Allmedica
Sport
Sobota, 15 stycznia 2022 09:34

Aleksandra Król wygrała Puchar Świata

Z austriackiego Simonhoehe, gdzie odbyły się ostatnie zawody w slalomie gigancie równoległym przed igrzyskami olimpijskimi, napłynęły świetne wieści.
W rywalizacji kobiet najszybsza okazała się nowotarżanka Aleksandra Król. To pierwsze jej zwycięstwo w PŚ w karierze i bardzo dobry prognostyk przed Pekinem.

W kwalifikacjach nasza reprezentantka uzyskała dziewiąty czas. W 1/8 finału zmierzyła się z Jessicą Keiser i ja pokonała. W ćwierćfinale spotkała się z niebyle kim, ale z bardzo utytułowaną Niemką Ramoną Theresią Hofmeister. Polka sprawiła ogromną niespodziankę, pojechała fenomenalnie i Niemka musiał uznać wyższość Polki. W półfinale rywalką nowotarżanki była kolejna z reprezentantek Niemiec Melanie Hochreiter. Niemka zaliczyła upadek i tym samym Aleksandra Król znalazła się w finale. Po raz trzeci znalazła się w wielkim finale, ale po raz pierwszy w nim triumfowała. Okazała się szybsza od Julii Dujmowits, która bardzo ryzykowanie jechała i nie ukończyła przejazdu.

Z rywalizacji na etapie kwalifikacji odpadły 24. Weronika Biela-Nowaczyk i 38. Aleksandra Michalik.

Wśród mężczyzn kwalifikacje przebrnął Michał Nowaczyk z trzynastym czasem, a Oskar Kwiatkowski uplasował się na 26. pozycji. W 1/8 finału Nowaczyk zmierzył się z Rolandem Fischnallerem i lepszy okazał się Włoch.


Stefan Leśniowski, oprac. wo/
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl