Rozmaitości
Piątek, 17 lipca 2020 23:00

Muzeum Narodowe w Krakowie otworzyło ArtSferę MNK

17 lipca Muzeum Narodowe w Krakowie otworzyło ArtSferę MNK, czyli nową przestrzeń mieszczącą się w ogrodzie przy Dawnym Hotelu Cracovia
ArtSfera MNK to kolejna plenerowa przestrzeń udostępniona przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Poza odpoczynkiem na leżakach w letnie dni, będzie można skorzystać z kawiarni, a także wziąć udział w szeregu rozmaitych wydarzeń, które będą odbywać się w tej niedostępnej dotychczas przestrzeni, aż do połowy października. Inauguracja odbyła się w piątek 17 lipca. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest wieczorny koncert zespołu Boba Jazz Band. Przez cały czas funkcjonowania przestrzeni MNK zaprasza na plenerowe wydarzenia. Na zainteresowanych czekać będzie m.in. sierpniowe kino letnie, koncerty, zajęcia, warsztaty edukacyjne, joga, a nawet Hyde Park.

Odwiedzający będą mogli swobodnie wypoczywać na udostępnionych codziennie leżakach i skorzystać z działającej na terenie ArtSfery MNK kawiarni Forum Designu z pyszną kawą i przekąskami. Przestrzeń otwarta jest na spacerowiczów i posiadaczy czworonogów, a jej znakiem rozpoznawczym jest zabytkowy Wartburg, podkreślający jej retro-klimat i dawną historię.

ArtSfera MNK będzie otwarta do 18 października codziennie od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00 do 18.00 (oraz w czasie wydarzeń towarzyszących), przy ul. Focha 1.

Harmonogram planowanych wydarzeń w ArtSferze MNK jest dostępny :https://mnk.pl/aktualnosci/artsfera-mnk


źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe Muzeum Narodowe w Krakowie

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl