Allmedica
Rozmaitości
Piątek, 10 lutego 2017 19:00

Zimowe Zawody Balonowe w Nowym Targu już w najbliższy weekend!

W dniach 11 i 12 lutego (sobota i niedziela) w Nowym Targu rozegrane zostaną IV Zimowe Zawody Balonowe o Puchar firmy PCD Salami.
Tym razem w szranki stanie 19 załóg z całej Polski, dla których poza doskonałą zabawą celem będzie zabranie do domu Pucharu za zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Załoga Aeroklubu Nowy Targ, „na balonie” – PCD Salami – będzie rywalizowała z najlepszymi zawodnikami naszego kraju.

- Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nowotarskiego lotniska, gdzie będzie można podziwiać przygotowania do startów balonów, przeloty, a być może także lądowania – zapraszają organizatorzy. - W sobotę o godz. 9.00 zaplanowany jest pierwszy start balonów w ramach którego rozegranych zostanie kilka konkurencji zawodniczych. Nowością będzie wspólny start ze spadochroniarzami, którzy będą wyskakiwać z balonu o godzinie 15.00. Z kolei na niedzielę o godz. 12.00, organizatorzy przewidują ostatni start.

Impreza ma za zadanie propagowanie sportów lotniczych na Podhalu, w szczególności sportu balonowego. W związku z powyższym Aeroklub stwarza możliwość, w obecności obsługi, aby z bliska zobaczyć sprzęt balonowy oraz dowiedzieć się na czym polega ten piękny sport.

W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych, część konkurencji może zostać odwołana.

PROGRAM:
11.02.2017r. SOBOTA
9.00 - rozgrywanie konkurencji
15.00 - rozgrywanie konkurencji, nowość skoki spadochronowe z balonu

12.02.2017r. NIEDZIELA
12.00 - rozgrywanie konkurencji
16.00 - ogłoszenie wyników zawodów

Źródło: organizatorzy, oprac. r/zdj. Michał Adamowski
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl