Elżbieta Depta i Adrian Szafrański

Dzisiaj 20 listopada odbyła się prezentacja fragmentów sztuki, której premiera zaplanowana jest na 24 listopada br" /> "Dwanaście prac Heraklesa" w Teatrze Groteska • malopolskaonline.pl
Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 20 listopada 2018 17:10

"Dwanaście prac Heraklesa" w Teatrze Groteska

Na deskach Teatru Groteska zostanie wystawiona sztuka "Dwanaście prac Heraklesa"w reżyserii i adaptacji: Elżbiety Depty. Autorami przedstawienia są:
Elżbieta Depta i Adrian Szafrański

Dzisiaj 20 listopada odbyła się prezentacja fragmentów sztuki, której premiera zaplanowana jest na 24 listopada br
Mit o greckim herosie ożyje na nowo na deskach Teatru . Przygody bohatera, będące początkowo pokutą za nieprzemyślane czyny, z czasem uczą go dojrzałości, odpowiedzialności za siebie i innych oraz pokory w znoszeniu trudów codziennego życia. Jak zapowiadają twórcy przedstawienia, połączy ono grę aktorską, maski, lalki i teatr cieni, oprawa plastyczna będzie nawiązywać do sztuki antycznej, muzyka zaś – do pieśni starogreckiej. Spektakl Dwanaście prac Heraklesa w reżyserii Elżbiety Depty adresowany jest zarówno do młodzieży szkolnej, jak i do dorosłej widowni.

Opowiedziane za pomocą atrakcyjnego języka teatru formy dzieje greckiego bohatera Heraklesa. Herakles jest symbolem człowieka pracowitego, ale porywczego, cierpiącego przez własne występki, za które musi odpokutować, wykonując dwanaście nadludzkich prac. Autorzy przedstawienia oparli się na wersji mitu Jana Parandowskiego, wzbogaconej o obecność – niczym w średniowiecznym moralitecie – dwóch figur Cnoty (rozumianej jak dążenie do równowagi i moralności) i Rozkoszy (rozumianej jako folgowanie własnym zachciankom i instynktom), pomiędzy którymi rozdarty jest bohater.

obsada
Monika Filipowicz
Włodzimierz Jasiński
Diana Jędrzejewska
Andrzej Kopczyk
Kacper Lech
Paweł Mróz
Iwona Olszewska-Watemborska
Olga Przeklasa

Autor: Elżbieta Depta i Adrian Szafrański
reżyseria i adaptacja: Elżbieta Depta
scenografia: Iwona Bandzarewicz

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl