Rozmaitości
Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 19:24

Zmian organizacji ruchu w Bukowskiej Woli

W poniedziałek 4 kwietnia 2022 r. wprowadzona została zmiana organizacji ruchu w związku z budową ronda, w ciągu DW 783, miejscowości Bukowska Wola (węzeł Miechów S7).
Zmiana organizacji ruchu polega na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drodze wojewódzkiej, kierowanego sygnalizacją świetlną oraz na jednoczesnym zamknięciu 100 m odcinka drogi powiatowej relacji Bukowska Wola – Kalina Mała.

Zamknięcie jest w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej z drogą wojewódzką DW783 w miejscowości Bukowska Wola. Jadąc z Bukowskiej Woli do Kaliny Małej i Kaliny Wielkiej trzeba kierować się na trasę objazdową poprzez DW783 w kierunku na Skalbmierz.

Powodem zmiany organizacji ruchu jest przebudowa drogi wojewódzkiej DW783 w miejscowości Bukowska Wola, pasa ruchu od strony południowej oraz prace wykończeniowe przy budowie ronda, które będzie stanowić element przyszłego węzła Miechów S7 na odcinku Moczydło – Miechów.

Wykonywane będzie frezowanie nawierzchni, warstwy konstrukcyjne nawierzchni, roboty brukarskie, a także budowa kanalizacji deszczowej, roboty wykończeniowe, roboty bitumiczne na drogach wojewódzkiej i powiatowej.

Ta organizacja ruchu wg. planów ma potrwać do końca kwietnia br. Następnie będą kolejne etapy zmian w organizacji ruchu, ale już będzie otwarta droga powiatowa.

źródło: GDDKiA;

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl