WSB
Rozmaitości
Dodano: Piątek, 20 maja 2022 10:45

„Wyjdźże na pole!” Zapraszamy na święto oddziału Celestat

Muzeum Krakowa zaprasza na obchody święta oddziału Celestat.
Odbędzie się 28 maja (sobota), godz 10:00-17:00

Dodano: Czwartek, 19 maja 2022 09:43

Przyjaciel Człowieka

10 maja br. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił nabór do Nagrody Amicus Hominum – dla osób działających na rzecz dobra innych. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 29 lipca br.

Dodano: Środa, 18 maja 2022 10:00

Rusza Copernicus Festival

Wykłady główne w wydaniu międzynarodowych sław nauki, pasma Perceptio i UNA Talks, Śniadania Mistrzów, Rozmowy o człowieku, wystawy i wydarzenia towarzyszące… Stęsknieni za Copernicusem?

Dodano: Piątek, 13 maja 2022 11:00

Kolejna „Sobota paszportowa”

- Wychodząc naprzeciw potrzebom Małopolan, organizujemy kolejną „Sobotę paszportową”. Ostatnia taka akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. 23 kwietnia przyjęliśmy 760 wniosków paszportowych i wydaliśmy 373 paszporty – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dodano: Czwartek, 12 maja 2022 19:26

Będą kolejne „laboratoria przyszłości”

Stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań – oto cel rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Dodano: Czwartek, 12 maja 2022 19:05

Gry planszowe dla dużych i małych

W czytelni Biblioteki Publicznej w Krynicy Zdroju rozpoczyna się cykl spotkań dla pasjonatów gier planszowych.

Dodano: Czwartek, 12 maja 2022 17:29

Kierowca bez prawka nie wjedzie

W lotniczym przejściu granicznym w Krakowie - Balicach odmówiono w tym tygodniu wjazdu do Polski obywatelowi Gruzji, podróżującemu z Kutaisi.

Dodano: Środa, 11 maja 2022 19:26

Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza

Z okazji Dnia bibliotekarza, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował wszystkim pracownikom Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu za propagowanie czytelnictwa. Przyznał również nagrody finansowe dla wyróżniających się pracowników.

Dodano: Poniedziałek, 9 maja 2022 21:02

Przedszkolne wierszyki w powiatowej bibliotece

Ponad 50 przedszkolaków wzięło udział w powiatowym konkursie recytatorskim „Przedszkolne wierszyki: Poezja Marii Konopnickiej”. Patronat nad imprezą objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Dodano: Poniedziałek, 9 maja 2022 20:52

Pół roku z ekologią

Od grudnia ubiegłego roku w szkołach powiatowych był realizowany cykl spotkań z doradcą ds. klimatu i środowiska powiatu nowosądeckiego pod hasłem „Co ja mam do klimatu?” Joanna Jasnos spotkała się z ponad 630 uczniami i około 40 nauczycielami towarzyszącymi młodzieży.

Dodano: Poniedziałek, 9 maja 2022 18:38

Orawskie dni gitary - zapowiedź

JABŁONKA. Orawska Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia organizuje festiwal gitarowy połączony z konkursem. Orawskie dni gitary - odbędą się już 19 maja.

Dodano: Piątek, 6 maja 2022 00:25

Uroczyste rozdanie nagród konkursu Script Pro

4 maja w Muzeum Manggha odbyło się uroczyste rozdanie nagród konkursu Script Pro, który jest organizowany przez Szkołę Wajdy i Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Partnerami Konkursu są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Storytel, Fundacja Kyoto-Kraków oraz Teatr Polskiego Radia. Odbyły się również uroczystości 20-lecia Szkoły Wajdy.

Dodano: Piątek, 6 maja 2022 00:15

Zgody 7: majowy urodzaj!

Gdy kukułka kuka w maju, spodziewaj się urodzaju – idąc tropem staropolskiego przysłowia, w miejscu spotkań Zgody 7 zaplanowano urodzaj wydarzeń, ale zamiast dorodnej kukułki znajdzie się miejsce na opowieści o ginących gatunkach i supermocy dzieci.

Dodano: Piątek, 6 maja 2022 00:05

Maj 2022 w Pałacu Potockich

Tegoroczna wiosna zapowiada się kwitnąco – również jeśli chodzi o wydarzenia w Pałacu Potockich. Zaplanowaliśmy rozmowy wokół różnych form literackich – od poezji, poprzez komiks i beletrystykę, aż po reportaż. Podczas spotkań będziemy dyskutować o kwestiach tak ważnych jak równość i nasz wpływ na przyszłość. A w bogatym programie warsztatów dla dzieci i młodzieży znalazły się także i takie, które prowadzone będą w języku ukraińskim. Zależy nam, by nowi mieszkańcy naszego miasta czuli, że są u siebie

Dodano: Czwartek, 5 maja 2022 23:50

Filmowa Nowa Huta i kino od kuchni

Przyznanie nagród w konkursie Script Pro, nowe kino plenerowe w Nowej Hucie aktywności w ramach Pro Industry i kilkuset gości – tak wygląda koniec tygodnia na Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Strona 1 z 543« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl