Arcybiskup
Dodano: Czwartek, 31 grudnia 2020 17:35

Pasterka Noworoczna z Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich

W tym roku, z racji na panujące przepisy w związku z pandemią, Pasterka Noworoczna odbędzie się w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich. Będzie transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Niedziela, 11 listopada 2018 09:29

Wolność jest darem

- Módlmy się, za przyczyną błogosławionej Anieli i świętego Jana Pawła II, o piękne rozumienie wolności, o pełne prawdy kochanie naszej Ojczyzny - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu, gdzie sprawował Mszę św. z okazji uroczystości 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed Eucharystią na cmentarzu parafialnym miało miejsce błogosławieństwo tablicy poświęconej Sieprawianom, uczestnikom I Wojny Światowej oraz błogosławieństwo pomnika św. Jana Pawła II i bł. Anieli Salawy „Naucz nas być wolnymi” na placu obok Sanktuarium. Metropolitę przywitał proboszcz i kustosz Sanktuarium ks. Piotr Kluska.

Dodano: Sobota, 31 marca 2018 16:30

Tradycyjne święcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką (zdjęcia)

KRAKÓW. Przed Bazyliką Mariacką metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcił wielkanocne pokarmy. Podczas uroczystości prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider złożyli życzenia krakowianom i turystom wypoczywającym w Krakowie w czasie świąt.

Dodano: Niedziela, 25 marca 2018 17:30

Arcybiskup Marek Jędraszewski odwiedził najstarszą na świecie zakonnicę

Matka Cecylia Maria Roszak z klasztoru sióstr dominikanek „Na Gródku" w Krakowie obchodzi 25 marca 110. urodziny. Jest obecnie najdłużej żyjącą zakonnicą na świecie. W 2009 r. Instytut Yad Vashem przyznał 101-letniej wówczas matce Cecylii tytuł Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata.

Dodano: Sobota, 24 marca 2018 20:21

Abp Jędraszewski do Skautów Europy: jesteście naszą nadzieją

- Jesteście da nas wszystkich nadzieją, że zbudujecie dobry świat, że będziecie szczególnie świadomie wracać do chrześcijańskich wartości Europy, z których ta Europa wrosła - mówił do Skautów Europy zgromadzonych w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie abp Jędraszewski.

Dodano: Niedziela, 4 marca 2018 15:42

Msza pod przewodnictwem Arcybiskupa Jędraszewskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Katedrze Wawelskiej (zdjęcia)

- To właśnie jest zadanie dla nas na dzisiaj i na przyszłość. (...) Uparte poszukiwanie świętych znaków, poprzez które Żołnierze Niezłomni uświęcili polską ziemię - mówił abp Marek Jędraszewski do zebranych w Katedrze Wawelskiej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dodano: Sobota, 20 stycznia 2018 22:25

Spotkanie stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

KRAKÓW. - Jesteście żywym pomnikiem Jana Pawła II. Warto było tworzyć struktury „Dzieła Nowego Tysiąclecia" i zainwestować w młodych. Dzięki wam można z nadzieją myśleć o przyszłości Kościoła i Polski - powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 09:10

Klerycy pytają - arcybiskup odpowiada. Pierwsze w historii Dialogi w krakowskim Seminarium

Abp Marek Jędraszewski odwiedził Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie, by odpowiedzieć na pytania kleryków. Spotkanie takie miało miejsce po raz pierwszy w historii i być może stanie się początkiem nowego cyklu. Ani przełożeni, ani tym bardziej metropolita nie znali wcześniej pytań kleryków.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 13:20

Arcybiskup Marek Jędraszewski Małopolaninem Roku (zdjęcia)

- Trzeba ze strony państwa zrobić wszystko, by mimo naturalnych podziałów i zbliżającej się kampanii wyborczej ocalić to, co najbardziej istotne - jedność - mówił Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Dodano: Sobota, 30 września 2017 20:40

Arcybiskup Marek Jędraszewski w Ośrodku Caritas w Zatorze (zdjęcia)

Abp Marek Jędraszewski odwiedził ośrodek Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze. Spotkał się z podopiecznymi placówki, których wielu jest niepełnosprawnych lub nieuleczalnie chorych, a także z personelem i wolontariuszami. - Taki ośrodek Caritas buduje lepszy świat w nas i pośród nas – mówił Metropolita krakowski, podsumowując wizytę w Zatorze.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl