Barnaś
Sport
Poniedziałek, 22 maja 2023 09:22

Pierwszy ORLEN Wyścig Narodów Challenge za nami!

Fantastyczna pogoda, wymagająca trasa i walka do ostatnich metrów. Taki był pierwszy ORLEN Wyścig Narodów Challenge - otwarta dla wszystkich czasówka w Republice Czeskiej z metą na szczycie Dlouhé stráně (1354 m.n.p.m.).
- To był naprawdę dobry dzień z licznym uczestnictwem w otoczeniu pięknej przyrody w Czechach. Wielu zmotywowanych zawodników w kategorii kobiet i mężczyzn. Patrząc na czasy zawodników na podium, ich wyniki są zbliżone do osobistego rekordu Filippo Zanny na tej trasie. Możemy być zadowoleni z pierwszej edycji wyścigu, który jest dobrą opcją dla amatorów, którzy biorą udział w innych wyścigach, takich jak Grand Fondo, ale nie codziennie biorą udział w wyścigu ITT. To coś, co chcielibyśmy rozwijać. - John Lelangue, manager generalny Lang Team.
Trasa wyścigu o długości 12.5 km prowadziła z miejscowości Loučná nad Desnou, metę zlokalizowano na szczycie góry Dlouhé stráně (1354 m.n.p.m.). Przewyższenie na tym odcinku wynosiło ponad 800 metrów.
W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z Polski, Czech i Ukrainy. Najszybszy wśród mężczyzn oraz OPEN z czasem 34:10 okazał się Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team), wśród kobiet triumfowała Katarzyna Orłowska (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), z czasem 46:26.
Zwycięzcy w kategorii OPEN otrzymali nagrody finansowe od 1000 do 300 euro. Najlepszym trzem kobietom i mężczyznom dnia, wręczono puchary, zegarki Festina - oficjalnego partnera pomiaru czasu zawodów oraz produkty Vitarade.
- Fantastyczna pogoda, rewelacyjna i wymagająca trasa. Wyścig był przeprowadzony na naprawdę wysokim poziomie, nie było gdzie odpocząć, ponieważ trasa prowadziła ciągle pod górę. - podsumował dzień Przemysław Niemiec, dyrektor ds. trasy w Lang Team i były profesjonalny kolarz.

Tak prezentuje się końcowa klasyfikacja:
Kategoria OPEN:
Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team)
Adam Wójcik (7R ROWMIX TEAM p/b 72D)
Jakub Riman (DK BIKESHOP Rcing Team)
Kategoria mężczyzn:
Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team)
Adam Wójcik ( 7R ROWMIX TEAM p/b 72D)
Jakub Riman (DK BIKESHOP Rcing Team)
Kategoria kobiet
Katarzyna Orłowska (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team)
Agata Madej (Quest Road)
Klaudia Kowalska (Agropunkt Innergy Team)

źródło: mat. prasowe Lang Team

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl