Rozmaitości
Środa, 25 maja 2016 17:23

"Poronin ON THE WAY”

W ramach europejskiego programu Erasmus+ Poronin gości międzynarodową wymianę młodzieży „Poronin ON THE WAY”. Podczas 10 dni grupa 24-ech młodych ludzi z 4 krajów europejskich: Chorwacji, Polski, Rumunii oraz Włoch omawia kwestie bezpieczeństwa drogowego w swoich krajach .
We współpracy z Zespołem Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie uczestnicy projektu przez 3 dni prowadzą w szkole warsztaty z dziećmi na temat zagrożeń na drodze, co spotyka się z entuzjazmem obu stron.

- Zwieńczeniem naszej międzynarodowej współpracy będzie organizacja lokalnego wydarzenia w sobotę 28 maja, które odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie. W ramach tej inicjatywy, dzięki zaproszonym do współpracy jednostkom TOPR oraz Powiatowej Policji w Zakopanem, zapraszamy do odwiedzenie stanowiska otwartych pokazów udzielania pierwszej pomocy oraz symulacji prawidłowych zachowań na drodze wraz z omówieniem scenariuszy niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym. Obok tego zapraszamy najmłodszych mieszkańców Poronina do stworzenia własnych elementów odblaskowych oraz do udziału w konkursach, zorganizowanych przez naszych zagranicznych gości.
Na wszystkich chętnych będzie czekała fotobudka z możliwością zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia - zachęcają organizatorzy.

opr. s/
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl