Balony
Sport
Czwartek, 18 listopada 2021 19:41

Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin już w najbliższy weekend

19 i 20 listopada 2021 r. odbędą się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin. To właśnie tu, w stolicy Małopolski, około 700 najlepszych zawodników z 32 krajów zawalczy o tytuł Mistrza Świata. Te prestiżowe zawody przez wiele lat były rozgrywane przede wszystkim w Japonii. W tym roku po raz pierwszy odbędą się w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
W Krakowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której został przedstawiony szczegółowy plan zawodów, partnerów oraz sponsorów. W konferencji wzięli udział: Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Antonio Pinero – prezydent Kyokushin World Federation, Andrzej Drewniak – sekretarz generalny Kyokushin World Federation, wiceprezes Polskiego Związku Karate, Robert Kopciowski – prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Karate oraz Arkadiusz Sukiennik – dyrektor organizacyjny MŚ Karate Kyokushin - Kraków 2021.

- W naszym regionie wielokrotnie odbywały się prestiżowe wydarzenia sportowe o międzynarodowym charakterze. Gościliśmy wybitnych sportowców i rzesze kibiców z całego świata. W tym roku, Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin wychodzą poza granice Japonii i odbędą się w Europie, w królewskim mieście Krakowie. Będzie to najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie w tej dyscyplinie sportu. Ogromnie się cieszę, że już w ten weekend będziemy mogli u nas gościć najlepszych zawodników. Organizacja takich przedsięwzięć stwarza świetną okazję nie tylko do zarażania sportową pasją młodych ludzi, ale także do promowania Małopolski, jako atrakcyjnego miejsca do uprawiania sportu i aktywnej turystyki - mówił Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego, który objął mistrzostwa honorowym patronatem.

W najbliższy weekend w Tauron Arena Kraków odbędą się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin – Kraków 2021. Po raz pierwszy w historii Karate Kyokushin taka impreza odbędzie się w Europie. Swój udział w mistrzostwach potwierdziło niemal 700 zawodników z 32 krajów.

Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działa w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate (PZK) oraz Światową Federacją Karate (KWF). Niestety ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 do naszego kraju nie dotrą zawodnicy z Japonii oraz Australii.

W kumite (walka) rywalizacja odbędzie się w kategoriach wiekowych z podziałem na kategorie wagowe: młodzicy 12-13 lat, juniorzy młodsi 14-15 lat, juniorzy 16-17 lat, młodzieżowcy 18-21 lat, seniorzy, oldboy +35 lat. Konkurencje kata (formy) odbędą się w następujących kategoriach: młodzicy 12-13 lat, juniorzy młodsi 14-15 lat, juniorzy 16-17 lat, seniorzy 18+ łącznie 46 kategoriach.

Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski. Partnerem głównym mistrzostw jest Województwo Małopolskie. Sponsorem strategicznym jest Tauron Polska Energia S.A. Pozostałymi partnerami są Miasto i Gmina Skawina, Firma JONIEC, ARKA Kancelaria Księgowo-Podatkowa, GSU S.A.

Karate Kyokushin, jako dyscyplina sportu, ale również, jako pewnego rodzaju filozofia życia, niesie w swoich założeniach szereg szlachetnych wartości etycznych i moralnych, szczególnie ważnych dla kształtowania właściwych postaw i wzorców wśród dzieci i młodzieży. Jest to pełnokontaktowa sztuka walki, rodzaj karate, stworzona przez Masutatsu Ōyamę. Nazwa jest połączeniem słów kyoku i shin, tłumaczona jest najczęściej „jako dążenie do poznania prawdy”.

Program zawodów:
19.11.2021 (piątek)
9:00 - Rozpoczęcie rywalizacji sportowej na 7 matach (tatami)
19:00 - Zakończenie rywalizacji sportowej we wszystkich kategoriach z wyjątkiem półfinałów i finałów w kumite seniorów. Te walki odbędą się w drugim dniu zawodów.

20.11.2021 (sobota)
10:00 – 11:00 Ceremonia oficjalnego otwarcia zawodów z udziałem wszystkich zawodników, sędziów, działaczy oraz VIP. Pokaz w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej
11:00 - Rozpoczęcie rywalizacji sportowej na macie głównej – walki półfinałowe seniorów i seniorek
13:00 - 13:15 – Pokaz japońskich bębniarzy „TAIKO”
13:15 - 13:30 - Pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich
13:30 - 13:40 – Pokaz japońskich bębniarzy „TAIKO”
13:40 - 13:50 - Pokaz kata kobiet i mężczyzn - w wykonaniu zwycięzców tej konkurencji
14:00 - 14:30 - Pokaz karate (samoobrona, łamanie twardych przedmiotów i inne)
14:30 - 15:00 - Walki finałowe kobiet
15:00 - 15:30 - Walki finałowe mężczyzn
15:30 - 16:45 - Ceremonia dekoracji medalistów w poszczególnych kategoriach i zakończenie zawodów.

opr. s/

źródło: Biuro prasowe UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl