Parada Smoków
Rozmaitości
Wtorek, 12 października 2021 15:33

"Cudze chwalicie -Paszyna nie znacie"

Niebawem do sieci trafi film na temat niezwykłego miejsca - Muzeum Sztuki Ludowej w Paszynie, w którym znajduje się ponad 3 tysiące eksponatów wytworzonych przez prostych ludzi. Muzeum gromadzi zbiory wielu samorodnych artystów, którzy w latach 50. XX wieku tworzyli unikatowe rzeźby oraz rysunki na szkle, a wśród nich był m.in. głuchoniemy Wojtek, którego można nazwać prekursorem rzeźby ludowej w Paszynie.
Na temat muzeum i Fenomenu Paszyńskiego opowiada w filmie Proboszcz Parafii ks. Krzysztof Smoroński oraz Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Robert Ślusarek.

Powstanie filmu na temat muzeum sztuki ludowej, mam nadzieję, przyczyni się do większej rozpoznawalności muzeum, a tym samym zwiększy liczbę osób odwiedzające to miejsce i być może pomoże w pozyskaniu funduszy na rozwój tego miejsca.

Jeszcze w tym tygodniu film trafi do Internetu i będzie dostępny dla każdej zainteresowanej osoby m.in. na Facebook.com/stowarzyszeni

Projekt realizowany jest w ramach konkursu "Kocham Sądeckie" przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Aneta Hasior-Mordarska, Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl