali propozycję wniesioną przez Prezydenta Miasta dotyczącą zmian w Wieloletnim Planie Finansowym, zwiększając środki na to zadanie o 10 mln zł.

Dodano: Czwartek, 19 października 2017 20:30

Otwarcie ofert na projekt i budowę S7

Dziś nastąpiło otwarcie ofert na realizację odcinków III oraz II drogi ekspresowej S7 granica województwa świętokrzyskiego – Kraków. Złożono w sumie na te dwa odcinki 16 ofert.

Dodano: Wtorek, 10 października 2017 09:40

Oficjalnie ruszyła budowa największej galerii handlowej na Podhalu - Color Park w Nowym Targu

W poniedziałek inwestorzy w towarzystwie m.in. starosty Krzysztofa Fabera, burmistrza Grzegorza Watychy i księdza Jana Karlaka, wmurowali akt erekcyjny pod powstający na granicy Nowego Targu i Szaflar obiekt.

Dodano: Poniedziałek, 9 października 2017 14:50

Beata Szydło wizytowała dziś budowę nowej drogi ekspresowej z Lubnia do Rabki-Zdroju

Przy powstającym w Naprawie tunelu pod Luboniem Małym szefowa rządu powiedziała, że nie ma drugiej takiej inwestycji w całej Polsce. - Cieszę się, że inwestycja ta przebiega bez przeszkód. Zobowiązujmy się do zrealizowania tego zadania, a dotrzymywanie słowa jest znakiem firmowym tego rządu- mówiła Beata Szydło.

Dodano: Środa, 4 października 2017 11:45

Ponad 151 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma miasto na budowęj linii tramwajowej

Kraków otrzyma 151 mln złotych unijnego dofinansowania na rozbudowę i modernizację linii tramwajowych. Wczoraj zostały podpisane dwie ważne umowy. Pierwsza z nich dotyczy trasy z Krowodrzy Górki na Górkę Narodową.

Dodano: Środa, 27 września 2017 11:59

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał przetarg na budowę pomnika Armii Krajowej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał przetarg na budowę pomnika Armii Krajowej. Miasto dołoży do niego 900 tysięcy złotych.

Dodano: Wtorek, 26 września 2017 11:05

Katastrofa budowlana w Chrzanowie (zdjęcia)

Na skrzyżowaniu ulic: Mickiewicza i alei Henryka w Chrzanowie zawaliła się część starej kamienicy. Nie ma informacji o ofiarach ani rannych.

Dodano: Środa, 20 września 2017 22:14

Ruszyły przygotowania terenu pod budowę nowego szybu w ZG Sobieski w Jaworznie

Wydobycie węgla przy wykorzystaniu nowego Szybu Grzegorz w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie rozpocznie się w 2023 roku. Łączna wartość projektu wyniesie ok. 550 mln zł. 18 września w Jaworznie podpisano protokołu przekazania terenu pod inwestycję głównemu wykonawcy szybu.

Dodano: Piątek, 15 września 2017 16:50

Ruszyła przebudowa Balatonu (zdjęcia)

Dziś oficjalnie ruszyła przebudowa Balatonu, a symboliczną pierwszą łopatę pod inwestycję wbili Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk i wykonawca prac Władysław Leśko.

Dodano: Poniedziałek, 15 maja 2017 10:09

Małopolska krajowym liderem w budowie ścieżek rowerowych

W ramach Ogólnopolskiej Konferencji Turystycznej "Turystyka w Polsce - perspektywy i wyzwania" w Tarnowie w Centrum Sztuki Mościce odbyła się konferencja, w której uczestniczyli przedstawiciele różnych regionów Polski związanych z branżą turystyczną, a przede wszystkim z turystyką rowerową.

Dodano: Poniedziałek, 15 maja 2017 10:07

Budowa estakady nad al. Bora-Komorowskiego wchodzi w nowy etap

W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15.05), budowa estakady nad al. Bora-Komorowskiego wejdzie w nowy etap. W jego ramach drogowcy zamkną południową jezdnię tej arterii. Od strony Nowej Huty samochody pojadą jednym pasem ruchu.

Dodano: Środa, 3 maja 2017 12:38

Budowa Węzła Tatrzańskiego w Poroninie wkracza w kolejny etap

Po rozebraniu starego mostu na zakopiance, drogowcy rozpoczęli prace związane z rozbiórką kolejnego mostu, tym razem na drodze w kierunku Zębu. Obok istniejącego mostu powstaje też kolejna przeprawa tymczasowa.

Dodano: Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 14:30

Budowa zakopianki z lotu ptaka (zdjęcia)

Budowa nowego odcinka Zakopianki od czasu naszych ostatnich zdjęć lotniczych wkroczyła w kolejny etap. Prace ziemne trwają już tylko w kilku miejscach, a prace budowlane obecnie skupiają się na budowie podpór pod ogromne przęsła drogi ekspresowej.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 16:08

Wiosna na budowie Obwodnicy Miechowa (zdjęcia)

Komfort podróżowania, zwiększone bezpieczeństwo, spokój w centrum miasta. Mieszkańcy Miechowa i okolic czekają na nową obwodnicę. Ta pojawi się jesienią 2018 roku. Póki co, wraz z nastaniem wiosny, na placu budowy Skanska trwają roboty ziemne oraz… przygotowania do wiosennych amorów zwierząt zamieszkujących te tereny.

Dodano: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 21:39

Likwidacja punktu poboru opłat i przebudowa jezdni na autostradzie A4 w Staniątkach

Przebudowa kilometrowego odcinka autostrady A4 na trasie Kraków – Tarnów, w miejscu placu poboru opłat, w miejscowości Staniątki rozpocznie się po Wielkanocy. Jednak już we wtorek 11 kwietnia będą ustawiane tablice informujące kierowców o zastępczej organizacji ruchu i pojawią się czasowe zawężenia jezdni przed i za punktem poboru opłat. Zastępcza organizacja ruchu zostanie wprowadzona 18 kwietnia.

Dodano: Piątek, 7 kwietnia 2017 22:13

Podgórskie schody będą...czerwone

Rozstrzygnięto konkurs na przebudowę schodów na ul. Śliskiej w krakowskim Podgórzu. Jury najbardziej spodobał się projekt, który zakłada, że będą wykonane w kolorze... czerwonym.

Dodano: Czwartek, 6 kwietnia 2017 23:04

Budowa odcinka Wschodniej Obwodnicy Krakowa prawdopodobnie będzie gotowa na czas

Od Węzła Rybitwy aż po spalarnie śmieci po drugiej stronie Wisły droga jest niemal gotowa, trwają jedynie prace wykończeniowe. Robotnicy zdecydowanie więcej pracy mają w okolicy węzła Igołomska, gdzie większość prac odbywa się "pod ruchem" i budowlańcy cały czas musieli utrzymać drożność ulicy Igołomskiej.

Dodano: Czwartek, 16 marca 2017 15:11

Konstrukcje kładek nad „zakopianką” w Głogoczowie i Jaworniku są już widoczne. W nocy zamontowano łuk w Głogoczowie

Kolejny etap prac przy budowie dwóch kładek dla pieszych nad dk 7 („Zakopianką”) został wykonany. Minionej nocy montowano łuk kładki dla pieszych w Głogoczowie. W nocy z 8.03. na 9.03.2017 r. siedem kilometrów dalej w kierunku Myślenic montowany był pomost kładki w Jaworniku i tu już wykonywane są zbrojenia schodów. Obiekty powstają w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Dodano: Środa, 15 marca 2017 15:24

Utrudnienia na dk 7 w Głogoczowie, w związku z budową kładki dla pieszych

W związku z montażem łuku budowanej w Głogoczowie, nad "zakopianką" kładki dla pieszych konieczna jest czasowa zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2017 17:38

W nocy utrudnienia na zakopiance

W związku z budową kładki dla pieszych w Jaworniku, w nocy z poniedziałku na wtorek, w godzinach 22.00 - 5.00 całkowicie zamknięta zostanie jezdnia w stronę Zakopanego.

Dodano: Środa, 1 marca 2017 22:40

2 marca utrudnienia na Zakopiance przy budowanej kładce dla pieszych w Głogoczowie

W czwartek 2 marca br. przy budowanej kładce dla pieszych w Głogoczowie likwidowane będzie przejście dla pieszych. Frezowana będzie nawierzchnia w miejscu, gdzie na jezdni są teraz pasy dla pieszych. W czasie frezowania zawężana będzie tu jezdnia do jednego pasa i ruch odbywał się będzie jednym pasem. Prace rozpoczną się po godz. 9.00 i przewidywane są do południa.

Dodano: Niedziela, 26 lutego 2017 19:10

Most tymczasowy w Poroninie wkrótce będzie gotowy (zdjęcia)

Trwa budowa węzła drogowego na skrzyżowaniu zakopianki z drogą wojewódzką nr 961 w rejonie Poronina. Tymczasowy most jest prawie gotowy. Docelowo obiekt będzie stanowił przeprawę nad potokiem Poroniec w ramach tzw. by pass-u trasy głównej - drogi krajowej nr 47.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 12:24

Bloki w ramach programu Mieszkanie Plus mogą stanąć także w Krakowie

Bloki w ramach programu Mieszkanie Plus mogą stanąć na czterech działkach w dwóch krakowskich dzielnicach. List intencyjny w tej sprawie ma być podpisany w czwartek. To wstęp do rozpoczęcia inwestycji.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 15:55

ICE Kraków trzeba doposażyć - koszt to ponad milion zł

Ponad milion zł wyniesie doposażenie ICE Kraków. Wskazana kwota będzie wykorzystana na cele inwestycyjne. Impulsem do inwestycji jest zbliżająca się Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, która odbędzie się w Krakowie w tym roku.

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 12:19

Cyfryzacja „geodezji” i budowa szpitalnego skrzydła (zdjęcia)

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się XXI zwyczajna sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego. Przed głosowaniem nad uchwałami, radni wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Czwartek, 16 lutego 2017 18:22

Studenci AGH rozpoczynają budowę terenowego motocykla elektrycznego

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie rozpoczynają budowę lekkiego, terenowego motocykla elektrycznego. Zespół E-moto AGH w lipcu tego roku wystartuje w zawodach SmartMoto Challenge w Barcelonie. Zmierzy się z drużynami z uczelni z całego świata rywalizując między innymi na specjalnym torze off-road.

Dodano: Czwartek, 16 lutego 2017 10:00

Przetarg na budowę nowego mostu w Szczepanowicach

Ogłoszono przetarg na budowę nowego mostu w Szczepanowicach (miejscowość pomiędzy Słomnikami i Miechowem ) na drodze krajowej nr 7. Zainteresowane inwestycją firmy mogą składać dokumenty do 2 marca 2017 r.

Dodano: Niedziela, 13 listopada 2016 11:18

Czy powstanie stacja narciarska na Lubaniu?

Jak podaje portal podhale24.pl - radni Ochotnicy Dolnej domagają się, aby gmina wróciła do projektu budowy wyciągu na Lubań. Przedsięwzięcie, miało być zrealizowane już kilkanaście lat temu.

Dodano: Piątek, 28 października 2016 07:37

Bunkier z II wojny światowej, chomiki, czyli… co słychać na obwodnicy Miechowa

Komfort podróżowania, zwiększone bezpieczeństwo, spokój w centrum miasta. Mieszkańcy Miechowa i okolic czekają na nową obwodnicę, która powstanie dzięki staraniom Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodano: Środa, 26 października 2016 09:04

Kolejny etap budowy łącznicy kolejowej w Krakowie

W połowie listopada ruszy kolejny etap budowy łącznicy kolejowej pomiędzy stacjami Zabłocie i Krzemionki.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 14:00

Wybuchy na budowie nowej zakopianki

Firma E-BLAST poinformowała, że rozpoczyna roboty z użyciem materiałów wybuchowych na potrzeby rozluzowania gruntów skalistych na terenie budowy nowej drogi ekspresowej Lubień - Rabka-Zdrój.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 00:44

Ukończono zabezpieczanie obrywu skarpy na obwodnicy Bochni

Zostały odebrane roboty polegające na zabezpieczeniu obrywu skarpy w pasie drogowym DK 94g, po stronie prawej obwodnicy Bochni ( km 32+765).

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 17:33

Rusza budowa węzła w Poroninie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisały dziś umowę z konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. z Będzina ( lider ) i EUROVIA POLSKA S.A. (partner) na budowę węzła komunikacyjnego w Poroninie.

Dodano: Sobota, 8 października 2016 12:02

Obwodnica Babic będzie gotowa za dwa lata

Do końca września 2018 r. powstanie długo oczekiwana obwodnica Babic. Umowę na budowę drogi podpisali w piątek z wykonawcą inwestycji: marszałek Jacek Krupa, Grzegorz Lipiec z Zarządu Województwa Małopolskiego i wójt Babic Radosław Warzecha. Już wiadomo, że prace budowlane wyniosą ponad 17 mln zł.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 11:21

Budowa zakopianki z lotu ptaka (zdjęcia)

Teren przyszłej zakopianki z Lubnia do Chabówki, to obecnie wielki plac budowy. Ale dopiero zdjęcia wykonane z pokładu drona pokazują rozmach tej inwestycji.

Dodano: Czwartek, 1 września 2016 20:14

Wolbromska szkoła wkrótce z nowoczesną salą gimnastyczną

Początek roku szkolnego zbiegł się w Wolbromiu z inną uroczystością. Przy Szkole Podstawowej nr 1 wmurowano kamień węgielny pod budowę nowoczesnej hali sportowej.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 13:22

Jak powinny wyglądać Kuźnice?

Na to pytanie odpowiadają turyści, osoby pracujące w Kuźnicach oraz mieszkańcy Zakopanego w ramach prowadzonych na zlecenie Urzędu Miasta Zakopane badań. Wyniki posłużą jako wytyczne dla architektów podczas przygotowania projektu planowanej przebudowy placu.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 11:09

Przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie

Spółka Miejska Infrastruktura (MI) ogłosiła przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie. Powstaną tam łącznie 282 miejsca postojowe. Od 2013 r. działają parkingi typu „parkuj i jedź” przy pętli Czerwone Maki i ul. Balickiej.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 08:21

Co dalej z krakowskim "szkieletorem"?

W lipcu wstrzymano prace przy przebudowie szkieletora. Jak się okazuje, dalsza rozbiórka odbędzie się pod ziemią i ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 13:31

Przygotowania do budowy obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna

Ponad 24 miliony złotych będzie kosztowała budowa obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrał wykonawce tej inwestycji. Drogę z Nowego Targu do Harklowej, omijającą powyższe trzy wsie, wybuduje przedsiębiorstwo Energopol z Krakowa. Termin zakończenia budowy to wrzesień 2019 r.

Dodano: Sobota, 6 sierpnia 2016 10:39

Tuchów doczeka się obwodnicy

Do końca 2019 r. powstanie długo oczekiwana obwodnica Tuchowa. Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zwiększeniu dofinansowania na budowę tej trasy do kwoty prawie 8,8 mln zł. Budowa obwodnicy może być wsparta dotacją unijną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości ponad 38,5 mln zł.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 13:32

Postępują prace na budowanym odcinku trasy S7 w Krakowie

Po Światowych Dniach Młodzieży budowlańcy wracają na budowę Wschodniej Obwodnicy Krakowa. Zmianie ulegnie też organizacja ruchu. Wkrótce z Rybitw łatwiej wjedziemy na drogę do Bieżanowa.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 17:31

Niecodzienne znalezisko w Tarnowie

Pracownicy podczas prac natrafili na... drewniane rury wodociągowe. Ich wiek szacowany jest na kilkaset lat.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:09

Podpisano umowę na budowę kładki dla pieszych w Głogoczowie, na zakopiance

Dziś podpisana została umowa na budowę kładki dla pieszych w Głogoczowie, na DK 7. Wykonawcą jest czeska firma FIRESTA – Fiser z Brna. Koszt budowy wynosi 3 mln 797 566,32 zł. Termin wykonania wynosi 360 dni.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 12:22

W Krynicy ruszyła budowa pawilonów przed Forum Ekonomicznym

Forum Ekonomiczne rozpocznie się za miesiąc, ale w Krynicy już ruszyła budowa pawilonów konferencyjnych. To nie podoba się wielu turystom, którzy nie mogą korzystać z części deptaka. Wypoczywającym w uzdrowisku przeszkadza też hałas dobiegający z budowy - informuje Radio Kraków.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 14:30

Mieszkańcy Olkusza mogą wypowiedzieć się na temat budowy galerii

Budowa nowego centrum handlowego w Olkuszu wymusi zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Sławkowskiej. Miasto przygotowało więc konsultacje społeczne. Swoje zdanie będzie mógł wypowiedzieć każdy z mieszkańców.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 15:56

Otwarto kładkę łączącą dwa sanktuaria (zdjęcia)

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz poświęcił dziś nowopowstałą, 40-metrową kładkę łączącą sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II. Inwestycja ma ułatwić pielgrzymom poruszanie się po tym terenie podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. W uroczystości poświęcenia kładki wziął udział Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego.

Dodano: Piątek, 1 maja 2015 00:41

Przebudowa sieci wodociągowej przy ul. Sienkiewicza w Czarnym Dunajcu

Wzdłuż ul. Sienkiewicza w Czarnym Dunajcu trwa przebudowa sieci wodociągowej w ramach projektu pod nazwą „Poprawa warunków gospodarki wodno-ściekowej w miejscowościach Podczerwone i Czarny Dunajec”

Dodano: Czwartek, 26 marca 2015 14:43

Spotkanie w sprawie dróg wojewódzkich. W latach 2017-2018 ruszają wielkie inwestycje na Podhalu

W Nowym Targu zaprezentowano ambitne plany przebudowy dróg wojewódzkich na terenie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Pierwsze duże inwestycje mają ruszyć za dwa lata.

Dodano: Niedziela, 22 marca 2015 13:04

Społeczne poparcie dla budowy linii kolejowej przez Podłęże

Parlamentarzyści, samorządowcy, działacze organizacji pozarządowych, dziennikarze, artyści, a nawet urzędnicy podpisali list, który trafił na ręce minister minister infrastruktury Marii Wasiak - dotyczący budowy linii kolejowej Podłęże-Szczyrzyc-Mszana Dolna oraz modernizacji linii z Mszany Dolnej do Zakopanego. Skróci ona czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego oraz Nowego Sącza.

Dodano: Piątek, 13 marca 2015 17:51

KRAKÓW. Budowa kładki Kazimierz-Ludwinów jeszcze w tym roku

W budżecie miasta na 2015 rok zarezerwowano 300 tys. zł na przygotowanie budowy kolejnej kładki. Kładka Kazimierz - Ludwinów ma pełnić funkcję pieszo-rowerowego łącznika między Starym Miastem i nowym centrum kongresowym ICE Kraków.

Dodano: Czwartek, 5 marca 2015 16:46

Duże zainteresowanie budową tunelu na nowej zakopiance

20 firm chce budować tunel pod Luboniem Małym, na nowym odcinku zakopianki, który powstanie między Naprawą a Skomielną Białą.

Dodano: Wtorek, 16 grudnia 2014 15:42

KRAKÓW. Jest pozwolenie na dokończenie budowy "szkieletora"

Pozwolenie budowlane uprawomocniło się i prace mogą ruszyć. Inwestor zapewnia, że rozpoczął już poszukiwania wykonawcy. Podjął również rozmowy z agentami nieruchomości o wynajmie przyszłych biur.

Dodano: Niedziela, 14 grudnia 2014 14:16

Trwają prace przy budowie hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Zakopanem

ZAKOPANE. Obok Gimnazjum nr 1 powstaje obiekt dla zakopiańskich sportowców. Trwa stawianie i łączenie elementów, będących konstrukcją dachu. "Ustawienie pojedynczej ramy, która podtrzymywać będzie dach hali i połączenie go z pozostałymi elementami, trwa jeden dzień" - informuje UM.

Dodano: Sobota, 13 grudnia 2014 22:50

Zbiornik Wodny Świnna Poręba w budowie (zdjęcia)

Trwa inwestycja pod nazwą budowa Zbiornika Wodnego Świnna Poręba zlokalizowanego w Skawinie (województwo małopolskie w powiatach wadowickim i suskim, na terenach gmin Mucharz, Stryszów i Zembrzyce). Inwestycja składa się z czterech podstawowych zadań.

Dodano: Sobota, 13 grudnia 2014 11:36

W niedzielę wracają pociągi do Zakopanego

Zakończyły się prace przy budowie linii kolejowej w Świnnej Porębie, którą prowadzi połączenie kolejowe z Zakopanem. Nieczynna obecnie trasa kolejowa pod Tatry w najbliższych dniach zostanie ponownie uruchomiona. Po nowej linii pociągi pojadą z prędkością 90 km/h o 30 km/h szybciej niż na starym odcinku.

Dodano: Sobota, 13 grudnia 2014 11:34

Kończy się budowa nowego ujęcia wody na potoku Czarna Woda w Jaworkach wraz ze stacją uzdatniania

W ramach projektu, który jest finansowany z pieniędzy unijnych, wykonano już nową sieć wodociągową przy ulicach Czarna Woda, Kościelna oraz Pod Homolami. W pierwszy etapie powstały cztery kilometry sieci wodociągowej z 78 przyłączami do budynków tj. dla ok. 300 osób.

Dodano: Wtorek, 21 października 2014 19:39

Łużna. Zakończyła się odbudowa gontyny na Wzgórzu Pustki

W niespełna cztery miesiące od wmurowania kamienia węgielnego odbudowana została kaplica cmentarna – Gontyna na Cmentarzu Wojennym nr 123 w Łużnej.

Dodano: Środa, 10 września 2014 02:36

Budowa chodnika w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia)

Na drodze nr 1676 K prowadzącej przez miejscowość Lipnica Wielka trwa budowa chodnika. Inwestycja realizowana przy drodze powiatowej Lipnica Wielka – Przywarówka, została podzielona na trzy odcinki.

Dodano: Sobota, 6 września 2014 14:30

W Rabce-Zdroju znów będzie kino

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju wybrał wykonawcą, który zajmie się kompleksowym remontem budynkiem nieczynnego kina "Śnieżka". Prace mają się zakończyć w trzy miesiące, a ich finałem będzie uruchomienie stacjonarnego kina w zmodernizowanym i odnowionym budynku.

Dodano: Środa, 9 lipca 2014 01:34

W Zawoi trwa budowa Korony Ziemi (zdjęcia)

ZAWOJA. Trwa budowa Centrum Górskiego "Korona Ziemi". U stóp Babiej Góry powstają kolejne elementy konstrukcji budynku i park linowy.

Dodano: Środa, 15 stycznia 2014 10:07

KRAKÓW. Od 1 lutego ul. Mogilska bez tramwajów - rusza przebudowa torowiska

1 lutego rusza przebudowa torowiska między rondem Mogilskim a placem Centralnym. Ulicą Mogilską i al. Jana Pawła II nie będą jeździć tramwaje, a samochody osobowe i autobusy będą miały do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Objazdem przez al. Pokoju pojadą tramwaje linii 4, 10 i 52.

Dodano: Środa, 8 stycznia 2014 12:32

Świnna Poręba: pierwszy z trzech mostów - gotowy (zdjęcia)

Zakończyła się budowa mostu kolejowego w Dąbrówce w powiecie wadowickim. 234-metrowy obiekt powstał w ramach przekładania linii kolejowej przy zbiorniku wodnym Świnna Poręba.

Dodano: Czwartek, 26 grudnia 2013 16:09

KRAKÓW. Czy powstanie kino na dworcu PKP?

W grudniu zakończy się budowa nowoczesnego dworca podziemnego PKP. Pierwsi pasażerowie skorzystają z niego w marcu 2014 roku, kiedy inwestycja przejdzie wszystkie odbiory techniczne. Wtedy też zostanie zamknięty stary zabytkowy Dworzec Główny PKP.

Dodano: Środa, 6 listopada 2013 22:00

KRAKÓW. Śmiertelny wypadek przy budowie Centrum Kongresowego

W środę, 6 listopada doszło do tragicznego wypadku w Krakowie. Około godz. 15:45 robotnik budowlany wypadł z szybu windowego. 31-letni mężczyzna pracował przy budowie Centrum Kongresowego.

Dodano: Niedziela, 6 października 2013 20:18

Tunel pod "zakopianką"? Poroniański samorząd dąży do przebudowy i modernizacji dróg

Poroniańscy radni przyjęli uchwałę opiniującą pozytywnie nową koncepcję przebudowy skrzyżowania drogi krajowej w Poroninie. Zakłada ona m.in. budowę tunelu pod linią kolejową. Teraz czas na rozmowy z właścicielami gruntów.

Dodano: Wtorek, 1 października 2013 09:57

KRAKÓW. Mimo postestów ekologów ul. Mogilska zostanie przebudowana

Planowana na wrzesień przebudowa ul. Mogilskiej została opóźniona. Inwestycja wciąż oczekuje na wydanie ostatecznego pozwolenia na budowę z wydziału architektury. Dodatkowo w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska leży wniosek ekologów o wstrzymanie budowy.

Dodano: Niedziela, 29 września 2013 10:26

Wmurowano kamień węgielny pod budowę pomnika Armii Krajowej

- Przez to dzieło, usytuowane u stóp Wawelu, chcemy utrwalić pamięć o żołnierzach AK i o ich bohaterstwie - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który poświęcił kamień węgielny pod budowę pomnika Armii Krajowej w Krakowie na Bulwarze Czerwieńskim.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2013 16:02

W Zubrzycy Górnej trwa budowa ogólnodostępnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3

W ramach budowy wykonywany jest demontaż istniejących urządzeń sportowych oraz ogrodzenia, wykonanie korytowania istniejącej nawierzchni, podbudowy podnoszącej poziom boiska z pospółki, podbudowy tłuczniowo-piaskowej, odwodnienia - drenażu boiska, betonowej płyty zbrojonej siatką stalową oraz nawierzchni poliuretanowej.

Dodano: Środa, 21 sierpnia 2013 16:33

Co dalej z budową nowotarskiego basenu?

NOWY TARG. W zorganizowanym dziś w Urzędzie Miasta spotkaniu, dotyczącym dokończenia budowy krytej pływalni, wzięło udział ponad 20 przedstawicieli firm. To byli podwykonawcy konsorcjum budującego w mieście basen, którzy zostali z niezapłaconymi fakturami.

Dodano: Czwartek, 25 lipca 2013 14:48

Szybciej do Zakopanego, ale nieprędko

Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do budowy łącznicy Zabłocie-Krzemionki, która umożliwi prowadzenie ruchu pociągów dalekobieżnych relacji Kraków Główny - Zakopane bez konieczności zmiany kierunku jazdy pociągów na stacji Kraków Płaszów - informuje "Gazeta Wyborcza". Dzięki tej inwestycji czas przejazdu pociągów do Zakopanego skróci się o ok. 20 minut.

Dodano: Środa, 17 lipca 2013 23:30

Budowa domu w miejscu planowanego mostu - przed sądem

ZAKOPANE. Przed sądem zakopiańskim odbyła się rozprawa rodziny D. z Białego Dunajca. Chodzi rozpoczętą budowę budynku mieszkalnego w miejscu planowanego mostu w ciągu "zakopianki". Zeznawał projektant domu i przedstawiciele starostwa tatrzańskiego.

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2013 21:18

Rozpoczęto budowę obwodnicy Skawiny

Pod koniec przyszłego roku zostaną ukończone dwa odcinki obwodnicy Skawiny (k. Krakowa). Inwestycja, której budowa rozpoczęła się w piątek, uzyskała unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodano: Czwartek, 27 czerwca 2013 20:56

Rusza budowa II i III odcinka obwodnicy Skawiny

W piątkowej uroczystości symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod budowę wezmą udział: marszałek Marek Sowa, Jacek Krupa z zarządu województwa i burmistrz Skawiny Adam Najder.

Dodano: Piątek, 7 czerwca 2013 18:37

Święto Małopolski 2013

W tym roku obchodzona jest już czwarta edycja Święta Małopolski, ustanowionego przez Województwo Małopolskie w celu budowania małopolskiej wspólnoty i umacniania tworzących ją więzów oraz promocji walorów Regionu.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 22:17

37,6 mln zł na budowę obwodnicy Skawiny

Gmina Skawina otrzyma 37,6 mln zł dofinansowania do budowy obwodnicy Skawiny. Pieniądze na inwestycję zostaną zarezerwowane w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym 2007 – 2013. W piątek w UMiG Skawina umowę wstępną w tej sprawie podpiszą marszałek Małopolski Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa oraz Adam Najder – burmistrz Skawiny.

Dodano: Piątek, 5 kwietnia 2013 12:55

Obwodnica Skawiny - kolejny krok naprzód

Droga do rozpoczęcia budowy kolejnego odcinka obwodnicy Skawiny - otwarta. W urzędzie miasta podpisane zostało porozumienie, na mocy którego województwo małopolskie przejmie zarządzanie drogą gminną. To oznacza, że może ruszyć kluczowa dla tej części Małopolski inwestycja.

Dodano: Sobota, 16 marca 2013 11:01

Kilkuletni remont i modernizacja Teatru Witkacego dobiega końca

Zakończyła się rozbudowa zakopiańskiego Teatru Witkacego. Projekt, który pochłonął ponad trzydzieści milionów złotych jest teraz w fazie rozliczeń i kontroli.

Dodano: Czwartek, 14 lutego 2013 11:17

Rada Miasta Oświęcim chce by miasto wzięło udział w ZIO w 2022 roku. Deklarują budowę drugiej tafli lodowiska

Radni miasta Oświęcim jednogłośnie wczoraj uchwałą województwo małopolskie i Kraków w zabiegach o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. Wyrazili też wolę udziału w projekcie. Lodowisko, na którym mecze rozgrywają hokeiści Aksam, ma zostać gruntownie zmodernizowane. Dobudowana byłaby też druga tafla.

Dodano: Piątek, 11 stycznia 2013 20:24

Robocza wizyta Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej w Małopolsce

- Budowa trasy S7 ruszy jeszcze w tym roku – obiecał podczas wizyty w Małopolsce Sławomir Nowak. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej odwiedził Tarnów, Wieliczkę i Niepołomice.

Dodano: Wtorek, 8 stycznia 2013 15:16

Odbudowa po klęskach żywiołowych - podsumowanie 2012 roku

Ponad 274 miliony złotych przyznano w 2012 roku Małopolsce na usuwanie skutków powodzi, osuwisk i innych klęsk żywiołowych, które nawiedziły nasz region w roku 2012 i w latach poprzednich. Do tej pory udało się m.in.: odbudować lub wyremontować ponad 813 km dróg, 50 mostów i 79 przepustów, szkoły, ośrodki zdrowia czy sieć kanalizacyjną.

Dodano: Czwartek, 20 grudnia 2012 11:43

Podpisana została deklaracja dla budowy schroniska na Lubaniu (zdjęcia)

OCHOTNICA DOLNA. W Urzędzie Gminy została podpisana deklaracja poparcia dla budowy schroniska turystycznego na szczycie Lubania w pasmem Gorców na terenie gminy Krościenko. Dokument parafowali przedstawiciele władz województwa małopolskiego, gmin pienińskich, gorczańskich, powiatu nowotarskiego i sądeckiego, Nadleśnictwa, ZG PTTK w Krakowie oraz Zarządu Spółki Schroniska i Hotele PTTT w Nowym Sączu.

Dodano: Wtorek, 18 grudnia 2012 17:35

Deklaracja poparcia dla budowy schroniska na szczycie Lubania

Jutro w Ochotnicy Dolnej podpisana zostanie deklaracja poparcia dla budowy schroniska turystycznego na szczycie Lubania w paśmie Gorców na terenie gminy Krościenko. Deklarację podpiszą reprezentanci: Samorządu Województwa Małopolskiego, gmin: Krościenko, Ochotnica Dolna, Szczawnica, Czorsztyn, Kamienica, Łącko, Nowy Targ oraz Nadleśnictwa Krościenko i PTTK, którzy wyrażą tym samym wsparcie tej inwestycji w ramach swoich kompetencji.

Dodano: Środa, 12 grudnia 2012 01:09

Syn burmistrza Zakopanego znów stanął przed sądem. Powód - nielegalna budowa domu

Przed zakopiańskim sądem rozpoczął się we wtorek proces syna burmistrza Zakopanego Grzegorza M., który bez zezwolenia buduje dom w Zakopanem na Antałówce. Mężczyzna przed sądem przyznał się do winy. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dodano: Środa, 20 czerwca 2012 19:33

Rozbudowa szpitala w Zakopanem

W szpitalu w Zakopanem odnowiono Oddział Wewnętrzny. Modernizacja kosztowała prawie 900 tys. zł.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2011 11:47

Place zabaw w gminie Łapsze Niżne

Gmina Łapsze Niże w najbliższych dniach podpisze umowy na dofinansowanie budowy placów zabaw w czterech miejscowościach gminy: we Frydmanie, Trybszu, Kacwinie i Niedzicy. Place zostaną wybudowane w centrach wsi, najczęściej obok szkół i przedszkoli.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl