Rozmaitości
Wtorek, 26 marca 2013 14:23

"Na wesołym, małopolskim szlaku z Mirkiem Koralikiem" - nowy projekt MOT

1 czerwca br. Małopolska Organizacja Turystyczna rozpoczyna realizację kolejnego projektu promującego aktywne spędzanie czasu w Małopolsce oraz edukacje regionalną. Akcji "Na wesołym, małopolskim szlaku z Mirkiem Koralikiem" patronuje Malopolskaonline.pl.
Grupą docelową, do której MOT kieruje projekty są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tegoroczny projekt, którego partnerem jest Województwo Małopolskie, finansowany jest z wojewódzkiego programu „Nasze region – Nasza szansa”.

„Na wesołym, małopolskim szlaku z Mirkiem Koralikiem”, bo tak nazywa się tegoroczna akcja prezentująca atrakcje turystyczne Małopolski poprzez mapę, na której dzieci znajdą największe atrakcje turystyczne każdego z powiatów Małopolski. Atrakcje będą rysunkowe, bardzo przypominające rysunek dziecięcy. Rewers mapy stanowić będzie kolorowanka. Mirek Koralik, małopolski przedszkolak i główny bohater wszystkich przedszkolnych projektów wykreowany 2 lata temu przez MOT tym razem będzie prezentował atrakcje naszego województwa poprzez wspomnianą mapę. W tym roku MOT przeprowadzi również gry terenowe dla dzieci, które będą opierały się na poszukiwaniu małopolskich skarbów – korali, w których będą zaklęte pytania oraz zadania, które dzieci będą musiały wykonać. Każda gra terenowa będzie miała swój indywidulany scenariusz, dostosowany do miejsc, w którym będzie przeprowadzana. W tym roku MOT planuje odwiedzić wszystkie powiaty, a w nich po 1 przedszkolu. Podobnie działo się w poprzednich projektach: „Przygód kilka Koralika Mirka” oraz „Spacerów kilka Koralka Mirka”, gdzie pracownicy MOT czytali dzieciom bajki o przygodach Mirka oraz spacerowali z przedszkolakami śladami Mirka po Małopolsce. Małopolskie przedszkola, które MOT wybierze do projektu otrzymają określoną ilość map, które wykorzystają do prowadzenia edukacji regionalnej o Małopolsce oraz zabawy.

- Dzieci stały się dla MOT bardzo ważną grupą docelową prowadzenia przedsięwzięć promujących nasze województwo z dwóch powodów: po pierwsze chcemy aby najmłodsi Małopolanie wiedzieli o swoim regionie dużo, a po drugie aby kiedyś tą wiedzę wykorzystali pracując dla swojego województwa. Szczególnie jest to ważne w dobie globalizacji, gdzie tak naprawdę regionalizm jest już rzadki a jego kultywowanie w pewnych kręgach jest uważane za anachronizm. Przyznajemy również, że ukrytym celem jest również przygotowanie dzieci do aktywnej turystyki, zwłaszcza na terenie swojego regionu, gdyż zależy nam aby pokazywać potencjał Małopolski również w Małopolsce. Poprzednie projekty skupiły się na wydaniu książeczki z przygodami Mirka Koralika oraz czytaniu dzieciom jego przygód, oraz wydaniu przewodnika po Małopolsce dla dzieci pisanego rymowanką. Tym razem idziemy w kierunku mapy oraz gier terenowych. - informuje zastępca dyrektora MOT Paweł Mierniczak.

opr.s/

źródło: Małopolska Organizacja Turystyczna

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl