Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Dodano: Wtorek, 1 czerwca 2021 20:59

Nowy szlak turystyczny wzdłuż trasy kolei PKL na Gubałówkę otwarty

Polskie Koleje Linowe przy współpracy z władzami Zakopanego i Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym udostępniły dla turystów nowy ogólnodostępny szlak pieszy prowadzący na Gubałówkę. Ścieżka wiodąca na wzniesienie przebiega bezpośrednio wzdłuż trasy kolei linowo-terenowej PKL na Gubałówkę.

Dodano: Wtorek, 1 czerwca 2021 20:55

ZSP w Krynicy-Zdroju: grecka przygoda

Uczniowie technikum hotelarskiego, gastronomicznego i budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zakończyli właśnie praktyki zawodowe w Grecji, uzyskując certyfikaty ukończenia Międzynarodowych Praktyk Zawodowych w ramach Projektu Erasmus+.

Dodano: Wtorek, 1 czerwca 2021 20:43

Kolejna akcja krwiodawstwa w AGH

W Akademii Górniczo-Hutniczej w dniach: 7 – 11 czerwca 2021r. w odpowiedzi na apele planowana jest akcja honorowego oddawania krwi "WAMPIRIADA - LATO HDK" (53 edycja „WAMPIRIADY w AGH”).

Dodano: Wtorek, 1 czerwca 2021 11:00

Nagrody ZAiKS podczas 61 KFF

31.05.odbylo się wydarzenie specjalne, w ramach 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Dodano: Wtorek, 1 czerwca 2021 01:00

Wata cukrowa i popcorn na dworcu PKS

Tego jeszcze nie było w Krakowie W niedzielę 30 maja na dworcu autobusowym przy ulicy Bosackiej 18 każdy mógł otrzymać watę cukrową oraz strzelający popcorn.

Dodano: Poniedziałek, 31 maja 2021 11:00

61. Krakowski Festiwal Filmowy otwarty!

Uroczystą galą w kinie Kijów i projekcją filmu dokumentalnego „Polański, Horowitz. Hometown” Anny Kokoszki-Romer i Mateusza Kudły rozpoczął się w niedzielę wieczorem 61. Krakowski Festiwal Filmowy. W oficjalnym otwarciu, któremu przewodził Krzysztof Gierat, dyrektor Festiwalu, wziął udział Robert Piaskowski, pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury, członkowie jury oraz bohaterowie filmu: Ryszard Horowitz i jego siostra, Bronisława Horowitz-Karakulska.

Dodano: Czwartek, 27 maja 2021 23:55

Dzień Dziecka w Arenie Garden Świętujemy przez cały weekend (29-30 maja)

W strefie Areny Garden Street Food Market znajdującej się przy TAURON Arenie Kraków zaczniemy go świętować nieco wcześniej – w weekend 29-30 maja. Wśród atrakcji dla najmłodszych nie zabraknie animacji, gier i zabaw, występów teatralnych, a także warsztatów cyrkowych.

W przypadku pogorszenia pogody atrakcje zostaną przeniesione do środka TAURON Areny Kraków.

Dodano: Czwartek, 27 maja 2021 23:50

Międzynarodowe Centrum Kultury świętuje 30 lat działalności

Trzy dekady dialogu z sąsiadami. Kilkaset przedsięwzięć badawczych, edukacyjnych, wystawienniczych i wydawniczych. Najwybitniejsi artyści Europy Środka i najważniejsi jej intelektualiści. Miejsce spotkania.

Dodano: Wtorek, 25 maja 2021 22:30

Copernicus Festival 2021: WYOBRAŹNIA

Zapraszamy na kolejną edycję Copernicus Festival, która odbędzie się online w dniach 18-23 maja. Od lat szukamy miejsc, gdzie nauka spotyka się z kulturą i sztuką – w tym roku skupimy się na wyobraźni.

Dodano: Wtorek, 25 maja 2021 22:20

Siła różnorodności. Sierpień pod znakiem Kraków Culture Summer.

Od 6 do 29 sierpnia park im. Henryka Jordana będzie gościł wydarzenia przygotowane przez krakowskie festiwale i instytucje.

Dodano: Wtorek, 25 maja 2021 21:55

Festiwal Black or White: śpiewamy dla zdrowia

Grzegorz Turnau, Kabaret Hrabi, Motion Trio to zaledwie część artystów, którzy zagrają dla chorych na nowotwory neuroendokrynne (NET) podczas 5. edycji Festiwalu "Black or white”. Koncert finałowy Festiwalu odbędzie się 27 czerwca br., o godz. 18.00 na scenie Klubu Studio.

Dodano: Wtorek, 25 maja 2021 21:45

Czułe bajki z Krakowem w tle – na Zgody 7

Rodzice często zastanawiają się, jak pomóc przedszkolakowi radzić sobie z emocjami, zrozumieć trudne tematy, poznać złożoność świata. Z pomocą przychodzą bajki psychoedukacyjne, które w prosty i przystępny sposób tłumaczą maluchom te niełatwe kwestie i sprawiają, że dzieci lepiej rozumieją swoje emocje.
W każdą czerwcową niedzielę punktualnie o godzinie 11.00 Zgody 7 zamieni się w stolicę czułych bajek. Akcja bajek, które usłyszą nasi najmłodsi goście, dzieje się w Krakowie, a ich treść pomoże zrozumieć, czym są cierpliwość, smutek, wiara w siebie czy ekspresja. Po przeczytaniu bajki dzieci wezmą udział w warsztatach kreatywnych, a w tym czasie rodzice będą mogli cieszyć się nowohucką zielenią i… pyszną kawą. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują wejściówki.

Dodano: Piątek, 21 maja 2021 06:50

Każde dziecko może zostać mistrzem świata

To idea, która przyświeca trenerom, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom trenującym kajakarstwo górskie na naturalnym torze kajakowy na rzece Dunajec w Krościenku nad Dunajcem.

Dodano: Wtorek, 18 maja 2021 22:00

Bursa Szkolna w Starym Sączu: uczniowie mają komfortowo

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z Lucyną Dybiec – dyrektorem Bursy Szkolnej w Starym Sączu. Rozmawiano m.in. o remontach, które zostały przeprowadzone w ostatnim czasie w budynku oraz o termomodernizacji, która ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Dodano: Poniedziałek, 17 maja 2021 16:27

Krynicka młodzież nagrała klip promujący miasto

Wspólnie z organizacją Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi, krynicka młodzież nagrała klip promujący miasto. Dzięki temu, że aktorzy spisali się na medal, pogoda dopisała i do współpracy dołączyło grono życzliwych osób, klip można oglądać już dzisiaj.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl