Sport
Środa, 15 czerwca 2022 19:06

Znakomity występ Małopolan na OMMP

21 medali (13 AZS AWF Kraków i 8 TS Wisła Kraków) wywalczyli zawodnicy z naszego regionu podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej seniorów i juniorów, rozegranych w hali „Białej Gwiazdy". Wydarzenie dofinansowała Małopolska.
W niezwykle widowiskowych i stojących na wysokim poziomie sportowym zmaganiach wystartowało około 120 gimnastyczek i gimnastyków z sześciu krajów: Danii, Łotwy, Norwegii, Polski, Słowacji i Ukrainy.

Największy sukces z krakowian odnieśli Brygida Urbańska (TS Wisła) i Filip Sasnal (AZS AWF), którzy triumfowali w wieloboju gimnastycznym. Urbańska ponadto była pierwsza w skoku i trzecia w ćwiczeniach wolnych, a Sasnal pierwszy w skoku i na poręczach, drugi w ćwiczeniach wolnych i na kółkach oraz trzeci na drążku. Ponadto w klasyfikacji wyłącznie MP Urbańska zajęła trzecią lokatę na poręczach i równoważni. Wiślaczka Maria Drobniak zwyciężyła w wieloboju juniorek, była pierwsza w ćwiczeniach wolnych i na poręczach oraz trzecia w skoku. Jej koleżanka klubowa Gabriela Janeczek stanęła na najniższym stopniu podium w ćwiczeniach wolnych juniorek, a w MP także na równoważni.Zawodnik AZS AWF Kraków Filip Koperski zajął trzecie miejsce w wieloboju juniorów, a do tego dorzucił złoto w skoku, srebro na kółkach i brąz na koniu z łękami. Jego kolega klubowy Franciszek Korbiel zdobył złoty medal na koniu z łękami i brąz na poręczach, a inny zawodnik AZS AWF Karol Kołodziejczyk sięgnął po brąz na drążku (wszyscy w rywalizacji juniorów).

Honorowy patronat nad mistrzostwami, zorganizowanymi z okazji jubileuszu 75-lecia powstania sekcji gimnastycznej TS Wisła, sprawował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. OMMP oglądali Anna Korfel-Jasińska, wiceprezydent Krakowa, Sylwia Czeremuga, dyrektor Departamentu Sportu i Igrzysk Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Tomasz Jażdżyński, prezes TS Wisła.Ambasadorem - największych w ostatnich latach zawodów w gimnastyce sportowej w Małopolsce - był Leszek Blanik, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008) i brązowy z Sydney (2000) oraz prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Wydarzenie wsparli finansowo Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Małopolska, Szkoła Podstawowa z oddziałami sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków, Polskok Chrzanów, Wodociągi Kraków i sponsorzy.

opr.s/

źródło: Biuro prasowe UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl