WSB
Rozmaitości
Dodano: Sobota, 16 kwietnia 2022 18:00

XIII Gminny Konkurs na Tradycyjny Koszyczek Wielkanocny w Dzianiszu (zdjęcia)

W wielu miejscowościach naszego regionu był dziś organizowany konkurs na najładniejszy lub najbardziej tradycyjny koszyczek wielkanocny. Najbardziej znany z nich to Wielkanocna Kosołecka w Białym Dunajcu, ale podobne konkursy odbyły się również m.in. w Rabce-Zdroju i Dzianiszu.

Dodano: Piątek, 15 kwietnia 2022 20:38

Wielkanocna paczka pamięci dla małopolskich kombatantów

Żołnierze i pracownicy 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedzili weteranów na terenie Małopolski w ramach akcji „Paczka dla Weterana”.

Dodano: Piątek, 15 kwietnia 2022 18:00

ZS w Starym Sączu: maturzyści pielgrzymowali na Jasną Górę

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół w Starym Sączu pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Zaufać Jezusowi i Maryi”.

Dodano: Piątek, 15 kwietnia 2022 15:00

LO w Starym Sączu: uczyli dzieci jak uratować życie

Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, w której realizowana jest innowacja „ratownictwo medyczne” są już certyfikowanymi Młodzieżowymi Instruktorami Pierwszej Pomocy. Po ukończeniu szkoleń i zdaniu egzaminów mogą przeprowadzać pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dodano: Czwartek, 14 kwietnia 2022 10:00

ZSP w Nawojowej: sukces goni sukces!

Igor Zborowski i Dawid Sekuła – uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej zdobyli srebro na konkursie kulinarnym „Beskidzkie Kociołki” Nowa Formuła. Uczniowie przygotowywali się do rywalizacji pod okiem nauczycielki Anny Wilk.

Dodano: Środa, 13 kwietnia 2022 22:24

ZSP w Krynicy Zdroju: stoły wielkanocne już gotowe

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju odbył się konkurs wielkanocny „Stół pięknie nakryty – śniadanie wielkanocne”.

Dodano: Środa, 13 kwietnia 2022 21:00

ZS w Starym Sączu: znowu było pysznie

W pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół w Starym Sączu odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem w szkole gościła młodzież ze Szkoły Podstawowej z Wierchomli Wielkiej.

Dodano: Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 22:38

ZS w Starym Sączu: świąteczne pierniczki i surówka z selera

W pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół w Starym Sączu zostały zorganizowane warsztaty kulinarne dla uczniów Szkoły Podstawowej z Popowic. Pomocą młodszym kolegom i koleżankom służyła grupa pierwsza klasy 3TŻg pod czujnym okiem Doroty Marcisz-Kulig.

Dodano: Niedziela, 10 kwietnia 2022 21:36

„Żegnam cię mój świecie wesoły” – 172 krążek trafił do Powiatowej Fonoteki

Dzisiaj w Sądeckim Parku Etnograficznym odbyła się prezentacja nowej płyty, która trafiła do Fonoteki Powiatowej. Tym razem na krążku nagranym w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu pojawiły się pieśni żałobne, które towarzyszą zwyczajowym różańcom na Sądecczyźnie. Wykonawcami są osoby z Łomnicy Zdroju, Przysietnicy i Moszczenicy, a krążek nosi tytuł „Żegnam cię mój świecie wesoły”.

Dodano: Niedziela, 10 kwietnia 2022 21:34

9-latkowie z całej Polski grali przez weekend w piłkę nożną

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył dzisiaj medale i puchary zwycięzcom turnieju piłkarskiego. Starostwo Powiatowe było partnerem tej imprezy, a starosta objął nad nią patronat.

Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2022 22:49

ZSZ w Grybowie: uczniowie oddawali krew

W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie odbyła się druga w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. W przedsięwzięciu wzięło udział 45 uczniów i osoby spoza szkoły. W sumie w dwóch akcjach, wzięło udział 88 osób, które oddały około 32 litrów krwi.

Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2022 08:27

Miej w opiece Naród cały!

28 maja w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju odbędzie się przegląd Pieśni religijno-oazowych związanych z osobami Św. Jana Pawła II oraz Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Dodano: Czwartek, 7 kwietnia 2022 12:30

„Pani Pylińska i sekret Chopina” w Teatrze Bagatela

Teatr Bagatela zaprasza na spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina” w reżyserii Adama Opatowicza. Premiera została zaplanowana na 9 kwietnia. Na scenie przy ul. Sarego 7 wystąpią Urszula Grabowska, Alina Kamińska, Magdalena Woleńska i Patryk Szwichtenberg. Utwory Fryderyka Chopina odtwarzane w spektaklu zostały nagrane przez Janusza Olejniczaka.

Dodano: Czwartek, 7 kwietnia 2022 12:20

Przedświąteczne warsztaty i akcja charytatywna w Galerii Bronowice

Przed nami przygotowania do jednych z najbardziej kolorowych świąt – okres ten warto wykorzystać również do zrobienia czegoś szczególnego – dla siebie i innych. W sobotę, 9 kwietnia w Galerii Bronowice odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych. Będzie tu można nie tylko przygotować ręcznie robione dekoracje, pisanki, kurki i pucheroki, ale też zrobić coś dobrego dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, odwiedzając przygotowany przez wolontariuszy kiermasz charytatywny.

Dodano: Czwartek, 7 kwietnia 2022 12:14

Ogłaszamy program 15. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Jeden z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie wraca, by nadrobić pandemiczne zaległości! Przed nami film z muzyką na żywo („Jak wytresować smoka"), zamówienia kompozytorskie, wybitni twórcy (Jerzy Skolimowski, John Powell, Zygmunt Konieczny), soliści (Joanna Słowińska, Tomasz Organek, Aleksander Dębicz) oraz znakomite chóry, orkiestry i dyrygenci. Liczymy, że nasze zaproszenie przyjmie również festiwalowa publiczność. W tym szczególnym czasie chcemy też nieść pomoc i silny przekaz solidarności z Ukrainą, do którego dołączają się najwybitniejsi kompozytorzy związani z FMF.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl