Golemo
Rozmaitości
Sobota, 17 września 2016 19:45

Zbliża się Małopolska Noc Naukowców

W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Już po raz 10. mieszkańcy województwa będą mieli okazję z bliska poznać fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne czy porozmawiać z naukowcami. Wszystko dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców, która na przestrzeni lat na trwałe wpisała się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw nie tylko w regionie, ale także w Europie.
Czy można podejrzeć mózg podczas pracy albo zobaczyć coś, czego nie widać? A może lepiej wziąć udział w wyjątkowych eksperymentach lub poznać bliżej nowe technologie? Albo odkryć tajemnice i skarby przeszłości? To dobrze się składa, bowiem program 10. Małopolskiej Nocy Naukowców obfituje w moc atrakcji z wielu dziedzin, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

- Tylko w tę jedną noc w roku naukowcy z małopolskich uczelni, instytutów i centrów badawczych odkrywają naukowe tajemnice i pozwalają wszystkim – starszym i młodszym - odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria. To niepowtarzalna okazja, aby móc przyjrzeć się ich pracy z tak bliska czy zapytać o to, o co na co dzień nie sposób. Dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców każdy chociaż przez chwilę będzie mógł poczuć się jak prawdziwy odkrywca – zachęca marszałek Jacek Krupa.

W sześciu miastach – w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Niepołomicach, Skawinie i Andrychowie – na miłośników nauki czekać będzie ponad 1400 różnorodnych wydarzeń. W trakcie tylko tej jednej nocy, 30 września można będzie odwiedzić 30 laboratoriów oraz 90 wydziałów, instytutów i zakładów w 70 lokalizacjach. Dzięki temu z oferty będzie mogło skorzystać nawet 60 tys. uczestników, dla których przygotowano m.in. 600 warsztatów, 500 pokazów i prezentacji, 130 wykładów, 90 wizyt w miejscach pracy naukowców, 60 gier i zabaw, 20 konkursów i quizów oraz 20 wystaw. Program tegorocznej Nocy Naukowców przygotowało 1 110 naukowców oraz 1,5 tys. studentów z 39 partnerskich instytucji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale na wybrane atrakcje obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program znajduje się na < a href="http://nocnaukowcow.malopolska.pl/program/">stronie wydarzenia.

s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl