Rozmaitości
Dodano: Poniedziałek, 18 października 2021 19:21

Kolejne uczelnie dołączają do współpracy z Województwem Małopolskim

W poniedziałek, w Muzeum Lotnictwa Polskiego Krakowie, marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Iwona Gibas z zarządu województwa spotkali się z rektorami i przedstawicielami 16 małopolskich uczelni. Podczas wydarzenia podpisano porozumienia z kolejnymi małopolskimi uczelniami - Akademią Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Dodano: Sobota, 16 października 2021 18:59

Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy

W Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu odbyła się Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 4 wraz z paniami Bogusławą Gniecką i Joanną Cichańską przygotowali przedstawienie pt.: „DNI OTWARTE W NIEBIE” wg scenariusza pani Anny Kaim. Uczniowie na początku powitali zaproszonych gości, panią dyrektor, nauczycieli, rodziców oraz kolegów i koleżanki.

Dodano: Piątek, 15 października 2021 13:38

Polski translator jedzie do Dubaju. Rusza prestiżowy GITEX Technology Week

17-21 października 2021 r. odbędzie się jedno z największych wydarzeń w świecie IT i nowych technologii – GITEX Technology Week w Dubaju. To wyjątkowa możliwość przeglądu najświeższych rozwiązań i trendów technologicznych, z której na miejscu skorzysta ponad 100 tys. uczestników. Udział w targach zapowiedziało wiele biznesów z Polski, w tym krakowska firma Vasco Electronics, która zaprezentuje zwiedzającym elektroniczny tłumacz mowy Vasco Translator M3.

Dodano: Piątek, 15 października 2021 12:00

ZS w Marcinkowicach - kadeci na obozie szkoleniowym (zdjęcia)

Obóz klas policyjnych i wojskowych w Bartkowej-Posadowej był okazją, by wyjść poza sferę komfortu, zmierzyć się z własnymi słabościami, odkryć w sobie mocne strony, przezwyciężyć trudności i uwierzyć w swoje możliwości.

Dodano: Czwartek, 14 października 2021 08:24

Tort od wojewody z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

Sporym zaskoczeniem dla ratowników medycznych Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego była wizyta senatora Wiktora Durlaka, wojewody małopolskiego Łukasza Kmity wraz z wicewojewodą Józefem Leśniakiem i władzami Powiatu Nowosądeckiego. Wojewoda przywiózł ze sobą dwa torty dla ratowników, złożył im życzenia i podziękował za dotychczasową pracę.

Dodano: Wtorek, 12 października 2021 18:10

Konferencja „Świadek Dziejów Narodu. Kardynał Adam Stefan Sapieha..."

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na konferencję naukową Świadek Dziejów Narodu. Kardynał Adam Stefan Sapieha w dokumentach archiwalnych, która odbędzie się w Krakowie, 14 października br.

Dodano: Wtorek, 12 października 2021 15:33

"Cudze chwalicie -Paszyna nie znacie"

Niebawem do sieci trafi film na temat niezwykłego miejsca - Muzeum Sztuki Ludowej w Paszynie, w którym znajduje się ponad 3 tysiące eksponatów wytworzonych przez prostych ludzi. Muzeum gromadzi zbiory wielu samorodnych artystów, którzy w latach 50. XX wieku tworzyli unikatowe rzeźby oraz rysunki na szkle, a wśród nich był m.in. głuchoniemy Wojtek, którego można nazwać prekursorem rzeźby ludowej w Paszynie.

Dodano: Niedziela, 10 października 2021 19:05

Bezpieczni i widoczni seniorzy na Turnusie Rehabilitacyjnym w Dziwnówku

Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu biorąc udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła” wyposażyła w kamizelki i elementy odblaskowe grupę 130 osób seniorów udających się na wypoczynek rehabilitacyjny do Dziwnówka.

Dodano: Środa, 6 października 2021 10:00

ZS w Marcinkowicach: praktyczna lekcja ratownictwa technicznego

Przed budynkiem Zespołu Szkół w Marcinkowicach pojawił się specjalny samochód ratownictwa technicznego (SCRt) z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Dodano: Środa, 6 października 2021 08:57

Uwolnij książki z Galerią Bronowice! Akcja bookcrossingowa już od 7 października

Mówi się, że książka żyje dwa razy: pierwszy w głowie autora, a drugi - w dłoni czytelnika. Teraz, dzięki akcji bookcrossingowej, można ofiarować jej jeszcze wiele okazji, aby mogła odżyć. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 października na terenie Galerii Bronowice. Każdy, kto posiada w swojej domowej bibliotece przeczytane tytuły, może przynieść je do centrum handlowego i bezpłatnie wymienić na inne książki. Dodatkowo przewidziano specjalny „artystyczny” regał oraz warsztaty dla dzieci.

Dodano: Sobota, 2 października 2021 18:39

"Impresje Świętokrzyskie"

8 października br. o godzinie 20.00 w Muzycznej Owczarni w Jaworkach rozpocznie się koncert "Impresje Świętokrzyskie" w wykonaniu zespołu Luka Mazur Quartet.

Dodano: Środa, 29 września 2021 19:55

„Rozmowa z Jędrkiem. Spotkanie przyjaciół i wspomnienie Andrzeja Zauchy w 30-tą rocznice śmierci”

10 października w legendarnym krakowskim Klubie Pod Jaszczurami odbędzie się wyjątkowe wydarzenie upamiętniające życie i twórczość słynnego polskiego muzyka Andrzeja Zauchy. „Rozmowa z Jędrkiem.

Dodano: Środa, 29 września 2021 11:25

"Żyjmy zdrowo" - zakopiańskie obchody Europejskiego Tygodnia Sportu (zdjęcia)

ZAKOPANE. Oddanie do użytku nowego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 połączono z obchodami Europejskiego Tygodnia Sportu.

Dodano: Środa, 29 września 2021 10:30

ICE Kraków i plany na pażdziernik 2021

Centrum Kongresowe ICE Kraków to działająca od blisko 7 lat kulturalna i biznesowa wizytówka naszego miasta, miejsce, które co miesiąc wita tysiące odwiedzających z Polski i zagranicy. A wszystko to za sprawą różnorodnych wydarzeń, które odbywają się w naszym obiekcie. Oprócz międzynarodowych konferencji, sympozjów oraz spotkań biznesowych, gościmy także wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle operowe, teatralne czy baletowe.

Dodano: Środa, 29 września 2021 10:20

TUNING SHOW EXPO – jedyna taka impreza w Krakowie

Ponad 300 modyfikowanych samochodów z różnych epok motoryzacji, spotkania z twórcami, youtuberami, influencerami z branży tuningu i motosportu, wystawa czołowych firm tuningowych i licytacje przejazdów super samochodami, a wszystko przy dźwiękach znanych DJ-ów. Już 9 października w EXPO Kraków odbędzie się pierwsza od dwóch lat impreza motoryzacyjna w Krakowie. To będzie wyjątkowe show, za którym tęskni cała branża!

Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl