WSB
Sport
Poniedziałek, 16 stycznia 2023 12:22

Wielki triumf Kwiatkowskiego

Snowboardowy Puchar Świata przeniósł się do szwajcarskiego Scoul. Oskar Kwiatkowski po raz pierwszy wygrał zawody z tego cyklu w slalomie gigancie równoległym.
Do 1/8 finału zakwalifikowało się dwóch biało –czerwonych – Oskar Kwiatkowski z trzecim czasem i Michał Nowaczyk z 15 czasem eliminacji. Ten ostatni wypadł z trasy w pierwszej rundzie pucharowej i ostatecznie został sklasyfikowany na 15 miejscu. Z kolei w ytej fazie Kwiatkowski pokonał Koreańczyka Kima. W ćwierćfinale jego rywal Austriak Aleksander Payer nie ukończył przejazdu. W półfinale Polak pokonał jego rodaka Andreasa Prommeggera, a w finale okazał się lepszy od Włocha Mirko Felicetti. Walka o wygraną toczyła się do samego końca, aż Włoch wypadł z trasy na ostatnich bramkach. Reprezentant Polski sięgnął po pierwsze zwycięstwo w karierze. Kwiatkowski w klasyfikacji generalnej plasuje się na drugim miejscu.

- Jestem tak bardzo szczęśliwy. To mój ulubiony stok. Uwielbiam ten śnieg, jest to mieszanka sztucznego z naturalnym, co bardzo pomaga przy łapaniu zakrętów. Czułem presję rywala, absolutnie nie było łatwo, wiedziałem, że muszę pojechać na sto procent. Tak też właśnie zrobiłem i to dało mi zwycięstwo - tłumaczył na antenie Eurosportu.

W rywalizacji kobiet Aleksandra Król w eliminacjach „wykręciła” ósmy czas. Weronika Biela Nowaczyk była 20. W 1/8 finale nowotarżanka uległa Austriaczce Sabine Schoeffmann. W finale kobiet triumfowała Niemka Carolin Langenhorst po upadku swojej rodaczki Ramony Theresii Hofmeister. Król jest czwarta w klasyfikacji generalnej pucharu.

Stefan Leśniowski / sportowepodhale.pl
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl