Rozmaitości
Dodano: Czwartek, 2 grudnia 2021 08:49

ZOL z modułem rehabilitacji

3 grudnia obchodzony jest Dzień Niepełnosprawnych. Ponad 12 % Polaków żyje z niepełnosprawnością. Osoby takie stanowią też sporą część podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, działającego w Mościckim Centrum Medycznym.

Dodano: Czwartek, 18 listopada 2021 19:44

Ochrona zabytków Małopolski. Ruszył nabór wniosków

Samorząd Województwa Małopolskiego ogłasza kolejną edycję konkursu „Ochrona zabytków Małopolski” . Łączna pula środków na ten cel wynosi ponad 3,2 mln zł.

Dodano: Poniedziałek, 15 listopada 2021 13:31

XXX - Jubileuszowa Aukcja Wielkiego Serca – aukcja internetowa

Magdalena Abakanowicz, Zdzisław Beksiński, Jan Berdyszak, Rafał Bujnowski, Tadeusz Dominik, Stanisław Dróżdż, Edward Dwurnik, Ryszard Horowitz, Jan Młodożeniec, Jerzy Kałucki, Ewa Kuryluk, Tomasz Kołodziejczyk, The Krasnals, Jarosław Modzelewski, Jan Młodożeniec, Jerzy Nowosielski, Stanisław Rodziński, Franciszek Starowieyski, Wilhelm Sasnal, Marek Sobczyk, Natalia LL, Jan Tarasin, Jerzy Tchórzewski, Ewa Zawadzka i blisko dwustu wybitnych polskich artystów, których dzieła będą dostępne już od kilkuset złotych.

Dodano: Piątek, 12 listopada 2021 15:40

Koncert Wiedeński. Noworoczna Gala - koncert noworoczny

2 stycznia 2022 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert noworoczny pt. "Koncert Wiedeński. Noworoczna Gala", będący podróżą do roztańczonego i magicznego Wiednia, podczas którego zostaną wykonane najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana, arie i duety wszechczasów oraz największe światowe szlagiery.

Dodano: Piątek, 12 listopada 2021 12:56

Góralski śpiew Skrzypnianek na obchodach Dnia Niepodległości w Krakowie (zdjęcia)

Skrzypnianki uświetniły swoim śpiewem uroczyste obchody Dnia Niepodległości, które odbyły się 11 listopada w budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 11 listopada 2021 00:50

„Niepodległa do Hymnu!” – obchody Święta Niepodległości w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo Opiekuńczych

W 1918 r. stało się to, co wydawało się niemożliwe. Jednoczesna klęska trzech potęg zaborczych pozwoliła Polakom "wybić się na niepodległość".

Dodano: Środa, 10 listopada 2021 16:03

Kulturalna Małopolska z okazji Święta Niepodległości i na najbliższy weekend

Koncerty z okazji Święta Niepodległości, „Dziady” w wersji muzycznej, otwarte drzwi krakowskich muzeów – sprawdź, jakie wydarzenia z okazji Święta Niepodległości (11 listopada) i na najbliższy weekend przygotowały instytucje kultury województwa małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 9 listopada 2021 18:38

Kaligrafia w ramach Kulturalnej Strefy Kobiet

NOWY TARG. Kolejne spotkanie w ramach Kulturalnej Strefy Kobiet już 26 listopada (piątek) o godz.18.00. Tym razem zapraszamy na „Kaligrafię z elementami języka japońskiego” już w nowej siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu, al. Tysiącleci 27. Spotkanie poprowadzi Olga Podsiadło z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Dodano: Wtorek, 9 listopada 2021 14:20

Terapia genowa szansą dla maleńkiej Igi

- Nasza maleńka córeczka ma SMA! Gdy usłyszeliśmy wyrok, nie mogliśmy w to uwierzyć… Przecież jeszcze niedawno angażowaliśmy się w pomoc innemu dziecku, które zbierało gigantyczną kwotę na terapię genową. A teraz okazało się, że nas też to dotyczy… - mówią Jola i Darek, rodzice Igusi.

Dodano: Niedziela, 7 listopada 2021 09:58

Koleje szykują się do sezonu (video)

Bezpieczeństwo podróżujących oraz pracowników, a także zapewnienie najwyższych standardów technicznych funkcjonowania kolei i urządzeń – to priorytety, którymi od zawsze kierują się Polskie Koleje Linowe (PKL). Przestój serwisowy w ośrodkach turystycznych PKL wykorzystuje również na przeprowadzenie ćwiczeń wraz ze służbami, których celem jest profesjonalne zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku sytuacji kryzysowych.

Dodano: Niedziela, 31 października 2021 15:06

SP1 nawołuje: odblask życie nam ratuje!

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej przystąpiła w tym roku do XI edycji konkursu "Odblaskowa Szkoła”.

Dodano: Środa, 27 października 2021 08:54

XIII Memoriał Grzegorza Wesołowskiego

6 listopada 2021 r. odbędzie się XIII Memoriał Grzegorza Wesołowskiego - pamięci piekielniczanina, który w 2008 r. zmarł podczas treningu w piłkę siatkową.

Dodano: Wtorek, 26 października 2021 08:05

Akcja Movember w Krakowie - bezpłatne badania przesiewowe dla mężczyzn

Ruszyła coroczna kampania prozdrowotna Movember Polska. W ramach akcji już w sobotę 6 listopada w Galerii Bronowice zorganizowane zostaną bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn.

Dodano: Sobota, 23 października 2021 22:00

Rocznica w Auschwitz-Birkenau

Dziś mija 78 rocznica pierwszego transportu deportacyjnego Włoskich Żydów. W nocy z 22 na 23 października 1943 roku do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Auschwitz-Birkenau przybył pierwszy deportacyjny transport kolejowy z Włoch, było to ponad tysiąc ludzi.

Dodano: Środa, 20 października 2021 20:07

Bezpiecznie na rowerze (zdjęcia)

Na boisku przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła" odbyła się „Akcja znakowania rowerów odblaskami”.

Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl