Kopalnia
Rozmaitości
Dodano: Wtorek, 6 lipca 2021 08:14

Pomagam i się badam z Kopalnią Soli „Wieliczka”

Oddawanie krwi i kontrola stanu zdrowia – te dwa cele połączyła Kopalnia Soli „Wieliczka”, która w czwartek 8 lipca w godzinach 10:00-16:00 zaprasza wszystkich chętnych do oddawania krwi. Dodatkowo m.in. dzięki zaangażowaniu personelu uzdrowiska kopalni każdy będzie miał m.in. możliwość skorzystania z bezpłatnych porad lekarskich, fizjoterapeutycznych i badań.

Dodano: Sobota, 3 lipca 2021 08:17

Za nami 17. Moc Gór Festiwal

Filmowo i outdoorowo, ale przede wszystkim z dużą dawką uśmiechu, pozytywnych emocji i przypływu adrenaliny. Tak w jednym zdaniu można by wspominać ostatni weekend. Ale pod Tatrami działo się znacznie więcej. Festiwal znów stał się miejscem wyjątkowych spotkań miłośników górskiej przygody.

Dodano: Piątek, 2 lipca 2021 20:27

Pogrzeb czerwonoarmisty w Miechowie

„Nie wiemy o nim prawie nic. Nie znamy jego personaliów bo Stalin w czasie wojny zabronił używania nieśmiertelników. Nie znamy jego wyznania, bo noszenie jakichkolwiek oznak religijnych w Armii Czerwonej było zakazane” – powiedział przedstawiciel krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który zorganizował ceremonię pogrzebową szczątków żołnierza odnalezionego przy budowie trasy S7.

Dodano: Czwartek, 1 lipca 2021 20:17

Dalszy ciąg remontu nawierzchni na Zakopiance - w Stroży

1 lipca 2021 r. od godz. 21.00 do rana (ok. godz.9.00) trwało będzie frezowanie na lewej jezdni (w kierunku Krakowa), prawym pasie i częściowo pasie awaryjnym S7, w Stróży. Po sfrezowaniu od razu będzie układana warstwa wiążąca nawierzchni. Jak tylko nowa warstwa bitumiczna wystygnie zostanie puszczony ruch obydwoma pasami. Prosimy jednak o ostrożną jazdę ponieważ na pasie awaryjnym będą prowadzone prace związane z regulacją studzienek kanalizacyjnych.

Dodano: Środa, 30 czerwca 2021 08:00

Urodziny owieczek Irenek - imprezuj z dziećmi w Rabce

Urodziny to zawsze dobra okazja do świętowania, ale urodziny owieczek Irenek to dzień wyjątkowy! Kim są Irenki? To przesympatyczne owieczki, które na co dzień broją i psocą w Rabkolandzie, parku rozrywki dla dzieci w Rabce-Zdroju.

Dodano: Wtorek, 29 czerwca 2021 12:07

Podsumowanie projektu Muzea Otwarte

Przez ostatnie dwa lata ośmiu partnerów, w tym muzea słowackie oraz polskie muzea w Małopolsce i na Śląsku, wspólnie realizowało projekt pod nazwą "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego”.

Dodano: Wtorek, 29 czerwca 2021 07:44

Szlak Architektury Drewnianej w 3D

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl filmów poświęconych małopolskim obiektom Szlaku Architektury Drewnianej - opublikowano już 19 z zaplanowanych 20 filmów.

Dodano: Poniedziałek, 28 czerwca 2021 08:24

Spotkanie na Siwej Polanie - piknik i meta PŚ w biegach górskich (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. Na Siwej Polanie zorganizowany został Piknik Charytatywny. Tam też usytuowana została meta Pucharu Świata w biegach górskich WMRA TATRA RACE RUN.

Dodano: Sobota, 26 czerwca 2021 08:20

Rozpoczął się 17. Moc Gór Festiwal (zdjęcia)

Tegoroczna edycja wydarzenia potrwa do 27 czerwca w Zakopanem i Kościelisku. Moc Gór to obok prelekcji zaproszonych gości i projekcji konkursowych filmów także aktywności outdoorowe czekające na uczestników wydarzenia. Podobnie jak w ub. roku - w festiwalu można wziąć udział online.

Dodano: Piątek, 25 czerwca 2021 09:51

Uroczystość odsłonięcia pomnika i tablicy pamiątkowej św. Jana Pawła II

Polsko-węgierskie wydarzenie rozpoczęło się już rankiem, w środę 23 czerwca, spotkaniem rektorów uczelni obu krajów. W siedzibie UPJPII przy ul. Kanoniczej Rektor, ks. prof. Robert Tyrała gościł władze m.in. Uniwersytetu w Segedzie, by porozmawiać o wspólnych planach.

Dodano: Piątek, 25 czerwca 2021 09:18

ZS w Marcinkowicach: hala rośnie w szybkim tempie

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztowała budowa Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Prace postępują w szybkim tempie, a budynek hali sportowej widać już z daleka.

Dodano: Czwartek, 24 czerwca 2021 14:02

LO w Starym Sączu: zebrali dary dla pogorzelców z Nowej Białej

Cała Polska słyszała o tragedii w Nowej Białej - pożar trawił budynki gospodarcze i mieszkalne. Poszkodowani mieszkańcy znajdują się w dramatycznej sytuacji życiowej - stracili dobytek życia i obecnie żyją wyłącznie dzięki pomocy innych osób. Ogień uszkodził 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin i ok. 50 obiektów gospodarczych. Z pomocą ruszyli także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

Dodano: Czwartek, 24 czerwca 2021 07:13

Święto Balonika - zakończenie roku szkolnego w Rabkolandzie

Rozpoczęcie wakacji to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego dziecka. Szczególnie po tak trudnym roku szkolnym, jak ten – spędzonym głównie na nauce zdalnej. Takiej okazji do świętowania nie można przepuścić. Na rozpoczęcie wesołych, wolnych dni park rozrywki Rabkoland przygotował dwudniową imprezę – Święto Balonika. Impreza odbędzie się już po raz drugi, po rocznej przerwie.

Dodano: Środa, 23 czerwca 2021 16:28

Nocne roboty w Stróży

Od godz. 1.00. w nocy, 24 czerwca br. rozpoczną się roboty remontowe nawierzchni na prawej jezdni (kierunek Zakopane) S7 w Stróży. Będzie to frezowanie warstwy ścieralnej nawierzchni. Jezdnia będzie zawężona. Prace potrwają do godz. 9.00. po czym udostępniona zostanie dla ruchu cała jezdnia. Przez cały dzień i wieczór ruch odbywał się będzie na całej szerokości jezdni, ale po sfrezowanej nawierzchni.

Dodano: Wtorek, 22 czerwca 2021 07:35


„Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego”

Dwa szpitale z województwa małopolskiego uzyskały tytuł 
„Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego”. II edycja programu „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie” dobiegła końca.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl