Sądecka
Sport
Środa, 13 września 2023 12:21

3. kolejka TAURON Hokej Ligi: Mistrz zagra z silną Unią

W piątek, 15 września odbędzie się trzecia kolejka TAURON Hokej Ligi. Na lodowisku w Oświęcimiu gospodarze podejmą obrońców tytułu GKS Katowice. Obie drużyny bardzo udanie zainaugurowały nowy sezon. Unia ma na koncie dwa zwycięstwa, a GieKSa po bardzo emocjonującym i dramatycznym spotkaniu pokonała GKS Tychy.
Ciekawie zapowiadają się także starcia w Nowym Targu, Jastrzębiu-Zdroju i Sanoku. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv a bilety na mecze w Oświęcimiu i Nowym Targu kupić można na www.biletynahokej.pl

Re-Plast Unia Oświęcim rozpoczęła sezon 2023/24 z przytupem, najpierw pokonała Zagłębie, a później mocno wzmocniony latem zespół z Nowego Targu. Katowiczanie rozegrali jedno spotkanie i wygrali z GKS Tychy po rzutach karnych. W poprzednim sezonie starcia pomiędzy tymi drużynami dostarczały mnóstwo emocji.

Bez głupich błędów

Z kolei w piątek w Nowym Targu zmierzą się zespoły, które w czterech meczach nie zdobyły punktu. - Docieramy się i jeszcze na pewno będziemy zdobywać punkty. Musimy też robić jak najmniej głupich błędów – zaznacza Patryk Wronka, napastnik PZU Podhale Nowy Targ. W Krakowie zaliczyli falstart, najpierw drużyna przegrała walkowerem z KH Energa Toruń, a później została ograna w Sosnowcu.

Dobre humory

W trzecim meczu piątkowej serii spotkań JKH zagra z Zagłębiem. W pierwszej kolejce podopieczni Roberta Kalabera na 12 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry z Marmą Ciarko STS Sanok remisowali 1:1. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, bo miejscowi w tak krótkim czasie zdołali dwukrotnie wpakować krążek do bramki. W niedzielę było już gorzej, bo JKH przegrał ze Stalowymi Piernikami. W Sosnowcu hokeiści są w dobrych humorach, bo ich ostatnie, wygrane spotkanie z Cracovią, na Stadionie Zimowym oglądał komplet widzów.

Liczą na powtórkę

W ostatnim spotkaniu sanoczanie podejmą KH Energa Toruń, który prowadzi w tabeli TAURON Hokej Ligi. Drużyna z grodu Kopernika świetnie ostatnio wypadła na tle JKH. Kibice liczą na powtórkę.

Z kolei w trzeciej kolejce TAURON Hokej Ligi, która odbędzie się w niedzielę, 17 września Podhale zagra z JKH (17:00), GieKSa z Cracovią (17:00), GKS Tychy z Unią (17:00), a Zagłębie z Marmą (18:00).

Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu oraz na polskihokej.tv.

źródło: PZHL

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl