Allestetis
Święto Niepodległości
Dodano: Piątek, 18 listopada 2022 10:04

W Karpackim Oddziale Straży Granicznej uczczono 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W czwartek 17 listopada 2022 r. w Karpackim Oddziale Straży Granicznej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

Dodano: Poniedziałek, 14 listopada 2022 15:50

15 wypadków, 61 pijanych kierowców - policja podsumowuje weekend na małopolskich drogach

W związku z wydłużonym weekendem związanym z obchodami Święta Niepodległości, w dniach od 10 do 13 listopada zwiększył się ruch pojazdów na drogach, zwłaszcza tych prowadzących do górskich miejscowości.

Dodano: Niedziela, 13 listopada 2022 18:00

Obchody Dnia Niepodległości w Szczawnicy (zdjęcia)

W piątek 11 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W całym kraju odbywały się uroczystości patriotyczne. Szczawniczanie również uczcili to ważne dla nas Polaków święto. Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku upamiętniającym szczawniczan poległych za wolność Polski. W kościele parafialnym odprawiona została uroczysta msza święta. Młodsi i starsi mogli wziąć udział w Biegu Niepodległości, a melomani mogli posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Dominanta.

Dodano: Niedziela, 13 listopada 2022 14:00

Święto Niepodległości pod Tatrami (zdjęcia)

W tym roku powiatowe obchody 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowane zostały w Gminie Kościelisko.

Dodano: Niedziela, 13 listopada 2022 12:00

Święto Niepodległości na Orawie (zdjęcia)

Przed południem w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce odprawiona została msza za Ojczyznę, po której na cmentarzu odbył się Niepodległościowy Apel Pamięci. Złożono wieńce na grobie dowódcy Legii Spisko-Orawskiej por. Wendelina Dziubka oraz pod tablicą poświęconą bohaterskim Orawianom i budzicielom ducha narodowego.

Dodano: Piątek, 11 listopada 2022 23:21

Sztafetowy bieg ulicami Zakopanego (zdjęcia)

Z Parku Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego do Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy odbył się XXIX Sztafetowy Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W zawodach udział wzięło 29 sztafet.

Dodano: Piątek, 11 listopada 2022 23:04

W Zakopanem tłumy (zdjęcia)

Długi weekend i słoneczna pogoda sprawiły, że do Zakopanego przyjechały tysiące turystów.

Dodano: Piątek, 11 listopada 2022 19:33

Flaga na szybie Kopalni Brzeszcze - Jawiszowice

Kopalnia Brzeszcze Jawiszowice, której dwa zabytkowe szyby na terenie Jawiszowic są obecnie pod opieką Fundacji Pobliskie Miejsca Pamięci
Auschwitz-Birkenau, była pierwszą i jedyną Polską Państwową Kopalnia Węgla w XX leciu międzywojennym.

Dodano: Piątek, 11 listopada 2022 19:12

Krakowskie obchody 
Narodowego Święta Niepodległości (zdjęcia)

Dziś o godz. 7 m. 30 z rana pociągiem pośpiesznym z Berlina przybył do Warszawy komendant Józef Piłsudski – tak zaczynał się dodatek nadzwyczajny „Kuriera Warszawskiego”, który ukazał się w przededniu rozejmu podpisanego w lesie pod francuskim Compiègne w 1918 r. Koniec I wojny światowej stawał się faktem.

Dodano: Czwartek, 10 listopada 2022 20:00

Łzy wzruszenia podczas obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej odbyły się obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach wziął udział prof. Włodzimierz Bernacki - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

Dodano: Środa, 9 listopada 2022 09:06

Rajd Niepodległości Polski

Aby godnie uczcić Święto Niepodległości oraz oddać hołd Ojczyźnie i jej wyzwolicielom, Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice organizuje 11 listopada rowerowy Rajd Niepodległości.

Dodano: Wtorek, 8 listopada 2022 16:48

Z myślą o Niepodległej

- Jak podkreślał śp. Profesor Lech Kaczyński, nowoczesny patriotyzm jest wpatrzony w przyszłość, ale swoje korzenie ma w przeszłości. 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, którą będziemy obchodzić w najbliższy piątek, to okazja do powtórzenia lekcji historii.

Dodano: Czwartek, 27 października 2022 07:49

Piąta edycja konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej” rozstrzygnięta

Pomysł wokalnej rywalizacji dzieci i młodzieży z Małopolski zrodził się pięć lat temu. Konkurs ma na celu eksponowanie patriotycznych postaw wśród dzieci i młodzieży. To także forma popularyzacji polskiego dziedzictwa kulturowego, bogatego w zbiór utworów muzycznych, które towarzyszyły naszej Ojczyźnie w najważniejszych i najtrudniejszych momentach.

Dodano: Niedziela, 18 września 2022 23:17

V EDYCJA KONKURSU zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Moja Poezja - Moja Ojczyzna

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej już – piątej – edycji konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”, który cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku śpiewamy na cześć polskich poetów i kompozytorów.

Dodano: Niedziela, 11 listopada 2018 23:00

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Krakowie

W tym roku obchody 11 listopada miały wyjątkowy charakter z powodu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dodano: Środa, 7 listopada 2018 11:06

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to dzień szczególny w świadomości Polaków. W tym roku cała Polska będzie świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zaprasza wszystkich do uczestnictwa w obchodach organizowanych w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 17:07

Obchody rocznicy odzyskania Niepodległości z Muzeum Narodowym

Trzy dni wolnego wstępu do Gmachu Głównego MNK, w tym do galerii "Broń i barwa w Polsce" z ekspozycją "Sztuka Legionów Polskich" oraz na wystawę #dziedzictwo, a także darmowe oglądanie "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci – taki prezent podarowało swoim widzom MNK z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 12:52

Polscy strzelcy ponownie przejęli władzę od Austriaków!

Tarnów szczyci się, że jako pierwsze miasto w kraju wrzuciło jarzmo zaborców. Na pamiątkę wydarzeń sprzed niemal stu lat w tarnowskich Mościcach pokazano rekonstrukcję tych chwalebnych wydarzeń.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 12:22

Święto Niepodległości w Szczawnicy

W sobotę 11 listopada obchodzono Święto Niepodległości. W całej Polsce odbywają się uroczystości patriotyczne. Szczawniczanie również uczcili to ważne dla nas - Polaków święto.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 11:59

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w Białym Dunajcu

Obchody Narodowego Święta Niepodległości przez Powiat Tatrzański odbyły się w tym roku w Białym Dunajcu. Ich integralną częścią jest już od dziesięciu lat konkurs historyczny "Podhalańskie i Spiskie Drogi do Niepodleglości". Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 10:00

11 listopada w Myślenicach

Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, warsztaty kotylionów i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości to tylko część programu obchodów Święta Niepodległości przygotowanego w Myślenicach.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 09:20

Święto Niepodległości w Nowym Targu (zdjęcia)

W stolicy Podhala uroczystości zaplanowano na dwa dni. W piątek składano wiązanki kwiatów na grobach poległych w obronie Ojczyzny na cmentarzu komunalnym, a potem odbyły się uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 09:10

Wieczornica w Kościelisku (zdjęcia)

Mszą za Ojczyznę, Wieczornicą oraz Apelem Poległych górale z Kościeliska, Witowa i Dzianisza uczcili 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 08:33

Święto 11 listopada w Zakopanem (zdjęcia)

Uroczystościami przy Kwaterze Legionowej na nowym cmentarzu rozpoczęła się oficjalna część obchodów związanych z 99. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 08:28

IV Bieg Niepodległości w Zakopanem (duża galeria)

Blisko 500 mężczyzn, kobiet i dzieci uczciło 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na sportowo. Zawodnikom nie straszny był wiatr i śnieg, który towarzyszył całym zawodom.

Dodano: Sobota, 11 listopada 2017 22:12

Krakowska "Lekcja śpiewania" w Dniu Niepodległości (zdjęcia)

11 listopada na Rynku Głównym zabrzmiały najważniejsze polskie pieśni i piosenki. Wszystko w ramach 66. lekcji śpiewania pod hasłem „Radosna Niepodległości”.

Dodano: Sobota, 11 listopada 2017 19:47

Narodowe Święto Niepodległości – lekcja dumy i siły (galeria zdjęć i filmy)

KRAKÓW. - 11 listopada oto nasza wielka i piękna narodowa lekcja! Co roku ją odrabiamy, sycąc się radosnym nastrojem tego niezwykłego święta. Święta, które przywołuje w naszych sercach to, co jest kwintesencją polskiej tożsamości narodowej, co wyróżnia nas jako naród. A wyróżnia nas nasza historia i nasza kultura, które przetrwały długie lata zaborów, bo miały solidne fundamenty. Czyż naród, który po 123 latach niewoli, podnosi się i tworzy swoje państwo – nie jest jak budowla na skale? Te solidne fundamenty to z pewnością były wiara i rodzina, bo one dawały nam poczucie wspólnoty. Tego, że Polska – choć rozszarpana przez zaborców – jest jedna. Dlatego dziś 11 listopada odrabiamy lekcję dumy i siły. Bo – jak powiedział kiedyś śp. prezydent prof. Lech Kaczyński – „Polska nie ma powodów do odrabiania lekcji pokory” – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik na placu Matejki podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dodano: Sobota, 11 listopada 2017 17:40

Abp Jędraszewski: Musimy bronić niepodległości trwając przy chrześcijańskich korzeniach (zdjęcia)

W Święto Niepodległości na Wawelu zgromadziły się setki wiernych, aby wraz z metropolitą krakowskim modlić się za ojczyznę.

Dodano: Sobota, 11 listopada 2017 13:56

99 lat niepodległości (zdjęcia)

W Łososinie Dolnej mieszkańcy oraz władze powiatu nowosądeckiego uczcili dziś 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców gminy, którzy zginęli w Auschwitz, Katyniu i wojnie obronnej 1939 roku. Obelisk wspomina także o tych, którzy zostali zamordowani przez gestapo.

Dodano: Środa, 8 listopada 2017 20:39

Gra niepodległości

Tradycyjnie w okolicy Święta Odzyskania Niepodległości, III Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego im Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, zapraszają serdecznie wszystkich uczniów i nauczycieli z Krakowa i okolic do wzięcia udziału w grze terenowej „Śladami Niepodległości".

Dodano: Poniedziałek, 6 listopada 2017 13:11

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to dzień szczególny w świadomości Polaków. W tym roku cała Polska będzie świętować 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zaprasza wszystkich do uczestnictwa w obchodach organizowanych w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 23:22

Obchody Święta Niepodległości na Orawie (zdjęcia)

W kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Jabłonce odbyła się główna część obchodów święta 11 Listopada. Po uroczystej Mszy Św. po raz kolejny odczytano Apel Poległych i złożono wieniec na grobie porucznika Wendelina Dziubka - dowódcy Legii Spisko-Orawskiej.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 18:48

Obchody 11 listopada w Zakopanem (zdjęcia)

W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odbyła się główna część obchodów święta 11 listopada.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 16:30

Nowotarskie obchody Święta Niepodległości. Honory dla Marszałka zdjęcia)

NOWY TARG. Po mszy w kościele św. Jadwigi Królowej, główne uroczystości związane z 11 Listopada odbyły się na Stadionie Miejskim, gdzie odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona Marszałkowi. Napis na niej brzmi: "Na pamiątkę otwarcia i poświęcenie nowego obiektu Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu twórcy Niepodległej Polski"...

Dodano: Poniedziałek, 10 listopada 2014 17:41

Obchody Święta Niepodległości w Krakowie

Obchody Święta Niepodległości w Krakowie rozpoczną się wspólną modlitwą w intencji Ojczyzny. Mszy św. w Katedrze Wawelskiej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Dodano: Poniedziałek, 11 listopada 2013 23:43

Zakopiańskie obchody Święta Niepodległości - historycznie, patriotycznie, regionalnie (zdjęcia)

Zakopiańskie obchody Święta Niepodległości podobnie jak w ubiegłych latach podzielone były na dwie części. Pierwsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu przy Kwaterze Legionistów, druga w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Dodano: Czwartek, 8 listopada 2012 12:58

47. krakowska Lekcja Śpiewania - „Radosna Niepodległość"

W dniu Święta Niepodległości, 11 listopada krakowianie będą mogli spotkać się na 47. Lekcji Śpiewania, która odbędzie się na Rynku Głównym. Rozpocznie się ona o godz. 17:00. Do dyspozycji uczestników będzie 3500 śpiewników przygotowanych przez Urząd Miasta Krakowa.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl