Sport
Poniedziałek, 6 czerwca 2016 21:42

Nowotarżanin z nominacją do mistrzostw świata w Finlandii!

Krzysztof Dąbrowski, trenujący na miejskiej pływalni w Nowym Targu, został nominowany do tegorocznych basenowych mistrzostwach świata w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu. Zawody rozpoczynają się 25 czerwca b.r. w Turku.
- Stu najlepszych zawodników z 21 krajów, będzie walczyć o tytuł mistrza świata w trzech konkurencjach. Statycznym wstrzymywaniu oddechu na czas, dynamice bez płetwach i w płetwach. Wygrywa ten zawodnik, który wstrzyma oddech najdłużej lub przepłynie pod wodą największy dystans bez wynurzania się - wyjaśnia zawodnik.

Nowotarżanin wstrzymuje oddech na 7 minut i 27 sekund, przepływa pod wodą bez płetw 179 metrów, lecz na szczególną uwagę zasługuje 230 metrowa odległość w monopłetwie - to ponad dziewięć długości nowotarskiego toru pływackiego. Jest to druga najlepsza odległość w Polsce i dwudziesta w tegorocznych kwalifikacjach na świecie.

To już trzecia nominacja Krzysztofa Dąbrowskiego do mistrzostw świata, lecz z powodu braków środków finansowych nie brał w nich udziału. Niszowy, ekstremalny sport, w którym brak sponsorów i pomocy miejskich ośrodków. Cały wyjazd zawodnika finansuje w tym roku Włoska firma Arcese. Hi Fitness i Bartosz Ścisłowicz dyrektor MCSiR w Nowym Targu wspiera naszego zawodnika darmową możliwością trenowania, Salming Nowy Targ sponsoruje ubiór.

Oto kilka zdjęć promujących start. Trzymajcie kciuki!

k/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl