WSB
Sport
Niedziela, 28 sierpnia 2016 13:20

Dalekie loty Polaków

Nasi skoczkowie zaskoczyli we Frenstacie. Na najwyższym stopniu podium konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego stanął Aleksander Zniszczoł, a trzecią lokatę wywalczył Bartłomiej Kłusek.
Podopieczny Roberta Matei oddał dwa bardzo dobre skoki na 101,5 m, które pozwoliły mu po raz drugi w karierze wygrać konkurs LPK. Triumf 22-latka oznacza, że w kolejnej części sezonu LGP Polska będzie mogła wystawić jednego zawodnika więcej. Bartłomiej Kłusek lądował na 98,5 i 101 metrze. Naszych reprezentantów rozdzielił Lukas Hlava. Czech popisał się skokiem na 102 m, który dał mu prowadzenie na półmetku. W finale zanotował jednak 100,5 m i musiał uznać wyższość Aleksandra Zniszczoła.

W drugiej dziesiatce zameldowało się dwóch Polaków. Krzysztof Miętus uzyskał 92 i 96 m, co był 17 wynikiem. Pozycję dalej sklasyfikowany został Przemysław Kantyka (94 i 92 m). Ponownie zdobył Bartłomiej Czyż, dwukrotnie lądował na 93 metrze i zajął 23. miejsce. Do finału nie awansował Dawid Jarząbek. Reprezentantowi kadry młodzieżowej zmierzono 85 m i zakończył rywalizację na 37. miejsce.

Stefan Leśniowski, zdj. arch. Piotra Korczaka

źródło: SportowePodhale

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl