Rozmaitości
Dodano: Piątek, 18 lutego 2022 17:02

Remont wieży widokowej na Mogielnicy

Dzięki współpracy Gmin: Dobra, Kamienica, Słopnice, Powiatu Limanowskiego z samorządem województwa małopolskiego możliwy będzie remont wieży widokowej na Mogielicy (pow. limanowski).

Dodano: Piątek, 18 lutego 2022 12:25

Nowe zasady rejestracji samochodów - co się zmieniło?

Nie rozpoznamy już pochodzenia kierowcy po numerze rejestracyjnym samochodu którym jedzie. Od początku miesiąca przy zakupie używanego samochodu można zachować dotychczasowy numer, niezależnie do miejsca skąd pochodzi.

Dodano: Piątek, 18 lutego 2022 11:42

Szkoły przystąpiły do kampanii „Dumni z Polski”

– Każda szkoła, która nosi imię wielkiego Polaka, ma szczególne powody do dumy i spełnia w swojej społeczności lokalnej ważną misję w obszarze edukacji patriotycznej. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć te placówki – mówi Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego, pomysłodawca akcji skierowanej do kilkudziesięciu szkół podstawowych w całej Polsce.

Dodano: Piątek, 18 lutego 2022 09:55

Zazi zabierze Was w gwiazdy (video)

Rabczański raper - który akurat dziś świętuje swoje urodziny - zachęca do obejrzenia swojego najnowszego utworu pt. "W gwiazdy". - Wiem że w tym dzisiejszym pędzie czasu, pogoni, hajsu, przepychu i życiowego pośpiechu - trudno nam się jest zatrzymać, ale jeśli to zrobisz to wielkie dzięki! Poświęcając mi 5 min, dajesz mi radochę jak dziecku - wyznaje Zazi.

Dodano: Czwartek, 17 lutego 2022 21:16

Classic Session - koncert uczestników XXIX Mistrzowskich Kursów Muzycznych (zdjęcia)

11 lutego w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach odbył się koncert uczestników XXIX Mistrzowskich Kursów Muzycznych.

Dodano: Czwartek, 17 lutego 2022 17:01

NA CO WYDAĆ MILION ZŁOTYCH? (art. sponsorowany)

Każda firma ma swoje plany inwestycyjne. Szefowie i właściciele zastanawiają się nad tym, w jaki sposób rozwijać przedsiębiorstwa, którymi zarządzają. Kryzys związany z koronawirusem przekreślił wiele takich planów i zniszczył marzenia o rozwoju wielu przedsiębiorców.

Dodano: Czwartek, 17 lutego 2022 16:00

Karolina Panz i Wioleta Szczepocka laureatkami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

4 marca zostanie wręczona Nagroda im. Księdza Stanisława Musiała, przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Za twórczość nagrodzona została socjolożka, członkini Centrum Badań nad Zagładą Żydów Karolina Panz, a za działalność społeczną – przewodniczka i edukatorka Wioleta Szczepocka.

Dodano: Czwartek, 17 lutego 2022 13:15

Trwają zgłoszenia do XI edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy

Organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka już po raz XI zachęcają młodych adeptów dziennikarstwa do wzięcia udziału w konkursie, który daje szansę na postawienie pierwszych kroków w świecie mediów.

Dodano: Piątek, 11 lutego 2022 23:00

Tribute to ABBA Specjalna wersja Tribute to Abba na Walentynki !!!

TRIBUTE TO ABBA to niesamowite Show artystów, słynącego z wielkich hitów scenicznych Teatru Variete Muza z Koszalina. Prawdziwa rewia musicalowa z tancerzami i muzyką "na żywo" pod batutą słynnego dyrygenta (Royal Orkiestra) i kompozytora Jarosława Barowa. Zorganizowane z ogromnym rozmachem widowisko przeniesie nas do lat 70' i wielkiego triumfu szwedzkiego kwartetu ABBA na Eurowizji, a następnie przebrniemy z największymi hitami przez wszystkie lata świetności tego kultowego zespołu!!!

To wszystko już w Krakowie 14.02.2022r w Kinie Kijów o godz 19.00

Dodano: Piątek, 11 lutego 2022 10:21

80. rocznica przekształcenia ZWZ w Armię Krajową

Uroczystości w Krakowie odbędą się 14 lutego, z udziałem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Dodano: Czwartek, 10 lutego 2022 20:00

Wreszcie mamy windę

Staraliśmy o nią wiele lat - mówią przedstawiciele szpitala. - Udawało się w tym czasie pozyskiwać pieniądze na ważne remonty oddziałów, zakup sprzętu diagnostycznego. Wybudowanie windy, która pozwolić miała na bezproblemowe poruszanie się po szpitalu, zajęło niestety sporo czasu.

Dodano: Czwartek, 10 lutego 2022 17:50

Chirurgia na wyciągnięcie ręki

Uruchomienie chirurgicznych zabiegów komercyjnych znacznie poprawiło dostępność tych świadczeń w Mościckim Centrum Medycznym. Coraz częściej zdarza się, że Pacjenci wybierają świadczenia dostępne niemal od ręki w Poradni Chirurgii Ogólnej.

Dodano: Czwartek, 10 lutego 2022 17:43

Położna na medal to Barbara Wąs z "Żeromskiego"

Barbara Wąs, ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie została najlepszą położną w Małopolsce, wygrywając regionalny etap ogólnopolskiego plebiscytu "Położna na medal".

Dodano: Wtorek, 8 lutego 2022 13:12

DEFICYT KUCHARZY, KELNERÓW, … CZYLI ZAWODY, KTÓRE SPĘDZAJĄ PODHALAŃSKIM PRZEDSIĘBIORCOM SEN Z POWIEK (art. sponsorowany)

Zawody deficytowe na Podhalu spędzają sen z oczu przedsiębiorców. Dofinansowanie może zmienić trudną sytuację

Dodano: Wtorek, 8 lutego 2022 12:00

Ułatwienia w badaniach 40 plus w MCM

Konieczność wypełnienia ankiety internetowej utrudnia dostęp do programu kompleksowych badań części osób powyżej czterdziestego roku życia.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl