Rozmaitości
Dodano: Środa, 30 marca 2011 14:57

Krystian Herba ma nowy cel (film)

Zawodnik z Rzeszowa przygotowuje się do kolejnej wspinaczki. Celem jest Messeturm - najwyższy pod względem liczby pięter budynek w Europie - 61 pięter, 1344 schody - wspinaczka już w maju. Dodajmy - wspinaczka rowerowa.

Dodano: Wtorek, 29 marca 2011 13:36

30 mln od Caritasu - to rekordowa pomoc

- Pomoc o wartości 30 mln zł otrzymali w ubiegłym roku najbardziej potrzebujący od Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jest to kwota rekordowa - mówi rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Jerzy Zoń.

Dodano: Środa, 16 marca 2011 14:00

Polsko-słowacka konferencja na temat wilków i niedźwiedzi

- Przyroda nie zna granic. Zwierzętom jest naprawdę obojętne z którego artykułu będziemy je chronić. Zróbmy więc wszystko, by nasze rozmowy i wypracowane kierunki działań spowodowały, aby wilk był syty i owca cała - apelował Generalny Dyrektor Ochrony środowiska Michał Kiełsznia podczas konferencji, która odbyła się w Krakowie.

Dodano: Środa, 16 marca 2011 13:39

Odnawialne źródła energii – wykorzystanie najnowszych technologii w Małopolsce i Turyngii

7 kwietnia w Krakowie zorganizowana zostanie międzynarodowa konferencja ph. "Odnawialne źródła energii – wykorzystanie najnowszych technologii w Małopolsce i Turyngii. Spotkanie organizowane jest wspólnie z organizowaną Ministerstwem Ekonomii, Pracy i Technologii Turyngii.

Dodano: Środa, 9 marca 2011 17:35

VII Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o ogrodach

Podczas tegorocznego Festiwalu Pamiętajcie o ogrodach, który rozpocznie się 21 marca i potrwa do 27 marca, będzie można zobaczyć i usłyszeć: Magdę Umer i Andrzeja Poniedzielskiego w spektaklu słowno - muzycznym Chlip Hop, Ewę Bem, Mariana Opanię z synem Bartoszem w lirycznym wieczorze z balladami Nasze fascynacje.

Dodano: Środa, 2 marca 2011 11:04

Zmarł brązowy medalista ME w boksie Lucjan Słowakiewicz

W wieku 75 lat we wtorek zmarł w Krakowie czołowy polski bokser lat sześćdziesiątych Lucjan Słowakiewicz. W 1965 roku wywalczył w Berlinie w wadze średniej brązowy medal mistrzostw Europy.

Dodano: Poniedziałek, 21 lutego 2011 10:17

Gimnazja w Brzesku i Tarnowie nagrodzone za jedzenie smacznie i zdrowo

Wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo” są szkoły małopolskie. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: plakat społeczny i film reklamowy. W nagrodę laureaci otrzymali tablice multimedialne, a wyróżnionych odwiedzi Road Show Truck.

Dodano: Sobota, 19 lutego 2011 09:48

Bezpłatne zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika. Z tej okazji od soboty do poniedziałku organizowane będą bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Krakowie.

Dodano: Wtorek, 15 lutego 2011 15:38

Nowy odział Hangaround Chapter Kraków

Do Krościenka nad Dunajcem zjechali miłośnicy motocykli z klubu Gremium. Ponad 140 motocyklistów wzięło udział w dorocznym kuligu, zorganizowanym przez Klub Gremium - Southside. Podczas spotkania został otwarty nowy odział Hangaround Chapter Kraków.

Dodano: Wtorek, 15 lutego 2011 14:17

"Narciarstwo" - nowy film TOPR

Wkrótce ukazać się ma kolejny film realizowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Poprzedni nosił tytuł "Burze". Najnowszy - dotyczyć będzie narciarstwa. Oba filmy realizowane są w ramach profilaktycznej serii Akademia Górska TOPR.

Dodano: Wtorek, 15 lutego 2011 14:11

56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w roku Czesława Miłosza

W roku Czesława Miłosza Towarzystwo Kultury Teatralnej organizuje Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Warunkiem udziału w nim jest przygotowanie repertuaru nie prezentowanego w poprzednich OKR i odpowiadającego założeniom wybranego turnieju. Wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję (np. szkołę, ośrodek kultury, klub).

Dodano: Sobota, 12 lutego 2011 16:06

Papierosy za ponad 55 tys. zł

W trakcie wspólnych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Urzędu Kontroli Skarbowej, ujawniono 138.800 sztuk papierów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 55.000 zł.

Dodano: Piątek, 11 lutego 2011 07:37

Tatry: galeria zdjęć Michała Adamowskiego z Łomnickiego Szczytu)

Łomnicki Szczyt, lub po prostu Dziadek (Dedo), to drugi co do wielkości, po Gerlachu, szczyt w Tatrach. Nazywany jest też Królem Tatr, bo do 1837 r. uważany był za najwyższy.

Dodano: Wtorek, 8 lutego 2011 12:46

Kraków: Otwarcie podziemi Ryku Głównego wydarzeniem dekady

Za najważniejsze wydarzenie minionej dekady w Krakowie internauci uznali otwarcie muzeum w podziemiach Rynku Głównego. W sondzie przeprowadzonej na stronie internetowej magistratu wzięło udział ponad 6,5 tys. osób.

Dodano: Poniedziałek, 7 lutego 2011 18:13

Wieczory Małopolskie - luty 2011

NOWY SĄCZ. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na kolejną edycję cyklu WIECZORY MAŁOPOLSKIE. W lutym na scenie MCK zobaczymy i usłyszymy koncert musicalowy BROADWAY STREET - MOJA DROGA w wykonaniu Edyty Krzemień i Jakuba Wociala, a także operę komiczną WESELE FIGARA W.A. Mozarta.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl