Golemo
Bezpieczeństwo
Dodano: Wtorek, 11 stycznia 2022 18:00

Ferie 2022. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ferie zimowe dla uczniów z Małopolski odbędą od 17 do 30 stycznia, ale ze względu na atrakcyjność turystyczną naszego województwa dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo potrwają znacznie dłużej.

Dodano: Niedziela, 9 stycznia 2022 16:17

Policja na podhalańskich stokach.

Od 14 stycznia na tokach narciarskich na Podhalu pojawią się patrole policyjne.

Dodano: Sobota, 4 grudnia 2021 10:51

Czego dowiesz się z komunikatu lawinowego?

Komunikat lawinowy ogłaszany dla polskiej części Tatr przez TOPR to jedno z najważniejszych źródeł informacji na temat warunków panujących na szlakach. Ratownicy przypominają, by nie traktować 1. czy 2. stopnia zagrożenia lawinowego jak zielonego światła do 
podejmowania większego ryzyka. Wypadki zdarzają się bowiem nawet przy „lawinowej 
jedynce”.

Dodano: Czwartek, 2 września 2021 13:00

Bezpieczna droga do szkoły

Dzieci wracają do szkół po dłuższej przerwie, wynikającej nie tylko z okresu wakacyjnego, ale także z powodu z epidemicznych ograniczeń. Małopolscy policjanci czuwają, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Dodano: Niedziela, 25 lipca 2021 10:00

#NajważniejszeWrócić - Bezpieczeństwo nad wodą

Lato. Sezon kąpielowy w pełni. Małopolska Organizacja Turystyczna przedstawia specjalny odcinek serii filmów edukacyjnych #NajważniejszeWrócić. Tym razem podjęty został temat bezpieczeństwa nad wodą.

Dodano: Czwartek, 5 marca 2020 20:00

Finał festiwalu "Albertiana" 2020 przeniesiony na jesień

Po spotkaniu z powiatowym inspektorem sanitarnym zarządy Fundacji im. Brata Alberta i Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" podjęły wspólną decyzję o przeniesieniu finału jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralno-Muzycznego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana" i ceremonii wręczenia Medali im. Brata Alberta z 23 marca na jesień.

Dodano: Środa, 5 lutego 2020 09:00

Czy warto posiadać sejf? (art. sponsorowany)

Dawniej posiadanie sejfu domowego kojarzyło się nam jako coś przeznaczonego jedynie dla najbogatszych ludzi. Sejf w wyobrażeniu większości z nas służył bardzo zamożnym osobom do przechowywania drogocennych rzeczy, takich jak biżuteria czy papiery wartościowe. Jest to jednak dość wypaczony obraz, który nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

Dodano: Środa, 1 stycznia 2020 23:16

Policja podsumowuje akcje „Boże Narodzenie 2019”

Przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w Małopolsce było bezpieczniej niż w roku ubiegłym.

Dodano: Środa, 27 listopada 2019 20:22

Most w Wojnarowej już otwarty

Mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego mogą już bezpiecznie korzystać z wyremontowanego mostu łączącego Wojnarową i Wilczyska. Dzisiaj przeprawa została otwarta dla ruchu. Na miejscu był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i Zofia Nika – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Poniedziałek, 25 listopada 2019 09:40

Jest chodnik i kładka dla pieszych

Mieszkańcy Lipnicy Wielkiej i Korzennej mogą już bezpiecznie korzystać z chodnika i kładki dla pieszych.

Dodano: Sobota, 23 listopada 2019 14:44

Kolejka na Kasprowy Wierch gotowa na sezon

Zakończył się, trwający dwa miesiące, przegląd techniczny i renowacja kolejki na Kasprowy Wierch.

Dodano: Poniedziałek, 30 września 2019 11:34

Będzie mocno wiało

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że do jutra do godz. 03:00 dnia przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, w nocy i rano z południa, później z zachodu.

Dodano: Sobota, 11 maja 2019 19:22

Łabowa: dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

W Łabowej odbyła się konferencja „Współpraca podmiotów w lokalnym systemie ratowniczym gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców regionu”. Wziął w niej udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Środa, 6 lutego 2019 11:31

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) przypadał na 5 lutego. Organizatorami wydarzeń w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Dodano: Sobota, 17 listopada 2018 09:00

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

18 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Został on ustanowiony w 2005 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W związku z tym w Zabawie niedaleko Tarnowa odbędą się uroczystości, w których wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Dodano: Poniedziałek, 8 października 2018 16:00

Kraków już po raz czwarty światową stolicą cyberbezpieczeństwa

Poważna debata na temat cyberbezpieczeństwa powinna być jednym z priorytetów współczesnych społeczeństw – i to nie tylko na poziomie politycznym, czy rządowym, ale także gospodarczym. W Krakowie rusza IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2018.

Dodano: Piątek, 24 sierpnia 2018 21:40

Dzień Ratownika Górskiego w Krynicy


Drugi Dzień Ratownika Górskiego zorganizowany przez Fundację Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszedł do historii. Nie milkną jednak echa tego wydarzenia. Impreza przeprowadzona w dniach 4-5 sierpnia w Krynicy-Zdroju przyciągnęła tłumy turystów.

Dodano: Piątek, 13 lipca 2018 13:22

Bo głowa jest najważniejsza. Rozmowa z Katarzyną Solus-Miśkowicz

Katarzyna Solus-Miśkowicz z Bukowiny Tatrzańskiej, zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, medalistka i olimpijka w MTB, postanowiła na własną rękę edukować dzieci, spotykać się z nimi i uświadamiać, że kask jest podstawą w jeździe na rowerze.

Dodano: Piątek, 22 czerwca 2018 19:20

500 uczniów uczestniczyło w Akademii Mobilności ZIKiT

Kraków prowadzi bezpłatne spotkania dla uczniów szkół podstawowych, pod nazwą Akademia Młodego Krakowianina. Ze względu na cele akcji jakimi są edukacja ekologiczna czy bezpieczne poruszenie się po mieście, lekcje organizowane są w różnych jednostkach miejskich.

Dodano: Środa, 28 marca 2018 19:20

Kolejne posiedzenie wojewódzkiego zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przewodniczył kolejnemu już posiedzeniu Wojewódzkiego zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych. Tym razem spotkanie dotyczyło zabezpieczenia meczu Wisła Kraków – Lech Poznań, który otrzymał status podwyższonego ryzyka. Rozgrywki odbędą się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na stadionie Wisły.

Dodano: Poniedziałek, 12 marca 2018 16:49

Niebezpieczne substancje w centrum – interwencja władz

Władze Olkusza podejrzewają, że na terenie miasta magazynowane są w miejscu do tego celu nieprzeznaczonym odpady.

Dodano: Czwartek, 22 lutego 2018 20:15

Małopolanie najbardziej ufają strażakom

Blisko 85 proc. Małopolan czuje się „bezpiecznie” i „bardzo bezpiecznie”. Najlepiej sytuacja wygląda na Podhalu – tu takiego zdania jest już blisko 94 proc. mieszkańców. Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego sprawdziło także, jak oceniana jest praca służb mundurowych. Wyniki można znaleźć w najnowszym badaniu opinii mieszkańców naszego regionu.

Dodano: Wtorek, 20 lutego 2018 12:21

Akcja "Tonący lodu się chwyta" (zdjęcia)

- Mamy półmetek ferii, nad bezpieczeństwem wypoczywających uczniów czuwają strażacy oraz inne służby. To ważne, by przypominać, jakich zachowań należy unikać i jak udzielać pomocy. Naszym wspólnym życzeniem jest to, by dzieci nie były niepotrzebnie narażone na niebezpieczeństwo, a po dwutygodniowej przerwie w zajęciach szkolnych bezpiecznie wróciły do szkół – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas spotkania z dziennikarzami połączonego z ćwiczeniami grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 19:50

Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw bezpieczeństwa imprez masowych

- Rozpoczęły się rozgrywki ligowe w piłce nożnej. Dlatego po raz kolejny zwołałem posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych, którego celem jest bieżące omawianie sytuacji na meczach – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas kolejnego posiedzenia Zespołu, które odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 11 lutego 2018 15:00

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

Na stoku narciarskim TyliczSki odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat, które przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju oraz policyjnego patrolu narciarskiego.

Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 09:37

Bezpieczna zima w Dwóch Dolinach

Białe szaleństwo na nartach czy desce to radość i przyjemność, ale by było bezpieczne trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W sezonie zimowym odbywa się wiele imprez promujących bezpieczeństwo na stoku - jedna z nich rozpocznie się w niedziele w Dwóch Dolinach.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:19

Zamknięta droga w Zakopanem

ZAKOPANE. W związku z zagrożeniem powodowanym przez przewracające się drzewa nastąpiło zamknięcie ulicy Balzera od skrzyżowania z ulicą Sądelską (zakręt w stronę Murzasichla) do Wierchu Poroniec i dalej od Wierchu Poroniec w stronę Morskiego Oka.

Dodano: Poniedziałek, 20 listopada 2017 16:58

Kierowca naraził bezpieczeństwo podróżnych

Przez „pół” Małopolski woził pasażerów łamiąc szereg przepisów, głównie tych zagrażających bezpieczeństwu podróżnych. Inspektorzy ruchu drogowego nie mieli litości.

Dodano: Wtorek, 14 listopada 2017 12:20

Zima za pasem, najwyższy czas na zmianę opon!

Mylą się ci, którzy ze zmianą opon na zimowe czekają na śnieg. To, że w śniegu opony te radzą sobie lepiej niż opony letnie czy wielosezonowe, nie ulega wątpliwości. Jednak specyfika opon na różne sezony sprawia, że zimówki warto założyć znacznie wcześniej.

Dodano: Czwartek, 2 listopada 2017 19:24

W najtrudniejszej sytuacji służbom pomogą krótkofalowcy

Jak zachować łączność tam, gdzie brak dostępu do współczesnych środków komunikacji lub w przypadku ich awarii? Odpowiedź dali niepołomiccy krótkofalowcy – na terenie naszej Puszczy Niepołomickiej odbyły się ćwiczenia łączności kryzysowej.

Dodano: Czwartek, 19 października 2017 14:08

Na przejazdach kolejowych ma być bezpieczniej

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na realizację prac w ramach projektu wartego 256,7 mln zł. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Środki te zostaną spożytkowane m.in. w Małopolsce.

Dodano: Czwartek, 21 września 2017 16:20

O bezpieczeństwie i zimie

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa. Wziął w nim udział m.in.: starosta Marek Pławiak oraz członkowie Zarządu: Franciszek Kantor i Marian Ryba.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2017 12:22

15-latek ugodzil nożem w brzuch 18-latka

Do tej groźnej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie, doszło w Rabce-Zdroju.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2017 06:39

Sprint na „zebrach” po krakowsku

Mają zapewniać bezpieczeństwo pieszym, ale czy zawsze tak jest? Wielu mieszkańców Krakowa ma wątpliwości. Zauważają, że na miejscowych skrzyżowaniach czas „zielonego światła” jest zbyt krótki, co wcale nie sprzyja bezpieczeństwu.

Dodano: Sobota, 6 maja 2017 18:11

Postrzelił kota. Może być niebezpieczny dla ludzi

OTOZ Animals z Oświęcimia apeluje do mieszkańców Brzezinki o pomoc w ujęciu osoby, która strzelała w terenie zabudowanym do kota.

Dodano: Czwartek, 4 maja 2017 11:22

Na małopolskich drogach w tym roku było bezpieczniej

Wstępny bilans tegorocznego weekendu majowego pokazuje, że na drogach Małopolski było bezpieczniej niż podczas ubiegłorocznej majówki. Odnotowano bowiem 40 % spadek wypadków drogowych oraz 37 % spadek osób rannych.

Dodano: Wtorek, 25 kwietnia 2017 12:09

Do groźnego wypadku doszło w rejonie Ronda Matecznego w Krakowie

W karambolu, który miał miejsce dzisiaj w godzinach przedpołudniowych brały udział dwa busy i jeden samochód osobowy, które zderzyły się na ul. Konopnickiej, tuż przy Rondzie Matecznego.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 21:44

Bezpieczeństwo na drodze w teorii i praktyce (zdjęcia)

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba wręczył dziś nagrody zwycięzcom powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięło udział blisko 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i powiatu. Honorowy patronat nad turniejem sprawował starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Sobota, 22 kwietnia 2017 13:48

Hodował niebezpieczne gady. Wpadł przez narkotyki

W jednej z miejscowości w okolicach Olkusza śledczy odkryli nielegalną hodowlę węży. Ich właściciel był podejrzewany o związki z handlem narkotykami.

Dodano: Sobota, 22 kwietnia 2017 10:07

Cichy zabójca zbiera żniwo w Tarnowie

Tlenek węgla jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w domach mieszkańców miasta. Co najbardziej niepokojące, to liczba zatruć gwałtownie wrosła.

Dodano: Wtorek, 18 kwietnia 2017 20:08

Coraz więcej przypadków „niebezpiecznej gry”

W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce zarejestrowano sprawę na podstawie informacji Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego z Kuratorium Oświaty w Krakowie. Dotyczy gry „Niebieski wieloryb”.

Dodano: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 07:05

Matka w łóżku, dzieci na parapecie…

Niewiele brakowało a doszłoby do nieszczęścia. W Oświęcimiu policjanci zatrzymali 37–letnią kobietę podejrzaną o narażenie dwojga swoich małych dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

Dodano: Czwartek, 16 marca 2017 19:40

Raporty o stanie bezpieczeństwa w regionie (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął dziś udział w Posiedzeniu Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. W obradach brali też udział członkowie Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i Marian Ryba. Obecny był również radny powiatowy Ryszard Poradowski.

Dodano: Poniedziałek, 30 stycznia 2017 12:07

Pijany Szwed staranował dwoje dzieci na wyciągu narciarskim

Do wypadku doszło na wyciągu narciarskim w Witowie. 36- letni snowboardzista ze Szwecji, mając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, staranował dwójkę dzieci w wieku 12 lat.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2017 12:38

Rozpoczęła się akcja "Bezpiecznie na nartach"

Dziś na szczycie Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej oficjalnie zainaugurowano tegoroczną akcję "Bezpiecznie na nartach"

Dodano: Czwartek, 29 grudnia 2016 10:55

Policyjne patrole na stokach narciarskich

Od wczoraj na stokach w Krynicy i Wierchomli pełnią służbę policyjni narciarze z sądeckiej komendy. Patrole potrwają do sylwestra, jednak zostaną wznowione na czas zimowych ferii.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 16:24

O bezpieczeństwie w mieście i powiecie (zdjęcia)

O bezpieczeństwie na drogach i realizacji Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego rozmawiano dziś podczas posiedzenia Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Środa, 14 września 2016 20:08

Powstaje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dziś na terenie województwa małopolskiego ruszył program „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.” Każdy z mieszkańców może brać czynny udział w poprawie bezpieczeństwa, a mapa pozwoli na podniesienie jego poziomu w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Dodano: Piątek, 9 września 2016 15:25

IPA doceniła wkład starosty w bezpieczeństwo regionu

Starosta nowosądecki Marek Pławiak otrzymał dziś legitymację oraz honorową odznakę "Zasłużony dla Polskiej Sekcji IPA". Odznaczenia odebrał z rąk Wiesławy Misterki – skarbnika sekcji polskiej tego międzynarodowego policyjnego stowarzyszenia oraz Marka Wojtowicza – zasłużonego dla Polskiej Sekcji IPA. Gościom towarzyszył Mieczysław Orczykowski z limanowskiego oddziału tej organizacji.

Dodano: Czwartek, 8 września 2016 22:40

XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach (zdjęcia)

W Kielcach trwa XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Są to największe tego typu targi w Europie Środkowej. W tym roku na wystawę dojechało rekordowo 609 firm z 30 krajów z całego świata. Ekspozycja zajmuje ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 18:22

Jednostki OSP z Podhala z dotacjami na remonty i doposażenie (zdjęcia)

Prawie 650 tys. zł trafiło do 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 20 gmin z powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i myślenickiego. Umowy potwierdzające przyznanie dofinansowania na remonty remiz i ich doposażenie przekazał wicemarszałek Wojciech Kozak podczas dzisiejszego spotkania w Nowym Targu.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 12:17

Premier Szydło dziękuje wszystkim służbom za "perfekcyjne działania podczas ŚDM"

Bezpośrednio po zakończeniu wizyty Ojca Świętego w Polsce, w Centrum Prasowym Światowych Dni Młodzieży podsumowano kilkudniowe wydarzenie. W konferencji udział wzięła premier Beata Szydło, kardynał Stanisław Dziwisz, abp Stanisław Gądecki i biskup Artur Miziński.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 16:01

Akcja policji na ŚDM. Rozbroili prezydenckiego ochroniarza

Światowe Dni Młodzieży przebiegają spokojnie. Jak podał rzecznik prasowy wojewody małopolskiego, wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie zanotowało żadnych istotnych zdarzeń poza skręceniami, omdleniami, bólami głowy, czy bólami brzucha. Z kolei funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu musieli interweniować dwukrotnie, kiedy do papamobile podbiegali rozentuzjazmowani pielgrzymi.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 23:24

Odprawa ministra SWiA z dowódcami pododdziałów prewencji Policji i dowódców służb zabezpieczających obchody ŚDM

- Zrobimy wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom podczas Światowych Dni Młodzieży - powiedział szef MSWiA podczas odprawy służb podległych MSWiA w Wieliczce.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 19:00

Niebo podczas Światowych Dni Młodzieży

Siedem stref ograniczonych lotów wokół Krakowa i Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Brzegów i Oświęcimia. Bezwzględny zakaz wykonywania lotów przez: lotnictwo sportowe, aeroklubowe, rekreacyjne ze szczególnym uwzględnieniem całkowitego zakazu wykonania lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi – dromani.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2016 11:50

Zakaz przewozu towarów niebezpiecznych na czas trwania ŚDM

W związku z uroczystymi obchodami Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 Wojewoda Małopolski wydał zakaz przewozu towarów niebezpiecznych na wyznaczonym obszarze województwa małopolskiego.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 18:00

Policja podczas ŚDM będzie przeprowadzać wybiórcze kontrole osób i bagażu

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Brzegach (26-31 lipca) policja będzie przeprowadzać wybiórcze kontrole osób i bagażu. Szczególnie w miejscach, gdzie będą się gromadzić tłumy ludzi m.in. w miejscach głównych uroczystości ŚDM czy w rejonie dworców.

Dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 15:53

Akcja „Pasy” małopolskiej Policji

Na terenie województwa małopolskiego prowadzone były działania „Pasy”. Akcja była ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie negatywnych zachowań na drodze.

Dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 11:53

Ryczów/Łączany. Oby nie przyszła Wielka Woda...

Mieszkańcy terenów zlokalizowanych nad potokiem Półwiejskim od lat z niepokojem śledzą poziom płynącej w nim wody. Obawiają się, że żywioł może zagrozić ich domom, zwłaszcza, że stan rzeczki i jej zabezpieczenia pozostawia wiele do życzenia. Niestety... jak to zwykle bywa w podobnych okolicznościach, na zabezpieczenie ich domów pieniędzy brak.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2016 13:04

Targi z morskie z demonstratorem nowego modułu

Zdalnie Sterowane Moduły Uzbrojenia to jeden z flagowych produktów Zakładów Mechanicznych Tarnów. Powstanie nowej, morskiej wersji tego sprzętu, zwiększającej bezpieczeństwo obsługi, zapowiedzieli przedstawiciele spółki podczas XIV Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO. W Gdańsku zaprezentowano demonstrator wielolufowego karabinu maszynowego kalibru 12,7 mm, o który oparto nowe rozwiązanie.

Dodano: Sobota, 25 czerwca 2016 10:16

Prezentujemy nową kampanie społeczną fundacji Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja

Bezpieczne Wakacje, Trzeźwa Rekreacja -- niechaj te hasła i duch pasji Drużyny Mistrzów przyświeca Waszym wakacyjnym wyjazdom .

Dodano: Piątek, 27 maja 2016 12:50

Nowa armata dla bezpieczeństwa morskiego (zdjęcia)

Rozpoczęła się integracja nowej polskiej automatycznej armaty morskiej Tryton 35 mm z systemami okrętowymi korwety ORP Kaszub. W projekcie realizowanym przez konsorcjum z udziałem Zakładów Mechanicznych Tarnów, Wojskową Akademię Techniczną (lider), obecnie PIT-RADWAR S.A. oraz Akademię Marynarki Wojennej do realizacji pozostał etap badań morskich systemu. Armata ma służyć do zwalczania celów powietrznych, jak i nawodnych.

Dodano: Czwartek, 25 września 2014 23:03

X Jubileuszowa Edycja Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

Szkoły podejmujące działania na rzecz bezpieczeństwa otrzymały certyfikaty. Wyróżnienia wręczyli Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek oraz Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.

Dodano: Środa, 16 kwietnia 2014 23:52

Bezpieczeństwo w sieci - czyli jak się bawić i uczyć w cyberprzestrzeni (zdjęcia)

Filia Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu przeprowadziła kolejne spotkanie z dziećmi klas II i III, którego wiodącym tematem było bezpieczeństwo. Z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 spotkali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu: asp. sztab. Renata Ossowka, asp. Mariusz Ciesielski oraz st. sierż. Dorota Garbacz.

Dodano: Poniedziałek, 10 lutego 2014 15:01

KRAKÓW. Ratownicy medyczni zatruli się tlenkiem węgla podczas interwencji

Troje krakowskich ratowników medycznych zatruło się tlenkiem węgla podczas interwencji. Wszyscy są w szpitalu; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W ub. miesiącu Społeczny Komitet Ratowników Medycznych zaapelował o wyposażenie karetek w detektory tlenku węgla.

Dodano: Niedziela, 2 lutego 2014 13:39

Policjanci na stoku - akcja promująca bezpieczeństwo (zdjęcia)

NIEDZICA. Na Polanie Sosny zorganizowana została kolejna edycja akcji promującej bezpieczeństwo na stokach narciarskich organizowana przez nowotarskich policjantów. W programie kilkugodzinnej imprezy znalazły się zawody dla dzieci i młodzieży, pokazy ratownictwa medycznego, rekonstrukcja historyczna oraz pokaz akcji ratowniczej na stoku w wykonaniu Policji i GOPR.

Dodano: Wtorek, 8 października 2013 22:42

Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo – dla nowotarskiej szkoły

KRAKÓW – NOWY TARG. Dużym wydarzeniem dla 30 szkół z całej Małopolski było wręczenie certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Jedyną reprezentacją powiatu nowotarskiego, która zdobyła taki tytuł w 9. edycji 2013 – 2015 są Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Jana Venuleta z Nowego Targu.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 09:19

Akcja zima w Krakowie

Jezdnie są posypywane solanką. Chodniki, przystanki oraz ścieżki rowerowe zabezpieczane są mieszaniną soli drogowej i piasku. Ma to zapewnić bezpieczeństwo kierowcom oraz pieszym.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl