Terma Szaflary
Rozmaitości
Piątek, 17 marca 2023 08:55

Zwiedzanie wystawy „Lutnia. 150 lat” z kuratorką i prezesem

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 25 marca o godz. 11.00 do zwiedzania jubileuszowej wystawy „Lutnia. 150 lat” z kuratorką Urszulą Mróz i prezesem Towarzystwa Jerzym Markowskim w Zamku Żupnym w Wieliczce.
Rejestracja na zwiedzanie przez formularz na stronie internetowej Muzeum: www.muzeum.wieliczka.pl
Wystawa prezentuje historię wielickiego Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia". Można ją oglądać w Zamku Żupnym w Wieliczce do 16 kwietnia 2023 r.

Wielickie Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” powstało by integrować środowisko, budzić patriotyzm w młodych, wspierać potrzebujących i kultywować ważne rocznice. Najcenniejsze pamiątki Towarzystwa od lat przechowywane są w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Wystawa rocznicowa ukazuje nie tylko te obiekty, ale także nieznane i niepublikowane dotąd materiały. Na ekspozycji zobaczyć można: Statut z 1874 r., odznaczenia i statuetki, najstarsze zachowane fotografie, dyplomy, kroniki, plakaty i pocztówki oraz stroje. Cenna jest hebanowa batuta, którą posługiwał się dyrygent Mieczysław Nigrin.

Wystawę można oglądać w Zamku Żupnym od wtorku do piątku w godzinach 9.00-16.00, w sobotę i niedzielę w godzinach 9.00-17.00. W poniedziałek Zamek zamknięty, w sobotę dzień bezpłatny.

źródło: mat. prasowe, fot. D. Kołakowski

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl