Rozmaitości
Wtorek, 30 listopada 1999 23:17

"Drążenie miasta. Święto Oddziału Rynek Podziemny"

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na Święto Oddziału Rynek Podziemny Drążenie miasta - w niedzielę 25 stycznia, godz. 10.00-20.00.
Święto oddziału Rynek Podziemny to niepowtarzalna okazja na zwiedzanie i poznanie, jednej z najpopularniejszych krakowskich atrakcji turystycznych, wystawy Śladem europejskiej tożsamości Krakowa, w nieco odmienny sposób. Tego dnia zapraszamy do Rynku Podziemnego na zajęcia kreatywne dla dzieci, ciekawe spotkania i wykłady oraz zwiedzanie wystawy w towarzystwie archeologa i przewodnika.

Przez cały dzień wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Podziemna ekspozycja prezentuje nie tylko bogatą historię Krakowa, ale też związki, jakie łączyły to miasto z najważniejszymi w średniowiecznej Europie ośrodkami handlu i kultury. Ukazuje znaczenie ówczesnej stolicy Polski w działalności związku hanzeatyckiego. Zgromadzone zabytki, jak choćby monety z XIV w. czy ozdoby i ceramiczne naczynia, potwierdzają trwającą w tym miejscu nieprzerwanie od setek lat tradycję europejskiej wymiany kulturowej i handlowej. Szlak turystyczny w Podziemiach Rynku wiedzie pomiędzy kamiennymi i ceglanymi murami piwnic dawnych obiektów handlowych, takich jak: Kramy Bolesławowe, Kramy Bogate, Waga Wielka i Sukiennice. Ciekawostką są również zachowane fragmenty brukowanych ciągów komunikacyjnych, które dają wyobrażenie o średniowiecznej technologii budowania dróg. Wystawę wzbogacają ciekawe makiety oraz multimedia w postaci ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych wyświetlanych w specjalnie do tego celu zaaranżowanych pomieszczeniach piwnic pod Sukiennicami.

Szczegółowy program w dziale "co, gdzie, kiedy".

opr.s/

źródło: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl