WSB
Rozmaitości
Dodano: Niedziela, 5 czerwca 2011 11:15

Kraków: Nowohucki Dzień Dziecka (zdjęcia)

Świat bajek - to przewodni temat Nowohuckiego Dnia Dziecka, zorganizowanego w sobotę przez Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta oraz Radę i Zarząd Dzielnicy XVIII.

Dodano: Czwartek, 2 czerwca 2011 20:56

Pogrzeb Marka Nawary (zdjęcia)

W Krakowie pożegnano Marka Nawarę. Uroczystości pogrzebowe byłego Marszałka Województwa Małopolskiego rozpoczęła msza św. w kościele Mariackim. Marek Nawara został pochowany został na cmentarzu Rakowickim.

Dodano: Środa, 1 czerwca 2011 14:01

W czerwcu - kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu "O Złote Szarotki Podhalańskie"

KROŚCIENKO. IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej "O Złote Szarotki Podhalańskie" odbędzie się w tym roku w piątek 24 czerwca. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 czerwca.

Dodano: Wtorek, 31 maja 2011 13:04

Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej (czerwiec-lipiec)

Starosądecki Festiwal jest wydarzeniem artystycznym znanym w kraju i zagranicą. Imprezą cykliczną o 30-letniej tradycji i międzynarodowym zasięgu. W ramach festiwalu prezentowali się najwybitniejsi wykonawcy i zespoły muzyki dawnej z całej Europy. Festiwal jest wizytówką kulturalną ponad 750-letniego Starego Sącza i jednym z najważniejszych elementów promocji miasta i regionu w Polsce i świecie.

Dodano: Wtorek, 31 maja 2011 13:02

XI Ogólnopolskie Dni Owada - „Owady i ludzie”

Od 3 do 5 czerwca w budynku Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Al. 29 listopada 54), odbywać się będą XI Ogólnopolskie Dni Owada. Hasło przewodnie to „Owady i ludzie”.

Dodano: Piątek, 27 maja 2011 19:00

W pierwszą sobotę czerwca przez Kraków przejdzie XI Wielka Parada Smoków

Trzy tysiące osób przejdzie w pierwszą sobotę czerwca przez Kraków w XI Wielkiej Paradzie Smoków. W tegorocznej paradzie dominować będą motywy norweskie, ponieważ Norwegia jest partnerem projektu - informują organizatorzy parady.

Dodano: Środa, 25 maja 2011 16:42

Cykl koncertów „Muzyka pod Tatrami”

Projekt „Muzyka pod Tatrami” to wspólne przedsięwzięcie Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem i Zamku Orawskiego, który jest Oddziałem Muzeum Orawskiego P.O. Hviezdoslava. Ma ono sprawić, że pogranicze będzie bardziej atrakcyjne turystycznie.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 20:10

Zamkomania - wielki finał (17-19 czerwca)

Już po raz trzeci na Górę św. Marcina przybędą rycerze i łucznicy. Wezmą udział w finałowej imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Zamek Tarnowski w ramach piątej edycji programu edukacyjnego „ZAMKOMANIA 2011 – III Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry, realizowanego przy udziale środków Gminy Miasta Tarnowa.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 19:57

Life Festival Oświęcim 2011 (11 - 18 czerwca)

Life Festival Oświęcim to międzynarodowy festiwal muzyczny, którego główną ideą jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 19:52

Zbliża się 7. edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku

Cykl plenerowych kiermaszów kulinarnych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Po raz kolejny w największych miastach regionu małopolscy producenci żywności zaprezentują swoje znakomite wyroby. Będzie to niepowtarzalna okazja do posmakowania tradycyjnych małopolskich produktów i potraw.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 09:55

Weekend z Maluchem - wyjazd w Beskid Śląski 11 - 12 czerwca

Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie zaprasza na wyjazd w Beskid pod hasłem: „Weź Malucha w góry - pod chmury!”. To oferta dla wszystkich rodziców lub opiekunów z bardzo małymi i średnio małymi dziećmi (w wieku kilka miesięcy - 3-4 lata).

Dodano: Wtorek, 17 maja 2011 21:14

Dni Otwarte Komitetu Regionów (zdjęcia)

Pięćdziesiąt przedstawicielstw lokalnych i regionalnych, w tym Małopolski miało okazję pochwalić się swym dziedzictwem kulturowym, a także projektami dotowanymi ze środków unijnych w ramach Dni Otwartych Komitetu Regionów.

Dodano: Wtorek, 17 maja 2011 20:57

"Kocham Kraków z Wzajemnością" - największa krakowska impreza osób niepełnosprawnych

W piątek, 27 maja rusza dwunasta już edycja Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”. To czas łamania barier i stereotypów. Niepełnosprawne osoby na wózkach skaczą na spadochronach i pływają kajakami, niewidomi i niesłyszący uczestniczą w spektaklach teatralnych. Impreza potrwa do 3 czerwca.

Dodano: Wtorek, 17 maja 2011 12:47

Strażackie święto i koncert Błogosławionemu (zdjęcia)

SZLACHTOWA. W kościele p.w. M.B. Pośredniczki Łask odbyła się potrójna uroczystość. Strażacy z terenu Miasta i Gminy Szczawnica obchodzili swoje zaległe święto - św. Floriana, uczniowie z kl. III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - rocznicę I Komunii Świętej, młodzież szkolna - rocznicę urodzin swego Patrona.

Dodano: Niedziela, 15 maja 2011 16:59

Dwór Zieleniewskich: Małopolska Janowi Pawłowi II

W ramach konkursu ogłoszonego przez Województwo Małopolskie "Małopolska Janowi Pawłowi II" powstał projekt kulturalny przygotowany przez Dwór Zieleniewskich, upamiętniający osobę Jana Pawła II i miejsca z nim związane, a znajdujące się w powiecie chrzanowskim pt. "Pamięć i tożsamość".

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl