Golemo
Sport
Niedziela, 5 lutego 2017 13:27

Uniwersjada: Złoto w kombinacji norweskiej (video)

Polscy kombinatorzy norwescy zdobyli złoty medal w drużynie podczas 28. Zimowej Uniwersjady z podhalańczykiem w składzie, Wojciechem Marusarzem. Razem z nim na najwyższym stopniu podium stanęli – Paweł Słowiok i Adam Cieślar.
Biało–czerwoni wręcz zdeklasowali rywali. Skoki nie do końca poszły jednak po naszej myśli. W pierwszej serii Wojciech Marusarz odległością 91 metrów dał Polakom drugą lokatę. Niestety, swój skok zepsuł Paweł Słowiok, który uzyskał 93.5 metra. Nie był to oczywiście zły wynik, ale rywale latali dalej – Tobias Simon 99.5, Go Sonehara 94.5. Polska po dwóch skokach spadła na czwartą pozycję. Wydawało się, że awans powinniśmy zaliczyć po skokach Adama Cieślara, ale nasz srebrny i złoty medalista kazachskich zawodów uzyskał słabszą odległość i przed biegiem mieliśmy stratę 20 sekund do liderujących Japończyków, którzy o 5 sekund wyprzedzali Rosjan, a o 11 reprezentantów Niemiec.

Pierwsza zmiana na którą już na trasie wybiegł Wojciech Marusarz była kapitalna. Polak szybko odrobił straty do rywali i na zmianę z Pawłem Słowiokiem przybiegł idealnie w tym samym momencie, co Japończyk.

Po kolejnej zmianie okazało się, że będzie to raczej kolejne złoto do polskiej kolekcji. Paweł Słowiok pewnie wyprzedził Japończyka i strefę drugiej zmiany minął o 37,2 sekundy wcześniej, niż… Rosjanie, którzy nad Azjatami zyskali pewną przewagę. Adam Cieślar tylko potwierdził przewagę naszej drużyny. Rosjanie przybiegli na metę pół minuty za Polakami. Brąz zdobyli natomiast reprezentacji Japonii.Stefan Leśniowski / sportowepodhale.pl
Zdjęcia Paweł Skraba.
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl