Kopalnia
Sport
Środa, 8 września 2021 09:22

Akrobacje w „Pucharze Janosika”

Ogólnopolskie Zawody Akrobatyczne o Puchar Janosika pt. „Odleć z nami aż do gwiazd” zgromadziły ponad 80 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w 9 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Dopisała także publiczność. Zwycięzcą w klasyfikacji drużynowej została drużyna Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej.
Zmagania akrobatyczne odbyły się już po raz III w Krościenku nad Dunajcem. Patronat Honorowy sprawował wójt gminy Jan Dyda. Organizatorami byli reprezentanci Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej, a współorganizatorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Zawodnicy rywalizowali na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Warto zaznaczyć, że i tym razem został pobity rekord uczestników. Dojechało ich aż 82 z terenu Małopolski.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z nowosądeckiego klubu Screamo Trickz i tarnowskiego - RH Tricks, a także zawodnik z klubu RH Tricks z Nowego Sącza. Po raz pierwszy udział wzięli z kolei przedstawiciele krakowskiego klubu – Akro Angels z Krakowa.

Zawodnicy - jak w poprzednich edycjach - zgodnie z regulaminem rywalizowali w parach, losując kolejność prezentacji. Ich niesamowite akrobatyczne wyczyny oceniali sędziowie: Patryk Mazur, Gabriel Myśliwiec i Tobiasz Paluch. Szczególnie baczną uwagę zwracali oni na płynność wykonywanych przez zawodników ewolucji, technikę oraz oczywiście też skalę trudności i technikę lądowania. Warto podkreślić, że poziom była na tyle wysoki i wyrównany, że w kilku przypadkach potrzebne były dogrywki w celu wyłonienia ostatecznego zwycięzcy zmagań.

Sporą atrakcją Pucharu Janosika był gość specjalny Paweł Kidoń „Kid”, mistrz świata w Freestyle Basketball World Champion i mistrz Polski oraz pierwszy w historii Polak, który dołączył do prestiżowej i słynnej amerykańskiej grupy Harlem Globtroter. Popis swych umiejętności zaprezentowała też grupa Sparta Cheer Elite.

Konferansjerkę prowadzili wspólnie Maciej Zubek i Józef Szałwia, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Wyniki:
Dziewczęta
Rocznik 2013 i młodsi
Paulina Worwa PSA
Franek Dubiel Screamo
Ada Jedynak RH Triks

Rocznik 2011 – 2012
Zuzanna Zubek PSA
Julia Gondek PSA
Emilia Dubiel Screamo

Rocznik 2009-2010
Wiktoria Chrobak PSA
Paulina Horowska Screamo
Ludwika Odbierzychleb RH Triks

Rocznik 2008-2007
Karolina Parzątka PSA
Alicja Szubryt Screamo
Paulina Król PSA

Rocznik 2006-2005
Patrycja Dyda PSA
Liliana Bochenek RH Triks
Joanna Toron PSA

Seniorki
Nikola Kulinska  PSA
Maria Kuros PSA
Oliwia Tylecka PSA

Chłopcy
Rocznik 2009 i młodsi
Miłosz Hamiga Screamo
Alan Sieradzki PSA
Igor Olszowski Screamo

Rocznik 2008 - 2005
Arkadiusz Zieliński  Astral
Bartek Słowik PSA
Ramin Dzafarov PSA

Seniorzy
Andrzej Stec Screamo
Robin Freerunner Akro Angels
Dawid Kołodziej Screamo

mat. prasowe
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl