Rozmaitości
Wtorek, 24 kwietnia 2018 16:27

Małopolski Laur Sportu – nagrody dla mistrzów i trenerów

26 najlepszych sportowców z Małopolski, a wśród nich uczestnicy najważniejszych imprez, medaliści mistrzostw świata, Europy, igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. A także ich 20 trenerów, którzy stoją za sukcesami swoich podopiecznych. To oni zostali tegorocznymi laureatami Małopolskiego Lauru Sportu – nagrody przyznawanej przez Województwo Małopolskie. W sumie do małopolskich sportowców oraz ich mentorów trafiły nagrody w wysokości 178 tys. zł.
- Już po raz 18. przyznajemy Małopolski Laur Sportu tym, którzy dzięki swojej ciężkiej, długoletniej pracy, związanej z treningami i wyrzeczeniami odnoszą sukcesy na prestiżowych, międzynarodowych wydarzeniach sportowych. Chcemy ich wyróżnić i nagrodzić, bo dzięki nim nie tylko promujemy sport wśród młodych pokoleń, ale co ważne promujemy nasz region w różnych zakątkach świata. To ogromna duma dla Małopolski, że właśnie stąd pochodzą najlepsi z najlepszych, którzy zdobywają najwyższe trofea na międzynarodowej arenie - mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa.

W tym roku, oprócz dyplomów, do najlepszych sportowców trafiły też nagrody pieniężne przyznane ze środków pochodzących z budżetu Województwa Małopolskiego. Otrzymało je aż 26 zawodników i 20 trenerów. Wśród wyróżnionych Małopolskim Laurem Sportu 2018 znaleźli się m.in. złoci medaliści Mistrzostw Świata w skokach narciarskich: Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch, a także srebrni medaliści Mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim: Andrzej i Filip Brzezińscy. Wśród trenerów nagrodzono m.in.: Józefa Jarząbka, Krystiana Długopolskiego czy Andrzeja Zaryckiego, którzy w tym roku doskonale przygotowali naszych skoczków narciarskich.

na zdjęciu - Maciej Kot - laureat Małopolskiego Lauru Sportu 2018

Pełna lista nagrodzonych na stronie UMWM

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl