Rozmaitości
Dodano: Poniedziałek, 1 marca 2010 13:43

Justyna Kowalczyk podaruje kibicowi swój strój sportowy

Pod koniec marca Justyna Kowalczyk spotka się w Krakowie z marszałkiem Małopolski Markiem Nawarą. Przy okazji tego spotkania wręczy swój strój sportowy kibicowi, którego życzenia najbardziej jej się spodobały.

Dodano: Czwartek, 18 lutego 2010 22:58

Od jutra nowe zasady wydawania paszportów

Od 19 lutego obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące wydawania paszportów. Zmiany dotyczą przede wszystkim paszportów dla dzieci.

Dodano: Czwartek, 18 lutego 2010 22:46

Krakowski numer 112 przykładem dla innych

Krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które obsługuje numer 112, będzie przykładem dla podobnych placówek w całej Polsce. 18 lutego przedstawiciele urzędów wojewódzkich z całego kraju odwiedzili Kraków. Dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób zorganizować pracę cpr-ów, koordynować przepływ informacji między służbami ratowniczymi i wykorzystywać systemy informatyczne.

Dodano: Wtorek, 16 lutego 2010 16:51

Kraków: obwarzanek pod unijną ochroną

Obwarzanek już wkrótce znajdzie się na unijnej liście produktów chronionych unijnymi przepisami. W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 16 lutego 2010 r. został opublikowany wniosek o rejestrację „obwarzanka krakowskiego”. Teraz inne państwa członkowskie mają 6 miesięcy na składanie ewentualnych sprzeciwów. Jeżeli w tym czasie żaden nie wpłynie, obwarzanek zostanie zarejestrowany przez UE jako „chronione oznaczenie geograficzne”.

Dodano: Poniedziałek, 15 lutego 2010 17:59

Plebiscyt „Miłosierny Samarytanin 2009”

Instytut Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie się” i Wolontariat świętego Eliasza zapraszają do wzięcia udziału w Plebiscycie „Miłosierny Samarytanin 2009”.

Dodano: Piątek, 12 lutego 2010 15:31

Otwarcie pierwszego kina z Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych

12 lutego o godz. 17 nastąpi uroczyste otwarcie cyfrowego kina w Brzeszczach, zdigitalizowanego w ramach projektu „Małopolska sieć kin cyfrowych - inwestycje”. Podczas spotkania, z udziałem marszałka Marka Nawary i członka Zarządu Marka Sowy, zaprezentowane zostaną możliwości nowej technologii projekcji 3D.

Dodano: Piątek, 12 lutego 2010 15:28

5 tysięcy złotych dla gminy Bochnia

Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, wręczy gminie Bochnia nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Wszystkie gminy ćwiczą”.

Dodano: Piątek, 12 lutego 2010 15:24

Wystawa o repatriantach

KRAKÓW. O losach Polaków zesłanych do Kazachstanu opowiada wystawa fotograficzna, którą można oglądać w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie przy ul. Basztowej 22.

Dodano: Środa, 10 lutego 2010 17:55

Marszałek Marek Nawara zachęca do jazdy na nartach w kasku

Jutro marszałek Małopolski Marek Nawara przekaże na aukcję charytatywną swoje narty firmy Salomon, które miał na nogach rok temu (20 lutego 2009 r.), podczas wypadku w Austrii. Dochód ze sprzedaży nart zostanie przeznaczony na potrzeby Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego dla dzieci niepełnosprawnych w Gorlicach.

Dodano: Czwartek, 4 lutego 2010 15:50

Transportery dla psów-ratowników

Stanisław Kracik, wojewoda małopolski podziękował dziś ratownikom, którzy brali udział w akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi na Haiti. Wojewoda przekazał też specjalistyczne transportery dla psów z grupy poszukiwawczej. 22 strażaków z Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej otrzymało w Nowym Sączu listy gratulacyjne od wojewody.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 23:46

"Trzydziestka" dla Justyny

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska i Biegówki pod Tatrami zapraszają w sobotę, 22 lutego na wspólne kibicowanie Justynie Kowalczyk podczas biegu na 30 km oraz na pokonanie olimpijskiego dystansu w rekreacyjnej quasi-sztafecie.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 23:17

"Drążenie miasta. Święto Oddziału Rynek Podziemny"

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na Święto Oddziału Rynek Podziemny Drążenie miasta - w niedzielę 25 stycznia, godz. 10.00-20.00.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 22:07

Fotorelacja z Dożynek Gminnych w Nowej Wsi

Tegoroczne dożynki w Nowej Wsi miały wyjątkowy charakter. Oprócz dziękczynienia za plony i urodzajny rok, którego wyrazem jest snop dożynkowy, Nowowsianie z zaproszonymi gośćmi świętowali oficjalne otwarcie świeżo wyremontowanego Dworku.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 22:04

Fotorelacja z Dożynek Gminnych w Nowej Wsi

Tegoroczne dożynki w Nowej Wsi miały wyjątkowy charakter. Oprócz dziękczynienia za plony i urodzajny rok, którego wyrazem jest snop dożynkowy, Nowowsianie z zaproszonymi gośćmi świętowali oficjalne otwarcie świeżo wyremontowanego Dworku.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 20:52

Ekipa filmu dokumentalnego Szymona J. Wróbla „Jego oczami” w wtorek i środę w Krakowie

Ten film to nietypowe spojrzenie na historię ks. Józefa Tischnera. Głównym bohaterem filmu jest Kazimierz Tischner, bart księdza Józefa na którego spadło brzemię kultywowania dobytku swojego brata. Wraz z Panem Kazimierzem widz wybiera się w podróż. W trakcie tej podróży zwiedza miasta, miejsca które związane były z księdzem Józefem i w których do dziś można usłyszeć góralską muzykę! Film zaskakuje, wzrusza i pokazuje, że Tischner ciągle jest obecny wśród nas.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl