Parada Smoków
Sport
Piątek, 14 stycznia 2022 13:24

Otwarcie sezonu narciarskiego 2022 w Małopolsce (zdjęcia)

Na stokach Witów-Ski, nie zabrakło miłośników zimowego szaleństwa, emocji i mnóstwa atrakcji. Sezon dla narciarzy został oficjalnie otwarty.
Grała góralska muzyka, podawano regionalne jedzenie, a przede wszystkim panowały doskonałe warunki do szusowania przy wymarzonej pogodzie. Wszystko zarejestrowały kamery telewizyjnej Dwójki w programie „Pytanie na śniadanie”. Były relacje na żywo. Bartek Koszarek-Benkowy, charyzmatyczny góral z Bukowiny Tatrzańskiej, zachęcał do oglądania ŚLIZG-u - programu z 20-letnią tradycją, będącego idealnym przewodnikiem dla każdego, kto poszukuje ciekawych atrakcji i pomysłów na zimową aktywność w Małopolsce.

Małopolska jest piękna i atrakcyjna o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Zimą jest absolutnie wyjątkowa! Mamy ponad 150 kilometrów zróżnicowanych pod względem trudności tras narciarskich, blisko 60 stacji i ośrodków narciarskich, oferujących mnogość atrakcji. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, by w jednej lokalizacji poznać wszystkie trasy biegowe, niesamowite krajobrazowo szlaki zimowych wypraw, snowparki dla snowboardzistów i jedyne w swoim rodzaju baseny termalne z widokiem na Tatry.

Niewątpliwie Małopolska jest rajem dla narciarzy i praktycznie w każdej części regionu – od Beskidu Małego na zachodzie, po Beskid Niski na wschodzie, od pogórzy, po Tatry znajdują się mniejsze i większe ośrodki narciarskie. Nawet w pobliżu Krakowa, w Podstolicach czy Sieprawiu działa kilka wyciągów, umożliwiających krótkie wypady ze stolicy regionu.

opr.s/

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl