WSB
Sport
Poniedziałek, 19 września 2022 09:00

Dycha Pod Krokwią z atrakcjami na trasie i nie tylko

Kolejnym ciekawym wydarzeniem sportowym w sprzyjającym górskim klimacie będzie już wkrótce bieg „Dycha Pod Krokwią”, zaplanowany na piątek 30 września.

To druga edycja imprezy, której miejscem będą nowoczesne trasy w Zakopanem. Uczestnicy zmierzą się z 10-kilometrowym dystansem. Ci, którzy do mety dotrą najszybciej zgarną wartościowe nagrody, a dla wszystkich przygotowane będą dedykowane medale i atrakcyjne pakiety startowe.

– „Dycha Pod Krokwią” to ciekawa trialowa propozycja. To mieszanka płaskich i stromych sekcji, niespotykana na innych biegach w Polsce. Ciekawe, jak w tym roku potoczy się rywalizacja pomiędzy uczestnikami lubiącymi biegi uliczne, a tymi specjalizującymi się w górach – zapowiada utytułowany biegacz Marcin Rzeszótko, ambasador wydarzenia pod Tatrami.
Bieg organizowany po raz drugi w takiej formule, po sukcesie i wysokiej frekwencji w odsłonie inauguracyjnej, zaplanowano na termin wczesnojesienny – w piątek 30 września w godzinach wieczornych. Start u podnóża kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew, należących do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, nastąpi o godzinie 19:00. Uczestnicy pokonywać będą 3 pętle, przemierzając oświetloną trasę łącznej długości 10 km, wiodącą głównie nawierzchnią asfaltową, ale również zawierającą elementy przełajowe.

Dla tych, którzy zdecydują się na start w Zakopanem przygotowane zostaną atrakcyjne nagrody. Jako te główne w kategorii open kobiet i mężczyzn zapewnione będą unikatowe okulary marki Oakley z kolekcji Unity. Do zgarnięcia będą również m.in. oryginalne plecaki czy atrakcyjne vouchery do sklepów 4F.

Wszyscy bez wyjątku otrzymają okolicznościowe medale, a obfite pakiety startowe zawierać będą m.in. koszulki z logo biegu i jego partnerami, stanowiąc praktyczną pamiątkę przypominająca o udziale w ekscytującym wydarzeniu długo po jego zakończeniu. Organizator, którym jest Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” przygotował także przy udziale sponsorów i partnerów liczne upominki, które rozdysponowane będą po finiszu rywalizacji w ramach szczęśliwych numerów startowych.

Sponsorami biegu „Dycha Pod Krokwią” są: Blachotrapez, Revolt Energy, Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia oraz Carolina Toyota Bielsko. Zapisy do udziału trwają jeszcze do 28 września pod linkiem
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl