Allestetis
Sport
Piątek, 18 listopada 2022 22:02

Świetny start Unii Oświęcim w Pucharze Kontynentalnym

W piątek, 18 listopada w Nitrze polska drużyna rozpoczęła zmagania w półfinale Pucharu Kontynentalnego. W premierowym meczu Re-Plast Unia Oświęcim pokonała ukraiński HK Krzemieńczuk 4:2, kapitalnie grając w trzeciej tercji, wygranej 3:1.
Dublet zaliczył Krystian Dziubiński a po bramce zdobyli Teddy Da Costa i Dariusz Wanat. W sobotę Biało-Niebiescy zagrają z włoskim Asiago Hockey, a w niedzielę ze słowacką drużyną HK Nitra.

W starciu z HK Krzemieńczuk pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem rywali 1:0. Pod koniec drugiej odsłony wyrównał Krystian Dziubiński, który trafił także do bramki w ostatniej tercji, wyprowadzając drużynę na prowadzenie 2:1. Biało-Niebiescy, których wspierała liczna grupa kibiców, przeważali, wciąż częściej strzelali na bramkę ukraińskiej drużyny i zdobyli kolejne bramki.

W sobotę Polacy zagrają z włoskim Asiago Hockey (14:30), a w niedzielę ze słowacką drużyną HK Nitra (18:00). Do turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły. W poprzednim sezonie Puchar Kontynentalny wywalczyła Comarch Cracovia

mecz Turnieju Półfinałowego Pucharu Kontynentalnego
Re-Plast Unia Oświęcim - HK Krzemieńczuk 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Dziubiński 40, 42, Wanat 48, Da Costa 60 - Nimenko 14, Matusewycz 55

Mecze są transmitowane na stronie IIHF oraz w kanale Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie w serwisie YouTube.

źródło: PZHL

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl